עבור אל תוכן

הפילוסופיה מאחורי חלוקת הזמנות

• אנא התחבר בכדי להגיב
29 תגובות לנושא זה

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה

הפילוסופיה מאחורי חלוקת הזמנות

מאמר על הזמנות, נדיבות אמינות וחשדנות

אני שם לב שלפעמים יש קצת חוסר הבנה (בעיקר מצד משתמשים חדשים) לגבי למה אני או מי מההנלה "עקשן" בנוגע לחוקים או למה צריך חוק כזה או אחר. לאחרים, זה אולי נראה כמו פדנטיות או אפילו שגעון גדלות.
הרשומה הזו באה להסביר למה חייבים להיות קרטריונים ברורים לחלוקות, ולמה לפעמים אין ברירה אלא לסרב.

ראשית, אני אפתח בלתאר את המטרה של הפורום הזה בפרט ופורומים של חלוקה הזמנות ככלל: אנחנו פה בשביל לרכז מידע בנוגע לטורנטים, לשתף אותו בין משתמשים שונים שאוהבים את ה"סצינה" ולקשר בין אנשים עם הזמנות לבין אנשים שרוצים להיכנס אל טרקר מסוים. במאמר הזה אני אתמקד לגבי המטרה האחרונה - קישור בין אנשים עם הזמנות לאנשים ללא הזמנות. אז מה התפקיד שלנו, כמנהלי הפורום, בעניין הזה?
הנאמנות שלנו באה לידי ביטוי כלפי שני גורמים:
א. להגן על הטרקר - זה אולי מפתיע, אבל זה גורם מכריע בחשיבותו. אנחנו, כפורום, כלום ושום דבר ללא הטרקרים. אין לנו זכות קיום בלעדיהם. אם אלה טרקרים ישראלים שבהם אנחנו מכירים את הבעלים ואם אלה טרקרים מחו"ל, שאפילו יש שם שונאי ישראל (כמו SCC וכו'). אנחנו חייבים לכבד את החוקים הפנימיים של הטרקרים. כך שאם לדוגמא סייפר ביקשו ממני לא לתת הזמנות לאנשים עם פרופיל מסוג X, אני לעולם לא אתן לאנשים כאלה הזמנה. זה בכלל לא משנה שסייפר לא יכולים לדעת או לבדוק אותי. הטרקר נתן את האמון שלו בי כדי לחלק אליו הזמנות ואני חייב לכבד את זה. הקיום שלנו כפורום הזמנות נובע מהיתר/מנדט שנותנים לנו הטרקרים. כך, כשטרקר אומר שאסור לנו לחלק הזמנות שלו אצלנו בפורום, מכל סיבה שלא תהיה, אנחנו לא נחלק. זה המצב נכון לעכשיו עם הטרקרים SHD וPTP. הם לא מוכנים שהזמנות אליהם יחולקו פה, ואנחנו מכבדים את זה.
ב. להגן על המזמין - בזה אני משקיע את מירב הזמן שלי, והחוקים בסופו של דבר מיועדים למטרה הזו. בדיוק באותו האופן שאנחנו לא יכולים להתקיים ללא טרקרים, אנחנו לא יכולים להתקיים ללא מזמינים. ולא רק ללא מזמינים, באופן הפשטני של המילה, אלא ללא מזמינים שיכולים לסמוך עלינו. המזמינים חייבים לסמוך עליו שכמפעילי הפורום אנחנו לא נותנים לזייפנים, רמאים וטריידרים להיכנס לפורום. הרבה פעמים חוץ מהוכחות, אין למזמין שום דרך לדעת את הדברים האלה. לי כמנהל, יש כלים (בתוך הפורום וגם מחוץ לפורום) לבדוק עניינים שונים שיכולים להעיד על האמינות של משתמש. בגלל זה מנהל לפעמים יפעיל שיקול דעת ולא יאפשר למשתמש לקבל הזמנה. הסיבה היא שמנהלים יודעים יותר, יש להם את הכלים והנסיון לגלות פרטים רבים לגבי מבקשי הזמנות. וזו אחת הסיבות למה אנחנו מציקים עם שאלות, חשדות ובירורים.

מפה אנחנו מגיעים לחלק הכי חשוב של צוות האתר - לבדוק אמינות. הזמנות צריכות לצאת רק לאנשים שנמצאו אמינים לפי הקרטריונים של הפורום. אמינות/מהימנות הן המרכיב הכי חשוב בקבלת הזמנה והן למעשה המרכיב היחיד שחשוב. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחלק הזמנות לחברים או להעלים עין כשחבר אישי שלי מזייף בהוכחה. למה? וזו שאלה שרבים שאלו אותי, למה אני לא מוותר או מחליק כל מיני דברים? הסיבה היא מאוד ברורה - כי אם אני אעשה זאת, אני אבגוד באמון שניתן לימשני הגורמים שדיברתי עליהם למעלה - הטרקר והמזמין. אם אני לא אבדוק כל מוזמן ביסודיות, המזמין יכול להיפגע ואפילו לעוף מהטרקר (וזה קרה פעמים רבות). אפילו עפו פה עצי הזמנה שלמים בגלל משתמש סרוח אחד. ודבר שני אני אפגע בטרקר. וברגע שזה קורה, אי אפשר יותר לחלק הזמנות בפורום. זה אגב מה שקרה עם SHD וPTP, שני טרקרים מעולים. והאחריות, בסופו של דבר היא עלינו במנהלי הפורום. אנחנו אלה שסובלים מזה לטווח הארוך וכל הפורום נפגע.
חשוב לציין, שה"אמינות" הנדרשת מכל משתמש משתנה לפי הטרקר שהוא מבקש. לטרקרים נדירים שקפדנים לגבי המוזמנים שלהם, אנחנו נדרוש "רמת אמינות" יותר גבוהה.

עכשיו שכיסינו את הסוגייה למה ההנהלה חייבת להיות דווקנית בחוקים ולשם מי הם נשמרים, אני אעבור לחלק הכי רלוונטים לקהילת המשתמשים והחלק שיעזור לכם להפוך למשתמשים יותר טובים:

מה זה לעזאזל אמינות ואיך יודעים לבדוק את זה?
לאור נסיון מצטבר של הרבה מאוד שנים שיש לחברי ההנהלה בעולם החלוקות ובעולם הטורנטים, יש לא מעט משתנים שמרכיבים את גורם העל - "האמינות". אני אפרט על חלק מהם:
השקעה - כמו הרבה מהדברים שדיברתי עליהם, גם זה תיאור כללי ולא בדיוק ברור. אני אנסה להסביר: השקעה באה לידי ביטוי בכמות ההודעות, באיכות ההודעות ובתדירותן.
כמות ההודעות - אין פה מספר קסם. זה לא 10 או 50 או 200. כמות ההודעות היא רק אינדיקציה, היא לא סוף הסיפור. לפעמים קבענו רף תחתון כמו 50 הודעות לבקשת הזמנה. אבל זה לא מעיד שום דבר מעבר לזה שעברת את הרף העליון. בשביל ללמוד מעבר לזה יש את הגורם השני:
איכות ההודעות - למרות שאנחנו אנטי ספאם באתר, יש הודעות שאנחנו מרשים שהן בדיוק זה. כמובן שמשתמש עם 100 הודעות שמתוכן יש שלוש חלוקות ושני מדריכים יהיה הרבה יותר "אמין" ממשתמש עם 500 הודעות שלא זכור לי שהוא עשה חלוקה אי פעם (ויש כאלה).
תדירות - זה לא כל כך חשוב כמו שני הגורמים למעלה אבל אנחנו רוצים לראות שיש לנו משתמשים נאמנים, וכאלה שעניין החלוקות באמת מעניין אותם; ולא כאלה שבאים לפה פעם בחצי שנה, כשהם שמעו על טרקר חדש ובא להם לקבל הזמנה.
הוכחות - כמה שהסעיף הזה חשוב... הוכחות באות לבדוק 2 דברים:
א. הדבר הכי חשוב הוא כמובן הידע בטורנטים והנסיון. אנחנו רוצים לבדוק את כמות ההעלאה (בגיג'ות) וגם את איכות הטרקרים. כמות העלאה גבוהה בטרקר נדיר זה מה שצריך לשאוף אליו. כי אם אני רואה שלמישהו יש יחס גבוה בטרקר נדיר שיודע לתפוס זייפנים, סביר מאוד להניח שהבנאדם לא זייפן. מעבר לזה, אני גם לומד שמישהו סמך עליו בעבר כשהזמין אותו לטרקר הזה. בגלל זה כשאנחנו מחלקים הזמנות נדירות אנחנו מבקשים הרבה הוכחות - אם מישהו חבר ב4 טרקרים נדירים ועדיין שורד בהם, כנראה שהוא בנאדם שאפשר לסמוך עליו.
ב. היכולת לעמוד בדרישות וחוקים. יש סיבה שבגללה אנחנו פדנטים כל כך לגבי הוכחות. זה לא סתם. מי שלא מסוגל למלא בקשה פשוטה לעשות הוכחות בצורה מסוימת, סביר להניח שגם לא יוכל למלא אחרי חוקים של טרקרים. אנחנו צריכים לראות שאתם יודעים לקרוא את המדריך להוכחות רטיו, להבין אותו ולמלא אחר החוקים שמופיעים בו. אם תרצו, זה חלק מבחינת האמינות.
כמובן, שסעיף ההוכחות נמדד בהתאם לטרקר שאתם מבקשים.
התרשמות כללית - כולנו אנשים, ואנחנו הרבה יותר מהוכחות רטיו וטרקרים, וזה מה שהסעיף הזה בא לבדוק. האם ניתן לסמוך עליכם עם ההזמנה כבני אדם. ההתרשמות הזו בנויה מהרבה מרכיבים, שלא את כולם ניתן לומר מראש וזה תלוי באירוע. חלק מהם זה רמת ההתנסחות של המבקש, רמת הנימוס, רמת הכבוד שהוא נותן למזמין, למשתמשים אחרים ולהנהלה. עם כמה שזה נשמע לכם לא קשור, אם תתחצפו להנהלה או למזמין, מעבר לאזהרה שתקבלו, גם יפחתו הסיכויים שלכם לקבל הזמנה בעתיד. תהיו משתמשים "טובים", אפילו "חננות", זה רק יעזור לכם ולאחרים. אם מישהו מבקש עזרה, תשקיעו שתי דקות ותמצאו לו את התשובה. הוא יזכור את זה, אנחנו נזכור את זה ואולי כשתבקשו הזמנה המזמין שיהיה, גם יזכור את זה.

ואני אסיים בנימה של המשפט האחרון - תזכרו שאנחנו פה לעזור אחד לשני. כולנו אוהבים הורדות וכולנו אוהבים טרקרים. אני רוצה אפילו לחשוב, שכולנו כמשתמשים אפילו אוהבים את הקהילה שלנו ואחד את השני. אז בואו תעזרו לנו, כהנהלה, לעזור לכם ותצייתו לחוקים.

קיבל תודות על-ידי 9 משתמשים:

IMAGINE

IMAGINE
  •  צוות לשעבר
  • 1995 הודעות
    • מונה תודות: 105 תודות
62
טוב
כל הכבוד :) יעזור למשתמשים שמחלקים הזמנות להגן על עצמם מפני זייפנים ואספנים , המאמר גם תורם לפורום ןמעלה את איכות המשתמשים. שאפו :icon_yes:

vista

vista
  •  VIP
  • 2575 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
28
רגיל
מרשים וממצה, כל מילה בסלע!

:rotstar2_e0:

Gandolph13

Gandolph13
  •  VIP
  • 7236 הודעות
    • מונה תודות: 228 תודות
146
מעולה
פשוט מרשים מאוד ואלי כל מילה שרשמת פה חקוקה בסלע :icon_yes:

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 495 הודעות
    • מונה תודות: 30 תודות
17
רגיל
כל כך נכון.... באמת כל מילה בסלע !

GoLaNFxp

GoLaNFxp
  •  חברים בכירים
  • 264 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
5
רגיל
לנעוץ את זה ואולי אפילו לשים את זה בחוקים, זה מפורט מאוד ונוח מאוד להבנה!
משהו שהיה קצת חסר פה

sigler05

sigler05
  •  חברים בכירים
  • 509 הודעות
    • מונה תודות: 35 תודות
15
רגיל
דברים חשובים והכרחיים לכל משתף באשר הוא להבנה הכללית.

תודה שהבהרת את זה.

ודרך אגב, לא כל כ
ך הבנתי למה SHD וPTP אסרו עליכם לחלק הזמנות שלהם פה בפורום. בגלל שתפסו משתמש זייפן שקיבל פה הזמנה?

נערך על-ידי sigler05, 27.04.2012 - 14:58 PM.

Israeli

Israeli
  •  חברים רשומים
  • 189 הודעות
    • מונה תודות: 15 תודות
2
רגיל
תמונה שפורסמה

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2755 הודעות
    • מונה תודות: 546 תודות
460
מעולה

צפה בהודעהsigler05, ב-27.04.2012 - 14:56 PM, אמר:

דברים חשובים והכרחיים לכל משתף באשר הוא להבנה הכללית.

תודה שהבהרת את זה.

ודרך אגב, לא כל כ
ך הבנתי למה SHD וPTP אסרו עליכם לחלק הזמנות שלהם פה בפורום. בגלל שתפסו משתמש זייפן שקיבל פה הזמנה?

הם לא תומכים בפורומים כמו שלנו. רק באישור שלהם אפשר לחלק.

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
145
מעולה

צפה בהודעהkoby21, ב-27.04.2012 - 15:31 PM, אמר:

הם לא תומכים בפורומים כמו שלנו. רק באישור שלהם אפשר לחלק.

הנקודה היא שהם לא היו מודעים אלינו, אז לא באמת אסרו עלינו לחלק.
אבל מעשים מטופשים של כמה משתמשים הסבו את תשומת הלב שלהם אלינו ומאז הם אסרו עלינו לחלק.

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
145
מעולה
קלטתי שהנושא היה בטעות נעול ביום האחרון,
אני אשמח אם עוד אנשים יקראו, הרבה מהפעילות שלנו בפורום מבוססת על מה שנאמר כאן.

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
מאמר פשוט מצוין. לפי דעתי הוא צריך לקבל הרבה יותר תושמת לב וכל משתמש יהיה חייב לקרוא אותו.
אני בטוח שהוא יעזור להרבה להבין מה את הסצנה, מי נגד מי ומה הולך פה בכלל.

petel1

petel1

תורם

•  VIP
  • 1353 הודעות
    • מונה תודות: 226 תודות
143
מעולה
מילים כדורבנות.
:icon_yes:

SaarEli

SaarEli
  •  חברים רשומים
  • 102 הודעות
    • מונה תודות: 3 תודות
0
רגיל
תודה יעזור!

Shadow

Shadow
  •  צוות לשעבר
  • 582 הודעות
    • מונה תודות: 109 תודות
89
טוב מאוד
תודה רבה, יעזור למשתמשים חדשים להבין מה הולך פה.

Dzz

Dzz
  •  צוות לשעבר
  • 1791 הודעות
    • מונה תודות: 108 תודות
63
טוב
כל הכבוד יעזור למשתמשים חדשים! איזה השקעה!!

SilverBaller

SilverBaller
  •  חברים רשומים
  • 213 הודעות
    • מונה תודות: 26 תודות
23
רגיל
אני רק לא מצליח להבין מה מיוחד כל כך ב SHD ו PTP ולמה נותנים חשיבות לבקשה שלהם לא לחלק פה הזמנות... בואו נהיה כנים 90% מהטראקרים אוסרים על המשתמשים שלהם לחלק הזמנות בפורומים וזה חלק מהחוקים בכל טראקר אז כן בסופו של דבר אנחנו לא בדיוק מכבדים את כל החוקים של הטראקר, למה אני כן יכול לחלק SCC הרי זה לא סוד שהם לא מרשים לחלק הזמנות בפומבי ובמיוחד שמדובר בפורום ישראלי... זה החלטה של המזמין אם לקחת את הסיכון הזה אז למה בעצם לאסור חלוקה ל2 אתרים ספציפיים כאשר רוב האתרים לא רוצים שההזמנות שלהם יחולקו פה, אם אנחנו באמת נכבד כל טראקר הרשימה של טראקרים אסורים פה תגדל ל30 לפחות

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2755 הודעות
    • מונה תודות: 546 תודות
460
מעולה

צפה בהודעהSilverBaller, ב-29.08.2012 - 20:54 PM, אמר:

אני רק לא מצליח להבין מה מיוחד כל כך ב SHD ו PTP ולמה נותנים חשיבות לבקשה שלהם לא לחלק פה הזמנות... בואו נהיה כנים 90% מהטראקרים אוסרים על המשתמשים שלהם לחלק הזמנות בפורומים וזה חלק מהחוקים בכל טראקר אז כן בסופו של דבר אנחנו לא בדיוק מכבדים את כל החוקים של הטראקר, למה אני כן יכול לחלק SCC הרי זה לא סוד שהם לא מרשים לחלק הזמנות בפומבי ובמיוחד שמדובר בפורום ישראלי... זה החלטה של המזמין אם לקחת את הסיכון הזה אז למה בעצם לאסור חלוקה ל2 אתרים ספציפיים כאשר רוב האתרים לא רוצים שההזמנות שלהם יחולקו פה, אם אנחנו באמת נכבד כל טראקר הרשימה של טראקרים אסורים פה תגדל ל30 לפחות
PTP ביקרו אצלנו וחילקו באן למשתמשים שפעילים פה. כדי להימנע מזה שזה ייקרה שוב ומשתמשים נוספים ייפגעו - הם נכנסו לרשימה. המטרה בעניין הזה היא להגן על המשתמשים. SHD נדמה לי היה משהו דומה, לא זוכר כ''כ. אני בספק אם ZSC עוד מסומן אצלם, אבל עדיין עדיף להשאיר את האיסור הזה כדי שזה לא יקרה שוב.

אנחנו פורום ישראלי, אין סיבה שיידעו עלינו טראקרים בחו''ל. כמו שאלי אמר לפני כמה תגובות - זה קרה בגלל טעויות של משתמשים פה, והם למדו מזה. קורה.

saar2002

saar2002
  •  חברים רשומים
  • 187 הודעות
    • מונה תודות: 19 תודות
10
רגיל
תודה רבה על הפרסום אשתדל להשקיע בפורם ככל שיכולתי :)

yosshiko1

yosshiko1
  •  חברים רשומים
  • 3 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
בתור משתמש חדש הסברת המון, תודה רבה לך

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מאמר

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים