עבור אל תוכן

שאלה לגבי קידודד.

• אנא התחבר בכדי להגיב
9 תגובות לנושא זה

Hyzar

Hyzar
  •  חברים רשומים
  • 601 הודעות
    • מונה תודות: 14 תודות
19
רגיל
קצת עזרה בבקשה, מה זה קידוד/מקודד? מתי זה נחוץ?
כאשר אומרים: "קודדתי סרט" למה הכוונה?

נערך על-ידי matan1408, 21.01.2011 - 17:39 PM.

karburator

karburator
  •  חברים בכירים
  • 410 הודעות
    • מונה תודות: 30 תודות
24
רגיל
רוב הסרטים שמורידים מהאינטרנט עוברים קידוד.
אני לא בטוח איך להסביר אבל זה מין "דחיסה" של הסרט בלי לפגוע באיכות.
נגיד סרטי DVDRIP שיוצאים לרשת, במקור במקום לשקול 700MB הם שוקלים 4GB בערך, אחרי הקידוד הם 700MB.
סרטי 1080P מקודדים מבלו ריי מלא ששוקל 40GB והופכים ל 8-10.
סרטי 720P לכל בעלי מסכי ה HDR למיניהם מקודדים מ1080P במטרה להוריד מגודל הקובץ בלי לפגוע באיכות במסכים שתומכים רק ב720P.

תרגום מובנה זה למעשה לקחת את הסרט ולקודד אותו עם תרגום,
בד"כ משנים את הרזולוציה של הסרט וכתוצאה מכך נוצרים הפסים השחורים האלה והאיכות יורדת.
בגלל זה אני נמנע מלהוריד סרטים עם תרגום מובנה.

נערך על-ידי karburator, 21.01.2011 - 18:05 PM.

The-Dicktator

The-Dicktator
  •  חברים רשומים
  • 1970 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
54
טוב

צפה בהודעהkarburator, ב-21.01.2011 - 18:04 PM, אמר:

נגיד סרטי DVDRIP שיוצאים לרשת, במקור במקום לשקול 700MB הם שוקלים 4GB בערך, אחרי הקידוד הם 700MB.
סרטי 720P לכל בעלי מסכי ה HDR למיניהם מקודדים מ1080P במטרה להוריד מגודל הקובץ בלי לפגוע באיכות במסכים שתומכים רק ב720P.

בד"כ משנים את הרזולוציה של הסרט וכתוצאה מכך נוצרים הפסים השחורים האלה והאיכות יורדת.

טוב אתה אפילו אני בתור מקודד לשעבר לא הייתי יכול לנסח את זה יותר טוב

karburator

karburator
  •  חברים בכירים
  • 410 הודעות
    • מונה תודות: 30 תודות
24
רגיל
המממ... תודה? חחח

Hyzar

Hyzar
  •  חברים רשומים
  • 601 הודעות
19
רגיל

צפה בהודעהkarburator, ב-21.01.2011 - 18:04 PM, אמר:

תודה רבה,  אחלה הסבר!

sadowm

sadowm

ZSC FOR EVER

•  Owner
  • 8137 הודעות
    • מונה תודות: 693 תודות
364
מעולה
כל הכבוד על ההסבר קרבורטור

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3547 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
קידוד וידאו הוא פתרון טכנולוגי שנועד להקטין את נפחם של קובצי וידאו תוך פגיעה מינימלית באיכותם, על מנת שידרשו פחות  נפח אחסון או שיהיה ניתן לשדר אותם באמצעות רוחב פס נמוך יותר. קיימים אלגוריתמים שונים לקידוד  וידאו, רובם מאבדי נתונים (כדוגמת MPEG, Theora ו-DivX) וחלקם משמרי נתונים  (כדוגמת HuffYUV) הקידוד מתבצע  באמצעות התקן או תוכנה המכונים מקודד (encoder), על מנת לצפות בקובץ וידאו  מקודד יש להשתמש ברכיב מפענח (decoder).

קרדיט לויקיפדיה :)

*** לא כל הדבקת תרגום נחשבת לקידוד אלא אם בוצעו שינויים בסרט באיכות הוידאו או האודיו כי אם לא זו רק הדבקה ולכן לא מסכים אם זה שהסרטים עם תרגום מובנה באיכות ירודה, אם לקחתי איכות טובה ורק הדבקתי כתוביות זה לא פוגע באיכות הסרט.

anonymous19852010

anonymous19852010
  •  חברים רשומים
  • 16 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
1
רגיל

צפה בהודעהNickF, ב-22.01.2011 - 00:42 AM, אמר:

קידוד וידאו הוא פתרון טכנולוגי שנועד להקטין את נפחם של קובצי וידאו תוך פגיעה מינימלית באיכותם, על מנת שידרשו פחות  נפח אחסון או שיהיה ניתן לשדר אותם באמצעות רוחב פס נמוך יותר. קיימים אלגוריתמים שונים לקידוד  וידאו, רובם מאבדי נתונים (כדוגמת MPEG, Theora ו-DivX) וחלקם משמרי נתונים  (כדוגמת HuffYUV) הקידוד מתבצע  באמצעות התקן או תוכנה המכונים מקודד (encoder), על מנת לצפות בקובץ וידאו  מקודד יש להשתמש ברכיב מפענח (decoder).

קרדיט לויקיפדיה :)

*** לא כל הדבקת תרגום נחשבת לקידוד אלא אם בוצעו שינויים בסרט באיכות הוידאו או האודיו כי אם לא זו רק הדבקה ולכן לא מסכים אם זה שהסרטים עם תרגום מובנה באיכות ירודה, אם לקחתי איכות טובה ורק הדבקתי כתוביות זה לא פוגע באיכות הסרט.

לגביי תרגום מובנה הבעיה הגדולה שרוב מי מקודד לא עושה עבודה מקצועית ולכן האיכות יורדת, עדיין ביצוע הדבקת תרגום זה קידוד מחדש וגם לרוב לא משמרים את הנתונים שהיו לפני אלה משנים נתונים.
שיטת 2 המעברים יותר איכותית לרוב אבל עדיין עדיף תורידו VOBSUB ולא  צריך תרגום מובנה .

Hyzar

Hyzar
  •  חברים רשומים
  • 601 הודעות
19
רגיל
מאחד שלא יודע כלום בתחום הקידוד הפכתם אותי למומחה :)
תודה רבה לכולם.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים