תאונת עבודה

פגיעה בעבודה מוגדרת כתאונה שאירעה במהלך העבודה ו/או בדרך וחזרה ממנה. פגיעה בעבודה עלולה להתרחש בנסיבות מגוונות כגון נפילה מסולם באתר בנייה, החלקה על מים שנשפכו במשרד, גם מחלות של דרכי הנשימה בשל חשיפה לאבק ו/או חלקיקים אחרים הנמצאים באוויר. בכל המקרים הללו וברבים אחרים, על מנת לקבל תגמול או פיצוי כלשהו יש להגיש תביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה. את התביעה הזאת צריך לדעת איך להגיש, איך לפנות ואילו ראיות להביא על מנת שהפגיעה אכן תוכר בתור תאונת עבודה. ואגב, אפילו תאונת דרכים, בנסיבות מסוימות, יכולה להיחשב לתאונת עבודה ויש לכך השלכות על הפיצוי והזכויות של הנפגע.

מיקרו טראומה

מיקרוטראומה מוגדרת כאירועים חוזרים ונשנים של פגיעות שהתרחשו בעבודה כאשר כל פגיעה הינה קטנה ובהצטברות כל הפגיעות לאורך הזמן, גרמו לנכות. לדוגמא: נהג היושב כל היום בכיסא הנהג, טלטלות הגב גורמות לנזק קטן בעמוד השדרה. הצטברות הפגיעות הקטנות גרמו לנזק משמעותי אשר הביא לנכות.

מחלות מקצוע

ישנן מחלות אשר הוכרו על ידי הביטוח הלאומי כמחלות מקצוע. מדובר ברשימת מחלות סגורה אשר מזכה את החולה בהם בהכרה אוטומטית כמחלה הנובעת מהעבודה.

לדוגמא: קלדניות (CTS) – יש לצרף קישור לאתר של המל"ל על מנת לקבל את רשימת המחלות הסגורה.

האם את/ה זכאי לפיצויים ואחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי ?

אנו נותנים ייעוץ ראשוני ללא עלות על מנת לבדוק את הזכאות.

אנו מייצגים נפגעי נזקי גוף מול המוסד לביטוח לאומי החל מהגשת תביעה, הכנה ייעוץ וייצוג מול וועדות רפואיות / ערר וערעורים על החלטות של ועדות רפואיות, תביעות בגין החמרת מצב ועוד.

 פנו אלינו לברור סיכויי התביעה אם:

 1. את/ה מעוניין למצות את כל הזכויות שלך.
 2. כושר ההשתכרות שלך נפגע.
 3. החסרת מספר ימים רב עקב תאונה או מחלה.
 4. עליך לעמוד בפני וועדה רפואית לקביעת נכות.

 

ראוי לבחון כל מקרה לגופו ולבדוק האם הנסיבות עונות להגדרה הקבועה בחוק ומגיע לך פיצויים ו/או נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

גמלת ילד נכה

גמלת ילד נכה משולמת לילדים עד גיל 18 בהתאם לליקויים השונים מהם הוא סובל, סוג הטיפול לו הוא נזקק ומידת תלותו בזולת.

ילד שבשל מגבלתו זקוק לסיוע בבית מאדם אחר יידרש להסתייע במטפל סיעודי אשר יתגורר בביתו ויספק לו טיפול מקיף במשך היום והלילה. הורים רבים אינם מודעים לכך שהם זכאים לתבוע מהביטוח הלאומי גמלה וסיוע בהעסקת מטפל סיעודי.

בין הזכאים לגמלת ילד נכה

 • ילדים הסובלים מעיכוב התפתחותי חמור – זכאים לגמלה מגיל 91 ימים ועד גיל 3 שנים.
 • ילדים הזקוקים להשגחה מתמדת למנוע סכנה לו ולסביבתו – זכאים לגמלה מגיל 91 ימים ועד 18 שנים.
 • ילדים התלויים בזולת בצורה חריגה ביחס לבני גילם, וזקוקים לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות כגון אכילה ורחצה – זכאים לגמלה מגיל 3 ועד 18 שנים.
 • ילדים הזקוקים לטיפול רפואי מיוחד – זכאים לגמלה מגיל 91 ימים ועד גיל 18 שנים (בהתאם לתקנות).
 • ילדים בעלי ליקוי מיוחד כגון ליקויי שמיעה ותסמונת דאון – זכאים לגמלה מיום לידתם ועד גיל 18 שנים. כמו כן הסובלים מליקוי ראיה, פסיכוזה, אוטיזם ודומיהם – זכאים לגמלה מגיל 91 ימים ועד 18 שנים.

נכות כללית

משרדנו מייצג נכים בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי, לצורך קבלת גימלת נכות כללית. חשוב לציין שהמוסד לביטוח לאומי הוא למעשה חברת הביטוח "הקשוחה" ביותר, הפועלת במדינת ישראל.  תביעות לקבלת כגימלת נכות כללית הן תביעות מסובכות, ורבים מהנכים שלא השכילו להתייעץ עם עורך דין מיומן, הבקיא בתחום התביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי, לא מקבלים בסופו של דבר את גמילת הנכות הכללית שהם זכאים לה על פי החוק. יש לזכור כי לצורך קבלת קצבה של נכות כללית, על הנכה לעמוד בשני פרמטרים שאינם קשורים האחד בשני, האחד – נכות הרפואית והשני – כושר ההשתכרות. רק עמידה בשני הפרמטרים, תזכה את התובע בהכרה בנכות.

כל עורך דין המתמחה בתביעות כנגד המוסד לביטוח לאומי, מחלק את התביעה לקבלת גימלת נכות כללית לשני שלבים:

 • השלב הראשון – הוועדה הרפואית לעניין נכות כללית קובעת את הנכות הרפואית.
 • השלב השני – וועדת אי כושר (פקידת השיקום) קובעת את הנכות הרפואית.

שני השלבים הם חשובים וחשוב להתכונן אליהם כראוי.

צור קשר

השאירו לנו פרטים או חייגו
054-435-7150