עבור אל תוכן

ביקורת: Modern Warfare 3


 • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 BeniPeher

BeniPeher
 •  חסומים
 • 320 הודעות
  • מונה תודות: 10 תודות
2
רגיל

המשחק החדש בסדרת Call of Duty כולל, לצד קרבות מרהיבים ומצבי משחק מעניינים, גם לא מעט טמטום ורשעות.
  עם ההצלחה של סדרת Call of Duty קשה מאוד להתווכח. מדובר, בסופו של  יום, באחת מסדרות המצליחות בהיסטוריה. והכוונה איננה רק לסדרות משחקים, כי  אם לכל מדיום בידורי. מאז הושק Modern Warfare ב-2007, שובר כל פרק שנתי של  הסדרה את שיאי המכירות, ואלה נמדדות כיום במיליארדים ולא במיליונים של  דולרים.

הצלחה שכזו יוצרת כמות בלתי נסבלת של רעש סביב הכותר. אתם שומעים עליו  כל כך הרבה, עד אשר קשה להבין איפה הדיעה האישית שלכם נגמרת והתדמית  הציבורית של המשחק מתחילה. זה פועל לשני הכיוונים - יש לא מעט אנשים  ששונאים את CoD רק כי הוא פופולרי כל כך, ואילו אחרים נסחפים בגל ההתלהבות.

אך חייבים לזכור, מתחת לכל השכבות האלה יש מוצר (או שירות, על כך  בהמשך), ויש גם החלטה כלכלית שלכם - האם לקנות אותו או לא. ובמשחק הזה הדבר  נכון במיוחד, כי הדגש על מצבים מרובי שחקנים והתלות בשרתי חברת Activision  במשחק הזה כל חזקים, עד שגרסאות פיראטיות של המשחק הן פשוט לא רלוונטיות.  בניגוד לכותרים אחרים, בהם גרסה פיראטית מספקת לכם חוויה זהה או דומה מאוד  לזו של משחק קנוי, ב-CoD אתם מוותרים על כמה חלקים חשובים אם החלטתם לגנוב  את המשחק. וזה עוד בלי לגעת בבעיות החוקיות והמוסריות של החלטה שכזו.

האם כדאי לקנות את Call of Duty: Modern Warfare 3? האם מדובר במשחק  השנה? האם הוא ההמצאה הטובה ביותר מאז פיצה עם אננס, או שמא משחק רע עם  יחסי ציבור טובים? התשובות בהמשך.


עלילה מזעזעת, במלוא מובני המלה
העלילה של Modern Warfare 3 מזעזעת. זו לא דעה, כי אם תיאור: מטרתה היא  לזעזע אתכם כמה וכמה פעמים, באמצעות טריקים קולנועיים ותסריטאיים. מתחילת  דרכה, התהדרה הסדרה הזו בעלילה של סרט אקשן הוליוודי מטופש-קמעה, ו-MW3 לא  יוצא דופן.

למעשה, הוא ממשיך - בלי סטיות לכאן או לכאן - את הקו העלילתי של שני  המשחקים הקודמים, על שלל הבגידות, התקפות הפתע והמונולוגים מלאי הפתוס של  הגיבורים והנבלים. מעשה ברוסי רע שרוצה להשתלט על העולם, וחבורה של לוחמים  אמיצים שמנסה לעצור אותו. כל זה מתרחש על רקע פלישה חסרת כל הגיון טקטי של  רוסיה לארצות הברית (בין השאר).

העלילה של Modern Warfare 3 מזעזעת. זו כבר דיעה. נקודת השפל של המשחק  היא סצינה מרושעת, מגיעלה ומניפולטיבית בטירוף שמתרחשת בלונדון - הד חיוור  של השלב "No Russian" מהמשחק הקודם, לו לפחות היה ערך אמנותי כלשהו. אבל גם  אם מתעלמים מהסצינה הזו, ומסתכלים על כל העלילה כסיפור, מתחילים לתהות אם  מדובר בתוצר של היעדר חשיבה או של חשיבה מעוותת.

נסייג ונאמר - קשה מאוד ליצור יצירת אמנות שמתארת מלחמה בלי לעשות לה  גלוריפיקציה. גם אם היצירה מראה זוועות, המסר כמעט תמיד הוא שהמלחמה היא  אירוע - בהיעדר מלה טובה יותר - מפואר. במילים אחרות, גם אם אתם מבינים  שמלחמה זה רע, יצירות מלחמתיות אפקטיביות כמעט תמיד תגרומנה לכם לרצות,  ברמה כזו או אחרת, לחוות אירוע מכונן שכזה.

אך מעטות הן היצירות שמנסות חזק כמו MW3. עלילת המשחק הזה, שצבועה  בצבעים של ריאליזם למרות אי-המציאותיות שלה, מנסה חזק מאוד לטעון שמלחמה זה  ממש כיף. ולא, לא צריך להתחסד, זהו טבעם של משחקי פעולה, אבל במשחק הזה  שנאת האדם ותאוות הקרב בולטים במיוחד. ומילא אם כל זה גם היה מעניין, אבל  לא, העלילה היא רק תירוץ לקפוץ ממקום למקום ולהראות לכם סצינות סינמטיות  גדולות מהחיים.

תמונה שפורסמה


המנה העיקרית - משחקים ברשת
כל התלונות על המערכה לשחקן יחיד נעלמות מהר מאוד כשמסיימים (או לא  מסיימים) אותה ועוברים למנה העיקרית של קול אוף דיוטי - משחק הרשת. עבור  רבים ממעריצי המשחק, זהו החלק החשוב בו, והמפתחים שלו יודעים את זה. אפשר  היה לחשוב שזה ימנע מהם לבצע שינויים מרחיקי לכת במנגנונים הכה-פופולריים,  אבל ב-MW יש לא מעט חידושים רדיקליים למדי. ורובם, חייבים לציין, הם  שינויים לטובה.

השינוי הגדול ביותר הוא הכנסת "חבילות תקיפה", אותן בוחר כל שחקן. שלוש  חבילות כאלה יש, והן אלה שקובעות מהם הבונוסים שמקבלים על רצף של הריגות.  "חבילת התקפה" היא המוכרת ממשחקים קודמים - יש בה בונוסים התקפיים דוגמת  טילים ומסוקי תקיפה, כשלאחר מותכם הרצף מתאפס. ב"חבילת תמיכה" הרצף דווקא  לא מתאפס, אך רוב הבונוסים שתמצאו בה הם הגנתיים, דוגמת משגר נ"מ או פצצת  EMP. החבילה השלישית, "חבילת מומחה", לא נותנת לכם צ'ופרים, ומתגמלת אתכם  באמצעות שדרוג מאפייני הדמות שלכם (Perks), עם שדרוג אחד מאלה שנבחרו אחרי  כל שתי הריגות.

המערכת הזו מאפשרת לאזן את המשחק בצורה טובה יותר, ולהתאים אותו  לסגנונות משחק שונים. והיא עובדת נהדר, בייחוד כיוון שהיא מאפשרת לשחקנים  חדשים לא להיות מתוסכלים גם אם הם לא מצליחים להרוג עשרות אנשים בלי למות.  עבור שחקנים שמעולם לא אהבו את כל המסוקים והטילים, "חבילת מומחה" היא  המצאה נהדרת.

חידוש נוסף מגיע בדמות מצבי משחק חדשים. Kill Confirmed הוא המרשים  מביניהם - מצב שהופך את CoD להרבה יותר אסטרטגי מאי פעם. כדי לזכות בנקודה,  לא מספיק להרוג חבר בקבוצה היריבה, צריך גם לאסוף את הדיסקיות מגופתו. ואם  חברכם נהרג, כדאי שתאספו את הדיסקיות שלו כדי למנוע מהקבוצה היריבה לזכות  בנקודות. במצב חדש נוסף, שתי קבוצות נלחמות על דגל אחד, והקבוצה שמחזיקה  בדגל צוברת נקודות במהירות כפולה.


השורה התחתונה
אם אתם אוהבים משחקי פעולה, בייחוד משחקים מקוונים, Call of Duty הוא  כותר שחייבים לקנות. הוא אמנם לא מצדיק את מחירו במערכה לשחקן יחיד, אך  מפצה על כך מספיק במצבי המשחק המקוונים.

                            הטוב                          
 • מולטיפלייר מצויין
 • משחק הפעולה המגניב ביותר כיום
                                            הרע                          
 • סיפור חלש ומזעזע
 • מערכה לשחקן יחיד קצרה ולא מספקת
 • Elite עולה כסף
                                            וההשוואה                           
 • יותר טוב מ-Battlefield 3? באספקטים מסויימים כן. באחרים לא. עניין של העדפה, בסופו של דבר
                            
ציון סופי: 90

מקור VGAMES
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים