עבור אל תוכן

מדריך לביפור בטרקרים של מוסיקה

• אנא התחבר בכדי להגיב
28 תגובות לנושא זה

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה
בגלל שלקראת סוף השבוע הולך להיות פריליץ' בוואפלס חשבתי שיהיה לנכון לפרסם כמו עצות מהנסיון שלי בהעלאה באתרים האלה (WHAT ו-Waffles).
באופן ידוע לשמצה, אתרי מוזיקה, ובמיוחד המובחרים שביניהם, קשים מאוד לביפור. יש לכך כמה סיבות:
א. אין שום טורנט אחד שיהיה ממש פופלארי וייצר הרבה traffic, בהשוואה לטרקרים של סרטים שבהם שחרור חדש יגרור אלפי הורדות.
ב. יש הרבה יותר טורנטים מבטרקרים אחרים, בגלל המגוון הרחב של יצירה מוזיקלית בכל הז'אנרים לאורך כל השנים.
ג. אי אפשר לדעת מתי מישהו יוריד את הטורנט מה שיוצר חיי טורנט מאוד ארוכים, שזה לא טוב לביפורים. יש תכנים של מוזיקה משנות ה60 ויש תכנים עכשווים ואי אפשר לדעת מתי מישהו ירצה להקשיב לזה.
כל הגורמים האלה יוצרים קושי גדול בהעלאה לטרקרים האלה. יש כמה שיטות לפתור את זה. אני אתחיל מהשיטה הכי קלה ועד לשיטה הכי "מסובכת".
חשוב לציין שאי אפשר לבפר בדרך הרגילה. אי אפשר פשוט להוריד טורנט ולצפות לעשות עליו יחס של יותר מ1. זה לא יקרה בשיטה הרגילה. אל תנסו.

השיטות (לכולן דרוש סידבוקס, זה בלתי אפשרי בחיבור ביתי רגיל):

1) לחכות לפריליץ'. הכי פשוט והכי יעיל. אפשר להשיג כמויות מטורפות של באפר בדרך הזו, לפחות 200 ג'יגה לכל יום של פריליץ' אם משקיעים בזה זמן. אם אתם רואים שיש פריליץ' (בדר"כ הוא מאד קצר) תמחקו הכול מהסידבוקס שלהם ותתכונו. השיטות פעולה בשני הטרקרים קצת שונות:
א. וואפלס - אל תורידו כל טורנט אלא רק כאלה בגודל מעל 500 מגה ועדיף אפילו כאלה שמתקרבים לג'יגה. המטרה שלכם היא להיות בין הראשונים שעולים על הטורנט, אז אם יש עליו יותר מ2-3 אנשים, וותרו עליו. אני מציע להשתמש באיזה תוסף לדפדפן שמרענן את המסך כל כמה שניות ולהיות מחוברים במשך רוב היום שיש בו פריליץ'. חייב להיות עם האצבע על הדופק. מה שהכי טוב, אלה חבילות של tutorials שאנשים מעלים שיכולות להגיע גם ל50 ג'יגה. תפסת חבילה כזו בזמן פריליץ'? קיבלתם לפחות איזה 50-60 גי'גה העלאה. ובטרקר של מוזיקה, זה המון.
ב. וואט - בוואט זה קצת יותר מסובך והדרך הכי טובה היא להוריד חבילות גדולות שכבר יש באתר, בגלל שהפריליץ' בוואט עובד קצת אחרת. הוא לא תקף על טורנטים חדשים. בעצם זה אפילו יותר פשוט - תסדרו את כל הטורנטים לפי גודל ותורידו את החבילות הגדולות של 40-60 ג'יגה כל אחת (בשביל זה צריך לפנות את הסידבוקס). בזמן פריליצ'ים, החבילות האלה מקבלות המון מורידים כי אנשים קלטו שזו הדרך הכי טובה לבפר. החבילות שאני מדבר עליהן אלה כל היצירות של אמנים קלאסיים כמו בטהובן או מוצארט. אלה חבילות עצומות וכולם קופצים עליהן בזמן פריליץ'. אל תתמהמהו, בכמה שעות הראשונות של הפריליץ' עושים הכי הרבה באפר.

2) להגדיר הורדה אוטומטית של טורנטים - אני לא מדבר על RSS, כי זה איטי מדי. האמת היא שאני לא מבין בזה יותר מדי כי זה מסובך מבחינה טכנית וזה דורש משהו מעבר לסידבוקס פשוט. יש תוספים שנקראים auto-dl והם מורידים את הטורנט אוטומאטית בהתאם לפרמטרים מסויימים. אם אתם יודעים איך לעשות את זה, הפרמטרים שצריך לשים הם השנה הנוכחית - 2012, ו-V0, שזה הקידוד הכי פופלארי.

3) להעלות תכנים בעצמכם - זו הדרך שלוקחת הכי הרבה זמן, אבל היא הכי תורמת לטרקר כי אתם מכניסים תוכן חדש. מצד שני, חוקי ההעלאות בטרקרים האלה מאוד מסובכים ודורשים ידע והבנה בקידוד ובמוזיקה. למי שלא ממש מבין או שלא לומד מהר, אני מציע לא להתעסק עם זה, כי אתם תוכלו לקבל אזהרות אם תטעו בהעלאה. למי שכן מבין, יש שתי אופציות: 1) לעשות ריפ לאלבומים שיש לכם בבית 2) להוריד מטרקרים אחרים ולהעלות בוואט או בוואפלס. השיטה השניה מן הסתם יותר קלה. מקורות טובים להעלאה הם SCC וGFT. יש שם אלבומים של הסצינה ככה שאתם בטוחים שהריפ טוב וסנדרטי (ריפים של הסצינה יהיו כמעט תמיד בV0 - שזה הקידוד הפופלארי, ככה שאנשים יורידו מכם). לא צריך לדאוג שאולי זה ריפ לא טוב או לא לפי החוקים. שיטת פעולה היא פשוטה, פשוט מורידים ועושים ריסיד דרך הסידבוקס. כמובן שעדיין צריך להבין את החוקי העלאה כי צריך לתת תיאור מדוייק של המאפיינים של הטורנט.

לסיכום, אני מציע להשתמש בשיטה הראשונה, היא הכי קלה בפער גדול ומביאה את התוצאות הכי טובות. כל מה שצריך, זה לתפוס פריליץ' אחד. לא יותר מזה. אפשר אפילו לקנות סידבוקס לשבוע, מהאתר הזה, וזה לא יוצא יקר. לא חייב סידבוקס של ג'יגה במקרה הזה, גם 100 מגהביט מספיק.
אני מציע לכל מי שיש וואפלס, לקנות סידבוקס מהאתר שהצעתי או מכל אתר אחר שבא לכם ולסגור את עניין הבאפר אחת ולתמיד. כמובן שהדבר הכי חשוב הוא להתעדכן מתי יש פריליץ'. אבל בשביל זה יש לכם אותנו ואת אשכול הפריליץ'.

בהצלחה!

קיבל תודות על-ידי 6 משתמשים:

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2776 הודעות
    • מונה תודות: 550 תודות
472
מעולה
מדריך מצוין, אין עליך בדברים האלה.. מה2 טורנטים שהבאת לי בוואט בזמנו עשיתי 500 ג'יגה :) ממליץ בחום לעשות כמו שכתוב.

תודה.

sigler05

sigler05
  •  חברים בכירים
  • 509 הודעות
    • מונה תודות: 35 תודות
15
רגיל
מה החוקים לגבי הרטיו בטארקרים של מוזיקה?
רטיו מינימלי וכל זה...

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
145
מעולה
בוואפלס, זה משתנה באופן הדרגתי. ככל שאתה מוריד יותר ככה צריך רטיו יותר גבוה.
ב30 ג'יגה הורדה צריך רטיו 0.25, ב60 ג'יגה הורדה צריך 0.35 וב120 ג'יגה הורדה שזה המקסימום צריך 0.6.

בגודל, לא סביר שתצטרכו 0.5. אבל גם את זה לא תשיגו בשיטות הורדה "רגילות" ללא סידבוקס.

בוואט, זה פלוס מינוס אותו דבר. אחרי מאה ג'יגה הורדה צריך 0.6

TheCoon

TheCoon
  •  חברים בכירים
  • 167 הודעות
    • מונה תודות: 30 תודות
24
רגיל
וואלה, באת לי בדיוק בזמן.
בסוף שבוע אני אצל המשפחה בצפון עם 20 מגה סימטרי, נראה אם אני אצליח לבפר משהו בוואפלס :)
תודה רבה.

jacksparorw

jacksparorw
  •  חברים רשומים
  • 302 הודעות
    • מונה תודות: 26 תודות
17
רגיל
אחלה מדריך כול הכבוד!!!! ושאלה לי האם אם סידבוקס  אפשר לשרוד טוב בטראקים האלה גם אם אין   פריליץ???

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
145
מעולה

צפה בהודעהjacksparorw, ב-25.04.2012 - 13:31 PM, אמר:

אחלה מדריך כול הכבוד!!!! ושאלה לי האם אם סידבוקס  אפשר לשרוד טוב בטראקים האלה גם אם אין   פריליץ???

אם משתמשים בשיטות 2 ו-3. אבל אלא אם כן אתה שפיץ בעניינים האלה, אין סיכוי.

צפה בהודעהTheCoon, ב-25.04.2012 - 13:30 PM, אמר:

וואלה, באת לי בדיוק בזמן.
בסוף שבוע אני אצל המשפחה בצפון עם 20 מגה סימטרי, נראה אם אני אצליח לבפר משהו בוואפלס :)
תודה רבה.

אם תשב על זה כמה שעות טובות, תצליח להוציא כמה עשרות גי'גות, שזה מספיק בוואפלס.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5533 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה
נייס מדריך מפורט היטב! תודה :)
מזל שלי אין את הצרות האלה חח, אין לי טראקרים של מוזיקה.. שמעתי זה אחד הקשים לבאפר שם.

siq

siq
  •  חברים רשומים
  • 56 הודעות
    • מונה תודות: 12 תודות
10
רגיל
יש בטראקרים האלא גם וידאו לשירים? קליפים הופעות ?

avilevi346

avilevi346
  •  חברים רשומים
  • 134 הודעות
    • מונה תודות: 2 תודות
1
רגיל
אפשר המלצה לauto dl מומלץ? ולאו דווקא למוסיקה

elidr1

elidr1
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
    • מונה תודות: 5 תודות
1
רגיל
מדריך מעולה, למעט דבר אחד שאני לא מסכים עימו-

צפה בהודעהelil, ב-25.04.2012 - 12:18 PM, אמר:

2) להגדיר הורדה אוטומטית של טורנטים - אני לא מדבר על RSS, כי זה איטי מדי. האמת היא שאני לא מבין בזה יותר מדי כי זה מסובך מבחינה טכנית וזה דורש משהו מעבר לסידבוקס פשוט. יש תוספים שנקראים auto-dl והם מורידים את הטורנט אוטומאטית בהתאם לפרמטרים מסויימים. אם אתם יודעים איך לעשות את זה, הפרמטרים שצריך לשים הם השנה הנוכחית - 2012, ו-V0, שזה הקידוד הכי פופלארי.

ב- rss הברירת מחדל היא עדכון מדי 30 דקות, אבל אם אתה רוצה, אתה יכול לשנות את זה לכמה זמן שאתה רוצה.

אם אתה רוצה ללמוד יותר על השימוש ב- rss אתה יכול לעבור על הדברים הבאים-

* http://www.regular-e.../reference.html

* http://www.torrent-i...ss-filters.html

hazakov

hazakov
  •  חברים רשומים
  • 80 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
6
רגיל
תודה רבה על המידע! :)

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
מדריך מצוין מנסיון. כל הכבוד!

nati13331

nati13331
  •  חברים בכירים
  • 380 הודעות
    • מונה תודות: 27 תודות
12
רגיל
כל הכבוד מדריך מצויין לא ממש מתסק בטראקרים של מוסיקה

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
145
מעולה

צפה בהודעהelidr1, ב-25.04.2012 - 14:51 PM, אמר:

מדריך מעולה, למעט דבר אחד שאני לא מסכים עימו-

ב- rss הברירת מחדל היא עדכון מדי 30 דקות, אבל אם אתה רוצה, אתה יכול לשנות את זה לכמה זמן שאתה רוצה.

אם אתה רוצה ללמוד יותר על השימוש ב- rss אתה יכול לעבור על הדברים הבאים-

* http://www.regular-e.../reference.html

* http://www.torrent-i...ss-filters.html

גם דקה לא עובד.
הסברתי שRSS לא עובד בשביל הטקרים האלה. אני יודע על מה אני מדבר.

IMAGINE

IMAGINE
  •  צוות לשעבר
  • 1998 הודעות
    • מונה תודות: 106 תודות
63
טוב
כל הכבוד! מדריך מעולה . תודה

Israeli

Israeli
  •  חברים רשומים
  • 189 הודעות
    • מונה תודות: 15 תודות
2
רגיל
תמונה שפורסמה

GoLaNFxp

GoLaNFxp
  •  חברים בכירים
  • 264 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
5
רגיל
תמונה שפורסמה

HolyHacker

HolyHacker
  •  חברים בכירים
  • 277 הודעות
    • מונה תודות: 14 תודות
9
רגיל
תודה על מדריך מעולה

super123

super123

משתמש חסום

•  חסומים
  • 328 הודעות
    • מונה תודות: 9 תודות
8
רגיל
הauto irss עדיף על הRSS בגלל כמה אופנים והבולט ביניהם הוא הדילי בין השחרור בטראקר להורדה עצמה של הקובץ בAUTO IRSS הוא מוריד על השניה שהטורנט משתחרר כי הוא מבוסס על שרת מירק של הטראקר

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים