עבור אל תוכן

דיכאון מהמדינה

• אנא התחבר בכדי להגיב
24 תגובות לנושא זה

easyboren

easyboren
  •  חברים רשומים
  • 77 הודעות
    • מונה תודות: 7 תודות
1
רגיל
החודש זה פעם שלישית שחבר טוב אומר לי שהוא אשתו וילדיו עוזבים את הארץ.
מתי ישתפר פה ?

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 498 הודעות
    • מונה תודות: 34 תודות
22
רגיל
בכל מקום יש יתרונות וחסרונות , השאלה היא מה אתה מחפש.....

Fallen12

Fallen12
  •  חברים רשומים
  • 44 הודעות
    • מונה תודות: 5 תודות
4
רגיל
זה ככה,

או חיים טובים או להשאר במדינה שלך (מדינת היהודים).

אבל אם המצב לאחרונה, גם אני תוהה כבר למה אני נשאר פה

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3547 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
בסופו של דבר רק פה נרגיש באמת בבית.
רק פה נרגיש חופשי להיות יהודי גאה.
אין לנו ארץ אחרת.

youuav

youuav
  •  חברים רשומים
  • 129 הודעות
    • מונה תודות: 25 תודות
6
רגיל
אסור לעזוב את הארץ.

ILoveIL

ILoveIL
  •  חברים רשומים
  • 38 הודעות
    • מונה תודות: 4 תודות
3
רגיל
מה אתה מזמבר במוח?

המצב במדינה שלנו יותר טוב מהמצב ב- 90% מהמדינות. אולי אנחנו עוד לא גרמניה או ארה"ב אבל יש מחיר למדינת היהודים. למה היהודים הם כאלו בכיינים??? אז תגיד לחבר שלך שיפסיק להתבכיין !

elidr1

elidr1
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
1
רגיל

ILoveIL, המצב פה רחוק מלהיות מושלם.
במדינה הזאת יש הרבה בעיות מאוד מהותיות ואיך שאני רואה את זה, כל הבעיות הללו לא הולכות להיפטר בקרוב.

בעיות לדוגמא-

שילוב החרדים והערבים בחברה באופן מלא.

שירות צבאי שרחוק מלהיות שוויוני.

מחירי דירות לא הגיוניים.

חוסר דאגה מספקת לחלשים בחברה.

יש פה הרבה מונופולים.

תשתיות עלובות.

מערכת חינוך גרועה.

למשל, אני כרגע לומד. אחרי שאני יסיים ללמוד, יהיה לי מקצוע מבוקש לא רק בארץ אלא גם בחו"ל. אם אני יראה שאין ביכולתי לקנות דירה במחיר שפוי, שדברים פה לא משתנים אלא אפילו מדרדרים, אז למה לי לרצות להישאר כאן כאשר יש לי אלטרנטיבה יותר טובה בחו"ל?

יותר מזה, אני מכיר מישהו שמבחינת הכנסה  מוגדר בעשירון התשיעי. אחרי המיסים שלוקחים ממנו, אחרי הוצאות המחייה שלו, הוא עדיין חוסך סכום יפה כל חודש, אבל אתה יודע מה, הוא לא יכול להרשות לעצמו לקנות דירה באזור בו הוא עובד בלי לקחת משכנתא בת 7 ספרות שתקבור אותו כלכלית.

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה

צפה בהודעהelidr1, ב-06.05.2012 - 00:15 AM, אמר:

ILoveIL, המצב פה רחוק מלהיות מושלם.
במדינה הזאת יש הרבה בעיות מאוד מהותיות ואיך שאני רואה את זה, כל הבעיות הללו לא הולכות להיפטר בקרוב.

בעיות לדוגמא-

שילוב החרדים והערבים בחברה באופן מלא.

שירות צבאי שרחוק מלהיות שוויוני.

מחירי דירות לא הגיוניים.

חוסר דאגה מספקת לחלשים בחברה.

יש פה הרבה מונופולים.

תשתיות עלובות.

מערכת חינוך גרועה.

למשל, אני כרגע לומד. אחרי שאני יסיים ללמוד, יהיה לי מקצוע מבוקש לא רק בארץ אלא גם בחו"ל. אם אני יראה שאין ביכולתי לקנות דירה במחיר שפוי, שדברים פה לא משתנים אלא אפילו מדרדרים, אז למה לי לרצות להישאר כאן כאשר יש לי אלטרנטיבה יותר טובה בחו"ל?

יותר מזה, אני מכיר מישהו שמבחינת הכנסה  מוגדר בעשירון התשיעי. אחרי המיסים שלוקחים ממנו, אחרי הוצאות המחייה שלו, הוא עדיין חוסך סכום יפה כל חודש, אבל אתה יודע מה, הוא לא יכול להרשות לעצמו לקנות דירה באזור בו הוא עובד בלי לקחת משכנתא בת 7 ספרות שתקבור אותו כלכלית.

תמונה שפורסמה

יוקר המחייה נובע בעיקר מהסיבות שציינת בתחילת ההודעה.
אני מסכים שהמצב פה לא טוב.
אבל הוא לא טבו כי אנחנו משווים את עצמנו למדינות מערביות אחרות (ארה"ב, קנדה, אנגליה). ואולי בצדק, כי אלה מדינות ההשוואה בתחומים אחרים בחיים - טכנולוגיה, סרטים, מוזיקה וכו'.
אבל אולי אנחנו לא אמורים להשוות אותן אלינו, אלא אל מדינות אחרות באזור שלנו או מדינות עם היסטוריה דומה שקיימות משך זמן דומה.
אם מסתכלים על הקרטריונים האלה ולא על תרבות הצריכה המערבית - מצבנו טוב.
הבעיה היא שהתרבות המערבית כל כך מקובעת לנו בראש, שאנחנו לא יכולים לשלוט בעצמנו ומכאן נובעת האכזבה של רוב התושבים בארץ.

donniedarko

donniedarko
  •  חברים בכירים
  • 191 הודעות
14
רגיל
הדשא של השכן תמיד ירוק יותר, אנשים שוכחים מה הדורות הקודמים הקריבו בשביל המדינה הזאת ולמה. למרות שאני לא מצליח לדמיין אפילו איך אני קונה דירה או מצליח לחסוך למשהו מעבר לשוטף, עוד שבועיים אני מתייצב במילואים ואני שמח רצח התגעגתי לצבא ולגדוד כמה שזה נשמע הזוי.
גם יש פה פאקינג ביטוח בריאות קטלני.

elidr1

elidr1
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
1
רגיל

צפה בהודעהelil, ב-06.05.2012 - 00:55 AM, אמר:

אבל הוא לא טבו כי אנחנו משווים את עצמנו למדינות מערביות אחרות (ארה"ב, קנדה, אנגליה).

אתה לא משווה דבר טוב לדבר רע. אתה תמיד משווה בין משהו מסויים למשהו שיכול להיות יותר טוב או טוב יותר בפועל.

ציטוט

הבעיה היא שהתרבות המערבית כל כך מקובעת לנו בראש, שאנחנו לא יכולים לשלוט בעצמנו ומכאן נובעת האכזבה של רוב התושבים בארץ.

אני מסכים איתך. הרבה אנשים רודפים אחרי סמארטפון שרובם אפילו לא יודעים לנצל ולהשתמש בו כמו שצריך ועוד הרבה דברים בסגנון.

ציטוט

אנשים שוכחים מה הדורות הקודמים הקריבו בשביל המדינה הזאת ולמה.

אף אחד לא שכח וגם לא ישכח.

ציטוט

אני מתייצב במילואים ואני שמח רצח התגעגתי לצבא ולגדוד כמה שזה נשמע הזוי.

זה ממש לא נשמע הזוי. מה שכן הזוי, שיש הרבה אנשים שמשרתים במילואים ונפגעים מכך. אני מכיר לא מעט אנשים שנפגעים מכך שהם עושים מילואים. יש אנשים שזה פוגע להם בלימודים, יש אנשים שזה פוגע להם בפרנסה וכד'. במקום שהמדינה תדאג לפצות את השכבה המצומצמת של אנשים שעושה מילואים ולעשות הכל כדי למזער את הפגיעה בהם, היא מפקירה אותם.

ציטוט

גם יש פה פאקינג ביטוח בריאות קטלני.

בהחלט. אני שומע כל הזמן על אנשים שלא מקבלים תרופה שהם זקוקים לה כדי להציל את חייהם. אני שומע על אנשים שזקוקים להשתלה ונאלצים להתחנן לתרומות.

בנוסף, תורים לבדיקות מסוימות יכולות לקחת נצח. לא מזמן הייתי בהרצאה על סרטן שהעביר פרופ' שחוקר את המחלה. מה שהוא אמר,  זה שתא סרטני יכול להתגלות החל מגודל מסוים*. בגידול אגרסיבי, המתנה לתור, יכולה להיות גזר דין מוות. בגידול שאינו אגרסיבי, זה יוביל לכך שהגידול יהיה גדול ויותר קטלני ממה שהוא יכל להיות.
בעיות מערכת הבריאות לא מסתיימות פה, אז אם עדיין אין לך ביטוח פרטי, הייתי רץ לעשות אחד כזה.

* התא גדל בקצב ריבועי(כל X זמן הוא מתחלק), אז ברגע שהוא ניתן לגילוי, ייקח לו לכל היותר מספר שנים לגמור את הבן-אדם שהוא גודל בו.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5533 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה
לדעתי, המצב פה במדינה הוא בקנטים.
ואני עדיין במעמד וגיל שעוד לא התחיל לסבול מכל השטויות שיש פה, פשוט אני רואה אחרים סובלים מזה.
וואלה מי שבאמת רוצה לחיות יותר טוב, ולא ללכת לפי כל מיני עקרונות כמו להיות יהודי גאה בארצו אך הומלס בשכונת התקווה לעומת בן אדם
שחי טוב במדינה זרה, אז אני בטוח שבסופו של דבר ימצא את עצמו במדינה אחרת.

HolyHacker

HolyHacker
  •  חברים בכירים
  • 277 הודעות
    • מונה תודות: 14 תודות
9
רגיל

צפה בהודעהNeoTrix, ב-06.05.2012 - 10:01 AM, אמר:

ואני עדיין במעמד וגיל שעוד לא התחיל לסבול מכל השטויות שיש פה, פשוט אני רואה אחרים סובלים מזה.
וואלה מי שבאמת רוצה לחיות יותר טוב, ולא ללכת לפי כל מיני עקרונות כמו להיות יהודי גאה בארצו אך הומלס בשכונת התקווה לעומת בן אדם

כמה שאני מסכים איתך...
אני אישית חשבתי מספר פעמים על לעבור

elidr1

elidr1
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
1
רגיל

צפה בהודעהNeoTrix, ב-06.05.2012 - 10:01 AM, אמר:

:icon_yes:

ציטוט

* התא גדל בקצב ריבועי(כל X זמן הוא מתחלק), אז ברגע שהוא ניתן לגילוי, ייקח לו לכל היותר מספר שנים לגמור את הבן-אדם שהוא גודל בו.

תיקון קטן- התא גדל בקצב מעריכי.

eL!RaN

eL!RaN

משתמש חסום

•  חסומים
  • 1631 הודעות
    • מונה תודות: 140 תודות
74
טוב מאוד
אני לא יפרט יותר מידיי

תנו לי לאכול לשתות להתפרנס בכבוד בתור יהודי בעם שלי מספיק לי אני לא צריך את כול השטויות מסביב !

להיות בריא זה הכי חשוב מי שרוצה לחיות טוב יותר מוזמן לטוס לאמריקה ולנסות את מזלו בתור עובד זר

ILoveIL

ILoveIL
  •  חברים רשומים
  • 38 הודעות
3
רגיל
כל מה שאתם אומרים פה הוא פשוט לא נכון או מוגזם.

בהשוואה למדינות מערביות לחלוטין המצב של ישראל הוא הרבה מעל הממוצע. לפי ארגון ה- OECD שהוא 34 המדינות המפותחות בעולם (מלבד רוסיה וסין), מבחינת רמות ההכנסה אנחנו במקום ה- 15. מקום 7 ברמת הבריאות. ומקום 27 מבחינת רמת החיים בכלל. לא מושלם אבל בהתחשב בהוצאות האדירות של הביטחון (שליש מהתקציב) אנחנו במצב לא רע בכלל. ולמרות הרושם הכללי, רוב הישראלים מרוצים ממצבם (מקום 9 במדד רמת הסיפוק בחיים). בתחומים לא מעטים אנחנו בעשירייה הפותחת בעולם, שזהו הישג אדיר למדינה כל כך צעירה עם הוצאות ביטחון כל כך גבוהות. בתחומי המדעים אנחנו בין המדינות המתקדמות בעולם. אז שוב, ארצות הברית אנחנו לא. גם לא קנדה ובריטניה, אבל היי האם המצב באירופה כל כך טוב? מרוב המדיניות הסוציאליסטית לא נשאר לממשלות כסף.

"יוקר המחייה" הוא כותרת יפה, אבל לא תמיד נכונה. מחירי דיור? אל תקנו דירה במרכז תל אביב או באזורי ביקוש מובהקים. הפערים מגיעים לפי 2 ולא מדובר על איזורים כמו באר שבע  דימונה(שם הפער הוא פי 3 -4), אלא על חיפה, אשדוד, אשקלון. פערים חברתיים? טוב נו ברור שבעניין הזה אנחנו מאוד חלשים (מקום אחרון בין מדינות ה- OECD). טוב אבל אם אתם מתלוננים שכך המצב אז למה אתם בוחרים ביבי????????.

אבל...

אני מסכים עם מה שנאמר פה שאם לא נתעשת (ונבחר הנהגה טובה יותר) אנחנו נהיה אולי בבעיה בטווח הרחוק. בגלל 1.חרדים. 2.ערבים. 3.חינוך. אם נפתור את הבעיות האלו המדינה שלנו רק תלך ותשתפר.

אז להיות בין 10-20 המדינות הטובות בעולם זה גרוע???

elidr1

elidr1
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
1
רגיל
אנחנו ממש לא בין 10-20 המדינות הטובות בעולם.

לעזוב את המדינה זה ממש לא דבר פשוט. אתה עוזב  מאחוריך משפחה, חברים, תרבות, וכד'. אם יש לך משפחה, אתה מעתיק את החיים של הילדים שלך גם.

צעד כזה נעשה רק אם אתה מרגיש שאין לך כמעט מה להפסיד. אם היה תקווה שהמצב בארץ ישתנה, אז אנשים היו מחכים. הבעיה, שאני לא רואה את זה קורה.

הבעיות בארץ מאוד כבדות משקל והם לא מחכות לעתיד, הם עכשיו רובצות לפתחנו.

חינוך, זה דבר מאוד קריטי לעתיד המדינה. נזק שנעשה בתחום הזה זה דבר שלוקח עשרות  שנים לתקן.
אני כל הזמן שומע את המרצים באוניברסיטה אומרים,  שאנחנו סטודנטים מפונקים. כמה שזה לא פופולרי להגיד את זה, אני מסכים עימם.
לפחות איפה שאני לומד,  בשביל שסטודנטים חדשים לא ינשרו, הם פתחו להם קורסי הסתגלות.
כשאני הייתי בסמסטר א', הייתי בהלם מהדרישות. לא היה לי כישורי למידה, לא ידעתי להתמודד עם עומס וזה כמעט לכולם היה ככה. מי שאין לו משמעת עצמית ויכולת הסתגלות נושר. הבעיה הזאת לא נוצרה סתם, היא נוצרה בגלל שמערכת החינוך שלנו לא מעודדת לחשיבה עצמאית, לסבלנות וכד', אז האוניברסיטה מנסה לתקן כמה שהיא יכולה.
אני רואה ילדים/נערים בסביבה שלי והם פשוט לא שמעו על סבלנות והם רוצים הכל עכשיו ואם תפריע להם חלילה, חלק קטן מהם עוד עלול להוציא עליך סכין. ילדים כאלו לא יצליחו להתמודד אם דברים שדורשים סבלנות, התמודדות עם תסכול, נחישות וכד'.

בני המיעוט במדינה הם כבר חלק מהותי. מספר הילדים לנפש שם הרבה יותר גדול מהממוצע הארצי. אם לא תדאג לתת לילד חרדי השכלה מתמטית, כישורי שפה וכד', הלך עלינו.
בעוד 15 שנה, הילדים הללו שעכשיו במערכת החינוך, במה אתה חושב שהם יעסקו?. הרי משרות ללא כישורים הולכים ונכחדים וגם אלה שיש נותנות שכר מינימום לרוב. משרות שדורשות השכלה מעבר לגמרא הם לא יוכלו לקבל.
דרוזים, ערבים ובדואיים, זה אוכלוסיות שאנחנו מפלים אותם. אם הם לא ירגישו שיש להם הזדמנויות שוות בשוק העבודה, יכולת לשפר את התנאים הכלכלים שלהם, לא רק הם יפסידו מכך גם אנחנו.

שני הבעיות הללו, הם שני בעיות מהותיות שעכשיו צריך לטפל בהם. הבעיה היא שאלו לא הבעיות היחידות ואי טיפול בהם שווה להחמרה. אתה באמת חושב שהבעיות הללו יטופלו על ידי כנסת ישראל והממשלה?

אנלוגיה קטנה- המצב פה מזכיר לי את אירופה. מדינות שם רובצות תחת נטל החובות, במקום לטפל  בבעיה, הם דוחות אותם(ע"י אי טיפול). תסתכלו על יוון, אילצו אותה לקצץ באכזריות בתקציב(נכון, זה אשמתה). מה גרם הקיצוץ הזה?!,  הקיצוץ הוביל לאבטלה ענקית, לירידה בהכנסות הממשלה ובתורה לגידול בגירעון. עכשיו, המצב שמה היה כל כך חמור שהם עשו שם שמיטת חובות חלקית. אם היו עושים את זה מהתחלה והיו מטפלים במצב בזהירות, המצב שלהם היה הרבה יותר טוב. עכשיו למרות השמיטת חובות הזאת, הם עדיין נאנקים תחת נטל החובות עם תוספת של אבטלה גבוהה, מיתון חריף ועוד.
ברחבי אירופה מתחזקות מפלגות קיצוניות . אני זוכר שלמדתי פעם שאחת הסיבות שהובילו למלחמת העולם השנייה היה היאוש והבעיות הכלכליות שהובילו לעליית ממשלות קיצוניות.

נערך על-ידי elidr1, 08.05.2012 - 19:42 PM.

ILoveIL

ILoveIL
  •  חברים רשומים
  • 38 הודעות
3
רגיל

צפה בהודעהelidr1, ב-08.05.2012 - 19:40 PM, אמר:

אנחנו ממש לא בין 10-20 המדינות הטובות בעולם.

לעזוב את המדינה זה ממש לא דבר פשוט. אתה עוזב  מאחוריך משפחה, חברים, תרבות, וכד'. אם יש לך משפחה, אתה מעתיק את החיים של הילדים שלך גם.

צעד כזה נעשה רק אם אתה מרגיש שאין לך כמעט מה להפסיד. אם היה תקווה שהמצב בארץ ישתנה, אז אנשים היו מחכים. הבעיה, שאני לא רואה את זה קורה.

הבעיות בארץ מאוד כבדות משקל והם לא מחכות לעתיד, הם עכשיו רובצות לפתחנו.

חינוך, זה דבר מאוד קריטי לעתיד המדינה. נזק שנעשה בתחום הזה זה דבר שלוקח עשרות  שנים לתקן.
אני כל הזמן שומע את המרצים באוניברסיטה אומרים,  שאנחנו סטודנטים מפונקים. כמה שזה לא פופולרי להגיד את זה, אני מסכים עימם.
לפחות איפה שאני לומד,  בשביל שסטודנטים חדשים לא ינשרו, הם פתחו להם קורסי הסתגלות.
כשאני הייתי בסמסטר א', הייתי בהלם מהדרישות. לא היה לי כישורי למידה, לא ידעתי להתמודד עם עומס וזה כמעט לכולם היה ככה. מי שאין לו משמעת עצמית ויכולת הסתגלות נושר. הבעיה הזאת לא נוצרה סתם, היא נוצרה בגלל שמערכת החינוך שלנו לא מעודדת לחשיבה עצמאית, לסבלנות וכד', אז האוניברסיטה מנסה לתקן כמה שהיא יכולה.
אני רואה ילדים/נערים בסביבה שלי והם פשוט לא שמעו על סבלנות והם רוצים הכל עכשיו ואם תפריע להם חלילה, חלק קטן מהם עוד עלול להוציא עליך סכין. ילדים כאלו לא יצליחו להתמודד אם דברים שדורשים סבלנות, התמודדות עם תסכול, נחישות וכד'.

בני המיעוט במדינה הם כבר חלק מהותי. מספר הילדים לנפש שם הרבה יותר גדול מהממוצע הארצי. אם לא תדאג לתת לילד חרדי השכלה מתמטית, כישורי שפה וכד', הלך עלינו.
בעוד 15 שנה, הילדים הללו שעכשיו במערכת החינוך, במה אתה חושב שהם יעסקו?. הרי משרות ללא כישורים הולכים ונכחדים וגם אלה שיש נותנות שכר מינימום לרוב. משרות שדורשות השכלה מעבר לגמרא הם לא יוכלו לקבל.
דרוזים, ערבים ובדואיים, זה אוכלוסיות שאנחנו מפלים אותם. אם הם לא ירגישו שיש להם הזדמנויות שוות בשוק העבודה, יכולת לשפר את התנאים הכלכלים שלהם, לא רק הם יפסידו מכך גם אנחנו.

שני הבעיות הללו, הם שני בעיות מהותיות שעכשיו צריך לטפל בהם. הבעיה היא שאלו לא הבעיות היחידות ואי טיפול בהם שווה להחמרה. אתה באמת חושב שהבעיות הללו יטופלו על ידי כנסת ישראל והממשלה?

אנלוגיה קטנה- המצב פה מזכיר לי את אירופה. מדינות שם רובצות תחת נטל החובות, במקום לטפל  בבעיה, הם דוחות אותם(ע"י אי טיפול). תסתכלו על יוון, אילצו אותה לקצץ באכזריות בתקציב(נכון, זה אשמתה). מה גרם הקיצוץ הזה?!,  הקיצוץ הוביל לאבטלה ענקית, לירידה בהכנסות הממשלה ובתורה לגידול בגירעון. עכשיו, המצב שמה היה כל כך חמור שהם עשו שם שמיטת חובות חלקית. אם היו עושים את זה מהתחלה והיו מטפלים במצב בזהירות, המצב שלהם היה הרבה יותר טוב. עכשיו למרות השמיטת חובות הזאת, הם עדיין נאנקים תחת נטל החובות עם תוספת של אבטלה גבוהה, מיתון חריף ועוד.
ברחבי אירופה מתחזקות מפלגות קיצוניות . אני זוכר שלמדתי פעם שאחת הסיבות שהובילו למלחמת העולם השנייה היה היאוש והבעיות הכלכליות שהובילו לעליית ממשלות קיצוניות.

אנחנו בהחלט בין 10-20 המדינות הטובות בעולם כרגע וזו עובדה. בטח לא בכל המדדים אבל ברמת החיים בהחלט כן (ב- 2010 מקום 15 המכובד).  אז בבקשה לא להתווכח עם עובדות.

כל הבעיות שציינת ישפיעו רק בעתיד כפי שאמרתי. אם לא נדע להתמודד עם הבעיות הללו אזי בהחלט נהיה בבעיה. בהחלט דרוש להעלות את רמת החינוך בשנות אור., לכך יש לבחור ממשלה שבראש מעייניה טובת המדינה ולא רק לשרוד.

IdanSuper

IdanSuper
  •  חברים רשומים
  • 118 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
7
רגיל
חברים,
בשביל זה יש אוסטרליה..
אין לאף אחד כאן את החלום האוסטרלי? :D

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה
אנחנו לא קרובים ל15.
לא יודעים מאיפה הבאת את זה.

מחפוש קצרצר בגוגל זה מה שעולה. הנתונים לא עדכניים, אבל לא קרה שום דבר משמעותי ב3-4 שנים האחרונות.

http://www.ynet.co.i...3830734,00.html

http://reut-institut...licationId=1378

http://www.themarker...career/1.529960

elidr1

elidr1
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
1
רגיל

צפה בהודעהILoveIL, ב-08.05.2012 - 20:01 PM, אמר:

אנחנו בהחלט בין 10-20 המדינות הטובות בעולם כרגע וזו עובדה. בטח לא בכל המדדים אבל ברמת החיים בהחלט כן (ב- 2010 מקום 15 המכובד).  אז בבקשה לא להתווכח עם עובדות.

אני לא בא להתווכח איתך על מקומות. אני בא להציג לך למה אנשים שוקלים לעזוב את הארץ. אנשים לא עוזבים בגלל יוקר מחייה, הם עוזבים בגלל העתיד.
מה שעוד אתה מפספס, זה שבן-אדם שאינו משכיל, כמעט בלתי אפשרי בשבילו להגר. רוב מי שעוזב הם אנשים משכילים. הם אלה שמשלמים הכי הרבה מס, מבזבזים הכי הרבה כסף וכד'.  ברגע שכמויות גדולות יותר יעזבו, אתה תחווה את המשמעות של העזיבה הזאת בשטח.

ציטוט

כל הבעיות שציינת ישפיעו רק בעתיד כפי שאמרתי. אם לא נדע להתמודד עם הבעיות  הללו אזי בהחלט נהיה בבעיה. בהחלט דרוש להעלות את רמת החינוך בשנות אור.,  לכך יש לבחור ממשלה שבראש מעייניה טובת המדינה ולא רק לשרוד.
העתיד שאתה מדבר עליו, הוא עתיד שלך ושלי. הוא לא עוד 100 שנה, הוא עוד 10 שנים. בעוד 10 שנים, בטוח יהיה מאוחר מדי.

אתה גם שוכח, שיש דברים שלתקן אותם לוקח המון זמן ואת הנזק שכבר נעשה, כמעט בלתי אפשרי לתקן. אחד מהדברים הללו זה חינוך.

נערך על-ידי elidr1, 08.05.2012 - 22:59 PM.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים