עבור אל תוכן

חברה נגד פיראטיות מודה שהפיצה עותק פרוץ של Deus Ex


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 Apotaker

Apotaker
  •  חברים בכירים
  • 183 הודעות
    • מונה תודות: 113 תודות
73
טוב מאוד
סיפור מוזר: חברה נגד פיראטיות בשם Vigilant Defender טוענת שהיא הייתה מאחורי הפצת כמיליון עותקים של גרסת בטא פרוצה של Deus Ex: Human Revolution לפני כחודשיים.

למה שחברה נגד פיראטיות תעשה דבר כזה ולמה שהיא תודה במעשה?

ב-Vigilant טוענים שהמטרה הייתה לאסוף נתונים על הפיראטים - ולהראות למפיצות המשחקים שמדובר בשוק פוטנציאלי שחשוב להן "להתיידד איתו". לפי ג'יימס גרימשו, מייסד החברה, מטרתה למצוא פשרה בין קהל המורידים למפיצות המשחקים; מאחר ואף חברת משחקים לא הסכימה לשתף פעולה עם הרעיון שלו, הוא החליט להתקדם ללא אישור - בניגוד לחוק כמובן.

מה ש-Vigilant עשתה זה לקחת גרסת בטא של Human Revolution שדלפה לרשת ולשנות אותה כך שאחרי מספר משימות היא תצא מהמשחק ותשלח את השחקן לענות על סקר ובו שאלות כמו "האם אתה מתכנן לקנות את Deus Ex?" ו"מהו הסכום המקסימלי שתהיה מוכן להשקיע בו?". לאחר מכן "זרעה" Vigiliant את ה-Torrent של הגרסה שלה דרך אתרי שיתוף קבצים וחיכתה שהמורידים יגיעו אליה.

לפי גרימשו, יותר ממיליון אנשים הורידו את גרסת הבטא שלו ורובם ענו על השאלון, שחלק מהתוצאות שלו מוצגות בגרפים המצורפים להלן.

תמונה שפורסמהאתר TorrentFreak, בו פורסמה כתבת המקור לידיעה שאתם קוראים, העלה ספקות מסוימים לגבי אמינות סיפורו של גרימשו, בעיקר בגלל שאנשי האתר התקשו למצוא סימנים לאותה גרסת בטא. הרעיון של Vigiliant Defender, עם זאת, עדיין עומד בזכות עצמו: האם חברות משחקים יכולות לעשות יותר כדי להגיע אל קהל משתפי הקבצים ולהפוך את חלקו ללקוחות משלמים? זה רעיון שכבר נוסה בעבר, בעיקר על ידי חברות קטנות שהפיצו גרסאות ניסיון של משחקיהן דרך אתרים ותוכנות ששמורים בדרך כלל למשחקים פרוצים.

וכמובן, יש את כל החלק של EidosSquare-Enix ואיך הן יגיבו למעשה, אם הן יגיבו. בעיקרון הן יכולות לתבוע את Vigilant Defender על הפרת זכויות יוצרים; לא יהיה להן קשה לקבל הכרעה לטובתן, בהתחשב בהודאה המפורשת, אבל בכלל לא בטוח שיש להן מה להרוויח ממהלך כזה.

קרדיט לGames.co.il


0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים