עבור אל תוכן

וג של המשך ל:ההיגיון הוא מנגנון הפרטיות המוביל

• אנא התחבר בכדי להגיב
3 תגובות לנושא זה

GoLaNFxp

GoLaNFxp
  •  חברים בכירים
  • 264 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
5
רגיל
המכונה רוצה לדעת איפה אתם עכשיו. ועכשיו. ועכשיו? ועם מי אתם יושבים ומה ספירת הזרע שלכם. טרנד #008: המכונה היא אתם
המכונה רוצה לדעת איפה אתם נמצאים. מה אתם עושים. מה אתם אוהבים. מה אפשר למכור לכם על אף שאתם לא צריכים אותו. התנגדות, כפי שאמרו הבורג ב"מסע בין כוכבים", היא חסרת תועלת. ולמה שתתנגדו? מה כבר ביקשו מכם? זה הרי הטרנד.

כולם רוצים להיות אנשים אופנתיים ומעודכנים שיודעים מה הולך ומה לוהט, ומעולם לא היו תנאי סף כה נמוכים כדי להיחשב אדם כזה. כל שנדרש הוא לוותר באופן גורף ומיידי על הפרטיות שלכם ולדווח למכונה בכל רגע נתון על כל תנועה מחשבה וגחמה צרכנית בלתי נשלטת. אין לכם מה לדאוג. זה כיף וכל המגניבים עושים את זה.

אחרי שכבר פתחתם חשבון בפייסבוק, בטוויטר ובג'ימייל והזנתם את המכונה במיטב האינפורמציה הפרטית שלכם כל שנותר הוא לפתוח חשבון גם ב-
FourSquare.com, לחבר אותו אל הסמארט-פון (אותו גאדג'ט טרנדי מופלא וקסום שכובל אתכם באזיקים סלולריים אל ענן האינפורמציה הגדול שבשמים) ולעדכן: איפה אתם עכשיו? ועכשיו? ועכשוי? המכונה רוצה לדעת. כדאי לכם.

תופעת פורסקוור סוחפת בחודשים האחרונים את ה-Early Adaptors של האינטרנט הישראלי, אותם אזרחים מהירי מחשבה שמאמצים טכנולוגיות חדשות הרבה לפני כולם ומכתיבים את הטרנד הגדול הבא. חשבון הטוויטר שלי מוצף בתנועותיהם. אני יודע באילו בתי קפה וברים הם יושבים, מתי ועם מי. אני יודע איפה חלקם גרים. אני לא יודע אם נשתבשה עליהם דעתם.

התמריץ שמספקת פורסקוור למשתמשיה הוא כזה: אם ידווחו מספיק פעמים על ביקור בנ"צ מסוים (ורשת ה-GPS שאליה מחוברת האפליקציה הסלולרית תדע לאמת זאת) יותר מכל משתמש אחר, הם יוכתרו כ"ראש העיר" של אותו לוקיישן. הוויתור על הפרטיות הופך כך לסוג של משחק. מי שמוותר עליה פעמים רבות יותר - מנצח.

זהו עולם חדש מופלא שאפילו אלדוס האקסלי לא יכול היה לדמיין, אח גדול שגם ג'ורג' אורוול לא חזה: ההמון מתמסר אליו מרצון ללא סימום המוני ומשטר דיקטטורי. מדובר בטרנד מטופש ומטריד כשלעצמו, אך בצירוף התפתחויות טכנולוגיות אחרות כמו מציאות מוטמעת (מיד נסביר), חיישנים עוקבי תנועה וזיהוי ביומטרי מתגשם לנגד עינינו הבוהות תרחיש אימה פרנואידי שנשמע כמו עלילת מדע בדיוני אפלה ומרושעת: המכונה היא אתם. החיבור אליה נצחי. התלות בה מוחלטת. והיא יודעת עליכם הכל. כולם יודעים עליכם הכל. כולם הם המכונה. זה הטרנד.

מילת הבאזז הכי גדולה באינטרנט כרגע היא Augmented Reality. מציאות מוטמעת. לא עוד וירטואליות. עכשיו כשכולם מחוברים לרשת כל הזמן באמצעות מכשירים סלולריים משוכללים וממילא מוכנים לחשוף את מיקומם ואת זהותם, הופך האינטרנט לשכבה שאפשר להלביש על המציאות עצמה. כל מה שתצטרכו לעשות זה להפנות את מצלמת הווידאו של הסמארט-פון אל המציאות שסובבת אתכם ועל גבי האימאג' תופיע אינפורמציה שתספר לכם כל מה שרציתם וכל מה שלא רציתם לדעת על סביבתכם, בעיקר אם אפשר לקנות את זה מיד בכרטיס אשראי.

ב"דו"ח מיוחד", סרטו הכושל של סטיבן שפילברג, המבוסס על ספרו של פיליפ דיק, חווה הגיבור בגילומו של טום קרוז את מתקפת המציאות המוטמעת בכל עוצמתה המסחרית. הוא נמלט מהחוק אך פרסומות פונות אליו ברחוב ומציעות לו לרכוש מוצרים. כדי להתנתק מהרשת (המבוססת על זיהוי רשתית ביומטרי) הוא נאלץ לעקור את עיניו ולהשתיל חדשות. המציאות המתוארת בסרט מתרחשת בעוד מאות שנים אך היא נמצאת ממש מעבר לפינה הטכנולוגית. תתחילו להתאמן.

כמה מילים שלי:
בימים אלו שכבר הפרטיות שלנו מזמן לא כשהיתה אנו צריכים לשים לב מה אנחנו מפרסמים ואיפה, איזה מידע אנו מכניסים על עצמינו בכל מיני אתרים ולדאוג לכך  שלא לעדכן את כל העולם באיפה אנחנו בכל רגע נתון כי לא רק החברים שלכם רואים את זה אלה גם אנשים שרוצים ברעתכם ועובדה לכך שאפילו חברות הביטוח מוציאות תקנה שבמידה ורשמתך ברשת חברתית שאתה יוצא מהבית ופרצו לך אתה לא מבוטח

מקור:
http://www.nrg.co.il...&loc=5&tmp=5457

נערך על-ידי GoLaNFxp, 08.05.2010 - 13:57 PM.

The-Dicktator

The-Dicktator
  •  חברים רשומים
  • 1970 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
54
טוב
עתוב כמה שזה נכון עוד אחת מהסיבות למה אני יש פייסבוק רק למטרות פוקר ולא לשום דבר אחר...

vista

vista
  •  VIP
  • 2575 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
28
רגיל
נראה לאן זה יתפתח, למעשה יכולים לצאת מזה לא מעט דברים טובים ג"כ.

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3546 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
תודה על המידע, מענין :)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים