עבור אל תוכן

ראש בראש - IPT vs TL • אנא התחבר בכדי להגיב
8 תגובות לנושא זה

#1
 qpow2

qpow2
 •  חברים רשומים
 • 81 הודעות
  • מונה תודות: 10 תודות
13
רגיל
אחרי קצת זמן בשני האתרים האלה אני יכול להעלות סקירה שלהם זה מול זה.
שני האתרים נמצאים באותה קטגוריה - Scene / 0day, כלומר רוב הטורנטים שלהם הם הפצות סצינה אמיתיות (למעט מקרים בודדים יחסית), ככה שרוב התוכן בשני האתרים זהה. בנוסף יש להם גישה ישירה ל-Topsites, מה שאומר שטורנטים של הפצות סצינה יעלו לשם ממש כמה דקות אחרי ה-PRE.
אז בלי יותר מידי הקדמות - בואו נתחיל:

קלות קבלת ההזמנה
ב-IPT כל Power User מקבל הזמנה באופן קבוע פעם בחודש, ככה שלרוב המשתמשים תהיה הזמנה פנויה לתת. בנוסף אם אתם ממש נואשים להיכנס ואין לכם ממי לקבל הזמנה ניתן לקבל הזמנה מהאתר עצמו ע"י תרומה.
ב-TL ההבטחה היחידה לקבלת הזמנות היא ע"י תרומה. גם Power Users מקבלים הזמנות מידי פעם אבל זה לא בזמנים קבועים וגם PU לא יכול לצבור יותר משתי הזמנות בו-זמנית. עם זאת נראה שבזמן האחרון TL פותחים הרשמה כללית לעיתים יחסית תכופות ככה שנכון לכתיבת המאמר הזה דווקא לא קשה להיכנס לשם - אבל זה משהו שיכול מאוד להשתנות כי היו תקופות שלא היתה הרשמה פתוחה גם שנים.
המנצח: IPT, בנקודות.

תכנים וזמני העלאה
כאמור שני האתרים מכילים 99% הפצות סצינה אז התכנים שלהם ממש דומים. הבדל אחד הוא ש-TL עושה הפרדה בין תכני פורנו לתכנים אחרים. תכני הפורנו הולכים לאתר אחר (PT) - שהוא פתוח לרישום. ב-IPT תכני הפורנו נכנסים לאתר הרגיל.
לגבי זמנים - זמן ממוצע להעלאה ל-TL (מה-PRE) הוא 3 דקות ו-10 שניות. ב-IPT הזמן הממוצע הוא 3 דקות ו-15 שניות. זה יהיה משמעותי רק אם יש לכם סידבוקס ואתם משתמשים בסקריפטים אוטומטיים ל-Cross Seeding.

שמירה על רטיו
מינימום רטיו נדרש ב-IPT הוא 0.2, ב-TL הוא 0.4. בשני המקרים לא נורא. אם נפלתם מתחת לזה ב-TL יש לכם 6 ימים לתקן, ב-IPT יש לכם 7. בשני המקרים אם אתם לא מצליחים לתקן אז אתם בחוץ.
בשני האתרים (כמו בעצם בכל אתר) יש תקופת חסד - כמות מסויימת שמותר לכם להוריד לפני שתהיו כפופים לחוקי הרטיו (אחרת תקבלו אזהרה על רטיו נמוך ברגע שתורידו ביט אחד) - ב-TL זה 6GB. ב-IPT אתם פשוט מתחילים עם 2GB העלאה, ככה שזאת תקופת החסד, והיא גם נספרת לכם ברטיו (ב-TL ה-6GB לא נספרים לרטיו).
ב-IPT יש טורנטים שהם Free Leech, נקבעים ככל הנראה באופן אקראי. ניתן ורצוי להוריד אותם, וגם יותר סביר שתצליחו להעלות אותם חזרה כי יהיו עוד אנשים שיורידו אותם מאותה סיבה (ב-TL אין דבר כזה Free Leech). בנוסף ב-IPT ניתן להמיר נקודות בונוס בג'יגות העלאה.
המנצח: IPT ב-KO

Hit & Run
ב-TL חובה לשתף כל טורנט ליחס של 0.4, כלומר אין צורך לשתף הכל חזרה. לחילופין ניתן לשתף את הטורנט במשך 60 שעות בטווח זמן של 72 שעות מרגע סיום ההורדה ואז אפשר לכבות אותו גם אם לא הגעתם ל-0.4.
ב-IPT צריך לשתף כל טורנט ליחס של 1. אם אתם לא מצליחים להגיע ליחס הזה אז יש לכם אפשרות לשלם בנקודות בונוס כדי להסיר אותו מיידית (המחיר משתנה בהתאם לגודל הטורנט וכמה כבר הצלחתם לשתף). חוץ מזה אם זמן אינו בעיה בשבילכם, אז אחרי שבועיים רצופים של שיתוף אפשר להסיר את הטורנט בכל יחס.
נראה של-IPT יש הרבה מאוד חוקים לגבי H&R, שזה תלוי גם במספר הטורנטים שיש לכם בשיתוף ו/או גודל ההורדות המצטבר שלכם באותו שבוע. מסמכי העזרה קצת סותרים אחד את השני אז לא הייתי סומך על זה יותר מידי.
המנצח: TL ב-KO

נקודות בונוס
ב-IPT אתם מקבלים 0.2 נקודות בשעה על כל טורנט שיש לכם בשיתוף (אפילו אם אף אחד לא מוריד אותו) אבל יש לכם הגבלה של עד 10 טורנטים, כלומר המקסימום שאפשר לקבל זה 2 נקודות בשעה. ניתן להמיר נקודות בג'יגות העלאה (מינימום 120 נקודות ל-1GB, "חבילות" גדולות יותר עולות פחות) או בהסרת טורנטים ללא H&R. בגלל ההגבלה ל-10 טורנטים נקודות מצטברות די לאט. מצד שני הנקודות הן רק לפי מספר טורנטים ולא לפי הגודל שלהם ככה ששווה פשוט להחזיק 10 טורנטים קטנים ככל הניתן בשיתוף קבוע.
ב-TL אין דבר כזה נקודות בונוס. הדרך היחידה לצבור באפר היא להעלות בפועל.
המנצח: IPT ב-KO

זמני המתנה
ב-TL יש זמני המתנה, כלומר משתמשים עם רטיו נמוך ו/או העלאה מצטברת נמוכה חייבים להמתין זמן מסויים לפני שהם יכולים להוריד טורנט חדש. במקרה הגרוע (מי שהרטיו שלו מתחת ל-0.5 או שהעלה פחות מ-4GB סה"כ) זה מגיע אפילו ל-16 שעות (!!). זמני ההמתנה מצטמצמים ככל שמעלים יותר עד שלאחר 7GB העלאה ורטיו 0.8 הם מתבטלים לגמרי. נשים-לב בעצם שמכיוון שזמני ההמתנה תלויים (בין היתר) בהעלאה המצטברת אז כל משתמש חדש מתחיל גם עם זמן המתנה של 16 שעות וזה ממש מקשה על משתמשים חדשים.
עם זאת, משתמש חדש חכם יכול דווקא לנצל את זה לטובתו - זמני ההמתנה חלים רק על הורדה, הם לא חלים על Seeding בכלל, מה שאומר שאפשר לעשות Cross-Seeding תמיד ואם נעשה את זה מראש אז די מובטח לנו שברגע שהטורנט ייצא מזמן ההמתנה אז כל אלה שלא מכירים את השיטה הזאת יתחילו להוריד אותו ואז יהיה לנו למי להעלות.
עדיין, לדעתי זמני ההמתנה גורמים יותר נזק מתועלת למשתמשים חדשים. למשתמשים ותיקים הם דווקא ממש מועילים.
ב-IPT אין דבר כזה זמני המתנה.
המנצח: IPT למשתמשים חדשים, TL למשתמשים ותיקים - סיכום כללי תיקו.

Cross-Seeding
מותר בשני האתרים ולא צריך לבקש רשות. מכיוון ששניהם מביאים בעיקר הפצות סצינה אז אפשר לעשות Cross-Seeding ביניהם מאוד בקלות. לפעמים יהיה הבדל בקובץ ה-NFO בין האתרים - זה נובע מזה ש-TL מחזיק את רוב קבצי ה-NFO בפורמט MSDOS ו-IPT מחזיק את רובם בפורמט UNIX. ניתן לעבור ביניהם מאוד בקלות עם ++Notepad ולא צריך להוריד שום דבר מחדש.
המנצח: תיקו

קלות הישרדות למשתמש חדש
ב-IPT יש נקודות בונוס, הרטיו שנדרש יותר קטן, יש טורנטים שהם Free Leech ואין זמני המתנה. היתרון היחיד של TL הוא חוקי ה-H&R שלו, שהם משמעותית יותר קלים.
המנצח: IPT ב-KO

SeedBox
ב-IPT מותר בלי שאלות. ב-TL צריך לדווח להנהלה ולקבל אישור שהם רשמו את זה (הם לא מסרבים).
המנצח: IPT בנקודות

טורנטים חדשים
בשני האתרים תקבלו מהירויות דומות. כמות ה-Seeds דומה וגדולה מאו בשניהם.
המנצח: תיקו

טורנטים ישנים
ביצעתי חיפושים על כמה סרטים ישנים ולא מוכרים במיוחד. בשני האתרים היו לרוב כמה Seed-ים בודדים לטורנט. ב-IPT היו בממוצע קצת יותר (כנראה בשביל נקודות בונוס). בכל מקרה האפשרות להשיג דברים נדירים יותר טובה ב-IPT אבל לא בהרבה.
המנצח: IPT בנקודות

דרגת Power User
ב-IPT דרגת PU ניתנת למי שחבר באתר לפחות 4 שבועות, העלה לפחות 50GB והרטיו שלו מעל 1.05
ב-TL דרגת PU ניתנת למי שחבר באתר לפחות שבועיים, העלה לפחות 25GB והרטיו שלו מעל 1.05
בשני האתרים הדרגה מוסרת אם הרטיו נופל מתחת ל-0.95
המנצח: TL בנקודות

קלות הישרדות למשתמש ותיק
ככל שיותר קשה למשתמשים חדשים ככה קל יותר לותיקים. ספציפית זמני ההמתנה ב-TL הם מתנה למשתמשים ותיקים שכבר צברו באפר ורטיו טוב. לותיקים זה אפילו יותר קצת משמעותי מה-Free Leech ב-IPT.
המנצח: TL בנקודות

תרומה
בשני האתרים תרומה יכולה להציל אתכם ממצב קשה אם הולכים לחסום אתכם על רטיו ואתם לא מצליחים לתקן.
ב-IPT אתם מקבלים כמות מסויימת של ג'יגות העלאה, מספר הזמנות (בין 1-3) ודרגת VIP לתקופה מסויימת, הכל בהתאם לסכום התרומה. דרגת VIP הופכת אתכם לחסינים לגמרי לאזהרות רטיו ו-H&R למשך תקופת ה-VIP - אבל הרטיו שלכם ממשיך להיספר אז אתם צריכים לדאוג שבסוף התקופה יהיה לכם רטיו תקין או לתרום שוב.
"מסלול" תרומה נוסף מחליף את הג'יגות העלאה ב-Free Leech על כל האתר לתקופה מסויימת, כלומר מה שאתם מורידים לא נספר בכלל לרטיו שלכם, אבל ההעלאה כן נספרת.
ההחלטה אם יותר כדאי ללכת על Free Leech או ג'יגות העלאה + VIP די תלויה במצב הספציפי שלכם.
ב-TL הדבר היחיד שתקבלו בתמורה לתרומה הוא VIP לתקופה מסויימת בהתאם לסכום התרומה. ה-VIP עובד באותו אופן - אתם לא תקבלו אזהרות על רטיו או על H&R כל עוד ה-VIP בתוקף, אבל הרטיו שלכם ממשיך להיספר ובתום תקופת ה-VIP רצוי שהוא יהיה תקין (או לתרום שוב). אין בונוס של ג'יגות העלאה בתרומה - אם יש לכם בעיית רטיו הדבר היחיד שתרומה נותנת לכם זה עוד זמן כדי לתקן את המצב.
מחיר: ב-TL המחיר לכל חודש VIP משמעותית יותר זול מ-IPT. מצד שני התרומה ב-TL מתחילה מ-3 חודשים בעוד שב-IPT זה מתחיל משבועיים.
המנצח: IPT ב-KO

אי-פעילות
ב-IPT תימחקו אם לא תתחברו פעם בחודש לאתר. ניתן "להחנות" את המשתמש לעד 3 חודשים ואז הוא לא יימחק אבל גם לא תוכלו להוריד / לשתף בזמן הזה.
ב-TL משתמש רגיל נמחק אחרי חצי שנה ללא התחברות לאתר ו-PU נמחק לאחר 9 חודשים. אין אפשרות להחנות את המשתמש אבל גם בלי זה הזמן לפני המחיקה ארוך מאוד גם יחסית לאתרים שיש בהם את האפשרות.
בשני המקרים דרושה התחברות לאתר. השארת טורנטים פתוחים אינה מספיקה. מצד שני התחברות לאתר מספיקה להשאיר את המשתמש פעיל ואתם יכולים להישאר באתר שנים אם תתחברו אליו מידי פעם גם אם לא תורידו ולא תעלו כלום.
המנצח: TL ב-KO

סיכום כללי - נראה לי ש-IPT יותר קל לתחזוקה, זה מאוד מהותי בהתחלה כמשתמש חדש, אבל ככל שצוברים יותר ותק זה כבר פחות משמעותי. היצע התכנים דומה מאוד. משהו נוסף הוא גם שבמצב שאתרים מידי פעם נסגרים, שני האתרים האלה יכולים לגבות אחד את השני בצורה טובה.

קיבל תודות על-ידי 4 משתמשים:

#2
 DDD

DDD
 •  חברים בכירים
 • 1427 הודעות
  • מונה תודות: 127 תודות
130
מעולה
תודה רבה על ההשוואה אבל לפי דעתי האישית TL לא שווה יותר מדיי וכבר עדיף IPT .
יש אלטרנטיבה שלפי דעתי יותר טובה לפחות לתכנים שאני מחפש שזה סרטים ומשחקים שיש גם תכנים ישנים וזה ב FL .
עם כבר אז ההשואה לטראקרים הכללים הכי טובים אמורה להיות ביניהם וכמובן שעדיף להחזיק את שניהם :)

#3
 qpow2

qpow2
 •  חברים רשומים
 • 81 הודעות
  • מונה תודות: 10 תודות
13
רגיל

צפה בהודעהDDD, ב-11.06.2016 - 14:07 PM, אמר:

תודה רבה על ההשוואה אבל לפי דעתי האישית TL לא שווה יותר מדיי וכבר עדיף IPT .
יש אלטרנטיבה שלפי דעתי יותר טובה לפחות לתכנים שאני מחפש שזה סרטים ומשחקים שיש גם תכנים ישנים וזה ב FL .
עם כבר אז ההשואה לטראקרים הכללים הכי טובים אמורה להיות ביניהם וכמובן שעדיף להחזיק את שניהם :)
תודה על ההערה!
ספציפית אני באמת משווה בין שני טראקרים באותה קטגוריה, כמו שאמרתי אני מקטלג גם את TL וגם את IPT כ-Scene / 0day ולא כטראקרים כלליים.

ההגדרה שלי לגבי הקטגוריה הזאת היא -
 • רובם המוחלט של הטורנטים בטראקר הם Genuine Scene
 • ההפצות עולות בפורמט RAR מקורי
 • לאתר יש גישה ישירה ל-Top Sites והפצות עולות אליו באופן אוטומטי
 • הטראקר מופיע בטרייסרים כך שאפשר לעקוב אחרי הביצועים שלו
ספציפית לדעתי FL לא עונה לקטגוריה הזאת, או שלפחות הוא לא מופיע בטרייסר של הניוקנט שאני בודק. אם אני טועה אגב תקן אותי, אני אשמח לדעת.

#4
 Master-D

Master-D

  Man Utd 4 LIFE

 •  מנהלים
 • 860 הודעות
  • מונה תודות: 94 תודות
114
מעולה
 • מיקום: FSC
מצד אחד אחלה השוואה
מצד שני ההגדרה שלך לגבי הקטגוריה היא בעייתית משהו

1) רובם המוחלט של הטורנטים בטראקר הם Genuine Scene -

מה זה רוב מוחלט ?  ב IPT יש המון טורנטים שהם לא סצינה אלא P2P וגם הרבה מאוד טורנטים פרטיים (P2P זה דווקא יתרון לדעתי)


2) ההפצות עולות בפורמט RAR מקורי -

ב IPT מעלים גם הרבה מאוד טורנטים ללא כיווץ (שוב זה כבר קשור לטעם האישי של המשתמשים, חלק אוהבים וחלק לא)


3)

לאתר יש גישה ישירה ל-Top Sites והפצות עולות אליו באופן אוטומטי

-

לכל טראקר שמכבד את עצמו יש גישה Top Sites, כשאתה משווה בין טראקרים גדולים זה חסר משמעות#5
 Tears of Steel

Tears of Steel

  F.L.S

 •  צוות לשעבר
 • 2328 הודעות
  • מונה תודות: 445 תודות
327
מעולה
IPT מדהים
TL סתם חרא

#6
 Moran

Moran
 •  חברים בכירים
 • 1241 הודעות
  • מונה תודות: 97 תודות
55
טוב
 • מיקום: ZSC

צפה בהודעהMikel, ב-11.06.2016 - 17:32 PM, אמר:

IPT מדהים
TL סתם חרא

אמת ויציב

#7
 ToMeR8

ToMeR8
 •  חברים בכירים
 • 630 הודעות
  • מונה תודות: 68 תודות
28
רגיל
תודה על המידע...

גם אני סבור ש-IPT הוא טראקר טוב יותר, למרות שגם TL בסדר גמור

#8
 TheShark

TheShark
 •  חברים רשומים
 • 480 הודעות
  • מונה תודות: 57 תודות
50
טוב
אין מה להשוואות בכלל, TL עדיין מחפשים כי פעם הוא היה באמת מלך, אבל עם השנים ככל שעלו עוד ועוד אתרי טורנטים
IPT התעלה על TL גם בגלל המערכת שלהם שבתכלס אם תשתף 10 טורנטים [לא משנה הגודל שלהם] ל 48 שעות תוכל להיפטר מ HNR וגם מעצם העובדה שעולים אליו טורנטים מקבוצות שחרור יותר איכותיות מהשחרורים של הסצנה

#9
 TalSh

TalSh
 •  חברים רשומים
 • 30 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
איזה השקעה אשכול מאוד מעניין :)

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מאמר

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים