עבור אל תוכן

סוני: קוד האונליין של Uncharted הכרחי


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 BeniPeher

BeniPeher
  •  חסומים
  • 320 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
2
רגיל
סוני אומרים את האמת בפנים: בראיון יוצא דופן ל-The Sixth Axis הסביר במאי Uncharted 3 ג'אסטין ריצ'מונד את ההחלטה לצרף למשחק קוד לאונליין, שימנע מגיימרים שירכשו אותו ביד שנייה להתחבר למצב המשחק ההמוני (אלא אם כן הם יסכימו לשלם לסוני עשרה דולרים נוספים). ריצ'מונד לא התבלבל ולא ניסה להצדיק את ההחלטה, אלא פשוט אמר את האמת: "משחקים צריכים להרוויח כסף".קודים לאונליין הם פרקטיקה שהפכה יחסית מקובלת בשנים האחרונות כדי "להכריח" גיימרים לרכוש את המשחקים שלהם חדשים. עם העותקים החדשים של רוב המשחקים היום מגיע קוד חד פעמי אותו יש להזין בחנות הווירטואלית של הקונסולה עליו הוא רץ, זאת כדי "לפתוח" את אפשרויות האונליין שלו. רכישת קוד כזה בנפרד עולה כעשרה דולרים - מה שהופך את רכישת המשחקים משומשים ללא משתלמת.

"אנחנו מספקים אלפי שעות של תוכן במצבי האונליין שלנו, ונותנים לא רק תכנים תחרותיים אלא גם מצב Co-Op שלם", הסביר ריצ'מונד, "חלק מהסיבות לקוד האונליין הן שכשכל הדברים האלה יעלו לאוויר, הם לא יהיו בחינם. אנחנו צריכים לשלם על השרתים ועל כל שאר הדברים שיעזרו לנו לתחזק אותם, ובסופו של דבר משחקים צריכים להרוויח כסף".

"אנחנו מעדיפים ששחקנים יקנו משחק חדש מאשר משומש, כי שחקנים שקונים משחקים משומשים רק עולים לנו כסף. אנחנו לא מקבלים אגורה שחוקה על משחק משומש, אבל אנחנו עדיין צריכים לדאוג להם למקום בשרתים שלנו", הוא הוסיף.דבריו של ריצ'מונד מעניינים, במיוחד בגלל הישירות שלהם. בדרך כלל מפתחי משחקים מגמגמים כששואלים אותם על נחיצותם של קודי האונליין, ומנסים להסביר מדוע הדבר הזה טוב לשחקנים עצמם. ב-Naughty Dog לא מנסים לייפות את המציאות, ומזכירים לכולנו שעדיין מדובר בעסק שצריך להרוויח כסף.

עם זאת, חלק מדבריו של ריצ'מונד לא ממש מראים את כל התמונה. הוא לא מסביר כיצד הצליחה התעשייה להסתדר שנים רבות ללא קודים כאלה, והאם לא מדובר בשיטה להגדלת הרווחים תוך כדי מניעת זכות צרכנית בסיסית מהלקוחות. זאת ועוד - טענתו של ריצ'מונד לגבי המקום שצריך להתפנות בשרתי המשחק לעותקים משומשים לא מדוייקת - שכן עדיין מדובר ב"מקום" אחד לעותק אחד של משחק - ועל כל שחקן שרוכש את המשחק משומש יש שחקן אחר שהפסיק לשחק בו.
מקור= VGAMESקיבל תודות על-ידי 1 משתמש:0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים