עבור אל תוכן

שאלה כללית על שיתוף קבצים

• אנא התחבר בכדי להגיב
23 תגובות לנושא זה

MoranHait

MoranHait
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
שלום רב,

ברצוני להוריד קבצים (בצורה חוקית כמובן) ורציתי לדעת מהי הדרך הטובה ביותר?

אחלק את הקבצים שאני רוצה להוריד לשני סוגים:
1.  קבצי אפקטים: סאונד (רכבים, אמבולנס וכד') ואודיו (שריפה, עשן וכד') שאפשר להקרין על מסך
2. מוסיקה וסרטים לצפייה פרטית.

ברצוני לדעת האם תוכנות השיתוף (אימיול וכד') יכולות לתת לי הורדה בצורה חוקית? ואם כן, איך אדע שהם אכן חוקיים? מה החוק הישראלי בנושא?
ואם לא זה, איך כן אפשר להוריד תכנים כאלה בצורה חוקית? (rapidshare ודומיה?)
ומה זה ביטורנט בכלל?

אני חושב שהדיון הזה יוכל להיות בסיס להרבה אי הבנות של משתמשים

תודה על העזרה,
מורן.

נערך על-ידי MoranHait, 24.11.2011 - 16:15 PM.

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה
קודם כל, כל מה שאנחנו מתעסקים בו פה - הוא לא חוקי.
ביטורנט זה פורוטוקול להעברת קבצים באינטרנט. על פניו, הפרוטוקול עצמו חוקי, אבל ברגע שמעבירים בו קבצים שיש עליהם זכויות יוצרים, זה נהיה בלתי חוקי = פיראטיות.
אם אתה רוצה משהו חוקי - כמעט תמיד תצטרך לשלם עליו. אלא אם כן מדובר בתוכנה חופשית או במאגרים חינמיים. אתרי הטורנט שבהם אנחנו נמצאים מכילים כמעט באופן בלעדי תכנים בלתי חוקיים (תכני סצינה).
אם אתה רוצה למצוא תכנים חוקיים, תריץ כמו כולם חיפוש בגוגל ותראה מה יצא (הרוב בטח יהיה בתשלום).
רפידשר, זו דרך אחרת לצרוך תוכן ברשת. להבדיל מטורנט, התוכן יושב על שרת מסוים ואתה מוריד מהשרת. בביטורנט התוכן יושב אצל המשתמשים עצמם והם משתפים בינם לבין עצמם (peer to peer).
אבל בגדול כדאי להפריד בין שיטת ההעברת הקבצים לבין התוכן עצמו. יש כתבה בכלכליסט על ישראלי, ממציא הביטורנט, שמנסה לעודד שימושים חוקיים בטורנט. האמת שהיום, פייסבוק וטוויטר משתמשות בביטורנט בשביל עדכוני התוכנה שלהן, אבל עדיין השימוש העיקרי של הטורנט הוא לתכנים פיראטיים.

DarkPassenger

DarkPassenger

משתמש חסום

•  חסומים
  • 1217 הודעות
    • מונה תודות: 60 תודות
18
רגיל

צפה בהודעהelil, ב-24.11.2011 - 16:25 PM, אמר:

קודם כל, כל מה שאנחנו מתעסקים בו פה - הוא לא חוקי.
ביטורנט זה פורוטוקול להעברת קבצים באינטרנט. על פניו, הפרוטוקול עצמו חוקי, אבל ברגע שמעבירים בו קבצים שיש עליהם זכויות יוצרים, זה נהיה בלתי חוקי = פיראטיות.
אם אתה רוצה משהו חוקי - כמעט תמיד תצטרך לשלם עליו. אלא אם כן מדובר בתוכנה חופשית או במאגרים חינמיים. אתרי הטורנט שבהם אנחנו נמצאים מכילים כמעט באופן בלעדי תכנים בלתי חוקיים (תכני סצינה).
אם אתה רוצה למצוא תכנים חוקיים, תריץ כמו כולם חיפוש בגוגל ותראה מה יצא (הרוב בטח יהיה בתשלום).
רפידשר, זו דרך אחרת לצרוך תוכן ברשת. להבדיל מטורנט, התוכן יושב על שרת מסוים ואתה מוריד מהשרת. בביטורנט התוכן יושב אצל המשתמשים עצמם והם משתפים בינם לבין עצמם (peer to peer).
אבל בגדול כדאי להפריד בין שיטת ההעברת הקבצים לבין התוכן עצמו. יש כתבה בכלכליסט על ישראלי, ממציא הביטורנט, שמנסה לעודד שימושים חוקיים בטורנט. האמת שהיום, פייסבוק וטוויטר משתמשות בביטורנט בשביל עדכוני התוכנה שלהן, אבל עדיין השימוש העיקרי של הטורנט הוא לתכנים פיראטיים.

כל מילה בסלע.

MoranHait

MoranHait
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
0
רגיל
תודה על התגובה המהירה.

כמה שאלות:
1. מהבחינה הזאת, מה ההבדל בין אימיול לבין הטורנט, וכמה התוכנות האלה נקיות מוירוסים לעומת השרתים להורדה?
2. האם גם בשרתים להורדה דוגמאת הראפידשר ישנם תכנים לא חוקיים, או ששם הכל חוקי? האם זה אומר שיש שם פחות תכנים לעומת התוכנות הפיראטיות למרות שהם בתשלום?

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
145
מעולה
1. ההבדל בין אימיול לטורנט הוא בטכנולוגיה מאחוריהם. הטורנט מנצח בכל מובן והוא עדיף. הוא גם הפרוטוקול היותר פופלארי לשימוש כיום.
2. כבר עניתי על זה בהודעה הראשונה, אבל אני אחזור. בראפידשר יכול להשתמש כל אחד. אני יכול היום לעלות תמונות של האחיינית שלי לשימוש פרטי שלי. ומחר אני יכול להעלות סרט שהורדתי בצורה לא חוקית.
רפידשר עצמו חוקי, אבל מה שהפוך את ההורדה לחוקית או לא, הוא התוכן. אם הוא מוגן בזכויות יוצרים, אזי הוא לא חוקי.
אין משמעות לשאלה האם יש יותר חוקי או פחות חוקי. אתה לחלוטין מפספס את כל ההודעה שלי. אין דבר כזה תוכנה פיראטית. יש תוכנות להעברת נתונים. אפשר לעשות בהן שימוש פיראטי. ואפשר שגם לא (למרוות שהשימוש הפיארטים יותר רווח).

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
בוא ניקח את הטרונט או את האמיול כמו משאית. אתה יכול להעביר במשאית רהיטים, מזון ועוד...
אבל אתה יכול להעביר במשאית גם סמים.
המשאית היא חוקית, אבל מה שמעבירים בה הוא לא חוקי.

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
145
מעולה

צפה בהודעהKD_35, ב-24.11.2011 - 17:57 PM, אמר:

בוא ניקח את הטרונט או את האמיול כמו משאית. אתה יכול להעביר במשאית רהיטים, מזון ועוד...
אבל אתה יכול להעביר במשאית גם סמים.
המשאית היא חוקית, אבל מה שמעבירים בה הוא לא חוקי.

ולפי הדוגמא הזו, אם טורנט הוא משאית אז רפידשר יהיה טנדר. שניהם כלים להעברת תוכן ברשת.

אם אתה רוצה לדעת האם התוכן שאתה מוריד הוא חוקי, אתה יכול להריץ עליו חיפוש. אם יש אתר מסודר שמוכר את אותו המוצר אז זה תוכן פיראטי. אבל באופן כללי, צריך להשתמש בהגיון בריא. מוצרים טובים ורציניים אף פעם לא יהיו בחינם (סרטים וסדרות ותוכנות מורכבות למעט קוד פתוח).

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1427 הודעות
    • מונה תודות: 127 תודות
130
מעולה
מחזק את אלי ורוצה להוסיף עוד משהו קטן לגביי הוירוסים שאלתה...
האימיול ידוע מאז הוא מתמיד בהרבה וירוסים ובביטורנט יש הרבה פחות, מה שקובע עם יהיה וירוסים זה בדרך כלל האתר ממנו אתה מוריד את הטורנט ואתרי הטורנט הגדולים נקיים מוירוסים כיח המעלים שלהם מקפידים לעלות תכנים נקיים מוירוסים ..
יש לציין שהאנטי וירוס מזהה בתור וירוס כמעט כל קראק או פריצה שבעזרתם פורצים משחקים ותוכנות ( זה כמובן התראת שב ) .

אפשר לדעת למה אתה מתעניין בשאלת החוקיות ?

PsyTrance

PsyTrance
  •  חברים רשומים
  • 171 הודעות
    • מונה תודות: 12 תודות
4
רגיל
כל מה שתמצא אי פעם באינטרנט הוא לא חוקי (לרוב המוחלט),
רוצה חוקי? כנס לחנות המוזיקה הקרובה לביתך וגהץ את הכרטיס מפלסטיק עד שתצא ממנו הנשמה (או שתתן לי את הכסף ואני אסבול בשבילך).

MoranHait

MoranHait
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
0
רגיל
בהחלט הבנתי את הנקודה, תודה רבה.
אני מתעניין בעניין החוקיות כי בתור משתמש ותיק באימיול, אף פעם לא הרגשתי נוח עם ההורדה.
אבל, וזה אבל גדול, אף פעם לא הצלחתי דרך נוחה וקלה יותר לחיפוש קבצים באינטרנט,
לכן החלטתי לנסות להבין קצת יותר.

אני חושב שאנסה לעבור לטורנט ולנסות להשתמש איתו ואנסה לסנן את התכנים שאני מוריד.

עוד שאלה קטנה בשבילכם,
אם שתי אפשרויות השימוש, אם בטורנט או באימיול, או אם בשרתים שעולים כסף, בעצם מדובר על אותה הגברת בשינוי אדרת, למה בכל זאת יש אנשים שמעדיפים לשלם בשביל להשיג גישה לאתרי שרת למיניהם?

PsyTrance

PsyTrance
  •  חברים רשומים
  • 171 הודעות
    • מונה תודות: 12 תודות
4
רגיל

צפה בהודעהMoranHait, ב-24.11.2011 - 18:45 PM, אמר:

בהחלט הבנתי את הנקודה, תודה רבה.
אני מתעניין בעניין החוקיות כי בתור משתמש ותיק באימיול, אף פעם לא הרגשתי נוח עם ההורדה.
אבל, וזה אבל גדול, אף פעם לא הצלחתי דרך נוחה וקלה יותר לחיפוש קבצים באינטרנט,
לכן החלטתי לנסות להבין קצת יותר.

אני חושב שאנסה לעבור לטורנט ולנסות להשתמש איתו ואנסה לסנן את התכנים שאני מוריד.

עוד שאלה קטנה בשבילכם,
אם שתי אפשרויות השימוש, אם בטורנט או באימיול, או אם בשרתים שעולים כסף, בעצם מדובר על אותה הגברת בשינוי אדרת, למה בכל זאת יש אנשים שמעדיפים לשלם בשביל להשיג גישה לאתרי שרת למיניהם?
אתרי שרת מקנים לך "יכולת" להוריד יותר (תוך שמירה על רטיו חיובי), כמובן שזה לא חובה וישנם אנשים בעולם אשר מסתפקים במהירות הפס שלהם בבית, אך בישראל המהירויות איטיות מאוד ונורא קשה לשמור על יחס (רטיו) חיובי (כמות ההורדה שווה או קטנה מכמות ההעלאה).

MoranHait

MoranHait
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
0
רגיל
לא ממש הבנתי.
אפשר הסבר נוסף?

DDD

DDD
  •  חברים בכירים
  • 1427 הודעות
    • מונה תודות: 127 תודות
130
מעולה

צפה בהודעהMoranHait, ב-24.11.2011 - 20:22 PM, אמר:

לא ממש הבנתי.
אפשר הסבר נוסף?

יש בארץ 3 דרכים לצריכת תכנים (מוסיקה סרטים וכ"ו )

הדרך הראשונה והדיי נפוצה בארץ היא כמובן צפיה ישירה , אתה לא צריך שום ידע בשביל זה לא צריך לשבור את הראש ולא לדאוג מכלום .

הדרך השניה זה הורדה ישירה , אתרים כמו IDOWN HORDOT.NET ואחרים נותנים לך לינקים לאתרי איחסון קבצים כגון רפיד שר פיילר פלר ואחרים .

והדרך השלישית זה כמובן הורדה בביטורנט :
אתה משיג הזמנה לאתרי הורדת טורטנטים ונכנס לעולם הביטורנט  יש כל מיני אתרי טורנט המתמחים בכל סוגי התכנים כגון מוזיקה סרטים משחקים סרטים וסדרות באיכות HD וכ"ו , מי שבאמת רוצה תוכן איכותי כמו תכני HD יפנה לביטורנט כי בהורדה הישירה זה פחות נוח והמגוון תכנים בביטורנט הוא גדול במיוחד ...

ישנה עוד דרך ששכחתי להזכיר והיא יוזנט ששם אתה מוריד הורדה ישירה ותמיד בכ מהירות הפס הרחב שלך אבל לזה גם צריך לדעת ידע וזה גם עולה כסף ולא מעט כי התשלום הוא חודשי ועדיין מגוון התנים בביטורנט הוא הגדול ביותר כיום בעולם !!

MoranHait

MoranHait
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
0
רגיל
תודה רבה לך.
אשמח ללמוד עוד על השימוש בטורנטים.
לפני כן, כמה שאלות
1. באיזו תוכנה אתם משתמשים, ומה ההבדל ביניהם?
2. מישהו יכול לקשר אותי להסבר בעברית על איך אני מתחיל להוריד עם התוכנה הנ"ל?
3. שמעתי על אפשרות לדעת את הIP על ידי גורמים לא רצויים ותביעה כתוצאה מכך. מישהו יכול להאיר את עיני?

תודה.

נערך על-ידי MoranHait, 24.11.2011 - 20:43 PM.

MoranHait

MoranHait
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
0
רגיל
תודה רבה לך.
אשמח ללמוד עוד על השימוש בטורנטים.
לפני כן, כמה שאלות
1. באיזו תוכנה אתם משתמשים, ומה ההבדל ביניהם?
2. מישהו יכול לקשר אותי להסבר בעברית על איך התהליך הולך?
3. שמעתי על אפשרות לדעת את הIP על ידי גורמים לא רצויים ותביעה כתוצאה מכך. מישהו יכול להאיר את עיני?

תודה.

kApsy

kApsy

Moyal55

•  צוות לשעבר
  • 2357 הודעות
    • מונה תודות: 111 תודות
55
טוב
1.uTorrent הורדה זה הכי מומלץ
2 אין הרבה מה להסבר בהורדה תכנס לאתר טורנטים תוריד את הקובץ ותפתח באמצעות הקליינט(uTorrent)
3 אין לך ממה לדאוג אין מה לתבוע אותך אתה מוריד את זה לעצמך מי שצריך לדאוג זה הבעלים של אתר יש מלא אנשים שמורידים לא ידבקו דווקא אלייך אז אל תדאג

אם אתה צריך עזרה בלהוריד מאתרים או בכל מה שקשור אתה יכול לשלוח לי הודעה לפרטי

נערך על-ידי Moyal55, 24.11.2011 - 20:51 PM.

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
142
מעולה
1. ההבדל בן התוכנות הוא בעיקר בממשק. נראה לי שההבדל במהירות הוא אפסי. אני ממליץ על utrorrent כי היא הכי קלה לשימוש.
2. איזה תהליך בדיוק?
אם אתה מתכוון איך הטורנט עובד. זה בערך כמו אמיול, רק הטכנולוגיה הרבה יותר טובה.
3. אין לך מה לדאוג מזה בארץ. אין אכיפה של החוקים (אם יש בכלל בארץ) ואני לא רואה את זה שהולכת ליהות אפיכה ב"אופק".

MoranHait

MoranHait
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
0
רגיל
אוקי'
הורדתי uTorrent (יוטורנט ומיוטורנט זה אותו דבר, נכון?)

1. צריך להגדיר פורטים של שרת האינטרנט כדי שלא יחסמו כמו בEmule?
2. איך אני יודע אם יש בעיה במהירות ההורדה? (LOW ID כמו באימיול)
3. מה עושים? מחפשים תוכן באתרים שאתם ממליצים כאן, פותחים אותם, הולכים ליוטורנט ולוחצים על "טורנט" ומתחילים בהורדה?

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
142
מעולה
תקרא פה
http://www.zsc.co.il...showtopic=23894
http://www.zsc.co.il...?showtopic=1144
http://www.zsc.co.il...?showtopic=7280
ובכלל תעין בכל התת פורום הזה ותיהיה מסודר.
http://www.zsc.co.il...hp?showforum=61
והכל חשוב תמיד אתה גם יכול לשאול.

MoranHait

MoranHait
  •  חברים רשומים
  • 10 הודעות
0
רגיל
תודה רבה על התגובה.
קראתי את הכל, ומה עכשיו?

לאיזה אתר כדאי להיכנס?