עבור אל תוכן

כל מה שרציתם לדעת על אנלוק | בואו נעשה לכם קצת סדר בבלאגן


 • אנא התחבר בכדי להגיב
תגובה אחת לנושא זה

#1
 GoLaNFxp

GoLaNFxp
 •  חברים בכירים
 • 264 הודעות
  • מונה תודות: 16 תודות
5
רגיל
ובהמשך למה שפרסמתי מקודם אסף מרוז מ http://www.iphoneil.net פרסם משהו שיסביר את הכל עיניים האנלוק למי שלא מכיר

לינק למקור http://www.iphoneil.net/?p=92926

הכתבה שפורסמה:
מכשיר האייפון הראשון (שקיבל בשלב מאוחר יותר את השם "אייפון 2G") הושק  ב- 29 ליוני 2007 ויועד אך ורק לשוק האמריקאי, אך לא רק שהוא יועד לשוק האמריקאי בלבד, אלא שהוא גם נמכר בתור מכשיר שנעול לרשת סלולרית אחת ויחידה שכולכם ודאי כבר הספקתם לשמוע את שמה – AT&T.

תמונה שפורסמה

לא עבר זמן רב וב- 8 לפברואר 2008, נער צעיר ומוכשר בשם ג'ורג הוטס (שאף קיבל את הכינוי Geohot) הצליח לבצע את פריצת האנלוק הראשונה, כשלמעשה הוא הצליח להסיר את החסימה ולפתוח את מכשיר האייפון הראשון (2G) האישי שלו לשימוש בכל הרשתות הסלולריות, ואף שחרר את הפריצה לציבור הרחב.

תמונה שפורסמה

ג'ורג אף הספיק להתראיין ברשת הטלוויזיה האמריקנית CNN וסיפר על תהליך האנלוק, על ההשלכות החוקיות שלו ועוד…

ג'ורג אהב תמיד לפעול לבדו, ויש כאלו שאף כינו אותו בעבר בשמות גנאי כשהפופולרי שביניהם היה: "אגו הוט", זאת בשל היותו גאוותן ושחצן לא קטן. אך ג'ורג לא היה היחיד שפעל בנושא, ואחריו קמו כל מיני קבוצות כאלו ואחרות, שאת חלקן אתם כבר מכירים מהעבר וחלקן ממשיכות לפעול עד עצם היום הזה. הקבוצות שנחשבות לדומיננטיות ביותר וודאי כבר מוכרות לכולכם הם: Chronic Dev Team וקבוצת ה- Dev Team שאחראיות על כלי פריצה רבים כמו:

Pwnagetool, Redsn0w, Greenp0sion, Absinthe ועוד…

תמונה שפורסמהאך מאז ועד היום התחוללו בנושא המון שינויים ואף יצאו גם המון פתרונות כאלו ואחרים, כשלמעשה בתקופה האחרונה חלו כמה שינויים משמעותיים ביותר בנושא, וכעת הגיע כבר הזמן לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, זאת על מנת להשלים לכם את כל חלקי הפאזל לתמונה אחת שלמה.

כל מה שרציתם לדעת על אפשרויות האנלוק (שחרור המכשיר ופתיחה לשיחות) – הכל בכתבה הבאה.

פריצת אנלוק תוכנתית

בעבר יצאו סוגים שונים של פריצות אנלוק תוכנתיות, כמו גם כרטיסי טורבו סים שנחסמו במשך הזמן כאשר אפל שחררה גרסאות חדשות של מערכת ההפעלה iOS למכשירי ה- iDevice השונים. הפופולרית ביותר מזה זמן רב, היא פריצת ה- Ultrasn0w שניתנת להתקנה ישירות מהסידיה, כך שלמעשה היא מחייבת שתהיה פריצת Jailbreak זמינה לאותה הגרסה הספציפית של מערכת ההפעלה iOS שרצה על גבי אותו המכשיר שזקוק לפריצת האנלוק.

תמונה שפורסמה

תוכנת ה- Ultrasn0w פשוטה וקלה ליישום, עד כדי כך שכל שעליכם יהיה לעשות הוא פשוט להתקינה ישירות מהסידיה (לאחר פריצת ה- Jailbreak כמובן) והיא תבצע פריצת אנלוק למכשירכם, מה שאומר למעשה: שימוש במכשיר כטלפון בכל רשת סלולרית נתמכת.

תוכנת ה- Ultrasn0w תומכת במכשירים הבאים בלבד בלבד:

 • אייפון 3G.
 • אייפון 3GS.
 • אייפון 4.
גרסאות מודם נתמכות

אייפון 4
 • 01.59.00 בלבד!
אייפון 3G ו- 3GS
 • 04.26.08
 • 05.11.07
 • 05.12.01
 • 05.13.04
 • 06.15.00 (גרסת המודם של האייפד).
"קומבינת" השדרוג לגרסת המודם של האייפד לצורך ביצוע אנלוק תמידי במכשירי 3G ו- 3GS בלבד:

לפני כשנה וחצי הושג פתרון חלקי לצורך שחרור (אנלוק) של מכשירי האייפון 3G וה- 3GS ששדרגו את גרסת ה- iOS שלהם לגרסה 4.1 ומעלה ונתקעו בגרסה זו, ועל ידי כך למעשה נעלו בעצם את מכשירם מפני פריצת אנלוק. הפתרון למעשה היה פתרון חלקי וגם לא הפתרון האולטימטיבי, זאת בעיקר מפני שהוא משבש את יכולת השימוש בשירותי המיקום (הסבר בהמשך) והתהליך הוא חד כיווני ובלתי הפיך! לא ניתן לאחר מכן לשנמך את המודם לגרסה נמוכה יותר. אך למעשה פתרון זה הוכח כיעיל היות ולא היה שום פתרון אחר באופק, עד למעשה השבוע האחרון שהיה בהחלט שבוע משמח ומלא בבשורות טובות.

הדרך לפריצת האנלוק הזו, הייתה למעשה לשדרג את גרסת המודם של המכשירים האלו לגרסת המודם של האייפד (06.15.00) תהליך אשר ישחרר את המכשיר לצמיתות, אך ימנע מרכיב ה- GPS לתפקד, ויגרום לבעיות נוספות בשדרוגי\שנמוכי גרסה. תוכנת ה- Ultrasn0w כאמור עודכנה לתמיכה בגרסה זו של המודם.

לכל המעוניין ללמוד קצת על ההיסטוריה, ניתן לצפות בכתבה של גיא פדל כאן.

מכשיר האייפון 2G הישן כבר מכוסה מזה זמן רב מכף רגל ועד ראש, כשלמעשה קיימת עבורו פריצת Jailbreak ופריצת אנלוק עד לגרסה האחרונה ששוחררה עבורו (iOS 3.1.3) אך היא מתבצעת באמצעות שימוש ב- RedSn0w בגרסה 0.9.4 עם קבצי BL מיוחדים, ולמעשה פריצת ה- Jailbreak ופריצת האנלוק מתבצעות שניהן יחדיו באמצעות שימוש בכלי ה- Redsn0w בלבד!

לכל המעוניין במדריך לפריצה זו (ללא הסבר על תהליך האנלוק) ניתן ללחוץ כאן.

הטורבו סים

כרטיס הטורבו סים הוא לא דבר חדש בשוק, כשלמעשה הוא מתאים גם למכשירים אחרים ולא רק למכשירי האייפון בלבד. בעבר הרחוק בגרסאות 2.0 עד 3.0 של ה- iOS, היה נהוג להשתמש בכרטיס הטורבו סים גם למכשירי האייפון 3G וה- 3GS, אך הכרטיסים האלו נחסמו בגרסאות המתקדמות יותר ולא היו כל כך יעילים.

אז מה זה בכלל טורבו סים?

כרטיס הטורבו סים הוא למעשה רדיד אלקטרוני דקיק עם צ'יפ שמוכנס ביחד עם כרטיס הסים המקורי אל המכשיר, ומגשר למעשה בינו לבין המגעים של כרטיס הסים במכשיר. הכרטיס אמור לבצע פעולה כלשהי שתאפשר לאחר מכן להשיג באר קליטה (סיגנל) ולאפשר למעשה לאותם המכשירים הנעולים להוציא ולקבל שיחות ולגלוש באינטרנט הסלולרי (Data) אך על ידי הגדרות ידניות בלבד.

תמונה שפורסמה

במשך הזמן הכרטיסים האלו שודרגו ובנוסף גם יצאו לסידיה תוספים שעוזרים להם לעבוד בצורה אוטומטית כמו Furious למשל. הם הוכחו כשיטה יעילה ואמנם ההפעלה שלהם מצריכה לעבור תהליך קצר של למידה, אך לאחר שלומדים איך להפעיל אותם ומגדירים את הכל נכון, אפשר לעבוד איתם (גם על מכשירים שאינם פרוצים) מבלי לפגוע באחריות יצרן או הצורך לפרוץ את המכשיר בפריצת Jailbreak, למרות שבדרך כלל היא באה ביחד עם הטורבו סים כחלק בלתי נפרד שאף תורם לו לעבוד כמו שצריך ביחד עם התוסף שמפעיל אותו בצורה אוטומטית וללא התערבות המשתמש.

 • כל מי שמעוניין לקבל אינפורמציה ואולי אפילו להזמין לעצמו כרטיס טורבו סים שכזה לאייפון 4S בלבד! עם תמיכה בגרסאות 5 ו- 5.0.1 של ה- iOS, מוזמן להיכנס לקישור הבא.
 • כל מי שמעוניין לקבל אינפורמציה ואולי אפילו להזמין לעצמו כרטיס טורבו סים שכזה לאייפון 4 בלבד! עם תמיכה בגרסאות 4.1 עד 5.1 של ה- iOS, מוזמן להיכנס לקישור הבא.
כאמור, פריצת ה- Jailbreak מייעלת למעשה את השימוש בכרטיסי הטורבו סים שמצריכים באופן מובנה מהיצרן (למעט המתקדמים בקטגוריה) לבצע תהליך קצת מייגע של חיוג למספר 112 של שירותי החירום, ניתוק והכנסה בזריזות למצב טיסה, המתנה ושאר ירקות. זו הסיבה שפותח בסידיה התוסף FuriousMod ולאחר התקנתו מהסורס הרשמי שלו הוא יבצע את הפעולה הזו בצורה אוטומטית "ויארגן" לנו למעשה קליטה במכשיר האייפון תוך פחות מדקה.

על מנת להוסיף את התוסף הנ"ל יש להוסיף לסידיה את המקור הבא: http://cydia.furiousmod.com ולאחר הוספת אותו המקור, יש להתקין ממנו את התוסף FuiousMod.

תמונה שפורסמהפריצת אנלוק לכל מכשיר בשימוש בתוסף SAM

השבוע הייתה התרגשות גדולה בעולם ה- Jailbreak והאנלוק כאחד, זאת לאחר שהאקר סיני העונה לכינויLoktar_sun מצא דרך לשחרור מכשירים שעברו פריצת Jailbreak ונעולים לשיחות למפעיל סלולרי אחד ויחיד בלבד, על ידי שימוש בתוסף שנקרא SAM קיצור ל- Subscriber Artificial Module.

כל מי  שפספס את הכתבה המקורית מוזמן להיכנס לכאן.

לשיטה זו קיימים מספר מדריכים ברשת, אך לאחר שימוש בשיטה זו באופן אישי אני יכול לומר לכם בוודאות שאין כאן שחור או לבן, אמנם השיטה יעילה ואפקטיבית ואפילו מאפשרת לכם לבצע שמירה של חתימות כרטיס האקטיבציה שלכם לשימוש עתידי, מה שאומר למעשה שחרור (אנלוק) לכל החיים לאותו המכשיר ולאותו הסים הספציפי, ובתנאי שהמכשיר שלכם נפרץ בפריצת Jailbreak, אחרת לא תוכלו לממש את פריצת האנלוק.

מאז שנכתבה הכתבה התוסף SAM עודכן כבר מספר פעמים, והיום השיטה אפילו הפכה לקלה יותר ובהזדמנות הראשונה שייצא לי לבדוק את השיטה החדשה על מכשיר שלא ביצעתי לו את תהליך האנלוק המיוחל מעולם, אני מבטיח להעלות לאתר מדריך וידאו מסודר בנושא.

לעת עתה, כל מי שזקוק למדריך וידאו לשיטה זו יוכל להשתמש באחד ממדריכי הוידאו הבאים:

פתיחה חוקית ברשת הסלולר האמריקאית AT&T למכשירים נעולים

לאחרונה משתמש אייפון של חברת AT&T שלח את תלונתו בדוא"ל אל טים קוק, על כך שחברת AT&T לא הסכימה לפתוח את מכשיר האייפון שלו בעבור כרטיסי סים שונים מרחבי העולם (סימפרי). משרדו של טים קוק לקח את העניין לטיפולו האישי, ומיד פנה אל חברת AT&T בטענה שעליהם לדאוג ללקוח זה באופן מיידי.

כל מי שפספס את הכתבה המקורית מוזמן להיכנס לכאן.

מאז המקרה המפורסם עוד ועוד אנשים החלו לשלוח מיילים אל טים קוק (tcook@apple.com) וזכו לקבל את אותן התוצאות המשמחות, כשלמעשה היום החברה כבר מבצעת פתיחה לכל מכשיר אייפון באופן רשמי ובתנאי שהוא נרכש ללא חוזה או שסיים את החוזה שלו עם החברה.

תמונה שפורסמה

בתור אחד שביצע את התהליך הנ"ל באופן אישי, אני חייב להודות שהשירות שקיבלתי היה יעיל, מהיר ואפקטיבי.#2
 xdrugz

xdrugz
 •  חסומים
 • 163 הודעות
  • מונה תודות: 18 תודות
4
רגיל
תודה על הפרסום!!
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים