עבור אל תוכן

פופקורן טיים: ׳הוליווד אשמה בהיקף הפיראטיות׳ • אנא התחבר בכדי להגיב
תגובה אחת לנושא זה

#1
 Richi

Richi
 •  חברים בכירים
 • 377 הודעות
  • מונה תודות: 175 תודות
101
מעולה
מפתחי פופקורן טיים מאשימים את המדיניות של תעשיית הקולנוע האמריקאית בפופולריות ההולכת וגוברת של צריכת תכנים באופן פיראטי. במקביל, במספר מדינות החלו לתבוע משתמשים פרטיים שעושים שימוש באפליקציה

תמונה שפורסמה

פופקורן טיים, האפליקציה ש"זכתה" בזמן האחרון לכינוי הבלתי מחמיא "נטפליקס של הפיראטים" (Netflix for Pirates), ממשיכה להתמודד מול לחצים מצד מחזיקי זכויות יוצרים של סרטים. אבל מפתחי פופקורן טיים לא רק שאינם מתכוונים להתקפל מעמדתם בעתיד הנראה לעין, אלא עולים להתקפה נגד תעשיית הקולנוע בהוליווד.

מפנים אצבע מאשימה להוליווד

מפתחי פופקורן טיים טוענים כי האשמה העיקרית בפופולריות הרבה של האפליקציה ובהעדפה של הציבור לצפיה ישירה פיראטית היא לא אחרת מאשר הוליווד עצמה. לטענת המפתחים, הדבר נובע מכך שהוליווד אינה מספקת אופציות חוקיות לצפיה במחיר הגיוני. במכתב רשמי שפרסמו בשעות האחרונות טוענים המפתחים: "אנשים מוכנים לשלם דמי מנוי, אבל רבים מהמשתמשים כרגע מסרבים לשלם על קטלוג שמוגבל על פי מדינות. גם המחיר עצמו עלול להיות בעייתי: 20 דולר בארצות הברית אינם שווי ערך כמו 20 דולר באוגנדה". צוות פופקורן ממשיך ושואל "למה אנשים בצרפת צריכים לחכות שנתיים כדי לצפות בסרט ששודר כבר בארצות הברית, אם שניהם שילמו את אותו הסכום?" לדברי פופקורן טיים, ההגבלות הללו הן מה שדוחף אנשים לחפש אלטרנטיבות בלתי רשמיות ברשת האינטרנט והדבר נובע מהמדיניות שמפעילה הוליווד.
"האינטרנט קירב בין אנשים והם החלו להבין שיש דברים שאינם מקובלים עליהם. אז הם מחפשים אלטרנטיבות, גם אם הן כרוכות בכניסה אל תחום בלתי חוקי". חשוב לציין כי מצד אחד מפתחי פופקורן טיים עצמם רואים את האפליקציה שלהם בתור מוצר חוקי לחלוטין, אך מצד שני הם מבינים כי חלק מהמשתמשים בה עוברים על החוק.

משתמשי פופקורן טיים על הכוונת

בשבוע שעבר דווח כי 11 אמריקאים שהשתמשו בפופקורן טיים נתבעו באופן אישי על הפרת זכויות יוצרים באמצעות הפצת חומרים ללא אישור, בעיקר וידאו. הנאשמים נתבעו על ידי יוצרי סרט קומדיה בשם "הסנדלר" (The Cobbler) והם נדרשים לשלם פיצויים בסך של 150 אלף דולר, במקביל להפסקה לאלתר של הפצת סרטים באופן פיראטי.
איום נוסף על משתמשי פופקורן טיים מגיע השבוע מכיוון נורבגיה, שם המחלקה הנורבגית של ברית הזכויות (The Norwegian division of Rights Alliance) מתכוונת לתבוע 75 אלף משתמשים מקומיים. לטענת המחלקה הנורבגית, פופקורן טיים יצרה זינוק עצום בהיקף צריכת התכנים הפיראטים במדינה.
"יש לנו מידע על משתמשים של פופקורן טיים", נמסר מהמחלקה. "מותר לנו להשתמש במידע הזה על פי חוק, ויכול להיות שמישהו ימצא מתנה קטנה בתיבת הדואר שלו בעונת הסתיו הקרובה".
קרדיט:עדי פרל,גייקטיים

קיבל תודות על-ידי 3 משתמשים:

#2
 Tears of Steel

Tears of Steel

  F.L.S

 •  צוות לשעבר
 • 2345 הודעות
  • מונה תודות: 446 תודות
327
מעולה
צודקים!

שמישהו יספק לי את זה ב49 שקל לחודש בHD עם כתוביות בעברית, אין לי בעיה לשלם.
תמונה שפורסמה

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים