עבור אל תוכן

co.il.דומיין-בעברית.www

• אנא התחבר בכדי להגיב
7 תגובות לנושא זה

sadowm

sadowm

ZSC FOR EVER

•  Owner
  • 8137 הודעות
    • מונה תודות: 693 תודות
364
מעולה
איגוד האינטרנט הישראלי החל בתהליך רישום מוקדם לשריון שמות מתחם בעברית. בקרוב תתווסף גם סיומת בעברית

היום בו ניתן יהיה להקליט כתובת דומיין בעברית הולך ומתקרב. איגוד האינטרנט הישראלי החל היום (ב') בתהליך רישום מוקדם לשריון שמות מתחם בעברית. תהליך זה יימשך כשלושה חודשים וגופים מאוגדים ורשומים יוכלו לשריין לעצמם שמות דומיין מבלי לחשוש מגורמים שינסו "לחטוף" להם שמות אלו ולתפוס אותם. הגשת בקשה בשלב הרישום המוקדם לשריון שם מתחם אינה כרוכה בעלות כספית ותיעשה באמצעות איגוד האינטרנט הישראלי. רישום שמות המתחם בעברית ייעשה בתשלום, כפי שהדבר נעשה עם שמות המתחם בלטינית. רישום שמות מתחם בעברית תחת הסיומות .co.il ו- .org.il יוכל להיעשות באמצעות הרשמים המוסמכים של איגוד האינטרנט הישראלי.

בשלב זה, רישום שמות המתחם נעשה תחת הסיומת il, ואליה תתווסף בהמשך גם סיומת של ישראל בעברית. מעת קבלת האישורים, עתידים כל שמות המתחם הרשומים כיום ב- .il, העבריים והלטיניים כאחד, לפעול באופן אוטומטי גם תחת הסיומת העברית וגם תחת .il. עם תום תהליך הרישום המוקדם יפתח איגוד האינטרנט הישראלי את רישום המתחם בעברית לציבור בכללותו, וניתן יהיה לרשום כל שם מתחם שלא נכלל במסגרת הליך הרישום המוקדם, ועומד בכללי הרישום. בהליך הרישום הכללי, יתבצע הרישום בשיטת "כל הקודם זוכה". הדומיינים העבריים צפויים להיכנס לפעולה בסוף דצמבר.

מהלך זה יקל על הגישה לאינטרנט לציבור שהאותיות הלטיניות פחות נגישות לו, ואולי אפילו מנעו ממנו עד היום את הגישה לרשת. ציבור זה יוכל כעת להשתמש בשפתו שלו ולגשת לאתרים ששמם נכתב בעברית, הן בארץ והן מכל מקום אחר בעולם", מסר דורון שקמוני, סגן נשיא איגוד האינטרנט הישראלי. "אנו מעריכים שמהלך זה יביא להתעניינות רחבה של ציבור חברות, ארגונים גדולים ובינוניים וגם של הציבור הרחב ואנו ערוכים לתת לכך מענה". בין המדינות שכבר קיבלו אישור לסיומות בשפתן המקומית: ערב הסעודית (שהיתה הראשונה לקבל את האישור להפעלת סיומת בערבית), סין, הונג-קונג, טאיואן, איחוד האמירויות, מצרים ורוסיה. מדינות נוספות שנמצאות בשלבים שונים של תהליך קבלת האישור: ירדן, הרשות הפלשתינית, קאטאר, סרי-לנקה, תאילנד ותוניסיה.

The-Dicktator

The-Dicktator
  •  חברים רשומים
  • 1970 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
54
טוב
נשמע לי דיי מיותר ומבלבל אבל מי אני שישפוט

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5531 הודעות
    • מונה תודות: 340 תודות
285
מעולה
אתרים ששמם נכתב בעברית זה הרעיון הכי גרוע עליו שמעתי מעולם.
מה נגיד היינו קוראים לאתר שלנו
www.זיאססי.co.il

הייתי טס לחו"ל ולא הייתי יכול להיכנס בתכלס לאתר =\
השפה הבין לאומית היא אנגלית ולכן עדיף להצמד אליה.

aviadrud19

aviadrud19
  •  חברים רשומים
  • 70 הודעות
    • מונה תודות: 7 תודות
5
רגיל

צפה בהודעהNeoTrix, ב-30.08.2010 - 15:54 PM, אמר:

אתרים ששמם נכתב בעברית זה הרעיון הכי גרוע עליו שמעתי מעולם.
מה נגיד היינו קוראים לאתר שלנו
www.זיאססי.co.il

הייתי טס לחו"ל ולא הייתי יכול להיכנס בתכלס לאתר =\
השפה הבין לאומית היא אנגלית ולכן עדיף להצמד אליה.

צודק,אני חושב בדיוק כמוך.

vista

vista
  •  VIP
  • 2575 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
28
רגיל
כבר שנים מדברים על זה אבל לפי דעתי גם כן מיותר לחלוטין.
"מהלך זה יקל על הגישה לאינטרנט לציבור שהאותיות הלטיניות פחות נגישות לו" מי שהאותיות הלטיניות לא נגישות לו שלא יתחבר לרשת :p
אולי הוא גם צריך תרגום ל http:\\?

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3547 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
אנשים משעמם להם ורוצים להצדיק את המשכורות שלהם.

Scippy

Scippy
  •  חברים רשומים
  • 33 הודעות
    • מונה תודות: 5 תודות
3
רגיל
הרעיון הזה ממש לא מיותר, אמנם קצת מסורבל, אבל לא מיותר.
הרעיון שעומד מאחורי הפעולה היא אכן לאפשר לאנשים להכנס לאתרים בשפת האם שלהם (בישראל מדובר על עברית נכון להיום), אנשים מבוגרים בעיקר שאין להם כל כך הבנה במחשבים ואינטרנט, כמוני למשל.
לפי הדברים שלכם, מי שלא יודע אנגלית, עדיף שלא יכנס לאינטרנט, אז למה הפורום פה הוא בעברית? בואו גם אותו נעשה באנגלית, ושאנשים יכתבו באנגלית והכל יהיה באנגלית. אז נכון, שפה בינלאומית (גם צרפתית היא כזו), אבל המטרה זה שזה יהיה בשפת האם של אותה מדינה.
אז נכון שזה יהיה קצת יותר מסורבל בגלל שמות כמו walla לדוגמא, איך זה ירשם בעברית? ואללה, וואלה או דומיהם?
בנוגע לכתיבה של הדומיין בעברית אם אתה בחו"ל... זה הרעיון בUTF שיהיה ניתן לכתוב את כל התווים, ולא רק את ה-256 תווים של הASCII. כמו כן, ברור שלשמות המתחם הללו לא יהיו רק שמות מתחם בעברית בלבד, אלא גם באנגלית שיתממשקו ביחד, כלומר יובילו לאותו אתר מאוכסן, בדיוק כמו היום שיש אתרים עם סיומות com,net,org,info שזה עדיין נחשב לשמות מתחם שונים, אך מובילים לאותו אתר. בשביל זה נוצר DNS.

וספציפית לגבי האתר הזה:
Israel Sharing Community - היה צריך לקרוא לו ISC ולא ZSC, או לקרוא לו Zion Sharing Community, כפי שהתכוונו מלכתחילה.
בעברית: קשי - קהילת השיתוף הישראלית, אף אחד לא חשב שיחליפו את הדומיין לפי האותיות לעברית (ואם מישהו כן חשב על זה, אז שישנה את קו המחשבה שלו, דחוף) - מה גם שזה נחמד שיכנסו כל אלה שמתעסקים בבורסה כי יחשבו שזה מדבר על כסף ויהיה לכם עוד מלא כניסות :)

ובינינו, אני מאלה שחושבים שהמהלך הוא לעניין, כדי שמטומטמים כמוני שלא מבינים באינטרנט ומחשבים יוכלו לעשות חיפוש בגוגל למתכונים של עוגות בלי להסתבך יותר מדי... כמוני גם האחרים שכבר שנים מנסים להכניס את העברית לאינטרנט שגם ככה לא אוהב את הכתיבה מימין לשמאל :)

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3547 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה

צפה בהודעהScippy, ב-03.09.2010 - 23:04 PM, אמר:

הרעיון הזה ממש לא מיותר, אמנם קצת מסורבל, אבל לא מיותר.
הרעיון שעומד מאחורי הפעולה היא אכן לאפשר לאנשים להכנס לאתרים בשפת האם שלהם (בישראל מדובר על עברית נכון להיום), אנשים מבוגרים בעיקר שאין להם כל כך הבנה במחשבים ואינטרנט, כמוני למשל.
לפי הדברים שלכם, מי שלא יודע אנגלית, עדיף שלא יכנס לאינטרנט, אז למה הפורום פה הוא בעברית? בואו גם אותו נעשה באנגלית, ושאנשים יכתבו באנגלית והכל יהיה באנגלית. אז נכון, שפה בינלאומית (גם צרפתית היא כזו), אבל המטרה זה שזה יהיה בשפת האם של אותה מדינה.
אז נכון שזה יהיה קצת יותר מסורבל בגלל שמות כמו walla לדוגמא, איך זה ירשם בעברית? ואללה, וואלה או דומיהם?
בנוגע לכתיבה של הדומיין בעברית אם אתה בחו"ל... זה הרעיון בUTF שיהיה ניתן לכתוב את כל התווים, ולא רק את ה-256 תווים של הASCII. כמו כן, ברור שלשמות המתחם הללו לא יהיו רק שמות מתחם בעברית בלבד, אלא גם באנגלית שיתממשקו ביחד, כלומר יובילו לאותו אתר מאוכסן, בדיוק כמו היום שיש אתרים עם סיומות com,net,org,info שזה עדיין נחשב לשמות מתחם שונים, אך מובילים לאותו אתר. בשביל זה נוצר DNS.

וספציפית לגבי האתר הזה:
Israel Sharing Community - היה צריך לקרוא לו ISC ולא ZSC, או לקרוא לו Zion Sharing Community, כפי שהתכוונו מלכתחילה.
בעברית: קשי - קהילת השיתוף הישראלית, אף אחד לא חשב שיחליפו את הדומיין לפי האותיות לעברית (ואם מישהו כן חשב על זה, אז שישנה את קו המחשבה שלו, דחוף) - מה גם שזה נחמד שיכנסו כל אלה שמתעסקים בבורסה כי יחשבו שזה מדבר על כסף ויהיה לכם עוד מלא כניסות :)

ובינינו, אני מאלה שחושבים שהמהלך הוא לעניין, כדי שמטומטמים כמוני שלא מבינים באינטרנט ומחשבים יוכלו לעשות חיפוש בגוגל למתכונים של עוגות בלי להסתבך יותר מדי... כמוני גם האחרים שכבר שנים מנסים להכניס את העברית לאינטרנט שגם ככה לא אוהב את הכתיבה מימין לשמאל :)

מענין מאוד מה שאתה כותב וללא עוררין גורם לחשיבה  לעתיד :)
לגבי השם של הפורום זה סיפור ארוך :)
תודה על הדברים...

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים