עבור אל תוכן

כתבה|הפועל ת"א אטרקטיבית, בית"ר אפורה. האם התהפכו היוצרות?


  • אנא התחבר בכדי להגיב
תגובה אחת לנושא זה

#1
 livewish

livewish
  •  חברים רשומים
  • 85 הודעות
    • מונה תודות: 4 תודות
1
רגיל

רגע לפני העימות בין השתיים בגביע המדינה, יואב בורוביץ'  ואראל סג"ל ניסו לפענח את השינוי ביחסי הכוחות וטישטוש ההבדלים  האידיאולוגים ביציעים. למרות זאת עדיין מדובר ב'קלאסיקו' כשר למהדרין

ערב חג, ליל סדר, נדמה כי אנשים לא  מתרכזים בכדורגל. אין לנו מסורת של משחקי אמצע שבוע גדולים (למה לעזאזל אין  משחקים גדולים בחגים?!). אבל עכשיו יש. אלא שגם המשחק הזה, רבע גמר גביע,  אינו מחרמן דיו. הפועל לא מספיק סקסית העונה. ובית"ר? מה לה ולסקס? פעם היא  הייתה. פעם בכלל הכדורגל שלנו היה מחרמן יותר. היום הוא בעיקר מבאס.  משמים. זקוק לקיזוזים. והנה בכל זאת יש משחק לא רע. יריבות היסטורית. רבע  גמר גביע. בבלומפילד. אני מתקשר לאראל סג"ל, חבר ואוהד בית"ר כמעט 35 שנה  (והוא בן 40) כדי שישפוך קצת אור על הקבוצה הזו, שנדמה כי זוהרה עומעם ולא  רק מההיבט המקצועי.

אבל ראשית אנחנו מדברים על המשחק מחר. "עדיין קלאסיקו", מתאר סג"ל את  המצ'-אפ מול הפועל. "נכון שהם פייבוריטים של 30-70, אבל עדיין יש כאן  יריבות. עדיין אנחנו מתמודדים מול המדים האדומים". סג"ל סבור כי היריבות  פחות אידיאולוגית מכפי שמתארים אותה. "לבית"ר יש הרבה אוהדים שהם לא ימנים  במיוחד ולהפועל יש לא מעט אוהדים מבת ים וחולון שקשה מאוד להגדיר אותם  כשמאלנים".
סג"ל ימני אך הוא סולד מהגזענות שמזוהה עם חלק מאוהדי בית"ר. "אני הייתי  רוצה לראות בקבוצה ערבי. מתאים לי מוחמד גאדיר בקבוצה. מתאים לי וויאם  עמאשה או אחמד סבע". הוא מעריך את הלוחמה של קורנפיין בגזענות ביציעים אך  חושב שיש לגבות אותה עם החתמת שחקן ערבי ובאותה מידה סבור כי "יש לגנות כל  גילוי של אלימות גם בקהלים אחרים. ביניהם אוהדי הפועל, שסולדים מאלי טביב  כי הוא תימני או שמכנים את אוהדי בית"ר אנאלפבתים ואם לא נהיה תמימים אנחנו  יודעים אלו משמעויות עדתיות יש לקריאות הללו. כמובן שגם קריאות על שואה  ונאצים הם לא פחות אלימים. אבל לכולם נוח משום מה להתמקד רק באלימות של  אוהדי בית"ר, ואני רוצה שוב להדגיש שגם אותה אני מגנה בכל תוקף".

מצבה התדמיתי של בית"ר אינו שפיר, לא מעט בגלל השימוש שעושים בה בעלי  הון מתחלפים והזויים בעשור האחרון. "אין לי כוח יותר לבעלים כמו ארקדי  גאידמק", מבהיר סג"ל, "אני חושב שהם מנצלים את הקבוצה וזורקים אותה כשנוח  להם. דווקא עכשיו הייתי רוצה שגאידמק ייפטר מהקבוצה ולא יחזיק בה כבן  ערובה". האם נדרשת קבוצה בבעלות אוהדים? "רעיון יפה אבל לא ישים במקרה של  בית"ר", פוסק סגל, "זה טוב לקבוצת כדורסל של הפועל תל אביב או לקטמון היכן  שסכומי התקציב אינם גבוהים. אבל בואו נודה על האמת ובית"ר גם זקוקה ללא מעט  כסף וגם אוהדיה נמנים על השכבה הסוציו אקונומית מהנמוכות בישראל. למרות  שיש לה הרבה אוהדים אלה לא מסוגלים לממן קבוצה במשך שנים. לכן אני חושב  שבמצב הנוכחי גומא אגייאר הוא האיש הנכון. הוא הוכיח שהוא אוהב את ירושלים,  תורם לה עשרות מיליוני דולרים, אוהב את בית"ר ובעיקר אוהב ספורט".
את קורנפיין הוא מעריך כסמל וכמי שדואג לבית"ר בשנים האחרונות אך  המשכורת המנופחת שלו חורה לו. "אני לא אכנס לאנשים לכיס אבל איציק מרוויח  משכורת גבוהה מאוד בבית"ר ויכול להיות שהמצב הנוכחי די מתאים לו. אם יבוא  בעלים חדש אולי הוא לא ירוויח את המשכורת הזו או שהוא לא יהיה בבית"ר בכלל  ולכן אולי לא נעשים כל המאמצים כדי למצוא בעלים חדש לקבוצה הזו, וברור כי  זה מה שצריך".

בית"ר העונה בפלייאוף התחתון. "כדורגל כמעט לא ראינו", מציין סג"ל, "אך  כן יש לקבוצה דור עתיד לא רע. קובי מויאל עושה עבודה של שני שחקנים בקישור  האחורי. שי חדד מוכשר ואוהב ללכת קדימה ולחפש את השער וצריך לקבל יותר  קרדיט מרוני לוי. אבי ריקן יכול להיות המגן השמאלי הטוב בארץ. אליעזר דסה  כשרון משמעותי. חן עזריאל גם. גם אבירם ברוכיאן ועמית בן שושן הם שחקני בית  די צעירים למרות שדי מצער מה שקורה איתם בעונה האחרונה ובכלל בשנים  האחרונות. בניון אמר כי ברוכיאן הוא העתיד של נבחרת ישראל וכעת הוא בכלל לא  מוזמן לסגל ובצדק. לדעתי אבירם צריך לקחת את עצמו בידיים וזה מעבר למגרש.  ובנוגע לבן שושן, לזכותו ייאמר שהוא עושה עבודה אבל הוא לא יציב ולא גולר.  גם עזריאל, שהוא כשרון גדול יותר וכן צריך לשחק כחלוץ רחבה אינו יציב.  הייתי מצפה מרוני לוי לדעת להפיק מהם יותר למרות שהוא עשה עבודה טובה  בייצוב השורות לאחר תקופת מלמיליאן".

סג"ל, כמו כל אוהד בית"ר בשכבת הגיל שלו, גדל על מלמיליאן ולכן הכישלון  המקצועי של אורי כמאמן כל כך כואב. "שמע, החלום היה שאורי יצליח. אבל  הקבוצה הייתה חלשה מאוד תחת הנהגתו. לא ראית כדורגל ולא ראית מספיק רצון.  ובהגנה קיבלת כאוס. רוני לוי לא מצליח במיוחד אבל לפחות ההגנה התייצבה.  ולמרות זאת, אני רוצה שהוא יהיה קצת יותר התקפי כי זה הכדורגל הטוב וזה  הכדורגל שלרוב איפיין את בית"ר. זה מה שהאוהדים רוצים".
דווקא מול הפועל מחר סג"ל רוצה להיות זהיר. "אם נחשוב שאנחנו יכולים  לבוא לבלומפילד ולהתחרות עם הפועל בטכניקה, הנעת כדור וסגנון התקפי אז  אנחנו טועים. הם יותר מוכשרים וטובים מאיתנו והם בבית. לכן אני רוצה עשרה  שחקנים אחרי הכדור ויציאה למתפרצות. כך כבר שיחקנו נגד הפועל פעמיים העונה  וסיימנו עם תיקו וניצחון". קצת עצוב שכבית"רי זו הציפיה שלך, אני אומר לו,  זה לא הכדורגל שתמיד היה מזוהה אתכם. "צריך להביט למציאות בעיניים", הוא  משיב, "אנחנו שש נקודות מלרדת ליגה. התעדוף עכשיו הוא בכלל הליגה. נכון  שהגביע חשוב אבל לצערי במצב העניינים הנוכחי הוא לא יותר מבונוס".

היה לכם את טוטו תמוז ארבע שנים, לא הפקתם ממנו כמעט דבר והעונה הוא  מחורר את הגנות הליגה וכובש 17 שערים בהפועל? "זה לזכותו של אלי גוטמן. גם  לנו היה באותה תקופה את ברק יצחקי שהיה חלוץ בכיר יותר וסגנון המשחק יותר  פנה אליו. היו גם יותר מדי חלוצים זרים וטוטו ישב על הספסל. אבל באמת יפה  לראות מה הפועל וגוטמן מפיקים ממנו".

סג"ל סבור כי סמואל יבואה הוא לא תחליף רע. "אני יודע שהוא נותן מעט מאד  גולים השנה אבל שמע לי, זה חלוץ טוב מאוד. יש לו כוח, טכניקה, ואם רוני  לוי ישחק איתו יותר בצד שמאל הוא יכול ליצור יתרון משמעותי על האגף כשהרחבה  נשארת לחן עזריאל שמרגיש בה יותר נוח. אני מאוד מקווה שנשאיר בעונה הבאה  את סמואל יבואה".

יבואה כבש את שער הניצחון במשחק הליגה האחרון מול הפועל בטדי. סג"ל לא  מדבר על כך שאולי יעשה זאת שוב. במקום זה הוא מעדיף לפרגן להפועל. "נכון  שהם לא בשיאם אבל הכדורגל שהם משחקים כל כך שונה מהתיוג ההיסטורי שלהם  כקבוצה בונקריסטית ששמחה באחד-אפס. לצערי גם הכדורגל שאנחנו משחקים עכשיו  שונה מהסטריאוטיפ ההיסטורי שלנו. אבל יש לבית"ר אפשרות לחזור. במחזור  האחרון אפילו הנוער שלנו ניצח את הפועל 0:3. אין לך מושג כמה זה עשה אותי  מאושר".

קרדיט ל-SPORT5.#2
 IdanGoshen

IdanGoshen
  •  צוות לשעבר
  • 1203 הודעות
    • מונה תודות: 112 תודות
79
טוב מאוד
  • מיקום: מרכז
:thankyou2:
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים