עבור אל תוכן

פרסום: המשחקים נלחמים בפשע


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 lidor1050

lidor1050
  •  צוות לשעבר
  • 2301 הודעות
    • מונה תודות: 155 תודות
67
טוב
תמונה שפורסמה


שיעור מקרי הרצח והשוד בארה"ב יורד, ומחקר חדש קובע כי משחקי וידאו הם האחראים לשקט


מלחמתה של ממשלת ארה"ב בפשע מניבה פרי: שיעור מקרי הרצח והשוד במדינה נמצא במגמת ירידה כבר יותר מעשור. בדרך כלל המשטרה המקומית היא זו שזוכה לקרדיט על ההישג, כמו גם קמפיינים שונים המשכנעים צעירים להימנע מצריכת סמים קשים. מחקר חדש המתפרסם השבוע מספק הסבר נוסף ומפתיע - משחקי וידאו אלימים מביאים עמם שקט ברחובות.


החוקרים מצאו התאמה בין העלייה במכירות משחקים, והירידה ברמת הפשע. זאת ועוד, לטענתם בני נוער ומבוגרים שעשויים היו להתדרדר לאלימות מעבירים את זמנם מול מסך המחשב או הטלוויזיה, פורקים עול בעולם הווירטואלי וחוסכים מהיתר את התנהגותם האנטי-סוציאלית. כל פגיעה אפשרית בכישוריהם החברתיים, מתאזנת בקלות עם הרוגע והפורקן שמשחקי הוידאו מספקים להם בטבעיות.


עורך המחקר, מייקל וורד מהמרכז האירופאי למחקר כלכלי, מאמין כי רוב המחקרים שהתפרסמו עד היום בניסיון להוכיח כי משחקי וידאו מעודדים אלימות, התעלמו לחלוטין מאפקט הזמן שמושקע במשחק - לעומת הזמן שאותו יבלה אותו אדם ברחוב. לפיכך, כל חצאי-ההוכחות הפסיכולוגיות אותן שמענו עד היום לסכנה שבמשחקים שגויות ולא נאמנות למציאות. משחקי מחשב הם הדבר האחרון שמפריד בינינו ובין האפוקליפסה!
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים