עבור אל תוכן

אפל מתגרשת מגוגל ב-iOS 6


 • אנא התחבר בכדי להגיב
4 תגובות לנושא זה

#1
 HolyHacker

HolyHacker
 •  חברים בכירים
 • 277 הודעות
  • מונה תודות: 14 תודות
9
רגיל
האתרים 9To5Mac ו-AllThingsD פרסמו היום דוחות אשר מאשרים כי אפל מתכוונת להיפטר משירות המיפוי של גוגל בעדכון הגדול הבא של iOS - גרסה 6.0. היכונו לשירות מיפוי חדש וחדשני.


בסוף חודש מרץ, העליתי כתבה באתר תחת הכותרת "iOS היא היא הפלטפורמה הכי רווחית...של גוגל?", ובה פירטתי על הכוונה האפשרית של אפל "להתגרש" מענקית החיפוש, בכל הנוגע לשילוב של אפליקציות מובנות מבית גוגל אשר מככבות ב-iOS. הכוונה הייתה שאפל ככל הנראה מחפשת להיפרד משירותים כגון שירות המפות (MAPS) של גוגל, וכמו כן מהחיפוש של גוגל (אם כי האופציה להשתמש בגוגל כמנוע חיפוש עדיין תהיה קיימת), ובמקום זאת תבחר לאמץ שירותים משלה.

זו אינה הפעם הכתבה הראשונה שבה אנו מציינים את האפשרות הזו, ומי שיבחר לעשות חיפוש באתר תחת מילות המפתח "מפות", "גוגל" ו-"Maps" יוכל להעדכן בכל הפרטים שהועלו בנושא. אם לסכם את הסיבות למהלך הצפוי הזה של אפל, הנה קטע מתוך הכתבה "iOS היא הפלטפורמה הכי רווחית...של גוגל?":ציטוט:"אז בעוד שאפל מרוויחה סכומי עתק של כסף ממכירות מכשיריה, וממכירת התוכן בחנויות המוזיקה, הספרים והאפליקציות שלה (iTunes, iBooks, AppStore) - גוגל מרוויחה רק 10 דולר למכשיר. אך היכן שגוגל מרוויחה את נתח הארי שלה הוא בפרסום ובחיפוש מעל גבי פלטפורת iOS, ומחקרים הראו כי 2/3 מכל תוצאות החיפוש במכשירים הניידים המשתמשים בגוגל כמנוע חיפוש עיקרי מגיעים מ-iOS. הדבר אומר שאפל מספקת ליריבתה הגדולה ביותר גישה ישירה לקהל הלקוחות שלה מעל גבי הפלטפורמה שלה.

ובכן, נראה כי אפל כבר החלה בשורה של צעדים שנועדו להגביל את הגישה הזו. החל מתמיכה ברשתות חברתיות מתחרות באופן מובנה (Twitter), לתמיכה ברשתות מדיה חברתיות באופן מובנה (Vimeo), להפיכת Wolfram Alpha למנוע החיפוש של סירי כברירת מחדל, וכלה ברכישת חברות חיצוניות המתעסקות בתחום המיפוי כמו Poly9 ו-C3 Technologies - מהלך ככל הנראה מעיד על כוונותיה של אפל להחליף בעתיד את אפליקציית המפות של גוגל באחת משל עצמה."

תמונה שפורסמה

דוגמא למפות התלת מימדיות שמייצרת חברת C3 Technoligies, אשר נרכשה על ידי אפל

<br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; "><br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; ">ובכן, מוקדם יותר הבוקר, חלה תפנית דרמטית אשר נותנת יותר משקל לדברים האלו. האתר 9to5Mac דיווח כי עדכון הגרסה הבאה של iOS, אשר צפויה לעשות את הופעת הבכורה שלה בכנס ה- WWDC בחודש הבא, תכלול אפליקציית מפות חדשה לגמרי. הדו"ח הסביר כי זו תהיה הדומיננטית מבין הפיצ'רים החדשים של iOS 6.<br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; "><br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; ">בעוד שלאתר בהחלט יש אמינות בעולם חדשות אפל, זה תמיד נחמד לקבל קצת אימות ממקורות אחרים. וזה בדיוק מה שקרה, כאשר ג'ון פקזובסקי מהאתר AllThingsD עשה קצת בירורים לגבי הסיפור.<br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; "><br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; ">פקזובסקי מדווח:<br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; "><br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; ">ציטוט:"מקורות סיפרו לאתר 9to5Mac שאפל מתכוונת לנטוש את אפליקציית המיפוי המובנית של גוגל באיטרציה הגדולה הבאה של iOS, ולהחליפה באפליקציית מיפוי חדשה המופעלת על ידי הטכנולוגיה של אפל. אנחנו באופן עצמאי הצלחנו לאשר כי זה אכן המצב. המקורות מתארים את אפליקציית המפות החדשה כפיצ'ר אשר יהווה את אחד מעמודי התווך של העדכון הקרוב של iOS אשר, במילותיו של אחד מהמקורות, "יפוצץ לכם את המוח."ראוי לציין כי המקורות של ג'ון היו מדוייקים למדי בעבר. האתר AllThingsD חזה בהצלחה את תאריכי ההשקה של האייפון 4S, ושל הדור השלישי של האייפד. אז בשילוב עם הדו"ח של 9to5Mac, השמועה הזו מתחילה לקבל משקל רציני.<br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; "><br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; ">אלו הם חדשות טובות עבור משתמשי IOS, אשר נאלצים להשתמש [מחוץ לרכישת אפליקציה צד שלישי] באותה תוכנת המיפוי המשעממת במשך 5 השנים האחרונות. אני מקווה ששמועה זו אכן תתממש, ושאנו נזכה לראות עיצובים חדשים עבור אפליקציות אחרות ב- IOS כמו כן.<br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; "><br style="font-family: verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif; font-size: 13px; text-align: -webkit-auto; ">מקור: iDownloadBlog
קרדיט איפונס

#2
 sadowm

sadowm

  ZSC FOR EVER

 •  Owner
 • 8137 הודעות
  • מונה תודות: 693 תודות
364
מעולה
:thankyou2:

#3
 Gandolph13

Gandolph13
 •  VIP
 • 7291 הודעות
  • מונה תודות: 228 תודות
146
מעולה
תודה על המידע

#4
 GoLaNFxp

GoLaNFxp
 •  חברים בכירים
 • 264 הודעות
  • מונה תודות: 16 תודות
5
רגיל
תמונה שפורסמה

#5
 giln34

giln34
 •  חברים רשומים
 • 60 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
תמונה שפורסמה
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים