עבור אל תוכן

irc

• אנא התחבר בכדי להגיב
14 תגובות לנושא זה

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 498 הודעות
    • מונה תודות: 34 תודות
22
רגיל
שלום רב!
יש לי הצעה , שמתי לב שאין לפורום irc . הדרך היחידה לדבר בין המשתמשים זה הצ'אט בדף הראשי. אבל irc זו דרך נוחה מאוד לדבר ובדרך זו אפשר להכיר אנשים בקהילה והקהילה הופכת להיות מגובשת הרבה יותר.באמת שערוץ בirc זה משהו מאוד נוח שעוזר לשמירת הקשר בין המשתמשים ולגיבוש הקהילה. אפשר פשוט לפתוח ערוץ נגיד בirc.speak.co.il בשם #zsc וכולם יוכלו להיכנס לשם ופשוט לדבר אחד עם השני.
זה משהו שעלה לי לראש וחשבתי פשוט להציע את זה

WhiteRev

WhiteRev
  •  VIP
  • 950 הודעות
    • מונה תודות: 270 תודות
202
מעולה
היה פה IRC חוץ ממנלהלי האתר שדיברו אחד עם השני.אף אחד לא הפיח בו חיים..לדעתי מיותר להחזיק סרבר מיוחד לזה אלה אם אפשרי להריץ על הקיים
בכול אופן החלטה של ההנהלה :)
משה אם אתה יכול להריץ לוקל על השרת הקיים זה יכול לחסוך עלות של כמה עשרות דולרים לשכור שרת מיוחד לזה :)

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 498 הודעות
22
רגיל

צפה בהודעהtsurgutman, ב-28.04.2012 - 17:25 PM, אמר:

היה פה IRC חוץ ממנלהלי האתר שדיברו אחד עם השני.אף אחד לא הפיח בו חיים..לדעתי מיותר להחזיק סרבר מיוחד לזה אלה אם אפשרי להריץ על הקיים
בכול אופן החלטה של ההנהלה :)
משה אם אתה יכול להריץ לוקל על השרת הקיים זה יכול לחסוך עלות של כמה עשרות דולרים לשכור שרת מיוחד לזה :)

לדעתי אם כמו בהרבה מקומות תיהיה קבלת נקודות על זמן שהייה בirc תיהיה פעילות גבוהה מאוד

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5516 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
283
מעולה
ובכן, באמת כמו ש-tsurgutman אמר, היה פה ערוץ מירק והוא היה שומם כמו לא יודע מה.
לא רק זה... ניסינו את זה גם פעמיים. בפעם השניה אפילו הערוץ התנוסס בדף הראשי שכל פעם שהיית נכנס לעמוד
זה היה מתחבר לך אוטומטי. גם אז הייתה שממה.

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 498 הודעות
22
רגיל
כמו שציינתי.... לדעתי אם כמו בהרבה טראקרים שהייה בirc תלווה בקבלת נקודות תיהיה היענות גבוהה

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5516 הודעות
283
מעולה

צפה בהודעהAviad93, ב-28.04.2012 - 17:52 PM, אמר:

כמו שציינתי.... לדעתי אם כמו בהרבה טראקרים שהייה בirc תלווה בקבלת נקודות תיהיה היענות גבוהה

השאלה היא כיצד מיישמים את זה בפועל. :)

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 498 הודעות
22
רגיל

צפה בהודעהNeoTrix, ב-28.04.2012 - 18:01 PM, אמר:

אממ בדיוק כמו בטראקרים, על כל שעת שהייה בערוץ מקבלים מספר מסויים של נקודות. (שיתווספו לנקודות הכלליות של המשתמש)

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
אני זוכר שהיה את הערוץ מירק. אם עושים את זה שוב אז צריך סיבות להכניס אנשים.
קודם כל כל הההנלה צריכה להיות שם בIDLE, אפילו שזה רק בIDLE זה מוסיף המון. כמו שאביעד אמר, נקודות תמורת שהיה במירק זה רעיון מצוין.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5516 הודעות
283
מעולה

צפה בהודעהAviad93, ב-28.04.2012 - 18:02 PM, אמר:

אממ בדיוק כמו בטראקרים, על כל שעת שהייה בערוץ מקבלים מספר מסויים של נקודות. (שיתווספו לנקודות הכלליות של המשתמש)

אני מתכוון איך לבנות דבר כזה באופן טכני.

GoLaNFxp

GoLaNFxp
  •  חברים בכירים
  • 264 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
5
רגיל

צפה בהודעהNeoTrix, ב-28.04.2012 - 18:01 PM, אמר:

צפה בהודעהNeoTrix, ב-28.04.2012 - 18:47 PM, אמר:

אני מתכוון איך לבנות דבר כזה באופן טכני.

אני לא חושב שניתן עם הפורום הקיים
אבל צריך לראות איזה מודים ניתן להתקין עליו

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5516 הודעות
283
מעולה

צפה בהודעהGoLaNFxp, ב-28.04.2012 - 18:49 PM, אמר:

אני לא חושב שניתן עם הפורום הקיים
אבל צריך לראות איזה מודים ניתן להתקין עליו

כעיקרון יש את שפת הסקריפטינג של ה IRC.
סה"כ מה שאני צריך לעשות שם זה לממש חיבור למסד נתונים של הפורום, וכל שעה עגולה למשל לתת ניקוד למשתמשים.
הבעיה היא שאני לא ממש מכיר את השפה הזאתי.

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 498 הודעות
22
רגיל
אני מצטער אך אני לא מבין בתכנות, ככה שאין לי מושג באמת איך לעשות את זה בפועל

Scippy

Scippy
  •  חברים רשומים
  • 33 הודעות
    • מונה תודות: 5 תודות
3
רגיל
שלום,
יש לי כמה דברים לומר בנושא, אני מקווה שהם יתקבלו לטובה בלבד.
כפי שציינו קודמיי, ערוץ בשרת IRC כבר היה קיים כאן בעבר, בהתחלה זה נראה מגניב, לאחר כמה שבועות הוא היה נראה לא רלבנטי ושומם.
הסיבות לכך היו די פשוטות, חוסר הידע בשימוש בתוכנה/קליינט של הגולשים וחוסר הרלבנטיות בקיום של דבר כזה מכיוון שהשיחות אינן דינמיות מיידיות וגם כשהן כן היו כאלה הן היו נעשות במדיה אחרת (פייסבוק/מסנג'ר/פורום או כל מדיה אחרת שתבחר), השיחות שם היו מסתכמות בכמה דקות שיחה אחת לכמה שעות, פשוט לא היה מה לעשות שם.
הדבר הזה בעצם משליך גם על הניקוד שאתה טוען שיעזור, אין לי בעיה להשאיר שם את היוזר שלי בIDLE (בצורת BNC או PSY גם כשאני לא מחובר) ולא לעשות כלום ולקבל ניקוד (מה שאומר שזה לא רלבנטי - פירצה הקוראת לגנב).
כמו כן, ישנן עלויות כספיות שבעלי האתר נאלצים לשלם עבור המוצר (נגיד SHELL עבור שרת IRC ייעודי, EGG או כל דבר אחר שקשור לזה) והדבר נראה כהוצאה כספית מיותרת בגלל חוסר הרלבנטיות שלו בשיחות שאינן דינמיות מיידיות.
מעבר לכך, הדבר גם נראה אינו רלבנטי לקהילה הנחשבת לקטנה יחסית (ותגידו מה שתגידו, מבחוץ נראה שרוב הפעילים כאן הם מנהלים או בעלי דרגות מסויימות - ובלי חס וחלילה לפגוע, אני מתכוון שהשקעה בקהילה אינה צריכה להוות דרך למטרת התפקיד הנוצץ של מנהל).
ובסופו של דבר, אני לא מכיר את IPB (המערכת של האתר לצורך העניין) אך מהיכרותי איתה היא די "תקועה" לפיתוח יעיל ורציני כאוות נפשך בניגוד למערכות גדולות דוגמת ג'ומלה או וורדפרס, למרות שמבחינה טכנית אופציית הניקוד היא אפשרית לחלוטין גם אם פחות מאובטחת מהרגיל.
לכן, למרות שאני אוהב את הרעיון והייתי בעדו בעבר, אני עדיין חושב שאין סיבה להשקעה שכזו.
שיהיה שבוע טוב

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 498 הודעות
22
רגיל

צפה בהודעהScippy, ב-29.04.2012 - 00:12 AM, אמר:

שלום,
יש לי כמה דברים לומר בנושא, אני מקווה שהם יתקבלו לטובה בלבד.
כפי שציינו קודמיי, ערוץ בשרת IRC כבר היה קיים כאן בעבר, בהתחלה זה נראה מגניב, לאחר כמה שבועות הוא היה נראה לא רלבנטי ושומם.
הסיבות לכך היו די פשוטות, חוסר הידע בשימוש בתוכנה/קליינט של הגולשים וחוסר הרלבנטיות בקיום של דבר כזה מכיוון שהשיחות אינן דינמיות מיידיות וגם כשהן כן היו כאלה הן היו נעשות במדיה אחרת (פייסבוק/מסנג'ר/פורום או כל מדיה אחרת שתבחר), השיחות שם היו מסתכמות בכמה דקות שיחה אחת לכמה שעות, פשוט לא היה מה לעשות שם.
הדבר הזה בעצם משליך גם על הניקוד שאתה טוען שיעזור, אין לי בעיה להשאיר שם את היוזר שלי בIDLE (בצורת BNC או PSY גם כשאני לא מחובר) ולא לעשות כלום ולקבל ניקוד (מה שאומר שזה לא רלבנטי - פירצה הקוראת לגנב).
כמו כן, ישנן עלויות כספיות שבעלי האתר נאלצים לשלם עבור המוצר (נגיד SHELL עבור שרת IRC ייעודי, EGG או כל דבר אחר שקשור לזה) והדבר נראה כהוצאה כספית מיותרת בגלל חוסר הרלבנטיות שלו בשיחות שאינן דינמיות מיידיות.
מעבר לכך, הדבר גם נראה אינו רלבנטי לקהילה הנחשבת לקטנה יחסית (ותגידו מה שתגידו, מבחוץ נראה שרוב הפעילים כאן הם מנהלים או בעלי דרגות מסויימות - ובלי חס וחלילה לפגוע, אני מתכוון שהשקעה בקהילה אינה צריכה להוות דרך למטרת התפקיד הנוצץ של מנהל).
ובסופו של דבר, אני לא מכיר את IPB (המערכת של האתר לצורך העניין) אך מהיכרותי איתה היא די "תקועה" לפיתוח יעיל ורציני כאוות נפשך בניגוד למערכות גדולות דוגמת ג'ומלה או וורדפרס, למרות שמבחינה טכנית אופציית הניקוד היא אפשרית לחלוטין גם אם פחות מאובטחת מהרגיל.
לכן, למרות שאני אוהב את הרעיון והייתי בעדו בעבר, אני עדיין חושב שאין סיבה להשקעה שכזו.
שיהיה שבוע טוב

אני מבין מה שאתה אומר, ואתה צודק בסך הכל. אך מנסיוני האישי זה כן מקדם את הקהילה וכן מגבש. אם הצוות יהיה פעיל אני בטוח שעוד משתמשים יתלוו אליהם. אני מודע לכך שהדבר כרוך בתשלום נוסף ובהוצאות נוספות ולכן ההנהלה צריכה להחליט על כך. אני בסך הכל רציתי להפנות את תשומת ליבם

Scippy

Scippy
  •  חברים רשומים
  • 33 הודעות
    • מונה תודות: 5 תודות
3
רגיל
IRC ופיתוח תוכנה הוא נושא שקרוב לליבי... והייתי שמח לראות משהו קורה בנושא,
אבל אני חושב שזה לא המקום להגיד כל מה שאני חושב :)
סך הכל ובקצרה, אתה מוזמן לנסות לפתוח ערוץ שכזה ולהזמין לשם חבר'ה, תנסה את זה במשך שבוע ותהיה יותר חכם עם המסקנות לאחר השבוע הזה.
אני בטוח שהמנהלים יהיו מוכנים לתרום ניקוד למשתתפים בניסוי.
שיהיה בהצלחה :)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים