עבור אל תוכן

קל ומהיר יותר: גרסת כרום החדשה מציגה שיפור בצריכת הזיכרון והסוללה

• אנא התחבר בכדי להגיב
2 תגובות לנושא זה

Richi

Richi
  •  חברים בכירים
  • 348 הודעות
    • מונה תודות: 155 תודות
93
טוב מאוד
כרום, שסובל מתדמית של זולל משאבי מערכת, מתחדש בגרסה חדשה עם חסכון בצריכת זיכרון וסוללה וחסימת Flash חכמה

תמונה שפורסמה

כשליש מהמשתמשים בעולם עושים שימוש בכרום; אולם לצד יציבות וערימה נאה למדי של תוספים, הדפדפן של גוגל נודע לשמצה בשל היותו זולל משאבי מערכת כמו זיכרון וסוללה, כשאתם בלפטופ. גרסת 45 החדשה של הדפדפן כוללת מספר לא קטן של פיצ'רים חדשים, ביניהם כאלו שיהפכו את הדפדפן לקצת יותר ידידותי למחשב.

חיסכון של עד 25 אחוזים בצריכת הזיכרון

אחד הפיצ'רים הנחמדים בכרום הוא ה-Continue where you left off: כאשר אתם סוגרים את הדפדפן, או כאשר הוא קורס למשל, ברגע שתריצו אותו שוב, ישחזר הכרום אוטומטית את כל הטאבים שהיו פתוחים לפני הסגירה או הקריסה. הפיצ'ר הזה עובר שידרוג ומעתה כרום ישחזר את הטאבים לפי סדר השימוש בהם – כלומר, את הטאבים שהיו בשימוש ממש בזמן הסגירה הוא ישחזר ראשונים, כדי שתוכלו לחזור מייד להיכן שהייתם, בלי לחכות לטעינה של טאבים שלא היו בשימוש. בנוסף, לפני השיחזור יבדוק הדפדפן את מצב הסוללה או הזיכרון של המערכת, ואם אחד מהם נמוך במיוחד, הוא ישחזר רק את הטאבים החשובים או אלו שהיו בשימוש, ואת השאר הוא רק יציג ככותרת. אם תרצו, תוכלו ללחוץ עליהם והטאב ייטען.
פיצ'ר חדש נוסף הוא מנגנון פינוי הזיכרון. כאשר כרום מזהה שטאב מסויים לא פעיל, הוא ינצל את הזמן הזה, כדי לפנות זיכרון במערכת. בגוגל מתגאים כי בממוצע הם מצליחים לחסוך כ-10 אחוזים מהזיכרון של כרום, אם כי, כאשר אנחנו עושים שימוש באפליקציות ווב מורכבות יותר, שעושות שימוש כבד ב-Javascript, כמו למשל Gmail, מושג חיסכון של 25 אחוזים בצריכת הזיכרון.
פיצ'ר נוסף, עליו כתבנו לאחרונה, הוא חסימת תוכן Flash לא חשוב. מעתה, כאשר ניתקל באתר מסויים בתוכן מבוסס Flash, ידע הכרום האם מדובר בתוכן חשוב וחיוני, למשל וידאו שאנחנו רוצים לצפות בו, או האם מדובר בבאנרים או פרסומות Flash אחרות. במקרה שלא מדובר בתוכן חיוני, כרום לא יציג אותו אוטומטית וכך ייחסכו לא מעט משאבי מערכת וכאבי עיניים מבאנרים קופצניים ואנימציות מטופשות. במקום ה-Flash נקבל כפתור טעינה, כך שאם כרום פספס, ומדובר בתוכן רצוי לנו, נוכל לטעון אותו על ידי לחיצה.

צריכת הזיכרון בכרום 45 החדש מול כרום 43:
https://youtu.be/jnCxYypAFbk
קרדיט:יניב אביטל,גייקטיים.

נערך על-ידי reuma1, 06.09.2015 - 11:05 AM.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5496 הודעות
    • מונה תודות: 339 תודות
275
מעולה
מגניב לגמרי,
תמיד חיכיתי שיסדרו את זה. אף על פי שאף פעם לא כל כך הרגשתי את זה, יש לי 8 ג'יגה זיכרון ואף פעם לא היה לי בעיה שהרגשתי עומס בגלל הכרום.

iSolt

iSolt

F.L.S

•  צוות לשעבר
  • 2179 הודעות
    • מונה תודות: 429 תודות
310
מעולה

צפה בהודעהNeoTrix, ב-06.09.2015 - 21:14 PM, אמר:

מגניב לגמרי,
תמיד חיכיתי שיסדרו את זה. אף על פי שאף פעם לא כל כך הרגשתי את זה, יש לי 8 ג'יגה זיכרון ואף פעם לא היה לי בעיה שהרגשתי עומס בגלל הכרום.

תמונה שפורסמה

תמונה שפורסמה

הכל זה עניין של כמות הטאבים שאתה פותח, כשהגעתי ל176 טאבים כן זה הגיע ל50GB ראם.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים