עבור אל תוכן

מיליוני מחשבים בסכנה: אימייל-וירוס "here You Have" משתולל ברשת, היזהרו!


 • אנא התחבר בכדי להגיב
תגובה אחת לנושא זה

#1
 Gandolph13

Gandolph13
 •  VIP
 • 7280 הודעות
  • מונה תודות: 228 תודות
146
מעולה
מיליוני מחשבים בסכנה: אימייל-וירוס "Here you have" משתולל ברשת

אם קיבלתם מייל עם הכותרת Here you have, אל תפתחו ואל תלחצו על הלינק: הווירוס ישתלט על רשימת אנשי הקשר שלכם ויפיץ את עצמו. נכון לרגע זה חברות ענק כמו נאס"א ו-AIG כבר נלחמות בווירוס, שהגיע גם לישראל

אם קיבלתם בימים האחרונים אימייל עם הכותרת "Here you have", אנחנו מקווים בשבילכם שלא פתחתם אותו - ואם פתחתם, שלפחות לא לחצתם על הלינק בגוף ההודעה. האימייל הזה הוא אימייל וירוס - תולעת - אשר התפשט ברשת האינטרנט כמו אש בשדה קוצים, מגיע למיליוני תיבות דואר ומאיים לחבל במיליוני מחשבים ברחבי העולם.

זה התחיל ביום חמישי האחרון. דיווחים על הסכנה המתפשטת באינטרנט החלו להציף את הרשת, אבל לחלק ממשתמשי האינטרנט זה כבר היה מאוחר מדי; התולעת חדרה לכונן הקשיח שלהם ועשתה את שלה. השיטה שבה הווירוס מפיץ את עצמו היא ידועה למדי ולמעשה מדובר באחד הטריקים הישנים ביותר בספר: האימייל מבטיח משהו שמושך את מקבלו לפתוח אותו, מציע לינק מסתורי - וברגע שלוחצים על הלינק, הווירוס משתמש ברשימת אנשי הקשר של אותו משתמש כדי להפיץ את עצמו ביניהם.

במקרה של "Here you have" - שבגרסה אחרת שלו הגיע עם הכותרת "Just for you" - ההודעה היא פשוטה ונראית תמימה למדי: "זה המסמך שסיפרתי לך עליו. אנא בדוק אותו והשב בהקדם האפשרי", כולל לינק למסמך PDF. וכשמסר כזה מגיע ממישהו מאנשי הקשר שלך, רוב האנשים לא יהססו לפני שילחצו על הלינק. כמה פשוט, ככה קטלני.

- פרסומת -
לפי חברת האבטחה Symantec, ברגע שלוחצים על לינק ה-PDF קורים שני דברים: הווירוס מיד מפיץ את עצמו תוך כדי שימוש ברשימת אנשי הקשר של הקורבן הנוכחי, ומנסה לחבל בתוכנות ההגנה השונות המותקנות על מחשבו של הקורבן. ברגע שהווירוס מצליח למחוק את תוכנות האנטי וירוס, קל לו יותר להתחבא בתוך ההארד דיסק ולהפיץ את עצמו הלאה.

לפי דיווח של ה-BBC, הווירוס כבר גרם לנזק כבד לחברות ענק כמו נאס"א, דיסני ו-AIG, אשר מתקשות למנוע את התפשטותו במחשבי החברות; אימייל הווירוס מריץ את עצמו בין העובדים, אשר מקבלים מאות הודעות "Here you have".

נכון לרגע זה האתר שאיחסן את הווירוס נסגר, אבל חברות האבטחה מעריכות שהווירוס ימשיך להפיץ את עצמו בצורות אחרות. מומחים מעריכים שההשפעה של וירוס התולעת הזה תהיה דומה לזו של וירוס "ILoveYou" המפורסם, אשר תקף עשרות מיליוני מחשבים בשנת 2000. אז תיזהרו.


#2
 NickF

NickF

  Master

 •  Owner
 • 3547 הודעות
  • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
תודה רבה על המידע אייל :)
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים