עבור אל תוכן

חדשות קולנוע | סוף עידן ברשת? סרטוני היטלר נחסמו לצפייה ביו טיוב


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 Bgirlpica

Bgirlpica
  •  צוות לשעבר
  • 1734 הודעות
    • מונה תודות: 36 תודות
33
בינוני
סרטוני הפראודיה המבוססים על קטע מתוך הסרט "הנפילה", בו מוצגת דמותו של היטלר הורדו מיו טיוב לאור בקשת חברת ההפצה

עשרות סרטוני יוטיוב המציגים סצינה מסרט הקולנוע 'הנפילה', בו מגלם שחקן את דמותו של היטלר - נחסמו היום (יום ד') מצפייה. הסצינה הפכה בשנים האחרונות למוקד סטאירי, כאשר הוספו לה כתוביות בשפות שונות, אשר למעשה מדבבות מחדש את דבריו של היטלר. הסרטונים הורדו בעקבות תלונות של יוצרי הסרט המקורי.

Constantin Films, חברת ההפקה הגרמנית שיצרה את הסרט, פנתה השבוע ליו טיוב בבקשה להוריד כמה מהסרטונים שעברו שינוי כתוביות באתר בשל סוגיות זכויות יוצרים. ענקית שיתוף התכנים נעתרה לבקשה החריגה וכך רבים מאותם סרטונים, שהפכו מזמן לפרודיה מוכרת ברשת, אינם ניתנים יותר לצפייה.

'הנפילה' נוצר בשנת 2004 ומגולל את סיפור ימיו האחרונים של היטלר בבונקר ואת התמודדותו עם הבשורה על ההפסד של גרמניה במלחמת העולם השנייה. אחת הסצינות בהן נוזף היטלר בקציניו הפכה בשנים האחרונות לקאלט של ממש, כאשר שונו כתוביות הסרט והוחלפו בטקסטים אחרים. התופעה הויראלית לא פסחה גם על הישראלים וכך הועלו עשרות גרסאות של כתוביות עבריות לסצנה המדוברת וזכו אף הן לכמות צפיות מרשימה.

בין הסרטונים שנחסמו עד כה נמצאת גרסה באנגלית בה היטלר מגלה שזוגות הומוסקסואליים יכולים להינשא ואפילו שתי גרסאות תוצרת ישראל: "להיטלר נמאס מכל התרגומים" ו"היטלר מגלה שפרצו לו לפייסבוק".

בקשתה של חברת ההפצה נראית תמוהה לאור העובדה שבחודש שעבר התראיין אוליבר הירשביגל, במאי הסרט, וסיפר כי הוא נהנה מהקליפים וכי הם מצחיקים אותו ביותר. כאמור, למרות דברים אלו נחסמו קליפים רבים על ידי האתר בימים האחרונים. בשל ריבוי הקטעים ישנן עדיין גרסאות רבות לקטע המופצות ברשת ובאתרים שונים שטרם נחסמו, ומומחי אינטרנט עולמיים משערים כי גם אם אלה יאותרו ויחסמו הרי שניתן לצפות להופעתם של סרטונים חדשים בקרוב מאוד.

תמונה שפורסמה
סרטוני 'הנפילה': האם בקרוב יעלמו?


פירסום:
מתן אברמוביץ'

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים