עבור אל תוכן

כך ניסתה EA להשפיע על ציוני BF3


  • אנא התחבר בכדי להגיב
תגובה אחת לנושא זה

#1
 BeniPeher

BeniPeher
  •  חסומים
  • 320 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
2
רגיל
הנה עדות יוצאת דופן למה צריך לקחת ביקורות משחקים בערבון מוגבל: הסניף הנורבגי של EA נתפס כשהוא מנסה להשפיע על הציונים שיתנו גופי התקשורת המקומיים ל-Battlefield 3, על ידי שליחת שאלונים לעיתונאים השונים שקבעו מי מהם "יזכה" בעותק של המשחק לביקורת.

בדרך כלל, שולחות חברות המשחקים עותקי ביקורת מוקדמים לגופי תקשורת שונים, כדי שאלה יוכלו להתחיל לשחק במשחק מספר ימים לפני יציאתו ולפרסם ביקורת מלאה עם יציאתו הרשמית לחנויות. על פי רוב, המשחקים פשוט נשלחים למערכות עיתוני ואתרי המשחקים - אך במקרה של Battlefield 3 חברת EA רצתה שליטה מדוקדקת במי בדיוק יקבל את המשחק.

אתרי משחקים ששלחו ל-EA בקשה לקבל עותק ביקורת קיבלו בחזרה שאלון מפורט עליו הם היו צריכים לענות. השאלון כלל שאלות מפורשות בנוגע לנסיון שיש למבקר המשחק עם סדרת Battlefield 3, האם הוא מגדיר את עצמו כ"מעריץ" של הסדרה, ומה יחסו לסדרה המתחרה, Call of Duty.כך למשל, נשאלו המבקרים "כיצד הייתם מגדירים את חוויות העבר שלכם עם Battlefield?", "מה דעתכם העכשווית על המשחק?" ו"האם שיחקתם בבטא, והאם מצאתם אותה מהנה או מתסכלת"?

לאחר מילוי השאלונים, בדקו ב-EA מה חוות הדעת הכללית של המבקרים לגבי המשחק. מבקרים שהביעו התלהבות קיבלו עותקי ביקורת מוקדמים, בעוד מבקרים אחרים, שהיו פחות נלהבים - קיבלו תשובה שלילית. התוצאה של המהלך הזה ברורה: ביום יציאת המשחק יתפרסמו בנורבגיה בעיקר ביקורות חיוביות לגביו - שכן רוב העיתונאים שקיבלו עותקים מגדירים את עצמם מלכתחילה כמעריצים של הסדרה.

ב-EA מיהרו להבהיר ששליחת השאלונים האלה היתה "טעות אנוש", ושמבחינתם מדובר בטעות. "זה לא משהו שהיה צריך לקרות, ואנחנו לא מתכוונים להמשיך עם זה בעתיד", הם הבהירו לאחר שהעניין הזה פורסם - אם כי קשה להבין איך שאלון כל כך מפורט נשלח "בטעות", וכיצד היתה נוהגת החברה אם לא הייתה נתפסת.

מקור = VGAMES#2
 ido1526

ido1526
  •  חברים רשומים
  • 27 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
הם פשוט לא רצו הדלפה על ידי מעריץ של החברה המתחרה activisoin
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים