עבור אל תוכן

איראן: מפתח משחקים נידון למוות


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 BeniPeher

BeniPeher
  •  חסומים
  • 320 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
2
רגיל
מקצוע מסוכן: מפתח משחקים אמריקאי-איראני בשם אמיר מיזרע הקמטי נידון לגזר-דין מוות  לאחר ששלטונות איראן האשימו אותו בריגול לטובת ה-CIA והפצת פרופגנדה  פרו-מערבית. בארצות הברית מכחישים את ההאשמות, ודורשים מהאיראנים לשחרר את  הקמטי, שהיה בעברו חייל מארינס.

הקמנטי, שעובד בחברת משחקים בשם Kuma Reality Games, הגיע לאיראן בחודש  אוגוסט האחרון, לטענתו כדי לבקר את בני משפחתו. שלטונות איראן מיהרו לעצור  אותו, ולטענתם הוא הודה בפניהם כי הוא נשלח למדינה כדי לאסוף מידע מודיעני  ולהעביר אותו ל-CIA. בנוסף, באיראן מספרים שהקמנטי הודה שהמשחקים של חברת  Kuma הם תעמולה פרו-מערבית, שנועדה להשפיע על דעת הקהל העולמית בכל הקשור  למתרחש במזרח התיכון.

"Kuma קיבלה כסף מה-CIA כדי לתכנן ולהפיץ משחקים וסרטים חינמיים שמטרתם  היא להשפיע על דעת הקהל במזרח התיכון. המטרה של החבה היתה לשכנע את אזרחי  איראן והעולם כולו שכל מה שארצות הברית עושה במדינות האלה הוא בעל השפעה  חיובית", אמר הקמנטי בהודאה שלו.

המשחקים אליהם התכוון הקמנטי הם ככל הנראה סדרת המשחקים החינמיים Kuma Wars,  שמדמה קרבות במלחמה בטרור. חלק מהמשחקים בסדרה משחזרים קרבות ומקרים שקרו  באמת - כך למשל הפרק האחרון בסדרה עוסק במותו של מועמר קדאפי. בעבר שחררה  החברה פרק שעסק בתקיפה אפשרית על איראן, שדימתה פלישת כוחות צבאיים למפעלים  גרעיניים במדינה.

מקור=VGAMES

נערך על-ידי BeniPeher, 14.01.2012 - 15:44 PM.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים