עבור אל תוכן

המדריך לטורנטיס המתחיל • אנא התחבר בכדי להגיב
23 תגובות לנושא זה

#1
 NickF

NickF

  Master

 •  Owner
 • 3547 הודעות
  • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
לכל הטורנטיסטים החדשים וגם כמה ותיקים תמונה שפורסמה

החלטתי לרכז לכם את כל מה שאני חושב שטורנטיס חדש צריך לדעת על אתרי טורנטים פרטיים כדי לתת לכם יותר סיכוי להיכנס לשם ולשרוד שם.
העדפתי הפעם יותר מילים ופחות תמונות.
מקווה שתצליחו למצוא כאן משהו שימושי.

שימו-לב: אתם מוזמנים להגיב בשרשור הזה כדי לשאול שאלות ו/או כדי לתת טיפים משלכם. מה שאסור לעשות זה לבקש הזמנות לאתרים בשרשור הזה. אם אתם רוצים לבקש הזמנות (או שיש לכם כאלה להציע) אז תיכנסו לבנק ההזמנות , ובכל מקרה לא כאן.

לפני שנתחיל, אני מניח שלכולכם יש מושג מה זה ביטטורנט ואיך מורידים משם דברים. אם לא, אז אני ממליץ לכם להתחיל במדריך שלי מדריך יוטורנט ושיתוףבאופן כללי ורק אחר-כך תחזרו לכאן.


מה זה אתר פרטי?
אתר ביטטורנט פרטי הוא אתר, שבניגוד לאתרים הציבוריים (כמו The Pirate Bay, Suprnova וכו'), לא כל אחד בעולם יכול להוריד ממנו דברים. אתם צריכים להיות משתמשים רשומים באתר כדי שתוכלו
להוריד ממנו דברים. אני נוהג לעשות הפרדה בין אתרים חצי-פרטיים, בהם פשוט צריך להירשם כדי להוריד, לבין האתרים הפרטיים-באמת, בהם גם לא כל אחד יכול להירשם לאתר.
ברוב האתרים הפרטיים שאינם ניתנים לרישום חופשי נעשה שימוש בשיטת ההזמנות, כלומר, כדי להירשם, אתם צריכים שמישהו שכבר רשום לאתר (והגיע למעמד כלשהו שמאפשר זאת) יזמין אתכם להצטרף לאתר.
הגבלת אפשרות ההרשמה לאתר משרתת שלוש מטרות עיקריות:

:purplebul: ליצור קהילה יחסית סגורה מתוך תקווה שה-MPAA, IFPI ודומיהם ישארו בחוץ.
:purplebul: לצמצם את הפרות החוקים מצד המשתמשים, כי ברגע שאתם לא יכולים לרשום חשבון חדש, אתם יותר תתאמצו לשמור על הקיים.
:purplebul: להקטין את העומס המטורף שיכול להיווצר על השרת אם יש ממש המון משתמשים.

שני היתרונות המשמעותיים ביותר של האתרים הפרטיים הם המהירות (בדרך-כלל אתם תורידו במהירות המקסימלית שספק האינטרנט מאפשר לכם), וזמינות התוכן - בד"כ תוכן חדש מגיע לאתרים הפרטיים הרבה לפני שהוא מגיע לאתרים הציבוריים. החסרונות הם שבאתרים הפרטיים אין ארוחות חינם, ואנחנו ניגע בזה עוד הרבה בהמשך.

מושג ראשון שצריכים להכיר זה ה- leechers - אלה שמורידים ויש את ה- seeders זה הזורעים שמעלים את הטורנט (משתפים את ההורדה).

מה זה יחס העלאה / הורדה (רטיו)?
יחס ההעלאה / הורדה (שמכונה גם "רטיו") הוא מספר רציונלי שמתקבל ע"י חלוקת מספר הבתים שהעלתם למשתמים אחרים במספר הבתים שהורדתם ממשתמשים אחרים. רטיו של 1.0 אומר שהעלתם בדיוק אותה כמות נתונים כמו שהורדתם, רטיו בין 0 ל-1 אומר שהורדתם יותר ממה שהעלתם ורטיו מעל 1 אומר שהעלתם יותר ממה שהורדתם, בקיצור היחס בין כמות ההורדה לכמות העלאה חזרה.
לכל טורנט שאתם מורידים (או מעלים) קיים הרטיו שלו, ואתם יכולים לראות אותו בתוכנת הביטטורנט שלכם. אבל באתרים פרטיים קיים עוד סוג של רטיו: הרטיו הכולל. הרטיו הכולל הוא היחס בין כל מה שהעלתם לבין כל מה שהורדתם מהאתר אי-פעם מאז שנרשמתם. ובאתרים פרטיים זה הדבר הכי חשוב בעולם.
בכל האתרים הפרטיים (כמעט) תהיה דרישה של רטיו מינימלי. מה שזה אומר בעצם זה שהרטיו הכולל שלכם חייב תמיד להיות מעל סף מסויים (שמשתנה מאתר לאתר) ואם הוא נופל מתחת לסף הזה ואתם לא מתקנים את זה תוך כמה ימים, אז אתם עפים מהאתר (ובהצלחה בנסיון להירשם שוב - בד"כ זה יותר קשה מהפעם הראשונה).
בקיצור, כמו שאמרנו, אין ארוחות חינם. אם לא מתאים לכם לשתף חזרה את מה שאתם מורידים, תישארו באתרים הציבוריים.

איך מקבלים הזמנה לאתר?
הדרך הכי בטוחה היא לשאול את החברים שלכם אם במקרה למישהו מהם יש הזמנה. אם אתם ממש לא מצליחים למצוא כזה, אז אפשר לנסות גם בקהילות מכוונות (כמו כאן בפורום, לדוגמה בשרשור שכתבתי עליו למעלה) ויש גם אתרים מיוחדים להחלפת הזמנות לאתרי טורנטים.
ההמלצה שלי היא להימנע עד כמה שניתן מלהחליף הזמנות (או לקנות הזמנות בכסף; כן יש גם כאלה) עם מישהו שאתם לא מכירים באינטרנט כי זה נגד החוקים של כל האתרים ואם הם ייתפסו אתכם אז יעיפו את שניכם. אם בכל אופן עשיתם את זה (ויש הרבה שעושים את זה, פשוט כי לא תמיד יש ברירה) אז תהיו חכמים ותבחרו באתר הטורנטים שם משתמש שונה מזה (ושלא מסגיר את זה) שהשתמשתם בו באתר שעשיתם את ההחלפה.
אתרים מסויימים גם נפתחים מידי פעם לתקופה קצרה (כמה ימים) בהם אפשר להירשם ללא הזמנה. כדאי לנצל את זה כשזה קורה.
אגב, שווה לדעת שגם בין האתרים הפרטיים, יש כאלה נדירים יותר ופחות. הסיכוי לקבל הזמנה לאתר מסויים תלויה בכמה גורמים כמו מספר המשתמשים המקסימלי שהם מוכנים לקבל, כמה קשה להגיע באתר למעמד שבו אפשר להזמין אחרים וכיו"ב. אתרים מסויימים הם קלים ותוכלו לקבל הזמנה אם תשאלו את האיש הנכון. לאתרים מסויימים אחרים... בהצלחה.
בכתובת הזו תוכלו לראות כל הזמן איזה טראקרים פתוחים להרשמה.
http://www.btracs.com/index.htm

מציע לכם להירשם קודם לאחד הטראקרים הפתוחים ולחוות ולהתנסות לפני שאתם מתחילים עם היותר קשים להשגה בכדי שלא תאבדו אותם.

מה עושים אחרי שנרשמים?
הדבר הכי חשוב: אחרי שנרשמתם אל תתחילו ישר לרוץ להוריד דברים כמו מטורפים, אחרת אתם לא תשרדו אפילו שבוע.
לכל אתר יש עמוד חוקים ועמוד שאלות נפוצות. לפני כל דבר אחר, תקראו את שני העמודים האלה, בעיון, מההתחלה עד הסוף. ברצינות, אל תעשו שום דבר לפני-כן. אי-ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש, ותתפלאו כמה קל להפר חוקים מסויימים אם לא יודעים עליהם.

בעיית ה-Overseeding:
אתם יכולים לשאול את עצמכם "כמה זה קשה, אני בסה"כ אוריד דברים ואז אשאיר את הטורנט פתוח עד שאני אגיע לרטיו של 1" - מצטער, אבל זה לא כל-כך פשוט. רוב האתרים הפרטיים סובלים מבעיה שנקראת Overseeding (אין לי מושג איך לתרגם את זה לעברית אולי עודף זריעה או זריעת יתר אבל לא נשמע טוב תמונה שפורסמה). אם הורדתם הרבה מאתרים ציבוריים, אתם בטח מכירים את הבעיה שעל כל Seed יש לכם איזה עשרים Leech-ים ולכן מהירות ההורדה היא על-הפנים. ובכן, באתרים פרטיים יש את הבעיה ההפוכה - הרבה פעמים יש עשרים Seed-ים על כל Leech. מצד אחד זה מה שמאפשר לכם הורדות כל-כך מהירות, אבל מצד שני, אתם תגלו שאחרי שסיימתם להוריד, אתם מצליחים להעלות חזרה על 0.5kbps, אם בכלל, פשוט כי אין למי להעלות. אם אין אנשים אחרים שמורידים, אז אין לכם למי להעלות, ולכן אין לכם איך להעלות את הרטיו שלכם. לבעיה הזאת קוראים Overseeding ואנחנו נלמד איך להתמודד איתה.

הטורנט הראשון שלי:
בהרבה אתרים, משתמשים חדשים מקבלים "תקופת חסד" - כמות מינימלית מסויימת (בד"כ 5GB) שעד שלא מורידים את הכמות הזאת אז אתם לא כפופים להגבלות הרטיו. בתור משתמשים חדשים, הדבר הכי הכי הכי חשוב לנו הוא שכשנעבור את "נקודת האל-חזור", הרטיו שלנו יהיה מעל הסף המינימלי של האתר, ובמרחק ביטחון סביר ממנו, כך שנוכל להמשיך להוריד דברים מהאתר בלי חשש. בשל כך, הפעולות הראשונות שלנו באתר הן קריטיות.
הבחירה של הטורנט הראשון שתורידו היא חשובה במיוחד. כשאתם משתמשים חדשים, אפילו הורדה של טורנט אחד שלא נבחר בצורה נבונה עלולה להכניס אתכם למצב שיהיה לכם מאוד קשה לצאת ממנו. המטרה שלנו היא למצוא את הטורנט שהכי סביר שנוכל לשתף בצורה הטובה ביותר - בלי קשר לתוכן שלו - כרגע הדבר היחיד שמשנה זה הרטיו שלנו.
בחלק מהאתרים הולכים לקראת המשתמשים החדשים ומציעים טורנטים מסויימים כ-Free Leech - מה שזה אומר הוא שכמות הבתים שהורדתם בטורנט הזה לא נספרת ברטיו הכולל שלכם, אבל כמות הבית שהעלתם דווקא כן. בקיצור - הטורנטים האלה יכולים רק לשפר את הרטיו שלכם. בד"כ לטורנטים האלו יהיה גם מספר גדול של Leech-ים (רובם גם אנשים שמנסים לשפר את הרטיו שלהם), מה שעוד יותר משפר את הסיכוי שלנו לשתף את הטורנט הזה. במידה ויש באתר שלכם טורנטים כאלה, אני ממליץ בחום להיצמד אליהם בהתחלה, עד שתצברו קרדיט העלאה של כמה ג'יגה-בייטים, שיאפשר לכם יותר חופש פעולה.
במידה והאתר לא מציע Free Leech, פשוט צריך לבחור טורנט שסביר שאנשים אחרים יורידו. אישית, אני ממליץ ללכת על סרט XviD (לא DVDR!!!) חדש (כלומר הועלה לאתר בשעות האחרונות) ורצוי גם פופולרי בתור התחלה. אגב, ברשימת הטורנטים האתר מציג גם את מספר ה-Seed-ים ומספר ה-Leech-ים לכל טורנט. תקפידו להוריד רק טורנטים שיש להם מספר Leech-ים יחסית גבוה, ושיחס ה-Seed-ים לכל Leech יחסית נמוך.

בכל אופן, הנה רשימה של טורנטים שממש לא כדאי לבחור בתור הורדה ראשונה:

:bluebul: טורנטים ישנים - באופן טבעי, טורנט מעורר את העניין הרב ביותר בשעות הראשונות לאחר הפרסום שלו. אם עבר מאז הרבה זמן, כנראה שכמעט כל מי שרצה להוריד אותו כבר הוריד אותו, ומספר
ה-Leech-ים שלו שואף לאפס במקרה הטוב, או בדיוק אפס במקרה הפחות טוב. בטורנטים כאלה כבר עבר הזמן בהם היה ניתן לשתף אותם חזרה לרטיו טוב.
:bluebul: טורנטים גדולים - טורנטים ענקיים, לדוגמה הפצת DVDR בגודל 4.7GB מקרבים אתכם מהר מאוד ל"נקודת האל חזור" וכמו-כן יש להם השפעה דרסטית על הרטיו שלכם. אם יתברר שהטורנט היה בחירה גרועה (אתם לא מצליחים לשתף חזרה באופן סביר), אתם תיתקעו במצב אנוש.
:bluebul: טורנטים עם המון Seed-ים לכל Leech - כמו שאמרנו, לאחר שתסיימו להוריד אותם, אתם תמצאו את עצמכם בתחרות מול כמות ה-Seed-ים העצומה הזאת, ויהיה לכם מאוד קשה להעלות, עם כל התחרות הזאת.
:bluebul: טורנטים שמעניינים רק אתכם - לדוגמה תוכנה שרוב האנשים לא צריכים או אלבום עם סגנון מוזיקה שבערך רק אתם אוהבים. הסיכוי שמספיק אנשים אחרים יתעניינו בזה כדי שתוכלו להגיע לרטיו סביר בטורנטים כאלה הוא נמוך מאוד. כדאי לפחות בהתחלה להישאר ב-Mainstream.

למקרה שאתם תוהים, אכן, יש טורנטים מסויימים שפשוט אי-אפשר לשתף חזרה לרטיו טוב. כשתהיו כבר ותיקים, תוכלו להוריד מידי פעם גם אותם בלי חשש. אם נגיד, אתם כבר ותיקים והורדתם מהאתר 100GB והעלתם כבר 150GB (רטיו 1.5) אז אם תורידו טורנט של 2GB שאי-אפשר לשתף חזרה אז הרטיו שלכם יירד ל-1.47. לא ביג דיל. לעומת זאת אם אתם משתמשים חדשים והורדתם מהאתר 30MB והעלתם 45MB (גם כן רטיו של 1.5) אז טורנט של 2GB שאי-אפשר לשתף חזרה מפיל אתכם לרטיו של 0.02 - מצב קשה מאוד.

שיטות מתקדמות:
אם צריך, השיטות האלו יכולות לעזור לכם להעלות באתרים פרטיים יותר בקלות, כשממש צריך קרדיט העלאה באופן דחוף:

:greenbul: העלאה חלקית - הרבה מאוד טורנטים מכילים יותר מקובץ אחד (המקרה הכי בולט הוא הפצות סצינה שכוללות כמות מאוד גדולה של קבצי RAR קטנים). מכיוון שאין לנו שום עניין אמיתי בתוכן, אז אנחנו לא צריכים את כולם. פשוט תבחרו להוריד רק חלק קטן מהם (לדוגמה, בהפצות סצינה, 5 קבצים אמורים להספיק) ואז תשתפו אותם. זה מאפשר לכם להתחיל לשתף באתר בלי להוריד המון, ובלי לפגוע באופן קשה ברטיו שלכם. אם בסוף הטורנט לא משהו, פשוט עוברים לאחד אחר. הנסיון מראה שהשיטה הזאת עובדת באופן מדהים.
:greenbul: מקור חיצוני - הרעיון הוא שאם יש לכם דרך אלטרנטיבית לקבל את התוכן של הטורנט, אז אתם יכולים להתחיל ישר לשתף אותו באתר (כלומר, להיות ישר Seed) ואז הרטיו שלכם לא נפגע בכלל כתוצאה מההורדה - כל בייט שתצליחו להעלות משפר את הרטיו שלכם. הדרך הכי קלה להשיג תוכן של טורנטים זה אם אתם מכירים מישהו ותיק יותר באתר (לדוגמה, מי שהזמין אתכם), ואז אתם יכולים לבקש ממנו את מה שהוא גם ככה מוריד. אפשרות שניה - הפצות סצינה הן לרוב זהות לחלוטין בין כל האתרים שהן נמצאות בהם. פשוט תורידו את ההפצה מאתר ציבורי (תעברו על רשימת הקבצים בטורנט ותוודאו שההפצות זהות ב-100%) ואז תשתפו אותו באתר הפרטי.
אפשר גם להוריד טורנט זהה מטראקר פרטי אחר ולהעלות לטראקר החדש אבל זה נוגד את חוקי רוב הטראקרים למרות שהסיכוי להיתפס הוא אפסי.
:greenbul: העלאת טורנטים חדשים - חלק מהאתרים הפרטיים מאפשרים לכל המשתמשים שלהם להעלות טורנטים משלהם. אם האתר שלכם מאפשר את זה, אז ככה אתם יכולים, שוב, לשתף את מה שיש לכם בלי צורך להוריד משהו קודם. הערה: חשוב מאוד שתוודאו שמה שאתם מנסים להעלות לא קיים כבר באתר, כי זה נוגד את החוקים של רוב האתרים.

בעיות Hit'n'Run:
מצב HNR הוא כשמישהו מסיים להוריד טורנט, וישר סוגר את התוכנה, בלי לשתף חזרה (כמו שהרבה מ***קים באתרים הציבוריים עושים). באתרים הפרטיים ממש כדאי להימנע מזה, גם כי זה דופק את הרטיו שלכם, וגם כי לרוב האתרים יש חוקים מיוחדים שאוסרים את זה. ספציפית אם תבצעו יותר מידי פעמים HNR אז יעיפו אתכם, בלי קשר לרטיו שלכם.
חוקי ה-HNR דומים בכל האתרים - בכל פעם שסיימתם להוריד טורנט, אתם מחוייבים לשתף אותו חזרה עד לרטיו מסויים (הכוונה כאן היא לרטיו של הטורנט המסויים הזה) או לחילופין במשך זמן מסויים. בדרך כלל מדובר ב- 48 או 72 שעות שיתוף, יותר מידי אזהרות HNR ועפתם.
כדי להימנע מבעיות HNR, כדאי לבחור מאיפה להוריד טורנטים (לדוגמה, רצוי להימנע מלהוריד טורנט ממחשב נייד, שאולי תצטרכו לכבות אותו / לנתק אותו מהאינטרנט וכו') ומתי כדאי להוריד טורנטים (לדוגמה, לא להוריד אם אתה יודע שאתה נוסע או לא תוכל לשתף חזרה מכל סיבה שהיא, להזכירכם, אם שיתפתם חזרה יחס של 1:1 אז אפשר למחוק את הטורנט).

מה אסור בשום פנים ואופן לעשות:

:yellowbul: לזייף - הכוונה כאן היא לשימוש בתוכנות שמדווחות לאתר כאילו אתם מעלים הרבה כשבפועל אתם לא, כדי לשפר את הרטיו שלכם באופן לא הוגן. לעולם, אבל לעולם אל תרמו/תזייפו. אם תיתפסו ברמאות אז יעיפו אתכם מהאתר ישר, בלי אזהרות מוקדמות. וכל מי שמרמה נתפס בסופו של דבר. חוץ מזה, יש כבר לא מעט אתרים שחוסמים לחלוטין ישראלים, רק בגלל המנהג הבזוי הזה, וממש לא כדאי שזה יקרה בכולם.
:yellowbul: להזמין מישהו שמרמה - ברוב האתרים, כשתופסים מישהו שמרמה, יש לזה השלכות גם לגבי מי שהזמין אותו. במקרה הטוב זה יהיה רק אזהרה. במקרה הקצת פחות טוב אתם תאבדו לצמיתות את הזכות להזמין אנשים לאתר. במקרה הגרוע יעיפו גם אתכם.
:yellowbul: לשתף את החשבון שלכם באתר עם עוד מישהו, או ליצור עוד חשבון לעצמכם - אם תיתפסו אז ימחקו לכם את כל החשבונות (כולל הראשון).
:yellowbul: להתעסק עם מנהלי האתרים - כמו שהשם אומר, אתרים פרטיים הם פרטיים. הם שייכים למנהלים שלהם, והם יכולים להעיף את כל מי שהם רוצים בלי לנמק. בלא מעט אתרים, יש למנהלים אצבע די קלה על ההדק, אז אל תתנו להם סיבות להעיף אתכם.

לסיכום אני ממליץ לכם לקרוא את חוקי הטראקר שבו יש לכם חשבון ולא בכל הטראקרים החוקים זהים.


זה בינתיים מה שאני זוכר, אם יהיה לי עוד משהו אני כמובן אעדכן. :thumbup:

*** מקור ההשראה לפוסט http://forum.bgu.co....howtopic=205269

קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

#2
 sadowm

sadowm

  ZSC FOR EVER

 •  Owner
 • 8137 הודעות
  • מונה תודות: 693 תודות
364
מעולה
:tanx:  :tanx:  :tanx:

מדריך מעולה כל הכבוד

#3
 SAHARXD

SAHARXD
 •  צוות לשעבר
 • 1210 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל
תודה רבה :)
מדריך מעולה!!
שימושי מאוד =]
תמונה שפורסמה

#4
 Executer

Executer
 •  צוות לשעבר
 • 257 הודעות
  • מונה תודות: 1 תודות
1
רגיל
אחלה מדריך!
תודה..

#5
 NeoTrix

NeoTrix
 •  מנהלים ראשיים
 • 5533 הודעות
  • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה
תודה רבה צביקה ! D:
באמת מדריך יפה ומפורט :]

#6
 .MM.

.MM.

  לעזרה תמיד כאן !

 •  VIP
 • 1350 הודעות
  • מונה תודות: 14 תודות
12
רגיל
הופה הופה... איזו השקעה.

#7
 Gandolph13

Gandolph13
 •  VIP
 • 7291 הודעות
  • מונה תודות: 228 תודות
146
מעולה
תודה רבה על המדריך המעולה תמונה שפורסמה

וגם למדתי כמה דברים תמונה שפורסמה

#8
 titan35

titan35
 •  צוות לשעבר
 • 2275 הודעות
  • מונה תודות: 138 תודות
134
מעולה
ואווווו
צביקה מדריך תותח כל אחד ואחד בפורום חייב לקרוא אותותמונה שפורסמה תמונה שפורסמה#9
 smasher7

smasher7
 •  צוות לשעבר
 • 618 הודעות
  • מונה תודות: 56 תודות
60
טוב
באמת רואים שזה מדריך מושקע!
:thumbup::thumbup::thumbup: כול הכבוד !! :clapping::clapping::clapping:

#10
 Hyzar

Hyzar
 •  חברים רשומים
 • 601 הודעות
  • מונה תודות: 14 תודות
19
רגיל
מדריך יפה מאוד!!
כל הכבוד!

#11
 TheZohan

TheZohan
 •  צוות לשעבר
 • 788 הודעות
  • מונה תודות: 32 תודות
19
רגיל
תודה על המידע.

#12
 vista

vista
 •  VIP
 • 2575 הודעות
  • מונה תודות: 10 תודות
28
רגיל
WoW JUST AMAZING

צביקה, מדריך מצויין ובהיר.

נהנתי לקרוא.

כל הכבוד!!

תמונה שפורסמה  תמונה שפורסמה  תמונה שפורסמה

#13
 shoamb

shoamb
 •  חברים רשומים
 • 137 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
מדריך טוב אבל ידעתי פה כמעט הכל אבל הדבר שהכי מוזר לי שלא ידעתי זה על הover seeding WTF?

#14
 Eitan

Eitan
 •  חברים בכירים
 • 845 הודעות
  • מונה תודות: 42 תודות
23
רגיל
 • מיקום: ירושלים
:rotstar2_e0:המדריך הכי טוב שנכתב אי פעם בקהילת הטורנטים :) :rotstar2_e0:

:thankyou2: :thankyou2: :thankyou2:

:tanx: :tanx: :tanx:

נערך על-ידי yanov10, 30.05.2010 - 15:30 PM.


#15
 SAHARXD

SAHARXD
 •  צוות לשעבר
 • 1210 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
10
רגיל
פששש באמת על הכבוד השקעה מטורפת!!!!
כל הכבוד צביקהה אתה תותח אמיתיי!!!תמונה שפורסמהתמונה שפורסמה
תמונה שפורסמהתמונה שפורסמהתמונה שפורסמהתמונה שפורסמהתמונה שפורסמהתמונה שפורסמה

#16
 DoJos

DoJos
 •  חברים רשומים
 • 1 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
אחלה מדריך גבר

#17
 petel1

petel1

  תורם

 •  VIP
 • 1353 הודעות
  • מונה תודות: 226 תודות
143
מעולה
מלך!!!


כל הכבוד.

:thankyou2::icon_yes:

#18
 alad

alad
 •  חברים רשומים
 • 2 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
אחלה מדריך שימושי מאוד תודה :)

#19
 DanMan514

DanMan514
 •  חברים בכירים
 • 302 הודעות
  • מונה תודות: 1 תודות
7
רגיל
כל הכבוד חבר!
תמונה שפורסמה

[img]http://www.zsc.co.il/public/style_emoticons/default/tanx.gif[/img]תמונה שפורסמה[img]http://www.zsc.co.il/public/style_emoticons/default/tanx.gif[/img]


#20
 EShring

EShring
 •  חברים בכירים
 • 55 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
3
רגיל
אחלה מדריך צביקה.
יפה מאוד :)

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מדריך שיתוף

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים