עבור אל תוכן

קיצורים לווינדוס 7 • אנא התחבר בכדי להגיב
5 תגובות לנושא זה

#1
 HNC_S

HNC_S
 •  צוות לשעבר
 • 1194 הודעות
  • מונה תודות: 37 תודות
35
בינוני
תמונה שפורסמה
אם אתם בדרך כלל עובדים עם חלונות מוגדלים למילוי המסך כולו, קיצור זה לאיהיה שימושי במיוחד עבורכם. אבל אם יש לכם מסך גדול, אין שום טעם להגדיל,לדוגמה, את חלון הדפדפן לכל הרוחב. ב-99% מהאתרים ברשת, חצי משטח המסךיבוזבז על אזור ריק.
במקום זאת, אפשר לפתוח מספר חלונות ולהציג אותם זה לצד זה, וכך קל יותרלעבור בין חלונות או להציג מידע משני יישומים באותו זמן. החסרון של שיטהזו הוא שאפשר בקלות להגיע למצב בו שולחן העבודה כולו מכוסה בחלונות שוניםבדיוק כמו שולחן רגיל שעמוס בניירת, זה עלול להיות מאוד מבלבל.
הקיצור Win+Homeמספק פתרון מהיר לבעיה הזו – לחצו עליו כדי למזער את כל החלונות מלבדהחלון הנוכחי, וכך תוכלו להתרכז בו בלי הסחות דעת. לחיצה נוספת תשחזר אתכל החלונות למצבם הקודם. אפשר לבצע את אותה פעולה באמצעות העכבר: גררו אתהכותרת של החלון ונערו אותו מצד לצד.

תמונה שפורסמה
להגדלת החלון הנוכחי כך שימלא את כל המסך (Maximize), השתמשו בקיצור Win+Up (חץ למעלה). לחלופין, כדי למזער אותו לשורת המשימות, השתמשו בקיצור Win+Down (חץ למטה).
כדי להגדיל חלון לכל המסך באמצעות המסך בלבד, גררו אותו עד לקצה העליון של המסך.
תמונה שפורסמה
צמד קיצורים דומה מאפשר לארגן שני חלונות זה לצד זה על המסך – תכונה שימושית במיוחד עבור מי שמשתמשים במסך גדול ורחב. לחצו על Win+Right (חץ ימינה) כדי להגדיל את החלון הנוכחי לחצי הימני של המסך, ובקיצור Win+Left(חץ שמאלה) כדי להגדיל אותו לחצי השמאלי של המסך. כדי לבצע את אותה פעולהעם העכבר בלבד, גררו את החלון לפינה הימנית או השמאלית של המסך.
אם מחוברים למחשב שלכם מספר מסכים (או, למשל, אם אתם משתמשים במחשב נייד שמחובר גם למסך חיצוני), הקיצורים Win+Shift+Right ו-Win+Shift+Left מעבירים חלונות בין המסכים.
תמונה שפורסמה
שכבת הגאדג'טים בשולחן העבודה של חלונות ויסטה וחלונות 7 יכולה להיות מעיןלוח מחוונים, שמציג במבט אחד את כל המידע החשוב שמעניין אתכם – מצב המחשב,חדשות, תחזית מזג אוויר ועוד. עם זאת, בניגוד ללוח המחוונים באוטו,הגאדג'טים של חלונות 7 בדרך כלל מוסתרים על ידי כל החלונות הפתוחים, ואיתםגם האייקונים שעל שולחן העבודה.
כדי להגניב מבט מהיר בגאדג'טים מבלי להפסיק לגמרי את מה שאתם עושים באותו רגע, השתמשו בקיצור Win+Spacebar(רווח) כדי להפוך את כל החלונות הפתוחים לשקופים, ולראות דרכם את שולחןהעבודה. אפשר לעשות את אותו הדבר עם העכבר – העמיד אותו על הכפתור למזעורהחלונות שבפינה הקיצונית של שורת המשימות, ליד השעון.
להסתרת החלונות בצורה קבועה יותר, השתמשו בקיצור Win+D– שהיה קיים כבר בגרסאות קודמות של חלונות. אחרי שתפעילו אותו פעם אחתלמזעור כל החלונות, תוכלו להשתמש בו שוב כדי להחזיר אותם למצבם הקודם.
תמונה שפורסמה
כשכל החלונות ממוזערים והגאדג'טים כולם גלויים, אין צורך לגשת לעכבר כדי לתפעל אותם. השתמשו בקיצור Win+G כדי לעבור בין הגאדג'טים השונים, ובמקש Tab ו-Shift+Tab כדי לעבור בין האפשרויות השונות של כל גאדג'ט.
תמונה שפורסמה
שורת המשימות של חלונות 7 כוללת שילוב מחוכם של קיצורים להפעלת תוכנותוקיצורים למעבר בין חלונות פתוחים. אם תגדירו מספר קיצורים קבועים בשורתהמשימות (לחצו עליהם עם כפתור העכבר הימני ובחרו את האפשרות Pin to taskbar), תוכלו להפעיל אותם באמצעות קיצורי מקלדת.
השתמשו בקיצור Win+1 כדי להפעיל את התוכנה הראשונה בשורת המשימות, בקיצור Win+2 כדי להפעיל את התוכנה השניה, וכו', עד לקיצור Win+0, שמפעיל את התוכנה העשירית.
תמונה שפורסמה
אם התוכנה הרלוונטית כבר פועלת, ואתם רק רוצים לפתוח חלון חדש שלה (לדוגמה, לפתוח חלון חדש של הדפדפן), השתמשו בקיצורים Win+Shift+1 עבור התוכנה הראשונה, Win+Shift+2 עבור התוכנה השניה, וכו'.
תמונה שפורסמה
באותו האופן, תוכלו להפעיל את תפריט הקיצור (ה-Jump List) של עשרת התוכנות התוכנות בשורת. הקיצור Win+Alt+1 מפעיל את תפריט הקיצור של התוכנה הראשונה, הקיצור Win+Alt+2 מפעיל את תפריט הקיצור של התוכנה השניה, וכו'.
תמונה שפורסמה
אזור ההודעות שליד השעון כולל בדרך כלל את האייקונים של כל התוכנותשפועלות ברקע במחשב שלכם – תוכנות שיתוף קבצים, אבטחה, מסרים מיידייםוכו'. כדי לתפעל אותן באמצעות המקלדת בלבד, לחצו על הקיצור Win+B כדי להעביר את הפוקוס לאזור ההודעות, השתמשו ב-Tab וב-Shift+Tab כדי לעבור בין האייקונים, ולחצו על Space (רווח) כדי להציג את התפריט של כל תוכנה.
תמונה שפורסמה
בסייר הקבצים, אחד מקיצורי המקלדת המבוקשים ביותר תמיד היה קיצור ליצירתתיקיה חדשה. חלונות 7 סוף סוף ממלאת את הדרישה הפופולרית הזו: הקיצור Ctrl+Shift+N יוצר תיקיה חדשה, בסייר הקבצים או בשולחן העבודה.
תמונה שפורסמה
לניווט בעץ התיקיות, סייר הקבצים של ויסטה וחלונות 7 כבר לא כולל אתהכפתור השימושי בסרגל הכלים שמאפשר לעלות רמה אחת למעלה בעץ התיקיות.במקומו, לעומת זאת, יש קיצור מקלדת: לחצו על Alt+Up (חץ למעלה) כדי לטפס מעלה בעץ התיקיות, ולעלות כל פעם אל התיקיה הגבוהה יותר בהיררכיה.
תמונה שפורסמה
לסייר הקבצים של חלונות 7 עדיין אין מקבילה ל-QuickLook של OS X, שמאפשרלהציג את תכולתו של כמעט כל קובץ במחשב בלחיצה אחת, אבל לפחות יש לו אתהתצוגה המקדימה. אם נראה לכם שהיא מבזבזת יותר מדי מקום על המסך כשאתם לאזקוקים לה, השתמשו בקיצור Alt+P כדי לפתוח או לסגור אותה במידת הצורך.
קרדיט לאתר אחר

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

#2
 smasher7

smasher7
 •  צוות לשעבר
 • 618 הודעות
  • מונה תודות: 56 תודות
60
טוב
תודה רבה לך !
אחלה מדריך מאוד יעזור

#3
 HNC_S

HNC_S
 •  צוות לשעבר
 • 1194 הודעות
  • מונה תודות: 37 תודות
35
בינוני
בבקשה :)

#4
 garibida

garibida

  משתמש חסום

 •  חסומים
 • 29 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
תודה רבה!

#5
 Tears of Steel

Tears of Steel

  F.L.S

 •  צוות לשעבר
 • 2317 הודעות
  • מונה תודות: 440 תודות
324
מעולה
תודה ענקית!!!!!!!!!

#6
 nirke97

nirke97
 •  חברים רשומים
 • 163 הודעות
  • מונה תודות: 10 תודות
7
רגיל
 • מיקום: צפון
תודה אחי מאוד שימושי

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מדריך כללי

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים