עבור אל תוכן

ביקורת קולנוע| החוויה הרגשית הראשונה שלי בתלת מימד - "הדרקון הראשון שלי"


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 Bgirlpica

Bgirlpica
  •  צוות לשעבר
  • 1734 הודעות
    • מונה תודות: 36 תודות
33
בינוני
תמונה שפורסמה


קשה לחשוב שישיבה מול מסך הקולנוע בסרט שנושאו סובב סביב דרקונים וויקינגים, בתלת מימד, תניב פירות שיכולים לבדר את הקהל הבוגר. כבר בחמש הדקות הראשונות של הסרט היה כמעט בטוח שהסרט הולך למקום מוכר ובטוח, כזה שמשאיר את ההורים עם עין חצי פקוחה הרוצה להירדם ומלהיב את הילדים ונותן להם נושא להתעסק בו שעות אחר ההקרנה. לשמחתי הרבה, יצאתי מההקרנה לא רק עם חצי עין דומעת, אלא עם חיוך מסופק של קולנוע במיטבו.

כבר מהשוט הראשון אפשר לראות שהעשייה הטכנית היא אחד הצדדים הבולטים של הסרט הזה, שוטים רחבים שמזכירים לנו את "משפחת סופר על", איכות אנימציה שמגיעה עד לפרטי הורידים של הדמויות, פרצופים משוייפים ומושחזים, מתובלים בהבעות פנים מקוריות, לא נותנים מקום ולו לדמות אחת להרגיש מזוייפת.


לא מובן מאליו שבסיפור על דרקונים וויקינגים, יהיה חידוש כלשהו, הבן שמתאהב בדרקון ובונה מציאות חדשה היא לא משהו חדש שלא ראינו בסרטים אחרים תחת זהויות אחרות, (במקום דרקונים, קיבלנו חיות וכדומה) אבל משהו בסרט התלת מימד הזה היה פשוט יוצא דופן. משהו חדש שלא ראינו כבר הרבה זמן. תחושה שהייתה חסרה בעיקר בעידן תלת המימד והטכנולוגיות המתפרצות כגון "אוואטר" ו"אליס" והיא בעיקר - רגש.

תמונה שפורסמה

קשה היה להשאיר את צופי האולם בו ישבתי אדישים למסך. רגעי השקט היפים, האנימציה המרהיבה, בתוספת לסיפור בעל סצינות כתובות להפליא ומבויימות ברמה גבוהה מאוד, היה נראה שהקהל הודהם מכדי לתת את דעתו ופשוט חיכה לסופו של הסרט על מנת לדבר על החוויה המשותפת.

מה שריתק בסרט הייתה דווקא העובדה כי היופי והרמה הויזואלית המורגשים בכל סצינה אינם מחפים על סיפור צולע - ההיפך הגמור, הם רק מוסיפים לסיפור טוב עם תסריט מנצח והתוצאה - מדהימה. "אוואטר" לא הגיע לרמה הרגשית שיכל להגיע אליו ואילו "הדרקון הראשון שלי" מצליח לעלות עליו בכמה רמות ומוכיח כי זה אכן אפשרי גם בתלת מימד.


אין מה לעשות - קולנוע פועל על הרגשות שלנו ובמשך שעה וחצי הספקתי לצחוק, לדמוע, ואפילו להתרגש כמו שצריך מקטעי אקשן נפלאים ומופלאים שלא יביישו את סרטי דיסני ופיקסאר הטובים ביותר.

מאז "שרק" לא ראינו את דרימוורקס מצליחה להגיע אל שני קהלי היעד - הבוגרים והילדים ולגרום לשניהם להינות יחד. סצינות מופלאות נרשמות בעיקר במערכת הבימוי, עם כישרון יוצא דופן של האנשת דרקון וביצוע מדויק.

"הדרקון הראשון שלי" הוא לא סתם סרט, הוא יצירת תלת מימד שכדאי לראות בקולנוע, דווקא בגלל העובדה שסרטים רבים אחרים בטכנולוגיה הזו יכולים ללמוד ממנה הרבה על סיפור קולע ומערכי קולנוע מתוכננים לקפידה.

ביקורת : בן חכים.
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים