עבור אל תוכן

נקודות בונוס - מה כמה ולמה

• אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

qpow2

qpow2
  •  חברים רשומים
  • 81 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
13
רגיל
במדריך הזה אני אסקר את הנושא של נקודות בונוס בטראקרים.
סביר להניח שיהיו לי עוד תובנות ככל שאני אצבור נסיון אז אם השרשור הזה גדל תשתדלו לקרוא אותו עד הסוף כדי לראות אם הוספתי משהו חדש :)

ולעניינינו -

מה זה נקודות בונוס?
בנוסף ל-Upload ושיפור היחס בטראקר, בחלק מהטראקרים (לא כולם אבל לא מעט) מקבלים גם נקודות בונוס על טורנטים שמשתפים (כשהם ב-Seeding).
ההבדל הבסיסי ביותר בין ה-Upload לנקודות הבונוס זה שבסופו של דבר Upload Credit מקבלים רק כשמישהו מוריד מכם (וכולנו יודעים שבטראקרים פרטיים זה לפעמים יכול להיות קשה). נקודות בונוס לעומת זאת כמעט בכל הטראקרים אתם תקבלו על עצם זה שיש לכם טורנטים ב-Seeding, גם אם אף אחד לא מוריד אותם בפועל.

למה זה טוב?
בכל טראקר שיש בו נקודות בונוס תהיה "חנות וירטואלית" שאפשר לקנות בה דברים עם הנקודות שצברתם. ה"מוצרים" בחנות משתנים בין טראקר לטראקר אבל דבר אחד שתמיד קיים (לפחות בכל טראקר שאני ראיתי) זה אפשרות להמיר את הנקודות ב-Upload Credit (או לחילופין הקטנה של ה-Download) לצורך שיפור ה-Ratio.
מה שזה אומר בעצם זה שהאתרים האלה נותנים לכם אפשרות להתאושש במצב של Ratio רע כתוצאה מטורנט בעייתי שהורדתם ועכשיו אתם לא מצליחים לשתף - פשוט תשאירו אותו פתוח תקופה ממושכת ובסוף תוכלו לקנות את ה-Upload ולתקן את ה-Ratio שלכם גם אם לא הצלחתם לשתף. מוצרים נוספים שרואים לפעמים בחנות הם הזמנות לחלק ובקשות לטורנטים חדשים.

למה אתרים מציעים את זה?
קודם כל כדי לעזור לכם, אבל יש לזה גם סיבה נוספת - נקודות בונוס נותנות לכם אינטרס להמשיך לשתף טורנטים לאורך זמן. בטראקר שאין בו נקודות בונוס ברגע שטורנט קצת מתיישן וכבר אין כמעט מי שיוריד אותו אז אין סיבה להמשיך לשתף אותו ואז מה שקורה זה שטורנטים לא שורדים לאורך זמן. נקודות הבונוס אמורות לתת לכם אינטרס להמשיך לשתף טורנטים גם הרבה זמן אחרי שהורדתם אותם וע"י כך לשמור את הטורנט בחיים.

איך מקבלים נקודות בונוס?
פשוט תורידו טורנט ותשאירו אותו ב-Seeding אחרי שסיימתם להוריד. כל עוד הטורנט משותף אתם מקבלים נקודות (לרוב הנקודות מחושבות ומתווספות לכם לחשבון פעם בשעה). מה שכן שימו-לב שאתם חייבים להוריד את הטורנט עד הסוף. הורדה חלקית של הטורנט ושיתוף החלקים שהורדתם לא נחשב לצורך העניין כ-Seeding ואתם לא תקבלו עליו נקודות בונוס בכלל.

איך אני מקבל הרבה נקודות בונוס ומהר?
(הרי חיכיתם לשאלה הזאת, לא?)
אז קודם כל מי שחושב לרמות שיחפש מדריך אחר ובעצם אתר אחר כי כל מה שאני הולך לדבר עליו כאן הוא בהגדרה חייב להיות בהתאם לחוקים של הטראקר, אבל כל עוד אנחנו נשמעים לחוקים של הטראקר אין סיבה שלא ננסה למקסם את נקודות הבונוס שאנחנו מקבבלים.

דבר ראשון שחייבים לעשות זה לקרוא את כל ההסברים על נקודות הבונוס בטראקר הספציפי, כי כל טראקר מחלק אותן לפי קריטריונים שונים. זה יכול להיות לפי כמות הטורנטים שבשיתוף, כמות המידע המשותף או לפעמים גם משהו אחר (הודעות בפורום, שהות ב-IRC, תודות שקיבלתם וכו') - בחלק גדול מהמקרים גם תיתקלו באיזושהי קומבינציה שלהם.
לפני כל דבר תקראו ותבינו איך בדיוק נקודות הבונוס בטראקר שלכם עובדות.
חשוב לקרוא גם את כל החוקים של הטראקר - יכול להיות שאחת השיטות שאני ארשום כאן היא נגד החוקים של טראקר כלשהו וזה עלול לגרום לחסימה שלכם. האחריות היא עליכם, בשום פנים ואופן אסור "לנסות" דברים שנגד החוקים של האתר.

עכשיו בואו נדבר על שיטות החלוקה הנפוצות ואיך אפשר למקסם איתן את הנקודות -
  • כמות הטורנטים המשותפים - במקרה כזה יש לנו יחסית חיים קלים. המטרה היא פשוט למקסם את מספר הטורנטים שאנחנו משתפים, ומכיוון שלרוב אין הגבלה על מספר טורנטים אלא על שטח דיסק, הפתרון הוא פשוט להוריד את הטורנטים הכי קטנים שיש באתר ולשתף אותם לנצח. לרוב אלה יהיו כל מיני תוכנות, ספרים דיגיטליים וכו'. אמורים להיות טורנטים קטנים כאלה ברוב האתרים (אלא אם זה טראקר מיוחד לסרטי HD ואז אתם בבעיה).
    תבדקו האם יש מגבלה על כמות הטורנטים, לדוגמה אתר מסויים מחלק נקודות בונוס עד 10 טורנטים פועלים בו"ז. אתם יכולים לשתף גם מעבר לזה אבל לא תקבלו על זה עוד נקודות. במקרה הזה אתם תרצו להוריד בדיוק 10 טורנטים קטנים ולהשאיר אותם משותפים. ככה אתם תדאגו שלא משנה מה אתם עושים באתר, אתם תמיד מקבלים את המקסימום נקודות שיש.
    אם אין מגבלה של טורנטים, תורידו טורנטים קטנים בהתאם למה שאתם יכולים להרשאות לעצמכם לפי ה-Ratio שלכם באתר ושטח הדיסק שיש לכם. בגדול הייתי ממליץ ששטח הדיסק המוקצה לטורנטים קטנים מכל האתרים ביחד יהיה גג 10% משטח הדיסק הכולל שיש לכם לטורנטים.
  • כמות המידע המשותף - הכוונה פה היא שאתם מקבלים את הנקודות ביחס לכמות המידע (ב-GB) שיש לכם זמין לשיתוף. במקרה כזה המצב יותר בעייתי כי שטח דיסק הוא לרוב מה שאנחנו תכלס מוגבלים בו.
    אין לזה פתרון טוב יותר מידי, במיוחד אם אתם רק בטראקר אחד. אם אתם בשניים ומעלה אז כבר יש משהו, וזה להשתמש בריסידינג - נניח שאנחנו רוצים לשתף 100GB, אז נמצא טורנטים זהים בשני הטראקרים בגודל כולל של 100GB, נוריד מאחד מהם (או בכלל ממקור חיצוני) ונשתף בשניהם. אם הטורנטים זהים אפשר לשתף אותם מאותה תיקיה ולא צריך ליצור שני עותקים, ככה שבעצם אנחנו מקבלים בשני האתרים נקודות עבור שיתוף של 100GB ואנחנו תופסים 100GB בסה"כ עבור שניהם ביחד.
    כמובן, גם כאן תבדקו האם יש הגבלה כלשהי על כמות המידע שמקבלים עליו נקודות, אם כן ננסה לכוון לכמות הזאת שתהיה משותפת באופן קבוע, גם אם זה טורנטים ישנים. אם אין הגבלה מורידים בהתאם ל-Ratio ולשטח הדיסק. בכל מקרה במצב הזה מומלץ לא להפסיק לשתף אף טורנט כל עוד לא נגמר לנו המקום בדיסק.
  • כל דבר אחר - אם האתר מצ'פר אתכם על זה שאתם פעילים בפורום או ב-IRC או בכל דבר ויש לכם זמן אז תהיו פעילים. מה שכן אל תהיו ספאמרים - אם יש נקודות בונוס על פוסטים בפורום אל תתחילו להפציץ את הפורום בהודעות זבל, זאת דרך טובה לעוף מהאתר. פשוט תסתכלו בפורום לעיתים תכופות ותראו אם יש הודעה שיש לכם משהו ענייני להגיב עליה.
  • קומבינציות - סומך עליכם שתסתדרו.
זהו בינתיים, בטח אני אזכר עוד, אני אוסיף לשרשור במידת הצורך.

נערך על-ידי qpow2, 25.05.2016 - 22:24 PM.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מדריך שיתוף

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים