עבור אל תוכן

רשמי בטא: Battlefield 3


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 Apotaker

Apotaker
  •  חברים בכירים
  • 183 הודעות
    • מונה תודות: 113 תודות
73
טוב מאוד
שנים ארוכות של המתנה יוצרות רף ציפיות שקשה מאוד לעבור - גם אם אתה באטלפילד 3 וגם אם צריך לסלוח לגרסת הבטא.
נתחיל בשיעור הסטוריה: באטלפילד 3 "הוכרז" על ידי קהילת השחקנים עוד בזמן באטלפילד 2, הרבה לפני שמישהו ב-DICE  התחיל לעבוד עליו באופן רשמי.

לכולנו היה ברור שמשחק כמו באטלפילד 2 חייב משחק המשך. בכל זאת, BF2 היה סוג של יצירת מופת בזמנו, והיה ברור לכל גיימר בר דעת ש-EA לא תוותר בקלות על המשך למשחק כל כך מוצלח ומצליח.

אבל רצונות של גיימרים מצד אחד ומציאות מצד שני: למרות ההצלחה הגדולה של המשחק, EA גררה אותנו שנים ארוכות עם שלל ספין-אופים של הסדרה, שהיו רחוקים שנות אור מהרמה של Battlefield 2 המיתולוגי.  החל בבאטלפילד 2142 הכושל, דרך באטלפילד הירוס הלא קשור ועד באד קומפני 2 שהיה קרוב להיות משחק המשך ראוי, אבל כמו שצדי צרפתי אוהב להגיד עדיין היה רק "ליד".

השנים הארוכות בה סחטה EA את מותג באטלפילד הצליחה לגרום גם למעריצים הגדולים ביותר של הסדרה (רמז למקרה שלא הבנתם - כותב שורות אלה הוא אחד מהם) לוותר עליה לחלוטין. ואז הופיע Battlefield 3.

ב-DICE וב-EA הבטיחו משחק המשך ראוי, עם מנוע גרפי חדש לחלוטין ושיפורים רבים על כל אותם ספין-אופים בינוניים. הם כנראה ידעו שלמעריצים מתחיל להמאס, ושאם הם לא ישקיעו כמו שצריך במשחק החדש הם יוותרו על כל העסק ויעברו לשחק, כמו כולם, ב-Call of Duty.

בכל שנותיי כגיימר אינני זוכר התרגשות כפי שחוויתי בזמן קבלת המפתח לבטא, שאפשר לי לשחק כבר בלילה לפני תאריך השחרור הרשמי. הקניות לחג, הבית והילדים נאסרו מאחורי דלת חדרי ואני פצחתי בשירת הבאטלפילד אותה אני לא מפסיק לזמזם גם בזמן כתיבת שורות אלה. אך האם זו שירה של שמחה או סוג של שיר קינה?


גרפיקה מרהיבה
הדבר הראשון שרואים מיד עם הכניסה לשרת המשחק היא אחת הבשורות הגדולות ביותר של Battlefield 3 - הגרפיקה. למרות שכבר ראינו לאחרונה משחקים עם גרפיקה מרשימה, מצאתי עצמי מסתובב ללא מטרה ברחבי המפה ונהנה מקרני השמש החודרות למים (הלא) משכשכים כשברקע קולות שירת הציפורים. האפקטים עוצרי נשימה, התאורה משגעת והאווירה פסטורלית. ו..רגע.. מה זה הרעש הזה, מישהו יורה כאן? גוועלד!

אחרי השוק הראשוני מהמנוע הגרפי מתחילים לנסות להכנס לעניינים. Operation Metro -  המפה שנבחרה לבטא משלבת מספר סגנונות לחימה במצב "Rush", בו המטרה היא לפוצץ את עמדות השידור של היריב בארבעה אזורים שונים (או להגן על התחנות, אם אתם משחקים בצד השני).

האזור הראשון -  שטח פתוח, תחת כיפת השמיים בגודל בינוני, האזור השני והשלישי - תחנת הרכבת, אזור סגור וקטן יחסית שבאופן טבעי הופך לזירת קרבות אכזרית בה נביט ליריב בלבן של העיניים לפני שנוריד לו את הדיסקית מהצוואר. האזור הרביעי והאחרון הוא אזור לש"ב קלאסי.

כל האיזורים הנ"ל נראים מעולה, עם הסתייגות אחת קטנה: את הבטא שיחקתי בגירסת ה-PC שלה, עם מחשב די חזק. עורך האתר ארז שיחק בגירסת ה-PlayStation 3 שלה, והוא טוען בתוקף שהגרפיקה לא הוציאה ממנו שום "וואו" אחד לרפואה - ככה שאם אין לכם PC רציני כלל לא בטוח שתוכלו להנות מהגרפיקה המצויינת של המשחק הזה.


אז איפה המטוסים?
אחד המאפיינים העיקריים של סדרת באטלפילד היא שילוב כלי הרכב בלחימה.למרבה הצער - הבטא לא ממש אפשרה לנו לבדוק בדקדקנות את התפקוד של אותם כלי רכב המשחק החדש.

ראשית, המפה שנבחרה לבטא, Caspian Borders, לא מספיק פתוחה וגדולה כדי להציג כמו שצריך את יכולות כלי הרכב. שנית, העומס הבלתי נתפס על שרתי הבטא, שיצר לעיתים תורות של אלפי שחקנים, לא ממש איפשר לנו לשחק בה מספיק זמן רצוף כדי לבדוק את מעט כלי הרכב שכן נכללו בה. שלישית - גם כשסוף סוף הצלחנו להכנס למטוס אקראי - גילינו שהמשחק לא ממש רוצה לתת לנו לטוב בו כמו שצריך.

הסיבה: מערכת השדרוגים המסובכת של המשחק, שדורשת צבירה של לא מעט נסיון לפני שיפתחו היכולות הבסיסיות שמאפשרות שימוש מוצלח בכלי הרכב, עם דגש על כלי הטיס שמטבעם הם גם המעניינים ביותר.

אפשרויות בסיסיות שהיינו מצפים לקבל מיד כשנמריא שולבו במערכת האנלוקים הידועה לשמצה של באטלפילד, כך לדוגמא, אין שום אפשרות להגן על עצמנו על ידי שימוש בנורים אלא לאחר שנפתח את הנורים במערכת השדרוגים - יעד לא כל כך ריאלי בבטא הנוכחית עם כל העומס שנתון עליה. נראה אתכם מחזיקים כך מעמד. אנחנו בהחלט לא הצלחנו - ונטשנו במהרה את כלי הנשק כדי לנסות לחסל את האויבים בצורה הישנה והטובה - ברגל.מצטערים שלא נשארנו יותר - Caspian Border
אנלוק איט
בואו נתעכב קצת על אותה מערכת אנלוקים שמעה מאתנו ללבוש סרבל טיסה ולהמריא אל-על. בשנים האחרונות כמעט כל משחקי הפעולה ההמוניים מציגים סוג של מערכת שדרוג דמויות, שדורשת צבירה של נקודות נסיון ועלייה בדרגות כדי לפתוח יכולות מתקדמות (כמו כלי נשק משופרים ועוד). זה לא ממש מפתיע שגם BF3 עושה את זה. מה שכן מפתיע זו מידת הרצינות והעומק בה Battlefield 3 מטמיע את המערכת הזאת - שיכולה להפוך במהירות למעיקה במיוחד.

אין סיכוי ששחקן ממוצע יוכל לעקוב אחר השדרוגים ללא מעקב מסודר בקובץ אקסל. היא עד כדי כך מסובכת. וזה עוד לא הכל - העובדה שכמעט כל יכולת צריכה להפתח באופן ספציפי גורמת לכך שהמצב הראשוני של המשחק מרגיש מוגבל מדי. פשוט לא כיף לשחק ברמות הראשונות, שגרמו לי להרגיש כאילו אני שולט בחייל גידם ושיכור, שלא מסוגל לעשות כמעט כלום.

עם זאת, ראוי לציין גם לטובה את מגוון האפשרויות. מי שמתכוון להעמיק במשחק, יגלה שעומדות בפניו אופציות רבות ומגוונות. לשמחתנו, DICE לא הגבילה את כמות האנלוקים שנוכל לפתוח בשלב הבטא, וכל אחד יכול כבר עכשיו ליצור אין סוף כלי נשק מותאמים אישית - החל מרובה קצוץ קנה עם זום X7 ועד רובוט המופעל על ידי שלט אשר מסוגל לעשות כמעט כל פעולה ומשימה.


טנקים יכולים לעוף
רשימת הבאגים של הבטא, כצפוי, היא אינסופית, ולמרבה הצער קשה לנו להאמין שב-DICE יצליחו לפתור את כל הבעיות עד לשחרור המשחק המלא -  בטח כשלא אפשרו למסה של שחקנים לשחק על רכבים. עם זאת, חשוב לציין שהבאגים שראינו, ברובם, אינם כאלה שמנעו מאיתנו לנסות ואף להנות ממשחקיות זורמת במשך שעות, ללא קריסות שרתים.

בסופו של דבר, באגים זה עניין של פרופרוציות. שחקנים רבים שניסו את הבטא אינם נשמעים מרוצים כמוני, ומספר הדיונים בפורום הרשמי של EA בנושא הבאגים ממשיך לעלות. אישית, זכורים לי ניסיונות קשים ומביכים הרבה יותר בגרסאות בטא קודמות של משחקים אחרים, כולל את זו של באד קומפני 2 - ולכן אני נשאר אופטימי.להתלונן בלי לשלם - סרטון באגיםמה שיותר מדאיג מהבאגים, אלו הפרטים החסרים או חלקים מסוימים במשחקיות שאינם נופלים בקטגוריית הבאגים, ולכן לא ברור האם יתווספו למשחק המלא. הדבר הבולט ביותר זה העלמותו של חלון החוליות. בכל המשחקים הקודמים יכולנו לראות את הסקוודים הקיימים ולבחור לאיזה צוות ברצוננו להצטרף. כאן, ההצטרפות לחוליה היא אקראית לחלוטין. נורא ואיום לחברים שרוצים לשחק יחד ועוד יותר נורא ליפול לסקווד שהצוות שלו עסוק בדברים שלא מעניינים אותך.


פייסבופילד
כדי לשחק יחד ולשמור על קשר עם החברים, EA פתחה מערכת חברתית מיוחדת,בשם battlelog - סוג של רשת חברתית באטלפילדית. מערכת זו שולטת על רשימות השרתים ורשימות החברים, ומתעדת כל אירוע מיוחד בסגנון הסטאטוסים של פייסבוק. כל דרגה שתעלו, נשק שתפתחו אוצל"ש שתקבלו, יפורסם מייד בעמוד הבאטללוג של החברים שלכם ושל הקבוצות בהן אתם חברים.

כפי שהיה ב-Bad Compaby 2, ב-Battlelog נוכל לראות את החברים שלנו בכל עת ולהצטרף ישירות לשרת שלהם בלי לעבור על רשימת השרתים. כדי לשחק יחד בסקווד, ניצור "פארטי" - מין חדר אשר המשתתפים בו ישולבו באותם סקוודים אוטומטית במשחק. מי שמנוי לשירות ה-Xbox Live Gold בקונסולה של מיקרוסופט ירגיש בבית.ה-battlelogבניגוד לבטא הקודמת של באטלפילד, ההתעסקות במציאת שרתים וההתחברות אליהם הייתה מהירה ועברה ללא תקלות. ה-battlelog בהחלט הרגיש כמו תוספת מקורית למשחק מחשב, עם אפשרויות שגרמו לנו להשאר צמודים לדפדפן האינטרנט, שם הוצגו נתוני הבאטלוג - עד שנכנסנו לקרבות עצמם.

בכל הקשור לדרישות המערכת, באטלפילד 3 הוא משחק כבד, אך לאלו מכם שמוכנים להתפשר על הגדרות נמוכות לא תהיה בעיה לשחק גם על מחשבים שאינם המילה האחרונה. חברי קהילת באטלפילד פרסמו זה מכבר תוצאות ביצועים של המחשבים שלהם - שיעזרו לכם לקבל מושג האם המשחק יצליח לרוץ כמו שצריך על המחשב שלכם.


לסיכום
לאחר כעשרים שעות משחק, עדיין לא הצלחתי לענות על השאלה המרכזית בה פתחתי את הכתבה - האם באטלפילד 3 יהיה משחק ההמשך של באטלפילד 2. את הפינה הזו נוכל לסגור רק לאחר שנצבור לא מעט שעות במשחק המלא ונכיר את כל רבדיו של באטלפילד 3 שלא יכולנו לבדוק כמו שצריךבבטא הזו.

אבל אם  נעזוב לרגע את ההשוואה ואת הרצון למצוא תשובה סופית, נשאר עם מסקנות די אופטימיות. הרושם שקיבלתי מהבטא חיובי. המשחקיות זורמת, קוד הרשת נראה על פניו כמוצלח מאוד, הגרפיקה מעולה ובאופן כללי הבטא הזאת מעוררת סקרנות רבה בנוגע לחלקים הרבים במשחק שעדיין לא ראיתי. אני בהחלט מצפה לראות רשימת תיקונים שתשפר או תתקן את החלקים הבעייתיים, בעיקר במשחקיות, ומקווה שלא להתאכזב מהשאר.

אם עדיין לא שיחקתם בבטא, אתם מוזמנים להתקין את Origin, חנות המשחקים המקוונת של EA, ולהוריד את הבטא ללא תשלום. הבטא תשאר פתוחה בימים הקרובים, מה שיאפשר לכם להעביר את החגים בנעימים עם אחד המשחקים הכי יפים שיצא לי לראות לאחרונה.

לאחר שתתקינו את הבטא, הנכם מוזמנים לחבור אל הקהילה הישראלית של באטלפילדולשחק על אחד מתוך תשעה שרתים של Vgames עם פינג מצויין ואפס תקלות.

קרדיט לVgames

נערך על-ידי Apotaker, 08.10.2011 - 21:41 PM.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים