עבור אל תוכן

האפסטור בטוח? לא בטוח


 • אנא התחבר בכדי להגיב
2 תגובות לנושא זה

#1
 GoLaNFxp

GoLaNFxp
 •  חברים בכירים
 • 264 הודעות
  • מונה תודות: 16 תודות
5
רגיל
האם אפשר לקנות ללא חשש בחנויות הוירטואליות של אפל? בעיית גניבת החשבונות מחמירה. ''אפל מעמידים פנים שהכל קסום''


''מישהו גנב את מספר כרטיס האשראי שלי וחייב אותו ב-870 דולר באייטויונז. אני לא מצליחה לקבל עזרה מאפל''', כותבת jul35 בפורום התמיכה של אפל בנושאי הונאות אשראי. היא לא היחידה שנפלה קורבן. בפורום, ובפורום חשבונות שנפרצו מופיעים עוד מאות תלונות של משתמשים - החל משנת 2009 ועד עכשיו.


התלונות ההולכות ומתרבות מגיעות מלקוחות שאומרים שהחשבון שלהם נפרץ וגם מכיוון מפתחי אפליקציות שטוענים שהם צריכים להתמודד עם הונאות שלוקחות מהם זמן ומשאבים. הם גם מתלוננים שהתחרות על הצרכנים הפכה ברוטאלית, כולל חברות שיוצרות בוטים שמורידים את האפליקציה – כדי להעלות אותה בדירוג.

לא פלא שכך הדבר: עם יותר מ-600 אלף אפליקציות ועשרות מיליונים של משתמשים פוטנציאלים ברחבי העולם, האפסטור של אפל הוא ה-מקום ברשת. גם למפתחים שחושבים שיש להם את הציפורים הרגוזות הבאות וגם מסתבר, לגנבי זהות וכרטיסי אשראי. לא מדובר בדבר נדיר באינטרנט. כפי שנוכחנו גם בישראל לאחרונה. אבל אפל מציירת את סביבת הרכישה שלה כבטוחה באינטרנט,לפי הניו יורק טיימס זה לא כל כך מדוייק. והחברה לא עושה מספיק כדי לעצור את זה. הדברים הללו קורים בכל פעם שפלטפורמה הופכת להיות מצליחה'', אומר דויד אדרי, מנהל ראשי בחברת פיתוח משחקים לאפסטור. ''אנשים מציפים אותה והדברים הופכים מטורפים''


כמה עולה חשבון?
''אפל מעמידים פנים שהכל קסום'', אומר אלכס סטמונס (Alex Stamos), מייסד שותף בisec – חברת אבטחה. הם צריכים להודות שמוצרים שלהם יכולים לשמש אנשים רעים לעשות דברים רעים''.
אחת מהבעיות לדעתו של סטמונס היא שלקוחות אייטיונז משתמשים בחשבון אחד וססמא אחת בשביל כל המוצרים של אפל. באותה התחברות הם יכולים לקנות משחק בדולר אחד או לפטופ ב-2,000 דולר. הוא אומר שעל אפל לעשות כמו במוצרי גוגל – 2 צעדי אימות. לדוגמא, אם משתמש רוצה להיכנס לאייטיונז ממכשיר חדש, אפל יכולה לשלוח לו הודעה לאייפון שכוללת קוד.
  זה לא ממש ברור כיצד האקרים משיגים ססמאות אייטוינז או כרטיסי אשראי מהחשבון. מה שברור שיש המון שנפלו קורבן. באתרי מסחר סינים מוצאים חשבונות אייטיונז בפחות מ-35 דולר והם מבטיחים קרדיט של אלפי דולרים. ישנם גם שירותים שמייצרים קודים לכרטיסי מתנה של אייטוינז ופורומים שמסבירים איך להשתמש בכרטיסי אשראי משולמים מראש כדי להשיג אפליקציות חינם. בתגובתה לניו יורק טיימס טוענת אפל שהיא עובדת על הגברת האבטחה. היא מייעצת ללקוחות שפרטיהם נגנבו, לשנות את הססמה שלהם ולפנות לבנק שלהם.
דעה אישית תמחקו את האשראי מהחשבון שלכם, כשתרצו לקנות תחזירו ותמחקו שוב לאחר הרכישה


נערך על-ידי GoLaNFxp, 30.04.2012 - 19:55 PM.


#2
 xdrugz

xdrugz
 •  חסומים
 • 163 הודעות
  • מונה תודות: 18 תודות
4
רגיל
תודה על הפרסום!!

#3
 Joker

Joker
 •  צוות לשעבר
 • 1846 הודעות
  • מונה תודות: 137 תודות
108
מעולה
 • מיקום: Israel
תודה על הפירסום .
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים