עבור אל תוכן

אייפון 4 כבר 600,000 הזמנות ביום הראשון ובלאגן אחד גדול


 • אנא התחבר בכדי להגיב
3 תגובות לנושא זה

#1
 SAHARXD

SAHARXD
 •  צוות לשעבר
 • 1210 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל
תמונה שפורסמה


ביום שלישי בבוקר נפתחה באופן רשמי המכירה המוקדמת של מכשירי האייפון 4 . המכירה התבצעה באמצעות עמוד מיוחד שהוקם לצורך כך באתר האינטרנט של החברה ובאמצעות אפליקציה חדשה שהושקה באפסטור המיועדות לצורך קניות של מוצרי אפל בלבד.

המכירות, אשר נסגרו לקראת סוף היום עקב ביקוש-יתר הגיעו ל-600,000 הזמנות עבור מכשירי אייפון בארצות הברית בלבד. בנוסף, חלק לא קטן מהלקוחות נותרו מתוסכלים וללא מכשיר לאחר שורה של נפילות של אתר ההזמנה במהלך היום. גם ספקית התקשורת AT&T אשר אפשרה אף היא להזמין את המכשיר בהזמנה מוקדמת דיווחה על סגירת המכירה עקב ביקוש יתר כמו גם על מספר לא קטן של תקלות טכניות במנגנון ההזמנות. כמה שעות לאחר סגירת ההזמנות, דווח כי אחת מהתקלות במערכת של AT&T גרמה לכך שמשתמשי החברה שניסו להתחבר לאתר ולהזמין את המכשיר החדש, הופנו בטעות לחשבון משתמש שאינו שייך להם לאחר הכנסת שם המשתמש והסיסמא ונחשפו לפרטים אישיים כגון שמות, כתובות, פרטי רישום, שיחות ועוד.


רק בשחור
אחת השאלות שעלו ביום שלישי האחרון הייתה לגבי הזמינות של הגרסה הלבנה של המכשירים החדשים. במסגרת ההזמנה המוקדמת, משתמשים דיווחו כי ניתן היה להזמין דגמי 16GB ו-32GB של הגרסה השחורה של המכשיר בלבד, מה שהוביל להשערה כי הגרסה הלבנה לא תוצע למכירה בעת ההשקה אלא רק במועד מאוחר יותר. דיווחים אחרים על מידע שדלף מרשת החנויות Best Buy, מדווחים על מחירונים חדשים הכוללים גם את הגרסה הלבנה של המכשיר, כך בשלב זה עדיין לא ממש ברור האם הגרסה הלבנה אכן תהיה זמינה בהשקה, אך בהתחשב בעובדה שאפל לא הודיעה אחרת, אנו מצפים שכן.


והוא נדחה ונדחה ונדחה…
אחרי כל הבלאגן של יום שלישי האחרון, חלק גדול מהלקוחות שהזמינו וקיבלו אישור על קבלת מכשיר ביום ההשקה קיבלו הודעה נוספת על דחייה של תאריך ההשקה בשבוע ל-2 ביולי וחלק מהלקוחות אף קיבלו הודעת ביטול של ההזמנה. כפי הנראה, גם אפל וגם AT&T הגיעו למסקנה שהם לא יוכלו להתמודד עם הכמות הגדולה של ההזמנות ועקב כך החליטו לדחות או לבטל חלק מההזמנות שנעשו במחצית השניה של היום. נכון לעכשיו, משתמשים שיהיו מעוניינים להזמין מכשיר בהזמנה מוקדמת, יקבלו הודעה על אספקה ב-14 ליולי בלבד.
מה קורה בשאר העולם?


במקביל לפתיחת ההזמנה המוקדמת, הודיעה אפל על תאריך השקה של ה-24 ביוני בבריטניה, צרפת, גרמניה ויפן. בעקבות הבלאגן של יום שלישי, הודיעה אפל על דחיית ההשקה בארבעת המדינות הנוספות ל-2 ביולי (השמועות אומרות שגם הם כבר נדחו שוב ל-14 ביולי, אך עדיין אין אישור לכך). בכל המדינות שפתחו ביום שלישי את ההזמנה המוקדמת התגלו תורים ארוכים במיוחד (דוגמת התור לחנות האפלסטור בטוקיו שם נדרשו המשתמשים להזמין את המכשיר מראש פיזית בחנות), בין אם מדובר בתורים פיזיים או וירטואליים.  חשוב לציין כי כרגע מדובר רק במכירות המוקדמות ואם הן יוצרות תורים שכאלה אז אנחנו לא ממש רוצים לדמיין מה יקרה בההשקה הרשמית של המכשיר בחנויות.


מה מתוכנן בישראל?
נכון לעכשיו המקורות שלנו מוסרים כי בישראל לא נזכה לראות את האייפון 4 לפני ספטמבר באופן רשמי אצל מפעילות הסלולר. אף על פי כן, אנו כבר יודעים על מאמצים של מספר חנויות לייבא את המכשיר באופן אישי וחלקן אף הצליחו לתפוס כמות מכשירים נכבדה במיוחד במסגרת ההזמנות המוקדמות של המכשיר. נכון לעכשיו, אנו צופים טווח מחירים של 3,500-4,000 ש"ח עבור גרסת ה-16GB ו-4,000-4,800 ש"ח עבור גרסת ה-32GB של המכשיר בחנויות הסלולר המייבאות באופן עצמאי.#2
 .MM.

.MM.

  לעזרה תמיד כאן !

 •  VIP
 • 1350 הודעות
  • מונה תודות: 14 תודות
12
רגיל
עדיף כבר לייבא אחד, במקום לקנות מול כל החברות.

#3
 SAHARXD

SAHARXD
 •  צוות לשעבר
 • 1210 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל

צפה בהודעה.MM., ב-19.06.2010 - 11:41 AM, אמר:

עדיף כבר לייבא אחד, במקום לקנות מול כל החברות.

זה בטוח גם אני חושב ככה ,אפשר לחסוך כמה מאות שקלים!
אבל יקר עדיין :S

#4
 souljalon

souljalon
 •  חברים רשומים
 • 20 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
1
רגיל
עדיף העיצוב הקודם לא נראה משהו-מבחינת עיצוב מעדיף את 3GS אבל מבחינת HARDWARE ו SOFTWARE ה4 יותר טוב
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים