עבור אל תוכן

אילו פעולות ניתן לבצע על מנת להעלות את מהירות ההעלאה שלי בטורנטים?

• אנא התחבר בכדי להגיב
7 תגובות לנושא זה

YarivLevi8

YarivLevi8
  •  חברים רשומים
  • 5 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
היי אשמח לדעם האם ניתן לפתוח פורטים מסויימים או לבצע פעולות כלשהן בראוטר או במחשב עצמו על מנת להעלות את מהירות ההעלאה שלי בטורנטים
מהירות ההעלאה שלי נעה בין 4-5MB
ספק האינטרנט הוא הוט לצערי - אשמח לדעת בנוסף האם אתם מכירים ספקי אינטרנט אחרים שיכולים לספק יותר מ5MB העלאה ואם כן מה המחירים.
אשמח לקבל את שיתוף הפעולה שלכם :)

http://www.speedtest.../7912890554.png

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 53 הודעות
    • מונה תודות: 18 תודות
18
רגיל
ה-5 מגה העלאה בחבילת ה-200 מגה של הוט זה המקסימום שיש ללקוחות ביתיים בפריסה נרחבת. לפרטנר, סלקום ואנלימיטד יש פריסה מוגבלת של חיבורי סיב ששם אפשר לקבל אפלוד יותר סביר אבל כאמור הפריסה מאד מוגבלת. בהנחה שבאמת אין אצלך פריסה של סיב של אחת מהחברות הנ"ל אז ה-200 מגה של הוט זה הכי הרבה שאתה יכול לקבל במחיר שפוי. יש כמובן חבילות עסקיות עם אפלוד יותר גבוה אבל הם עולות הרבה הרבה יותר.

בכל מקרה, הספיד טסט רק מוכיח שאתה מקבל מהתשתית את המהירות המובטחת. המהירות הסופית שאתה מקבל בטורנטים תלוי בהרבה מאד גורמים שהרב לא בשליטתך. עדיין שווה:

א. לוודא שהפורט שמוגדר בקליינט טורנטים פתוח, לדוגמא בעזרת:
https://www.yougetsi...ols/open-ports/
אל תסתמך על החיווי בקליינט עצמו כי מניסיוני הוא לא תמיד מדיוק. אני מקווה שמיותר לציין שהקליינט חייב להיות פתוח בשביל שתראה את הפורט פתוח. אם הפורט סגור אז צריך להגדיר הפניית פורטים בראוטר.

אם גם אחרי שפתחת את הפורט בראוטר הפורט עדיין סגור, יתכן שאתה מאחורי NAT של הספק: תשווה את הכתובת שהראוטר מקבל לכתובת שאתה מקבל בחיפוש "my ip" מגוגל, אם הן שונות אז אתה מאחורי NAT של הספק. במקרה של הוטנט, כדי לצאת מה-NAT צריך לבקש שירות של סינון אתרים בחינם ותופעת לוואי של הסינון הוא שהם מוצאים אותך מה-NAT. אם אתה לא מעוניין בסינון אתרים תגדיר DNS אחר כגון זה של גוגל או cloudfare, דבר שבין כה וכה מומלץ (מניסיוני הסינון הוא אך ורק ברמת ה-DNS ואתה עוקף אותו לגמרי ע"י שימוש ב-DNS אחר).

ב. תלוי בקליינט יתכן ותקבל ביצועים יותר טובים ע"י משחק בהגדרות שם. אני ממליץ בחום על qbittorrent שהוא לדעתי הקליינט הכי טוב ל-windows היום ומניסיוני עובד יפה גם בלי שינויים הגדרות מתקדמות (דבר שנדרש בקליינטים כמו utorrent בשביל לקבל ביצועים סבירים). לפחות ב"הרגשה" אני מקבל מ-qbit אלפוד יותר יפה גם מול גירסאות מומלצות של utorrent עם tweaking של ההגדרות המתקדמות ב-utorrent.

למען השלמות אציין גם שחלק מהספקים יותר טובים בשביל טורנטים מאחרים. לדעתי הוטנט הספק הכי טוב בשביל תשתית הוט אז לא הייתי מחליף ספק.

נערך על-ידי eran405, 28.12.2018 - 11:21 AM.

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

YarivLevi8

YarivLevi8
  •  חברים רשומים
  • 5 הודעות
0
רגיל
על מנת לצאת מהNAT אני יכול לבצע פשוט כיתוב מחדש של DNS בכרטיס הרשת שלי או שיש אפשרות פשוט להתקשר להוטנט ולהגיד להם להוציא אותי משרת הNAT? עוד לא ביצעתי את ההשוואה לגבי MY IP אבל אם אני שם DNS 8.8.8.8 זה אמור לעקוף את זה?
איפה אני יכול לראות את הכתובת שהראוטר מקבל? ואיך אני יודע אילו פורטים צריך לפתוח בראוטר והאם אני יכול לבצע זאת עצמאית או רק מול הספק?
הלוואי והיה לי אופציה להגיע למנוי עסקי אבל המחירים לא ממש טריוויאליים, מעבר לזה שהם מבקשים ח"פ של העסק, והוא חייב להיות עסק גדול ולא עוסק פטור.
אשמח לתשובה לשאלות שלי.
ואשמח להסבר קצת יותר מעמיק של איך לבצע כל דבר.

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 53 הודעות
18
רגיל
אין קשר בין DNS ל-NAT. "הקשר" (שאין) הוא בגלל שהוטנט קצת בעיתיים בנושא ולמיטב ידעתי לא תצליח לצאת מה-NAT בדרך היותר הגיונית של להתקשר ולבקש כתובת מחוץ ל-NAT. לכן ציינתי את ה"טריק" של לבקש שירות של סינון אתרים, דבר שהם נותנים בחינם, ואז בפועל אתה יוצא מה-NAT אבל אתה מנותב ל-DNS שלהם שמפעיל את הסינון. לכן אם הפעלת סינון אתרים (בשביל לצאת מה-NAT) ואתה רוצה לעקוף אותו אז אתה משנה את ה-DNS (עוקף סינון אתרים אם יש, לא עוקף NAT שזה הגדרה בצד של הספק ואין לך שום שליטה ישירה עליה).

לגבי ה-NAT עצמו, מניסיוני בהוטנט כמעט תמיד מקבלים כתובת חיצונית (שאינה מאחורי NAT) ורק לעיתים רחוקות תקבל כתובת מאחורי NAT. הדרך הישירה לבדוק את זה: להכנס לממשק של הראוטר ולבדוק איזה כתובת הוא קיבל מהספק ולהשוות את הכתובת הזאת לכתובת שאתה רואה כשאתה מחפש בגוגל "my ip". אם הכתובות בדיוק אותו הדבר אז יש לך כתובת חיצונית (הכתובת ש"רואים" אותך באינטרנט זה באמת הכתובת של הראוטר שלך). אם אתה מאחורי NAT, אז הכתובת שרואים אותך באינטרנט היא בעצם הכתובת של ה-NAT של הספק והראוטר שלך קיבל כתובת "פנימית" של הספק. במקרה כזה אין טעם אפילו לנסות לפתוח פורטים שהרי כל גישה מהאינטרנט מגיעה ל-NAT של הספק ולא לראוטר שלך.

לגבי פתיחת פורטים: אתה יכול לעשות את זה בעצמך מהממשק ניהול של הראוטר:

ראשית כדאי מאד שיהיה למחשב שלך כתובת קבועה: אם יש לך ראוטר נורמלי (כלומר לא הוטבוקס) אז תהיה אופציה בהגדרות DHCP לשמור כתובת מסוימת ל-mac מסוים ואתה בוחר כתובת כלשהי מהטווח המתאים אבל מחוץ לטווח של ה-DHCP בשביל ה-mac של המחשב (במקרה של windows אפשר לרענן את הכתובת במחשב אחרי זה ע"י פקודת ipconfig /release ואחריה ipconfig /renew).
אם יש לך הוטבוקס, אם אני זוכר נכון, אין אפשרות להגדיר כתובות קבועות בראוטר ותהיה חייב לעשות זאת במחשב עצמו. כמו קודם תקפיד לבחור כתובת בטווח המתאים אבל מחוץ לטווח של ה-DHCP. תגדיר gateway את הכתובת של ההוטבוקס וב-DNS את ה-DNS שאתה רוצה.

אחרי שיש למחשב כתובת קבועה, אז אפשר להגדיר הפניית פורטים אל הכתובת של המחשב בשביל הפורט הרלוונטי (אותו מספר פורט ב-source ו-destination ובשביל TCP+UDP). הפורט מופיע בהגדרות של הקליינט ואפשר לשנות אותו כרצונך, רק תקפיד לעדכן את הפניית הפורט בראוטר כשאתה משנה אותו.

כהערת אגב אציין שיש גם משהו שנקרא upnp שאם הוא מאופשר גם בראוטר וגם בקליינט אז הקליינט אמור לפתוח לעצמו את הפורט אוטומטית (פתרון שלא מצריך כתובת קבועה במחשב). הבעיה ש-upnp דולק בראוטר זה לא מומלץ מבחינת אבטחה. בנוסף אין לי מושג מה המצב של upnp בהוטבוקס.

ככה או ככה, תוודא שהפורט פתוח בעזרת:
https://www.yougetsi...ols/open-ports/

לבסוף, אם אתה רוצה לשנות את ה-DNS: הכי טוב אם אפשר לקבוע DNSים אחרים בראוטר עצמו כי ככה כל המכשירים שמחוברים לראוטר יקבלו את הכתובות המעודכנות (או יקבלו את הכתובת של הראוטר והוא יפנה לכתובת המעודכנות בראוטרים שתומכים ב-dnsmasq; במקרה הראשון יתכן ויהיה צריך לרענן כתובת במחשב לדוגמא ע"י ipconfig /release ואז ipconfig /renew בשביל שה-DNS יתעדכן במחשב).
אם אין אפשרות בראוטר אז צריך לעדכן את ה-DNS בכל מכשיר בצורה ידנית (אני לא בטוח מה המצב בהוטבוקס שמשמש כראוטר).

לגבי הכתובות, ה-DNSים שמקובל להשתמש בהם הם: גוגל בכתובות 8.8.8.8 ו-8.8.4.4 או cloudfare בכתובות 1.1.1.1 ו-1.0.0.1 (אפשר גם לשלב ולשם נגיד 8.8.8.8 ו-1.1.1.1).

YarivLevi8

YarivLevi8
  •  חברים רשומים
  • 5 הודעות
0
רגיל
אוקיי, NAT ביררתי והכתובת של הראוטר מקבילה לכתובת שאני מקבל בMY IP
https://ibb.co/MfpLQty
בקישור הזה רואים את הטווח של הDHCP השאלה היא האם ניתן לתת מתחת ל10 או שזה שמור לכל מני ממירים שלהם או משהו כזה, אולי עדיף לצמצם את הטווח כתובות ולבחור איזשהו IP קבוע לפי הMAC של המחשב (הכוונה לכתובת IP שיהיה קל לזכור)
DNS כבר שונה בalternate ל8.8.8.8
ולגבי פתיחת פורטים איבדתי אותך קצת חחחח באתר שנתת לי רשום שפורט 80 443 וDNS חסומים גם מה שנראה לי קצת מוזר מצד האתר שבו השתמשתי (היום כמעט בכל אתר יש Certificate ואתרים אלו דורשים את פורט 443 פתוח לא?)
אשמח להסבר קצת יותר מפורט לגבי הפורטים אולי אפילו בפרטי אם לא בא לך להספים פה את הנושא :)

המון המון תודה

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 53 הודעות
18
רגיל
למה להספים? אלה הסברים רלוונטים לכל מי שאינו בקי בנושא:

א. לגבי הטווח כתובות של ה-DHCP אכן במקרה שלך הוא מחלק בטווח 10-254 ולכן 2-9 (כולל) פנויים אלא אם הגדרת אותם כבר ככתובות קבועות למכשירים אחרים (תזכור ש-1 זה הראוטר עצמו אז כמובן לא להשתמש). אישית גם הייתי קצת מקטין את הטווח של הכתובות שה-DHCP מחלק כדי שלא להיתקל בעתיד בבעיה שאין לך מספיק כתובות לעשות reserve. אני כרגיל שם טווח של 100-200 ל-DHCP שקל יחסית לזכור ו-101 מכשירים עם כתובות דינמית אמור להיות די והותר לסביבה בייתית. אם אתה משנה את הטווח של ה-DHCP תזכור שיכול לקחת זמן עד שמכשירים פעילים מחדשים את הכתובת ומפנים את הכתובות הנמוכות (כמעט תמיד ה-DHCP יתחיל מהכתובות הכי נמוכה ויתקדם לאט לאט לכתובות יותר גבוהות), לכן לבינתיים תגביל את עצמך לטווח 2-9 (אבל בעתיד הקצת יותר רחוק אם תצטרך יהיו לך עוד כתובות פניות).

ב. לגבי פתיחת הפורט, אני חושב שאתה בערך מבין רק מבלבל או לא מודע לזה שלחיבור של TCP יש כיוון והבעיה של פתיחת פורטים היא רק עבור חיבורים נכנסים (כלומר כשמנסים לפתוח חיבור לכיוון המחשב לך). כשאתה גולש לאתר מסוים ב-https הוא אכן משתמש בפורט 443 (או פורט 80 ב-http רגיל) אבל אתה פונה לאתר ולכן הפורט צריך להיות פתוח בצד שרת. כמובן שאם אתה מריץ שרת http/https אז הפורטים האילו צריכים להיות פתוחים.

הפרוטוקול של טורנטים מספיק חכם שהחיבורים נעשים לשני הכיוונים. אפשר בקלות לבדוק ולראות שגם עם פורט סגור הקליינט יודע לפתוח חיבורים גם בשביל להוריד מידע וגם בשביל להעלות מידע. יתכן ויש חסרונות יותר "עדינים", כמו אולי ש-peers אם פורט פתוח יקבלו עדיפות או משהו כזה - אני לא בקי בפרטים ברמה הזאת, וגם יתכן שזה תלוי בקליינט ואולי אפילו בגירסה שלו.

הבעיה שאם גם אצלך הפורט סגור וגם ל-peer מסוים אחר יש פורט סגור אז לא תצליחו להתחבר אחד לשני. כהערת אגב אציין שבמקרה שיש "שרת מרכזי" או צד שלישי כלשהו עם פורטים פתוחים הוא יכול לעזור לשני מחשבים עם פורטים סגורים להתחבר אחד לשני (ראה עוד פרטים כאן וכאן וכאן). למיטב ידעתי שום קליינט של bittorrent לא מממש דברים כאלה בין שני מכשירים עם פורטים סגורים (למיטב ידעתי קליינטי טורנט כן משתמשים בטכניקות האילו בשביל לאפשר תקשורת UDP ממכשיר עם פורט פתוח אל מכשיר עם פורט סגור).

לסיכום הדיון ה"תיאורתי": גם עם פורט סגור טורנטים יעבדו לך, זה פשוט יעבוד קצת יותר טוב אם תפתח את הפורט הרלוונטי.

מעשית, יש לקליינט פורט מסוים שהוא משתמש בו. ראה את ההגדרות של הקליינט בשביל לבדוק מה הפורט, לדוגמא ב-qbittorrent זה נראה כך:

תמונה שפורסמה

במקרה הזה הפורט הוא 23521.

כעת אתה בודק ב-yougetsignal האם הפורט הזה פתוח (כשהקליינט רץ כמובן). אם הפורט פתוח מצוין. אם לא אז אתה מגדיר בראוטר את הפניית הפורטים כמו שהסברתי לעיל ומוודא כשכעת הפורט פתוח.

YarivLevi8

YarivLevi8
  •  חברים רשומים
  • 5 הודעות
0
רגיל
המון המון תודה, הפורט אכן פתוח וגם אם שיניתי למספר פורט אחר רנדומלי הוא נפתח אוטומטית
עוד שאלה, מה בעצם מבצע הUPNP? וNAT-PMP PORT MAPPING?
במידה והפורט פתוח אני לא מאחורי שרת NAT של ספק האינטרנט, יש עוד משהו שניתן לבצע? יש קבצים שבכלל לא מעלים את עצמם בטורנט
השאלה שלי היא האם זה כי אין ביקוש לאותו הטורנט שאני משתף (לא מורידים כרגע) או שיש איזה משהו שאפשר לעשות? כי לפי דעתי כל הForce Start הזה או להעלות לאותו הטורנט את החשיבות זה חארטה.

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 53 הודעות
18
רגיל
הכי סביר שזה בגלל שאין ביקוש לטורנטים שאתה משתף. ברב הטראקרים קשה מאד למצוא דברים עם מורידים אקטיביים ומעט משתפים ובכל מקרה אחר תקבל העלאה יחסית מוגבלת (שם לב שגם במקרה של הרבה מורידים והרבה משתפים לא בטוח שתקבל בקשות, במיוחד לאור ה"ריחוק" של ישראל + המהיריות אפלוד המוגבלות).

תוודא כמובן שכל הטורנטים ב-seed ולא queued או משהו. אם אני זוכר נכון ה-force start הוא בשביל לעקוף את "התור". אני לא משתמש בזה כי אני שם 999 גם ב-maximum active torrents וגם maximum active uploads ואז אין בעיה כזאת.
שם לב שאם טורנט הוא ב-queued או כל דבר אחר מ-seeding אז אתה לא משתף אותו: גם לא יהיה לך אלפוד ויותר חשוב מבחינת hit & run וכאלה זה לא נחשב שאתה משתף אותו.

לגבי upnp, זה פשוט אפשרות שהתוכנה תבקש מהראוטר לפתוח לה את הפורט והראוטר מפנה את הפורט. מצד אחד זה נח, מצד שני זה מאד נח לכותבי נוזקות שרוצים איזה backdoor למחשב שלך.... אם אתה ממש לא מודאג מנושאים של אבטחת הרשת אפשר להשאיר דולק בשביל הנוחיות, אחרת אני מציע לכבות ולהגדיר הפניית פורטים ידנית (כרגיל יהיו מספר מאד בודד של תוכנות שדורשות הפניית פורטים ומגדירים פעם אחת וזהו).

לבסוף לגבי NAT-PMP PORT MAPPING אני מודה שאני לא מכיר את זה. מחיפוש זריז זה איזה פרוטוקול של apple שנשמע כמו שהוא מאפשר משהו באמצע (יותר קרוב ל-hole punching מאשר לפתיחת פורט אם אני מבין נכון). השאלה האם סתם לא שמעתי עליו (בהחלט יכול להיות) או שאין לו תמיכה/שימוש רב. לשיקולך אם אתה משאיר פתוח או לא. למיטב הבנתי אם אתה מפנה פורטים ידנית לכל תוכנה שצריכה - דבר שאני ממליץ בכל מקרה - אז אני לא רואה סיבה להשאיר את זה דולק.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: שאלה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים