עבור אל תוכן

Activison נגד EA: המשפט במאי


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 BeniPeher

BeniPeher
  •  חסומים
  • 320 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
2
רגיל
הקרב המשפטי בין חברות המשחקים Activision ו-EA על העסקתם של יוצרי סדרת Call of Duty מתחמם: הדיונים הראשונים בתביעה של Activision נקבעו לחודש מאי הקרוב - זאת אחרי ששופט דחה את בקשת חברת EA לדחות את התביעה. בשנת 2010 התחולל זעזוע של ממש בחברת Activision, כשג'ייסון ווסט ווינס  זמפלה, שני מנהלי אולפן המשחקים Infinity Ward שבבעלותה עזבו את החברה  בסערה. השניים, שהתלוננו על כך שב-Activision לא שילמו להם מספיק תמלוגים  על הצלחת סדרת משחקי Modern Warfare, החליטו לעזוב את החברה ולהקים אולפן  משחקים חדש ומתחרה תחת חברת EA.

אך העזיבה של ווסט וזמפלה, עניין לגיטימי בסביבה עסקית תחרותית, לא ממש  עברה חלק: ב-Activision שמעו על התוכניות של צמד המפתחים לפני שאלה הגישו  את מכתב הפיטורים שלהם - ומיהרו להעיף אותם במהירות ממשרדי החברה, באמצעות  אנשי אבטחה שהגיעו למשרדי Infinity Ward ופינו את שני המנהלים ממשרדם.  בחברה טענו שהשניים הפרו את החוזה שלהם, ושהימצאותם במשרדי החברה לאחר  שהחליטו לעבור לחברה המתחרה מהווה ריגול תעשייתי.

תמונה שפורסמה

לאחר שווסט וזמפלה ייסדו באופן רשמי את האולפן החדש שלהם, Respawn  Entertainment (אליו הם משכו עובדים רבים שעבדו איתם עד אז ב-Activision),  החליטה Activision לתבוע אותם ואת EA על סיבות העזיבה המפוקפקות שלהם.  זמפלה ווסט, לעומת זאת, תבעו גם הם את Activision על כל שמנעו מהם את כספי  התמלוגים שלטענתם מגיעים להם.

כעת, נראה שהקרב המשפטי נכנס להילוך גבוה: אחרי שנים של דיונים ונסיונות  לדחות ולערער על המשפט, החליט השופט אליהו ברלה ש-Activision הציגה מספיק  הוכחות לטענותיהן, ושיש עילה לקיים משפט. הדיון הראשון נקבע  ל-7.5.2012. המשפט ה"נגדי" של ווסט וזמפלה נגד Activision צפוי גם הוא  להתחיל במהלך השנה הבאה.

  

                                                                                                                                                                                                                                            
מקור- VGAMES

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים