עבור אל תוכן

המלצה| הסמויה!

• אנא התחבר בכדי להגיב
8 תגובות לנושא זה

KD_35

KD_35
  •  צוות לשעבר
  • 1884 הודעות
    • מונה תודות: 218 תודות
142
מעולה

הסמויה/ The Wire
אחת הסדרות החזקות שודרה בארצות הברית משנת 2002-2008,הבאתי הסיקור שמישהו כתב בthemarker, http://cafe.themarker.com/post/347633/

השבוע הגיעה לקיצה סדרת המופת The Wire (אין לי מושג אם זה שודר  בארץ, אבל נדמה לי שבאוזן השלישית קראו לזה "הסמויה"), הפקה של HBO, אחרי  מסע של חמש עונות מפרכות.      

אין דברים כמו The Wire. אני לא אומר את זה רק כי  חכמים ממני כבר אמרו שזו תכנית הטלויזיה הכי טובה ששודרה בארה"ב אי פעם, אלא כי בעיניי מדובר באחד הסיפורים הכי טובים שסופרו אי פעם.  

תמונה שפורסמה

למרות שהתכנית, מהיוצרים של Homicide: Life on the Street ("רצח  מאדום לשחור") מתחזה לתכנית משטרה, היא הרבה יותר מזה. מדובר בטרגדיה  בממדים אפיים, המסופרת ב-5 עונות והמזכירה במובן זה רומן עם עלילה מתפתחת  הרבה יותר מאשר תכנית משטרה המתחילה ונגמרת בכל פרק בחזל"ש ושימור הסטטוס  קוו.The Wire לא מנסה לעגן אצל הצופה קטרזיס דרך חזרה ל"סדר הטבעי" בסוף כל  פרק, אלא סוחפת את הצופה לקראת סיפור עמוק בהרבה. The Wire שואפת לספר את  סיפורה של קץ האימפריה האמריקאית והיא עושה זאת מהזווית של פינת הרחוב  הבולטימורי.  

אנשי הפינה, האנשים שלא סופרים, נפגעי המלחמה האמריקאית במעמד התחתון   כתוצאה ממדיניות החורמה (Zero tolerance) נגד הסחר בסמים - הסיפור מתחיל  אצלם. ברם, מהר מאד The Wire מראה איך הנגיף מתפשט וכל המערכות קורסות בזו  אחר זו - ואף אחד לא יוצא זכאי. מערכת האכיפה, מערכת המשפט, איגודי  העובדים, מערכת החינוך, המערכת הפוליטית  ולבסוף גם התקשורת - כולם נרקבים  מבפנים כתוצאה מ"המשחק המכור".  
תמונה שפורסמה

לנסות לסכם את  +60 השעות שהקדשתי לסדרה הזו במילים זה בכלל לא  טריויאלי. אני יכול לומר שלמדתי המון, שהסדרה הזו הצליחה לבטא תסכולים שלי  שכל מי ששירת בצה"ל או קרא טוקבקים בוויינט או הזדהה במקצת עם מה שכל הדור  שלי חש ולא מצליח לבטא - חוה ואולי אפילו לא יודע שהוא חווה - ודאי גם  הרגיש.        

מאז "האסיר" (The Prisoner) אני לא  חושב שסדרת טלויזיה השאירה עליי רושם כזה ואני ממליץ בחום לכל מי שעוד לא  ניסה, שיקדיש לסדרה הזו את הזמן הראוי לה. זו חוויה מאד מספקת ולמרות שאני  עצוב קצת שזה נגמר, אני שמח מהאופן בו זה נגמר, מספק. הסיפוק דומה לסיפוק  שמגיע בעמוד האחרון של הפרק האחרון של ספר טוב, שמיד בא לך לדפדף חזרה  להתחלה ולעשות עליו עוד סיבוב.      

עוד סיקורים: http://www.tv-il.com/tv-227.htm
http://superblob.wor...A0%D7%99%D7%9D/

קבלו את הציון המדהים בimdb
<iframe src ="http://www.imdb.com/title/tt0306414/" width="95%" height="300">

Your browser does not support iframes.

</iframe>

נערך על-ידי KD_35, 07.05.2011 - 20:51 PM.

elil

elil
  •  VIP
  • 2180 הודעות
    • מונה תודות: 204 תודות
145
מעולה
מסכים. זו ללא ספק הסדרה הכי טובה שהיתה, ואני מניח שראיתי את כל הסדרות הכי טובות ב10-20 שנה האחרונות.

IdanGoshen

IdanGoshen
  •  צוות לשעבר
  • 1203 הודעות
    • מונה תודות: 112 תודות
79
טוב מאוד
תודה גבר זה נראה אחלה סדרה

kApsy

kApsy

Moyal55

•  צוות לשעבר
  • 2357 הודעות
    • מונה תודות: 111 תודות
55
טוב
תיקון הסידרה הכי טובה זאת נימלטים
תודה על הסיקור הניפלא!

shimonben

shimonben
  •  VIP
  • 2524 הודעות
    • מונה תודות: 120 תודות
91
טוב מאוד
האמת לא יצא לי לראות, לאחרונה לדאבוני אין לי זמן בכלל לראות יותר מדיי דברים אבל גם אני שמעתי עליה רבות וטובות, היא ללא ספק תופסת לי מקום ברשימת הצפייה בהמשך, בכל אופן תודה רבה על הסיקור! :)

vista

vista
  •  VIP
  • 2575 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
28
רגיל
נשמע טוב... תודה רבה על ההמלצה.

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2776 הודעות
    • מונה תודות: 550 תודות
472
מעולה
דווקא אני לא ממש אהבתי אותה, לא מתחבר לסגנון ובטח לאורך של הפרקים הראשונים.
תודה על ההמלצה, סיקור מצויין.

lidor1050

lidor1050
  •  צוות לשעבר
  • 2301 הודעות
    • מונה תודות: 155 תודות
67
טוב
תמונה שפורסמה

AdiOhayon

AdiOhayon
  •  חברים בכירים