עבור אל תוכן

flac - האם אתם מרגישים הבדל באיכות לעומת mp3?

• אנא התחבר בכדי להגיב
15 תגובות לנושא זה

casper

casper
  •  חברים רשומים
  • 284 הודעות
    • מונה תודות: 64 תודות
70
טוב מאוד
שבת שלום

אני מבין שיש הבדל וזה פורמט Loss-less, אבל עד כמה זה מורגש?
האם אתם מרגישים הבדל בשמיעה או שזה רק לבעלי שמיעה אבסולוטית (וכאלה ששומעים תדרים של עטלפים :))

treeveses

treeveses
  •  חברים רשומים
  • 45 הודעות
    • מונה תודות: 14 תודות
10
רגיל
בין FLAC ל320KBPS MP3 קידוד טוב, כנראה לא שומעים הבדל. או אם כן הוא מינורי ביותר עד לא קיים.

sulliman

sulliman
  •  VIP
  • 88 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
31
בינוני
מעבר לאיכות שמיעה קובץ FLAC זה כמו להחזיק בדיסק המקורי, ניתן אח"כ להמיר לכל מיני איכויות אבל לא ניתן לעשות את התהליך הפוך ( מ-MP3 להפוך ל-FLAC לדוגמא)

maor26

maor26
  •  תורמים
  • 208 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
56
טוב
כמובן ששומעים הבדל.
בשביל ממש לשמוע ולהרגיש הבדל, צריך שיהיה לך ציוד איכותי(אם למשל אתה מאזין למוזיקה דרך המחשב, אז לא ישירות מהלוח אם אלא דרך DAC/Headphone amp איכותי כלשהו)
ואוזניות/רמקולים איכותיים יותר(לא אוזניות של אייפון או משהו כזה).

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

casper

casper
  •  חברים רשומים
  • 284 הודעות
70
טוב מאוד
טוב השתכנעתי ואנסה להוריד כמה דיסקים בפורמט הזה.... :)

scodoo2

scodoo2
  •  חברים רשומים
  • 740 הודעות
    • מונה תודות: 77 תודות
48
בינוני

צפה בהודעהmaor26, ב-23.07.2016 - 13:10 PM, אמר:

כמובן ששומעים הבדל.
בשביל ממש לשמוע ולהרגיש הבדל, צריך שיהיה לך ציוד איכותי(אם למשל אתה מאזין למוזיקה דרך המחשב, אז לא ישירות מהלוח אם אלא דרך DAC/Headphone amp איכותי כלשהו)
ואוזניות/רמקולים איכותיים יותר(לא אוזניות של אייפון או משהו כזה).
בנוסף צריך שתהיה לך שמיעה טובה , לא כל אחד יכול לשמוע את ההבדל .

casper

casper
  •  חברים רשומים
  • 284 הודעות
70
טוב מאוד
תודה לכל מי שענה :)

שמיעה טובה יש, אבל אוזניות מעאפנות של סוני :slap: . אני כנראה אזמין לי משהו יותר איכותי ב 400-500 שקל.

בינתיים אני שומע דיסק של Coldplay בגירסא של FLAC לעומת MP3 128k ושם לב להבדלים, אבל ממש ממש קטנים.

לגבי ה DAC / amp - לא הכרתי את זה בכלל - אולי אנסה בהמשך.

rliba1990

rliba1990
  •  חברים רשומים
  • 4 הודעות
    • מונה תודות: 1 תודות
1
רגיל
הרעיון הוא שבפלאק באמת אין לך איבוד של נתונים ברמות הגבוהות ונמוכות יותר של הסאונד כמובן שבאוזניות קקמייקה לא תבין את ההבדל אבל גם כנראה לא תבדיל הרבה בין 128 ל320 עם כזאת מערכת
אתה צריך להקשיב עם מערכת איכותית ברמה גבוה עם באסים טובים ומגבר טוב כדי להבין את האיכות של הפורמט הזה לעומת הפורמט ההוא
וכן אם אתה בן נגיד 35+ אתה מתחיל לאבד את היכולת באוזן שלך לשמוע חלק מהגבהים בסאונד [או אם הרסת לעצמך את השמיעה עם פול ווליום במשך כמה שנים](או אם היית בתותחנים)

ABAIMA

ABAIMA
  •  חברים רשומים
  • 39 הודעות
    • מונה תודות: 17 תודות
20
רגיל
זה מצחיק כי כל נושא הסאונד, כמאזין ולא כיוצר, תופס חלק מאוד גדול בחיי. אני מצטרף לכל מי שציין מערכות טובות ודאקים. חשוב מאוד להבין שגם אם יש לך אזניות במאה אלף שקל ועדיין אין לך DAC איכותי אז לא תשים לב להבדלים המדוברים. נכון שתשמע יותר טוב כי איכות החומרים טובה יותר אבל  ההמרה עדיין לא תהיה טובה ותאבד הרבה מידע בדרך.
עכשיו למה DAC כל כך חשוב? כי כמו בכרטיס מסך למשחקים שבלעדיו ברור לכולם איזה חוויית משתמש תהיה לשחקן, אז אותו דבר עם סאונד. DAC בעצם משמש ככרטיס קול חיצוני איכותי שממיר את האות הדיגיטלי לאנלוגי תוך שמירה על איכות ההמרה.
ברוב המקרים לפלאפונים ומחשבים איכות הDAC המובנה לא איכות מטעמים מובנים, ולא משנה כמה האזניות או המערכת תהיה טובה אם אין  את המרכיב המשלים הלוא הוא הDAC הנפלא.
האזנה מהנה.

נ.ב.
השאלה הזאת מעסיקה אין סוף אודיופילים (אנשים שאיכות שמע מאוד חשובה להם) ואתה יכול למצוא אין סוף מידע על הנושא באינטרנט.

נערך על-ידי ABAIMA, 30.07.2017 - 13:26 PM.

casper

casper
  •  חברים רשומים
  • 284 הודעות
70
טוב מאוד

צפה בהודעהABAIMA, ב-30.07.2017 - 13:23 PM, אמר:

זה מצחיק כי כל נושא הסאונד, כמאזין ולא כיוצר, תופס חלק מאוד גדול בחיי.
...

תשובה יפה, ממליץ לך לנסות כאן - קצת קשה לישראלים להתקבל עקב הרבה מקרים של זיופים ורמאויות, אבל עדיין יש סיכוי
https://interviewfor.red/en/index.html

ABAIMA

ABAIMA
  •  חברים רשומים
  • 39 הודעות
    • מונה תודות: 17 תודות
20
רגיל

צפה בהודעהcasper, ב-30.07.2017 - 17:02 PM, אמר:

תשובה יפה, ממליץ לך לנסות כאן - קצת קשה לישראלים להתקבל עקב הרבה מקרים של זיופים ורמאויות, אבל עדיין יש סיכוי
https://interviewfor.red/en/index.html

לך יש שם חשבון?

BonJovi

BonJovi
  •  חברים רשומים
  • 112 הודעות
    • מונה תודות: 6 תודות
2
רגיל
אתה לא תרגיש הבדל בין זה לבין אמפי3 רגיל, אלא אם כן אתה תשמע את האכויות בציוד של עשרות אלפי שקלים אכותי (ציוד אולפן אכותי).

זה שמשהו אלקטרוני קורא תפורמט הזה לא אומר כלום, הוא רק קורא את זה, אבל לא אמור עדיין שנותן אכות אמיתית.

Tears of Steel

Tears of Steel

F.L.S

•  צוות לשעבר
  • 2316 הודעות
    • מונה תודות: 440 תודות
324
מעולה
לגבי מוזיקה בטלפון, אני לא יכולתי לשמוע מוזיקה והייתי עם נגן mp3 עד שקניתי טלפון עם dac איכותי הlg v10
לגבי ההבדל
בmp3 vbr v0 לא אמור להיות הבדל אבל הבעיה היא שלך תדע מה האיכות של הmp3 במיוחד כשמורידים מאות אלבומים וכל אלבום באיכות אחרת ואז יש תקטע המעצבן שצריך להגביר/להנמיך תעוצמה באוזניות כל שיר כי באותו אלבום העוצמה של כל שיר שונה בעקבות הדחיסה
בפלטק אין את זה, אני שומע על 30% קבוע וכל האלבומים באותה עוצמה אז כל הספרית מוזעקה שלי בפלאק גם בטלפון

yuval99

yuval99
  •  חברים רשומים
  • 16 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
2
רגיל
לא מרגיש הבדל.

tapt

tapt
  •  חברים רשומים
  • 150 הודעות