עבור אל תוכן

"מחקר" טוען: לגיימרים אין קשר למציאות

• אנא התחבר בכדי להגיב
5 תגובות לנושא זה

BeniPeher

BeniPeher
  •  חסומים
  • 320 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
2
רגיל
האם גיימרים מאבדים את הקשר שלהם עם המציאות? מחקר חדש שפרסם העיתון הבריטי Metro טוען שכן. כותרת שפורסמה בגליון שיצא ביום שלישי טוענת ש"גיימרים לא מצליחים להבדיל בין מציאות לפנטזיה". נשמע מדאיג, לא? אז זהו, שלא. עיון מעמיק בכתבה מגלה שהמחקר המדובר לא ממש רציני,  והתוצאות שלו בעיקר מצחיקות. המחקר בדק 42 גיימרים בגילאי 15 עד 21, שהעידו  שהם משחקים לפחות עשר שעות בשבוע, וסיפרו על סיפורים בהם הם דמיינו  סיטואציות ממשחקי מחשב בעקבות התרחשויות שקרו להם בעולם האמיתי.

כך למשל, אחד הגיימרים חשב שיהיה נחמד להפעיל את אפשרות ה"חיפוש"  מ-World of Warcraft כשהוא ניסה לחפש את אחיו הגדול באיזור עמוס באנשים.  גיימר אחר סיפר שפעם אחת, אחרי שהוא הפיל בטעות סנדוויץ' לרצפה, הוא חשב  שיהיה נחמד אם הוא היה יכול להחזיר את הזמן לאחור כמו הנסיך הפרסי, וכך  להציל את הסנדוויץ' האבוד. כנראה הוא לא שמע על חוק ארבע השניות.

תמונה שפורסמה

המחקר גם גילה מקרים מדאיגים יותר, בהם גיימרים ששיחקו במשחקים אלימים  כמו GTA חוו "מחשבות פליליות" בעולם האמיתי. ראוי לציין שאף אחד מהנחקרים  לא ניסה להוציא לפועל את המחשבות הפליליות האלה. אבל למה לעסוק בזוטות,  כשאפשר להפציץ בכותרות מדאיגות?

העדויות האלה, כמו גם עדויות נוספות שמופיעות בכתבה, מעידות על דמיון  פעיל - לא על פסיכוזה מדאיגה. אנשים צעירים משחקים במשחקי וידאו, אוהבים  רעיונות מסויימים שהוצגו בהם וחושבים עליהם גם בעולם האמיתי. אולי אני  משוגע, אבל מדובר בתופעה שקרתה לי גם אחרי שראיתי סרטים בקולנוע או קראתי  ספרים.

זאת ועוד - קבוצה של 42 אנשים בגילאים צעירים יחסית היא ממש לא קבוצה  שיכולה, סטטיסטית, להעיד על תופעה שנפוצה בקרב כל הגיימרים. כדי לבדוק  תופעות בצורה נרחבת יש צורך בקבוצת מחקר גדולה הרבה יותר, עם נציגים של כל  שכבות האוכלוסיה והגילאים.

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה
אצלי זה לא חוק ה4 זה חוק ה7. יש אחרים שאצלם זה 3 או 5 אבל בחיים לא שמעתי על חוק 4.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5516 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
283
מעולה
אצלי פעם התחמקתי ממשהו שהיה אמור לפגוע בי בדיוק כמו neo חחחחח :)
האטתי את הזמן ודפקתי התחמקות ^_^

smasher7

smasher7
  •  צוות לשעבר
  • 618 הודעות
    • מונה תודות: 56 תודות
60
טוב
חחחחחחחחחחחחח אהבתי! כול פעם שאני רואה סרט עם כוחות על טבעיים, מתי שהוא במהלך היום אני מפנטז על זה :bananadance:

ido1526

ido1526
  •  חברים רשומים
  • 27 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
בגיל מסוים לומדים לשמים גבול בין המשחק למציאות

Joker

Joker
  •  צוות לשעבר
  • 1846 הודעות