עבור אל תוכן

חלונות 10 לוקחת מרוחב הפס שלכם על מנת לעדכן משתמשים נוספים

• אנא התחבר בכדי להגיב
19 תגובות לנושא זה

Richi

Richi
  •  חברים בכירים
  • 348 הודעות
    • מונה תודות: 155 תודות
93
טוב מאוד
זוכרים איך רק אתמול דיברנו על נפחי המידע העצומים שנדרשה מיקרוסופט להעביר בכדי לאפשר ל-14 מיליון משתמשים לבצע את העדכון המיוחל לחלונות 10 בתוך פחות מיומיים? ובכן, כעת אנחנו נחשפים לשיטה המעניינת שבה ענקית התוכנה נוקטת בכדי לעמוד במשימה.
לפי דיווח של האתר thenextweb, בחלונות 10 קיימת אפשרות, אשר מופעלת כברירת מחדל וללא יותר מדי הודעות ברורות בנושא למשתמש, שמעניקה יכולת שיתוף עדכונים בין המשתמשים – כלומר, משתמשים שיבקשו להוריד את קבצי ההתקנה לחלונות 10 או עדכונים, יוכלו לקבל אותם לא רק ישירות משרתיה של מיקרוסופט אלא גם ממשתמשי חלונות 10 אחרים, באופן שדי דומה לשיטת ה-Peer2Peer שמופעלת עבור קבצי טורנט.
האפשרות עצמה היא יוזמה לא רעה שאמורה לסייע לכלל הצרכנים לקבל הורדות מהירות ואפקטיביות יותר של עדכונים ויישומי חלונות למיניהם, אך עצם העובדה שהיא מופעלת אוטומטית בכל גירסאות ה-Home וה-Pro של חלונות 10, ללא קבלת רשות מפורשת לכך מהמשתמש – גוררת (פעם נוספת) כעס מצד חלק מהם.
קיימת אפשרות לכיבוי האפשרות (ש"גוזלת" חלק מינורי יחסית מרוחב פס ההעלאה שלכם, לטענתה של מיקרוסופט), אך בכדי להגיע אליה תצטרכו להגיע אל תפריט ה'מתקדם' באפשרויות יישום ה-Windows Update, שכנראה לא ממש היה מעניין אתכם אילולא המידע הזה. לא יפה, מיקרוסופט, פעם שנייה.
תמונה שפורסמה תמונה שפורסמה תמונה שפורסמה
רק בתפריט שקבור די עמוק תוכלו למצוא את האפשרות לבטל את שיתוף הקבצים המדובר
קרדיט:אלכס שפירו

קיבל תודות על-ידי 3 משתמשים:

IMAGINE

IMAGINE
  •  צוות לשעבר
  • 1993 הודעות
    • מונה תודות: 105 תודות
62
טוב
תודה על השיתוף .

מי שרוצה לבטל לחלוטין את העדכונים למערכת ההפעלה, עושה זאת כך.
win + r ( כדי להיכנס ל- הפעלה )
מקלידים services.msc
ואז מחפשים "windows update"
ואז במאפיינים שלו משנים ל- disabled

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

Richi

Richi
  •  חברים בכירים
  • 348 הודעות
93
טוב מאוד

צפה בהודעהIMAGINE, ב-02.08.2015 - 09:51 AM, אמר:

תודה על השיתוף .

מקלידים services.msc
תודה לך IMAGINE על הטייפ :)
אני חושב שאולי כדאי לפתוח נושא (או לשנות את הכותרת)ולרכז טייפים,טריקים ופתרונות ל וונידוס 10,
בסה"כ זאת מערכת חדשה והחברים יוכלו במקום מרוכז אחד לעדכן ולהתעדכן.

ToMeR8

ToMeR8
  •  חברים בכירים
  • 630 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
28
רגיל

צפה בהודעהIMAGINE, ב-02.08.2015 - 09:51 AM, אמר:

תודה על השיתוף .

מקלידים services.msc

איזו סיבה טובה יכול להיות לביטול העדכונים לוינדוס החדש?

הרי בסוף העדכונים מיועדים לתקן באגים ולסתום חורי אבטחה ...

IMAGINE

IMAGINE
  •  צוות לשעבר
  • 1993 הודעות
    • מונה תודות: 105 תודות
62
טוב
מ- ניסיון של אחרים במערכות ההפעלה הקודמות, לפעמים יש עדכונים למערכת ההפעלה שמתנגשים בתוכנה של התקנים שונים במחשב , וזה יכול לגרום לבעיות .
באופן אישי הפעלתי את העדכונים שוב, אחרת אין גישה לחנות של האפליקציות .

scodoo2

scodoo2
  •  חברים רשומים
  • 723 הודעות
    • מונה תודות: 75 תודות
47
בינוני
בקיצור, לא למהר לעבור לחלונות 10

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ToMeR8

ToMeR8
  •  חברים בכירים
  • 630 הודעות
    • מונה תודות: 68 תודות
28
רגיל

צפה בהודעהscodoo2, ב-07.08.2015 - 17:30 PM, אמר:

בקיצור, לא למהר לעבור לחלונות 10

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

דווקא אחלה וינדוס לטעמי - גם מבחינת עיצוב, מהירות, פשטות ותאימות - הכול ..

אם תנסה לחפש עליו ביקורות בפורומים בחו"ל גם תמצא ביקורות טובות

נערך על-ידי ToMeR8, 07.08.2015 - 18:02 PM.

NeoTrix

NeoTrix
  •  מנהלים ראשיים
  • 5496 הודעות
    • מונה תודות: 339 תודות
275
מעולה
תודה על המידע,
דווקא הם יישמו אחלה של רעיון, אבל באמת לא כל כך מוצא חן בעיניי שכברירת מחדל זה דלוק,
ולכן כיביתי את זה. (מקווה שאני לא אפגע לעצמי ב-Ratio באתר של Microsoft חחחחחחחחחחח)

xOMajorClubberOx

xOMajorClubberOx
  •  חברים רשומים
  • 78 הודעות
    • מונה תודות: 2 תודות
4
רגיל
האמת זבל של מערכת ... עוד יותר גרוע שמייקרוסופט משתמשת ברוחב פס של לקוחות ללא ידיעה מראש בלשתף עדכונים לשאר הלקוחות שלא נדבר שווינדוס עשר אוספת מידע על הרגלי שימוש וסיסמאות שמקלידים במחשב... אני מזמן עברתי ללינוקס ... חינמי מאובטח ויש לי שליטה מלאה על המערכת הפעלה ואנט יכול לשנות משבא לי.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

נערך על-ידי xOMajorClubberOx, 11.08.2015 - 05:14 AM.

Richi

Richi
  •  חברים בכירים
  • 348 הודעות
93
טוב מאוד

צפה בהודעהxOMajorClubberOx, ב-11.08.2015 - 05:14 AM, אמר:

האמת זבל של מערכת ... עוד יותר גרוע שמייקרוסופט משתמשת ברוחב פס של לקוחות ללא ידיעה מראש בלשתף עדכונים לשאר הלקוחות שלא נדבר שווינדוס עשר אוספת מידע על הרגלי שימוש וסיסמאות שמקלידים במחשב... אני מזמן עברתי ללינוקס ... חינמי מאובטח ויש לי שליטה מלאה על המערכת הפעלה ואנט יכול לשנות משבא לי.

האמת שקראתי לא פעם תגובות כאלה ממשתמשי לינוקס ..החלטתי הפעם לשאול ובאמת זה לא לצורך הוויכוח אלה להבין  ואני מקווה שיהיה לך את הסבלנות להסביר ולהבהיר :)
אם הלינקוס כול כך טוב,חינמי,מאובטח וכו' למה הוא פחות פופולרי מהווינדוס ? זה בגלל יחסי הציבור ללינוקס או יותר נכון מחוסר יחסי ציבור ללינוקס ?
למה כול אלה שמתלוננים על הווינדוס לא עוברים ללינוקס ?
האם כול התוכנות שאני משתמש בהן היום יעבדו גם בלינוקס מבלי שאצטרך להמציא את הגלגל מחדש ?
יש המון שיחרורים וגרסאות ללינוקס,איזה גרסה מתאימה לי,כמה שטח דיסק היא תופסת ? ועד כמה המעבר הזה מסובך ?
ולבסוף אם אני מוצא שלינוקס לא מתאימה לי יש דרך חזרה (Roll back)  כמו בווינדוס או שיש צורך לשחזר את הגיבוי ?
תודה מראש :)

נערך על-ידי reuma1, 11.08.2015 - 13:05 PM.

DoctorWho

DoctorWho
  •  חברים רשומים
  • 666 הודעות
    • מונה תודות: 137 תודות
123
מעולה

צפה בהודעהreuma1, ב-11.08.2015 - 12:43 PM, אמר:

האמת שקראתי לא פעם תגובות כאלה ממשתמשי לינוקס ..החלטתי הפעם לשאול ובאמת זה לא לצורך הוויכוח אלה להבין  ואני מקווה שיהיה לך את הסבלנות להסביר ולהבהיר :)
אם הלינקוס כול כך טוב,חינמי,מאובטח וכו' למה הוא פחות פופולרי מהווינדוס ? זה בגלל יחסי הציבור ללינוקס או יותר נכון מחוסר יחסי ציבור ללינוקס ?
האם כול התוכנות שאני משתמש בהן היום יעבדו גם בלינוקס מבלי שאצטרך להמציא את הגלגל מחדש ?
יש המון שיחרורים וגרסאות ללינוקס,איזה גרסה מתאימה לי,כמה שטח דיסק היא תופסת ? ועד כמה המעבר הזה מסובך ?
ולבסוף אם אני מוצא שלינוקס לא מתאימה לי יש דרך חזרה (Roll back)  כמו בווינדוס או שיש צורך לשחזר את הגיבוי ?
היום לינוקס מתחיל להיות יותר פופולרי מאי פעם בזכות ubuntu שהיא מערכת ההפעלה הידידותית למשתמש הרגיל.
מומלץ מאוד להתחיל להשתמש ולגלות עולם אחר לגמרי, לעט לעט תראה שכל מה שאתה עושה וצריך יש שם בצורה טיפה אחרת,
אבל יותר טובה ויותר יציבה,
המערכת עצמה לא דורשת הרבה וניתן להריץ על מחשבים ישנים גם כן, מהירות שיא, ביטוחית שיא,
אפשר להתקין לצד windows או אפילו להריץ במחשב וירטואלי (vbox).
אני משתמש בה כבר יותר מ-8 שנים ומחזיק את ה-windows רק בגלל ה-photoshop וגם לאחרונה אני תופס את עצמי משתמש יותר ב-gimp
כי מתעצל לעשות ריסטרט בשביל להיכנס ל- windows
אין וירוסים ולא צריך כל השטויות של האנטיוירוס וכד'
אתה משתמש במחשב ולא המחשב משתמש בכך כמו ב-windows
בהצלחה!

נערך על-ידי DoctorWho, 11.08.2015 - 13:55 PM.

Richi

Richi
  •  חברים בכירים
  • 348 הודעות
93
טוב מאוד
תודה לך דר :)
כרגיל תשובה מפורטת ,ברורה ומקצועית.
ברור שיש עוד מרחק גדול והמון שאלות שיעלו אבל בשלב הראשון זה מספיק,
כבר מצאתי באינטרנט חומר ומדריך התקנה של אובנטו בעברית ונראה איך הדברים יתקדמו.
שוב המון תודה רבה :)

DoctorWho

DoctorWho
  •  חברים רשומים
  • 666 הודעות
123
מעולה
תמונה שפורסמה

Richi

Richi
  •  חברים בכירים
  • 348 הודעות
93
טוב מאוד
כמה שזה נכון חחחחחחחחח ,גדול :)

xOMajorClubberOx

xOMajorClubberOx
  •  חברים רשומים
  • 78 הודעות
    • מונה תודות: 2 תודות
4
רגיל

צפה בהודעהreuma1, ב-11.08.2015 - 12:43 PM, אמר:

לינוקס היא מערכת הפעלה בקוד פתוח
מאובטחת יותר אין לה ווירוסים מערכת ניהול קבצים הקבה יותר טובה מ ntfs אתה קובע מה אהיה לך במערכת הפעלה היא לא אוספת מידע אליך ושלוחת לחברה או ארגון שאחרי על הפיתוח של מערכת הפעלה ...
אתה יכול לשנות בה הכל ולהתאים אותה לשימושים שלך כגון סוג שולחן עבודה מנהל קבצים עדכונים חינמים רוב החברות אחסון הגדולות מריצות לינוקס כי גם לחברות היא חינמית למעט redhat שהיא מסחרית ...

יש עוד מיחיון יתרונות בלינוקס ככה שאני לא יתחיל לפרט אתה יכול לחפש בגוגל יש מלא מאמרים למה לינוקס יותר טובה מווינשיט של מייקרוקקה .... לגבי פופולריות שלה זה לא שהיא לא נפוצה פשוט רוב אנשים רגילים לווינדוס וחושבים שלינוקס זה חלון שחור שצריך לרשום פקודות ובגלל זה נרתעים

החיסרון של שלינוקס זה שהיא לא מריצה תוכנות של ווינדוס כמו שמערכת הפעלה של אפל לא מריצה תוכנות של ווינדוס למרות שללינוקס יש מאגר תוכנות חלופיות לווינדוס והתוכנות חינמיות גם בלינוקס אתה לא צריך להתקין דרייברים הכל עובד ישר אחרי התקנה נדיר לתקל בחומרה שמצריכה דרייבר מסויים אבל גם לזה יש חלופה ...
לינוקס יכולה לעבוד על כל מחשב ענתיקה בלי בעיה לדוגמה פנטיום ארבע אם שני ג'יגה ראם ....

הפצות פופולריות הם
Fedora
Ubuntu
Linux mint

והכי נוחה להתאמה אישית שבא אתה קובע מה לתהתקין מאפס זה Arch Linux

הסברתי לך ככה בקצה של הקצה של המזלג
אבל כנס לגוגל תמצא מאמרים בהרכבה על לינוקס

DoctorWho

DoctorWho
  •  חברים רשומים
  • 666 הודעות
123
מעולה
שימו לב!

Windows 10 sending the index of all connected drives to cs1.wpc.v0cdn.net.  That belongs to MarkMonitor, one of the world's largest anti-piracy and brand protection companies owned by thompson-reuters

אין שום דבר בחינם!

וזאת רק ההתחלה, חלק מהאתרים כבר התחילו לחסום W10

Richi

Richi
  •  חברים בכירים
  • 348 הודעות
93
טוב מאוד

צפה בהודעהDoctorWho, ב-19.08.2015 - 12:47 PM, אמר:

שימו לב!

Windows 10 sending the index of all connected drives to cs1.wpc.v0cdn.net.  That belongs to MarkMonitor, one of the world's largest anti-piracy and brand protection companies owned by thompson-reuters

אין שום דבר בחינם!

וזאת רק ההתחלה, חלק מהאתרים כבר התחילו לחסום W10
תודה לך DoctorWho על השיתוף :)

אני חושב שזאת התנהגות והפרה בוטה  של נורמות התנהגות ע"י חברה בין לאומית שמנצלת ברגל גסה את חוסר הידע והתמימות של המשתמשים,
חודרת לפרטיות,משתמשת במשאבי המחשב ,הרי זה לא היגיוני שהם מחליטים להפוך את המחשבים לרשת הפצה שלהם מבלי לקבל רשות,זה לא הגיוני
שמישהו ישתמש במחשב של לקוח ובחינם על מנת לשפר את התוכנה שהוא מוכר בכסף מלא ומי יודע מה עוד ותוך כדאי הוא אוסף נתונים עבור גוף שלישי ללא אישור מפורש של המשתמשים ובסוף עוד יתברר שהם כורים מטבעות על חשבוננו.
לטענה שלהם שבמידה ואני לא מסכים אני יכול לבטל אז ראשית אני לא מאמין,הם תמיד יכולים למצוא דרך כן לאסוף נתונים ודבר שני הדרך הנכונה היא הסכמה מראש לאפשר להם לבצע דברים כאלה או אחרים,ידועים וברורים.
לדעתי לא רחוק היום שבו הם "יזכו" לתביעה יצוגית גם בארה"ב (למרות שאולי בארה"ב יש להם אישור או הסכמה בשתיקה מהמימשל)וגם באירופה על שימוש לא מורשה והפרת הפרטיות במיליוני דולרים.
בושה וחרפה!

נערך על-ידי reuma1, 19.08.2015 - 15:45 PM.

DoctorWho

DoctorWho
  •  חברים רשומים
  • 666 הודעות
123
מעולה
ויש המשך:

-It sends all text you type anywhere (not just into search) every 30 minutes to MS. If you type about a holiday to your blog, next day you'll see holiday ads.

- every 30 minutes it sends your geolocation and network info

-if you type a telephone number into Edge it sends it to MS after 5 min

-if you type anywhere in windows a name of some movie, windows will start indexing all your media files after a while and will send it to MS after 30 minutes of your inactivity

-after installing W10, it will send about 35MB of data once

-after turning on your webcam for the first time it sends data to microsoft once. Probably your photo.

-everything you say is transferred to MS, it works even if you disable and remove and uninstall cortana. Parts of Cortana are needed for the core of the OS to run. Confirmed by MS helpdesk. You can be identified by your voice anywhere near a microphone after they get enough data from you.

-Voice to text is transferred instantly

-voice is transferred every 15 min, 80MB of data

-after 15 minutes of your inactivity or when screensaver is on, network activity ramps up and everything else is being sent to MS

-blocking in hosts doesnt work, IPs are hardcoded into their code and DLLs

לפי הכתבה כל הבדיקות נעשו בפועל

Richi

Richi
  •  חברים בכירים
  • 348 הודעות
93
טוב מאוד
שוב תודה על השיתוף,
ממש לא להאמין ,כמו להיות בשידור חי.
כותב הכתבה מציע פתרון או פתרונות אפשריים מלבד שינמוך ?

DoctorWho

DoctorWho
  •  חברים רשומים
  • 666 הודעות
123
מעולה

צפה בהודעהreuma1, ב-19.08.2015 - 16:10 PM, אמר:

שוב תודה על השיתוף,
ממש לא להאמין ,כמו להיות בשידור חי.
כותב הכתבה מציע פתרון או פתרונות אפשריים מלבד שינמוך ?
לבינתיים זה המידע שיש

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים