עבור אל תוכן

PS Vita: ה-250 דולרים הם רק ההתחלה


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 BeniPeher

BeniPeher
  •  חסומים
  • 320 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
2
רגיל
חוזרים לימי כרטיסי הזכרון היעודיים: במהלך  תערוכת המשחקים היפנית TGS נחשפו פרטים חדשים רבים בנוגע לקונסולה הניידת  הבאה של סוני, ה-PlayStation Vita. אחד הפרטים האלה גרם לנו להתקשר לבנק  שלנו ולפתוח תוכנית חסכון חדשה: מסתבר שה-Vita תצטרך כרטיסי זכרון יעודיים, שימכרו על ידי סוני במחירים גבוהים במיוחד.

בסוני בחרו לא להשתמש בכרטיסי זיכרון סטנדרטיים כגון SD או Memory  Stick, ולהציג סוג חדש לגמרי של כרטיסים. עם הקונסולה עצמה לא יגיע כרטיס  זכרון, ככה שכל גיימר שירצה להוריד אל הקונסולה שלו משחקים מרשת ה-PSN  יצטרך לרכוש כרטיס כזה בנפרד.

כמה זה הולך לעלות? די הרבה כסף. הכרטיס הזול ביותר, בנפח ארבעה גיגה  יעלה כ-30 דולרים - אך לא בטוח לכמה משחקים כמות כזאת של זכרון תספיק.  כרטיסים בנפחים גדולים יותר (8,16 ו-32 גיגה) ימכרו במחירים של בין כ-40  דולרים ל-125 (!) דולרים - כמחצית ממחיר הקונסולה עצמה. עם זאת, המחירים  שהוכרזו על ידי סוני מיועדים לשוק היפני, ויכול להיות שבמערב המחירים יהיו  אחרים.

תמונה שפורסמה
סוני מציגה: הזהב השחור החדש

כרטיסי זיכרון יעודיים היו נפוצים מאוד בדור הקונסולות הקודם, ונתנו  לחברות הטכנולוגיה דרך קלה להרוויח עוד כמה דולרים על הגב של הצרכנים. כך  למשל, קונסולת ה-PlayStation 2 הגיעה ללא התקן זכרון כלל, ככה שלקוחות שרצו  לשמור את ההתקדמות שלהם במשחקים נאלצו לרכוש כרטיס זכרון שייקר את מחיר  הקונסולה. עדיין לא ברור אם הזכרון הפנימי של ה-Vita יספיק לשמירת התקדמות  במשחקים, או שגם במקרה זה יהיו חייבים הלקוחות לרכוש את הזכרון החיצוני.

בדור הקונסולות הנוכחי עברו החברות להשתמש בכוננים קשיחים, ולכן מסורת  כרטיסי הזכרון נזנחה (אם כי במיקרוסופט, למשל, משתמשים בכוננים קשיחים  ייעודיים, שמזכירים במהותם את הכרטיסים). החברה היחידה שעדיין משתמשת  בכרטיסים כאלה היא נינטנדו, אך זו מאפשרת ללקוחותיה להשתמש בכרטיסי SD  סטנדרטיים.

החדשות המעודדות? סביר להניח ששבועות אחדים לאחר השקת הקונסולה ימצאו  חברות טכנולוגיה פתרונות עוקפים לכרטיסי הזכרון, כמו מתאמים שיאפשרו להשתמש  בכרטיסי Micro SD סטנדרטיים, או פשוט כרטיסים חלופיים זולים יותר.
מקור - VGAMES

PS Vita: ה-250 דולרים הם רק ההתחלה


PS Vita: ה-250 דולרים הם רק ההתחלה

PS Vita: ה-250 דולרים הם רק ההתחלה

PS Vita: ה-250 דולרים הם רק ההתחלה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים