עבור אל תוכן

חדשות קולנוע |סרטו החדש של דן וולמן – "גיא אוני" – עכשיו בקולנוע


  • אנא התחבר בכדי להגיב
תגובה אחת לנושא זה

#1
 Bgirlpica

Bgirlpica
  •  צוות לשעבר
  • 1733 הודעות
    • מונה תודות: 36 תודות
33
בינוני
תמונה שפורסמה


הסרט “גיא אוני” שיצא בסוף השבוע האחרון לאקרנים, מתרחש בפלסטינה העותמנית  בשלהי המאה ה־19. פאניה, צעירה כבת 17, פליטת פוגרום, מגיעה ליפו עם דודה   ‫המבוגר, אחיה המשוגע ובתה התינוקת. באכסניה בעיר מתאהב בה יחיאל, אלמן ואב  לשני ילדים ומבקש‬ ‫את ידה. פאניה, חסרת האמצעים, מסכימה להינשא לאיש הזר  ויחד הם עוברים לביתו בג‘עוני, היא גיא־‬ ‫אוני, לימים — ראש פינה. בישוב  גרים בכפיפה אחת עובדי אדמה יהודים וערבים.

תמונה שפורסמה

  ‫פאניה, שאיבדה את משפחתה בפוגרום ברוסיה, נושאת עימה סוד המעיב על חיי  הנישואין שלה. תוך‬ ‫הסתגלות לתנאי החיים הקשים בגיא־אוני, לרעב, לבצורת  ולעבודה הסיזיפית בשדה, היא עוברת שינוי,‬ ‫מתחזקת ונקשרת למקום. סיפור  אהבתם של פאניה ויחיאל מתרחש על רקע התעוררות תנועת “חיבת‬ ‫ציון“ וראשית  הגשמת חלום השיבה לא“י. התסריט מבוסס על ספרה הנודע של שולמית לפיד‬.

תמונה שפורסמה

  ‫הסרט הוקרן השנה בפסטיבל ירושלים,‬ השתתף בתחרות בפסטיבל הקולנוע  הבינלאומי בגואה, הודו ; בפנום פן , קמבודיה  ‫והוקרן במסגרת מיוחדת  בצ’אנג-דו שבסין. בין היתר מככבים בו השחקנים לבנה פינקלשטיין, עזרא דגן  ותמר אלקן.

  הבמאי, דן וולמן, זוכה פרס מפעל חיים מטעם המכון  הישראלי לקולנוע ופסטיבל הסרטים הבינלאומי ירושלים, ביים בין היתר את  הסרטים "התמהוני", "פלוך", "מיכאל שלי", "הביוגרפיה של בן" ו"ידיים קשורות"  שהעניק לגילה אלמגור את פרס השחקנית הטובה בפסטיבל הקולנוע ירושלים  ובפסטיבל הסרטים שבפאלם ביץ'.

תמונה שפורסמה

  ‫וולמן יצר סרטים קצרים וסרטים דוקומנטרים רבים שהוצגו בין השאר,  בפסטיבלים “קאן” ו”אוברהוזן”. סרטו הדוקומנטרי “מדובר באהבה” השתתף לפני  שנתיים בפסטיבל “דוקאביב”.

  ‫החודש יוקרן סרטו הדוקומנטרי החדש  “יולנד גיבורה אלמונית” בלינקולן סנטר בניו יורק.‬ ‫דרמות טלוויזיה שכתב  וביים זכו בפרסים (פרס הדרמה הטובה של רשות השידור על “סיפורה של באשה”‬  ‫עפ”י באשביס זינגר) וייצגו את ישראל בתחרויות שונות בעולם. ‬

#2
 Gandolph13

Gandolph13
  •  VIP
  • 7280 הודעות
    • מונה תודות: 228 תודות
146
מעולה
תודה יא תותחית על
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים