עבור אל תוכן

הגדרה נכונה של הutorrent

• אנא התחבר בכדי להגיב
18 תגובות לנושא זה

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
    • מונה תודות: 46 תודות
42
בינוני
שלום

משום מה אצלי הוי בצד של התוכנה תמיד אדום למרות שכל הטורנטים כחולים עדיין הם לא פעילים איך אפשר לסדר את זה וושהכל יעבוד כמו שצריך ?

קבצים שצורפו

נערך על-ידי raziel, 16.08.2018 - 10:50 AM.

casper

casper
  •  חברים רשומים
  • 303 הודעות
    • מונה תודות: 71 תודות
77
טוב מאוד
תוודא שהתוכנה מאושרת אצלך ב firewall של ווינדוס

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
42
בינוני

צפה בהודעהcasper, ב-16.08.2018 - 21:00 PM, אמר:

תוודא שהתוכנה מאושרת אצלך ב firewall של ווינדוס

משום מה בלוח בקרה לא מופיע לי חומת אש

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lady.R

Lady.R
  •  חברים בכירים
  • 457 הודעות
    • מונה תודות: 86 תודות
78
טוב מאוד
האם החלפת את מספר הפורט כפי שהצעתי לך לעשות?

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
42
בינוני

צפה בהודעהLady.R, ב-18.08.2018 - 14:23 PM, אמר:

האם החלפת את מספר הפורט כפי שהצעתי לך לעשות?
כן אבל כל פורט שאני שם לא פתוח

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
    • מונה תודות: 6 תודות
7
רגיל
יש מספר סיבות למה הפורט יכול להיות חסום:

א. אתה מאחורי NAT בצד של הספק. תוודא שהכתובת IP שאתה רואה בראוטר (הכתובת שהוא מקבל בממשק WAN או בחייגן pppoe) זהה בדיוק לכתובת שאתה מקבל בחיפוש "my ip" בגוגל. אם לא אז אתה מאחורי NAT בצד של הספק ואתה צריך לדבר איתם שיוציאו אותך או לעבור ספק.

ב. הפורט לא פתוח בראוטר. תוודא שהגדרת port forwarding כמו שצריך לפורט הנכון בראוטר. בגלל שבפורט forwarding צריך גם לתת כתובת מסוימת וקבועה בתוך הרשת הפנימית, מומלץ ביותר להגדיר כתובת קבועה למחשב (לדוגמא ע"י ip reservation בהגדרות dhcp בראוטר).

ג. משהו במחשב אצלך חוסם את הפורט, כגון ה-windows firewall או מוצר אבטחה כלשהו (במיוחד דברים בעלי שם כמו internet security כו'). אני לא בדיוק מבין מה אתה מתכוון "בלוח בקרה לא מופיע לי חומת אש" - בהנחה שאתה משתמש בוינדוס יותר חדש מ-windows 2000 אז יש לך firewall (אולי הוא מנוטרל לגמרי אבל הוא בטוח מותקן). תנסה לעשות חיפוש בתוך הלוח הבקרה או לחפש בגוגל איך מגיעים להגדרות חומת אש ב-windows הספציפי שיש לך.

-DirectorX

-DirectorX

Camera, Lights, Action!

•  Z-Sites
  • 178 הודעות
    • מונה תודות: 43 תודות
39
בינוני
1. למחוק את ההתקנה של יוטורנט.
2. להתקין קליינט אחר.
3. לפתוח פורט לשימוש הקליינט (בווינדוס ו/או בראוטר) בהצלחה.

כלי עזר: Google

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
42
בינוני

צפה בהודעהeran405, ב-24.08.2018 - 07:06 AM, אמר:

יש מספר סיבות למה הפורט יכול להיות חסום:

א. אתה מאחורי NAT בצד של הספק. תוודא שהכתובת IP שאתה רואה בראוטר (הכתובת שהוא מקבל בממשק WAN או בחייגן pppoe) זהה בדיוק לכתובת שאתה מקבל בחיפוש "my ip" בגוגל. אם לא אז אתה מאחורי NAT בצד של הספק ואתה צריך לדבר איתם שיוציאו אותך או לעבור ספק.

ב. הפורט לא פתוח בראוטר. תוודא שהגדרת port forwarding כמו שצריך לפורט הנכון בראוטר. בגלל שבפורט forwarding צריך גם לתת כתובת מסוימת וקבועה בתוך הרשת הפנימית, מומלץ ביותר להגדיר כתובת קבועה למחשב (לדוגמא ע"י ip reservation בהגדרות dhcp בראוטר).

ג. משהו במחשב אצלך חוסם את הפורט, כגון ה-windows firewall או מוצר אבטחה כלשהו (במיוחד דברים בעלי שם כמו internet security כו'). אני לא בדיוק מבין מה אתה מתכוון "בלוח בקרה לא מופיע לי חומת אש" - בהנחה שאתה משתמש בוינדוס יותר חדש מ-windows 2000 אז יש לך firewall (אולי הוא מנוטרל לגמרי אבל הוא בטוח מותקן). תנסה לעשות חיפוש בתוך הלוח הבקרה או לחפש בגוגל איך מגיעים להגדרות חומת אש ב-windows הספציפי שיש לך.

מצאתי בסוף את firewall ושיניתי הגדרות אבל עדיין אין שינוי

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
7
רגיל
מה לגבי א' וב' או מוצרי אבטחה אחרים?

בנוסף כדאי גם לבדוק אם הפורט פתוח לדוגמא בעזרת:
https://www.yougetsi...ols/open-ports/
נתקלתי במקרים שה-utorrent פשוט משקר ואומר שהפורט לא פתוח כשהוא כן (במקרים שנתקלתי בשלב כלשהו ה-utorrent כן מסתדר ומבין שהפורט פתוח אבל היו לי מקרים זה לקח שעות רבות). באופן כללי לדעתי ה-qbittorrent עדיף על ה-utorrent בכל פרמטר, כולל בנושא הזה (לא נתקלתי בבעיות כאלה ב-qbit).

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
42
בינוני

צפה בהודעהeran405, ב-24.08.2018 - 12:43 PM, אמר:

מה לגבי א' וב' או מוצרי אבטחה אחרים?

בנוסף כדאי גם לבדוק אם הפורט פתוח לדוגמא בעזרת:
https://www.yougetsi...ols/open-ports/
נתקלתי במקרים שה-utorrent פשוט משקר ואומר שהפורט לא פתוח כשהוא כן (במקרים שנתקלתי בשלב כלשהו ה-utorrent כן מסתדר ומבין שהפורט פתוח אבל היו לי מקרים זה לקח שעות רבות). באופן כללי לדעתי ה-qbittorrent עדיף על ה-utorrent בכל פרמטר, כולל בנושא הזה (לא נתקלתי בבעיות כאלה ב-qbit).

ניסיתי אבל כל פורט שאני מכניס הוא רושם שהוא לא פתוח

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
7
רגיל
זה לא עובד שאתה יכול סתם להכניס מספר פורט ולשנות עד שתמצא אחד פתוח. פורטים אמורים להיות סגורים עד שאתה "עובד קשה" בשביל לפתוח אותם וטוב שכך בגלל נושאים של אבטחת מחשבים.

בשביל שתראה פורט פתוח (לדוגמא בבדיקה שקישרתי בהודעה הקודמת) חייבים שכל הדברים הבאים יתקיימו:

א. אתה צריך שתהיה לך תוכנה רצה במחשב שמקשיבה על הפורט הזה. אם אתה מפעיל את ה-utorrent על פורט 12345 אז אך ורק הפורט הזה יהיה פתוח ורק בזמן שה-utorrent פתוח ורץ בצורה תקינה.

ב. ה-utorrent צריך לקבל הרשאות לקבל חיבורים ב-windows firewall וכל מוצר אבטחה אחר שמותקן במחשב וחוסם חיבורי רשת.

ג. הפורט הספציפי שהגדרת חייב להיות מוגדר בפורט forwarding בראוטר וחייב להיות מופנה לאותו מספר פורט ולכתובת הנכונה ברשת הפנימית של המחשב שמריץ את ה-utorrent. תפנה גם udp וגם tcp.

ד. הראוטר חייב לקבל כתובת חיצונית כמו שהסברתי בהודעה קודמת (אם אתה מאחורי NAT של הספק לא יעזור לך כלום ולא תצליח לפתוח פורט עד שלא יוציאו אותך מה-NAT).

מספיק שאחד מהתנאים לעיל לא מתקיים ולא תקבל פורט פתוח. לכן כדאי לעבור אחד אחד ולוודא כל סעיף. אם כל הסעיפים תקינים אז הפורט יהיה פתוח.

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
42
בינוני

צפה בהודעהeran405, ב-24.08.2018 - 13:17 PM, אמר:

זה לא עובד שאתה יכול סתם להכניס מספר פורט ולשנות עד שתמצא אחד פתוח. פורטים אמורים להיות סגורים עד שאתה "עובד קשה" בשביל לפתוח אותם וטוב שכך בגלל נושאים של אבטחת מחשבים.

בשביל שתראה פורט פתוח (לדוגמא בבדיקה שקישרתי בהודעה הקודמת) חייבים שכל הדברים הבאים יתקיימו:

א. אתה צריך שתהיה לך תוכנה רצה במחשב שמקשיבה על הפורט הזה. אם אתה מפעיל את ה-utorrent על פורט 12345 אז אך ורק הפורט הזה יהיה פתוח ורק בזמן שה-utorrent פתוח ורץ בצורה תקינה.

ב. ה-utorrent צריך לקבל הרשאות לקבל חיבורים ב-windows firewall וכל מוצר אבטחה אחר שמותקן במחשב וחוסם חיבורי רשת.

ג. הפורט הספציפי שהגדרת חייב להיות מוגדר בפורט forwarding בראוטר וחייב להיות מופנה לאותו מספר פורט ולכתובת הנכונה ברשת הפנימית של המחשב שמריץ את ה-utorrent. תפנה גם udp וגם tcp.

ד. הראוטר חייב לקבל כתובת חיצונית כמו שהסברתי בהודעה קודמת (אם אתה מאחורי NAT של הספק לא יעזור לך כלום ולא תצליח לפתוח פורט עד שלא יוציאו אותך מה-NAT).

מספיק שאחד מהתנאים לעיל לא מתקיים ולא תקבל פורט פתוח. לכן כדאי לעבור אחד אחד ולוודא כל סעיף. אם כל הסעיפים תקינים אז הפורט יהיה פתוח.

איך אני יכול לבדוק אם יש הרשאה באנטי וירוס ובראוטר איך אני פותח פורט יש לי ראוטר של נטוויזן אבל משום מה הip שאני כדאי להיכנס להגדרות לא עובד

נערך על-ידי raziel, 24.08.2018 - 13:25 PM.

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
7
רגיל
הרשאה באנטי וירוס זה תלוי במוצר ובהגדרות שלו. אנטי וירוס "קלאסי" בכלל לא אמור להתערב בתקשורת רשת אבל היום הרבה מוצרי אבטחה כן נוגעים בנושא של הרשת וכן יכולים לחסום חיבורי רשת. הכי פשוט בשביל להיות בטוח זה להסיר לגמרי כל מוצר אבטחה שיש לך ולבדוק האם זה פותר את הבעיה (חושב להסיר לגמרי כי סתם עצירה/ניטרול של מוצרים כאלה יכולה לגרום לסגירה מוחלטת של הפורטים ואתה רוצה בדיוק ההפך). אחרי שהבעיה נפתרת אפשר להתקין מחדש ובמקרה הצורך למצוא איך נותנים הרשאה.

לגבי הראוטר, אם אין לך גישה לממשק ניהול של הראוטר אתה צריך לדבר עם הספק ושהם יפתחו את הפורט. במובן מסוים אולי זה יותר נח כי אתה יכול להתעקש מולם שיפתרו לך את הבעיה ושיעזרו לך להגיע למצב שאתה רואה שהפורט פתוח.

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
42
בינוני

צפה בהודעהeran405, ב-24.08.2018 - 14:10 PM, אמר:

הרשאה באנטי וירוס זה תלוי במוצר ובהגדרות שלו. אנטי וירוס "קלאסי" בכלל לא אמור להתערב בתקשורת רשת אבל היום הרבה מוצרי אבטחה כן נוגעים בנושא של הרשת וכן יכולים לחסום חיבורי רשת. הכי פשוט בשביל להיות בטוח זה להסיר לגמרי כל מוצר אבטחה שיש לך ולבדוק האם זה פותר את הבעיה (חושב להסיר לגמרי כי סתם עצירה/ניטרול של מוצרים כאלה יכולה לגרום לסגירה מוחלטת של הפורטים ואתה רוצה בדיוק ההפך). אחרי שהבעיה נפתרת אפשר להתקין מחדש ובמקרה הצורך למצוא איך נותנים הרשאה.

לגבי הראוטר, אם אין לך גישה לממשק ניהול של הראוטר אתה צריך לדבר עם הספק ושהם יפתחו את הפורט. במובן מסוים אולי זה יותר נח כי אתה יכול להתעקש מולם שיפתרו לך את הבעיה ושיעזרו לך להגיע למצב שאתה רואה שהפורט פתוח.

יש לי אנטי וירוס nod32

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
7
רגיל
אני לא מכיר אישית את ה-nod32 אבל ממה שאני מבין מחיפוש מאד זריז אז ה-nod32 הוא רק אנטי וירוס ולא מתעסק עם חיבורי רשת.

במוצר היותר כולל שלהם כנראה שככה פותחים פורטים: (אם אין לך הגדרות כאלה אצלך סביר להניח שבאמת המוצר שלך לא קשור לחיבורי רשת)
https://support.eset...iewlocale=en_US

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
42
בינוני
אחרי שעברתי חברה באינטרנט כרגע אני בהוט לפי התוכנה הפורט פתוח אבל עדיין הטורנטים לא פעילים

קבצים שצורפו

נערך על-ידי raziel, 29.08.2018 - 11:39 AM.

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
7
רגיל
טורנט פעיל הוא טורנט שיש מי שמעוניין להוריד אותו ממך והוא הצליח להתחבר אליך (פורט פתוח עוזר לחלק השני אבל אם אין מי שרוצה להוריד ממך אז זה לא רלוונטי). רב הטורנטים יהיו לא פעילים רב הזמן: לדוגמא אצלי כרגע מתוך 373 טורנטים רק 11 פעילים וגם זה מספר ממש יפה, לרב אני רואה מספר חד ספרתי ואפילו אפס - כן מאות טורנטים בסיד ואפס פעילים.

טורנטים כמה שיותר חדשים, עם כמה שיותר מורידים (leechers) וכמה שפחות משתפים (seeders) הם בעלי הסיכוי הטוב ביותר להיות פעילים. שם לב שהמספר של מורידים שמופיע בקליינט (utorrent/qbit) הרבה פעמים לא אמיתי - אני לא בטוח למה זה אבל הרבה פעמים אני רואה בקליינט הרבה מורידים אבל טראקר יש אתה המספר הנכון שהרבה הרבה יותר נמוך (כרגיל אפס...).

נערך על-ידי eran405, 29.08.2018 - 20:13 PM.

raziel

raziel
  •  חברים רשומים
  • 596 הודעות
42
בינוני

צפה בהודעהeran405, ב-29.08.2018 - 20:12 PM, אמר:

טורנט פעיל הוא טורנט שיש מי שמעוניין להוריד אותו ממך והוא הצליח להתחבר אליך (פורט פתוח עוזר לחלק השני אבל אם אין מי שרוצה להוריד ממך אז זה לא רלוונטי). רב הטורנטים יהיו לא פעילים רב הזמן: לדוגמא אצלי כרגע מתוך 373 טורנטים רק 11 פעילים וגם זה מספר ממש יפה, לרב אני רואה מספר חד ספרתי ואפילו אפס - כן מאות טורנטים בסיד ואפס פעילים.

טורנטים כמה שיותר חדשים, עם כמה שיותר מורידים (leechers) וכמה שפחות משתפים (seeders) הם בעלי הסיכוי הטוב ביותר להיות פעילים. שם לב שהמספר של מורידים שמופיע בקליינט (utorrent/qbit) הרבה פעמים לא אמיתי - אני לא בטוח למה זה אבל הרבה פעמים אני רואה בקליינט הרבה מורידים אבל טראקר יש אתה המספר הנכון שהרבה הרבה יותר נמוך (כרגיל אפס...).

ולגביי הפורט זה תקין או שצריך לבדוק עוד משהו?

eran405

eran405
  •  חברים רשומים
  • 20 הודעות
7
רגיל
בתמונת מסך שהבאת נראה תקין. אם אתה רוצה תוודא גם באתר כגון https://www.yougetsi...ols/open-ports/ שהפורט באמת פתוח (בזמן שה-utorrent רץ).

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: עזרה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים