עבור אל תוכן

הכרזה דרמטית של אינטל: טכנולוגיה שתהפוך את כונני ה-SSD למהירים פי 1000 • אנא התחבר בכדי להגיב
2 תגובות לנושא זה

#1
 Richi

Richi
 •  חברים בכירים
 • 377 הודעות
  • מונה תודות: 175 תודות
101
מעולה
25 שנים חלפו מאז שהוצגה טכנולוגיית זיכרון חדשה. עתה מכריזות אינטל ומיקרון על 3D XPoint שמהירה יותר פי 1,000 מהטכנולוגיות הקיימות כיום. המוצרים הראשונים יגיעו לשוק כבר בשנה הבאה

תמונה שפורסמה


רוב חדשות הטכנולוגיה מתעסקות מטבע הדברים בשידרוגים ובשיפורים של טכנולוגיות קיימות. לא בכל יום אנו קוראים על טכנולוגיה חדשה לגמרי שבאה להחליף טכנולוגיה שנמצאת בשימוש כ-25 שנים. היום (ג') חושפות אינטל וחברת Micron Technology את ה-3D XPoint, טכנולוגיה חדשה לגמרי בתחום הזיכרון הבלתי-נדיף. הטכנולוגיה החדשה יוצרת למעשה קטגוריית זיכרון חדשה, שתתחרה בהארד-דיסקים וב-SSD כפי שהוא מוכר לנו היום ותציג ביצועים מהירים במיוחד.
מהירה יותר פי 1,000 מטכנולוגיית ה-NAND

טכנולוגיית ה-3D XPoint היא מהירה ובעלת עמידות גבוהה עד פי 1,000 מהטכנולוגיות הקיימות כיום, ומסוגלת להפוך כמות נתונים עצומה, שנמדדת בזטה-בייטים (כלומר, מיליארדי טרה-בייטים) למידע רב ערך תוך מיליוניות השניה.
אז מה זה אומר בפועל? בואו ניקח את זמן השיהוי בשליפת נתונים: בזיכרון HDD, או הארד-דיסק, הזמן נמדד במילי-שנייה, כלומר, אלפית השנייה; בזיכרון Nand שמרכיב כיום כונני SSD, הזמן נמדד במיקרו-שנייה, כלומר מיליונית השנייה; ובטכנולוגיית ה-3D XPoint החדשה הזמן נמדד בננו-שניות, כלומר מיליארדית השנייה.
לשם המחשה, בזמן שהיה לוקח לטכנולוגיית HDD לרוץ מצד אחד של מגרש כדורסל לצד השני, טכנולוגיית NAND הייתה מסיימת מרתון – ואילו טכנולוגיית 3D XPoint הייתה משלימה הקפה אחת של כדור הארץ. תודו שזה מרשים.
לדברי אינטל, הצורך בטכנולוגיית זיכרון חדשה עלה כתוצאה מהגידול העצום במספר ההתקנים והשירותים הדיגיטליים המחוברים, שיוצר כמויות מסיביות של נתונים חדשים. מבדיקה שערכה החברה עולה כי יותר מ-300 שעות של סרטוני וידאו מועלים לאתר יוטיוב מדי דקה, כ-20 מיליון תמונות נצפות וכ-3,000 מהן מועלות לאתר התמונות פליקר בדקה, ומידי דקה עוברים באינטרנט כ-640,000 ג'יגה בייט של נתוני IP מכל רחבי העולם. לצורך הפיתוח של הטכנולוגיה החדשה פותחו תרכובות חומרים וארכיטקטורות cross point ייחודיות הצפופות פי 10 מזיכרון רגיל.
בתגובה להכרזה מסר רוב קרוק, סגן נשיא בכיר ומנהל כללי של קבוצת פתרונות הזיכרונות הבלתי-נדיפים באינטל: "במשך עשרות שנים חיפשה התעשייה אחר דרכים לקיצור השיהוי בין המעבד והנתונים, על מנת לאפשר ניתוח מהיר יותר". לדבריו, "הקטגוריה החדשה של זיכרונות בלתי-נדיפים משיגה את המטרה ומספקת ביצועים המשנים את כללי המשחק בפתרונות זיכרון ואחסון".
מתי נראה כונן בטכנולוגיית 3D XPoint

השימושים האפשריים לטכנולוגיה הזו נרחבים למדי: החל ביישומים ושירותים הזקוקים לגישה מהירה למערכי נתונים גדולים כמו זיהוי דפוסי תרמיות בעסקאות פיננסיות, דרך חוקרים בתחום הבריאות שיוכלו לעבד ולנתח מערכי נתונים גדולים יותר בזמן אמת ולמידת מכונה, וכלה בדברים החשובים בחיים, כלומר, משחקי מחשב ברזולוציית 8K.
ולשאלת מיליון הבייטים, מתי נוכל לרכוש מוצר בטכנולוגיה המהפכנית? ובכן, מאינטל נמסר כי עוד השנה תודגם הטכנולוגיה הזו, ומוצרים ראשונים שעושים שימוש ב-3D XPoint יגיעו לשוק כבר ב-2016.
מקור:יניב אביטל,גייקטיים.

קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

#2
 Tears of Steel

Tears of Steel

  F.L.S

 •  צוות לשעבר
 • 2344 הודעות
  • מונה תודות: 446 תודות
327
מעולה
הנקודה הזו לא ברורה.
הובהר בכנס סגור שבשנתיים הקרובות אין כוונה לשימוש לכונני NAND אלא לזכרונות DRAM
מה שזה אומר שבמהלך השנתיים הקרובות הם ינסו לפתח את זה תחליף לזיכרון הראם, הם כמובן ימצאו שיטה להפוך זיכרון בלתי נדיף לנדיף, כי ראם חייב להמחק ולהתרוקן בכל ניתוק וחיבור בצורה מיידית.

NAND=פלאש, אחסון, SSD.
DRAM=זיכרון RAM של המערכת

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

#3
 GaRy HaMbuRGery

GaRy HaMbuRGery
 •  חברים בכירים
 • 397 הודעות
  • מונה תודות: 46 תודות
38
בינוני
 • מיקום: מה פה פינת מה זה
תמונה שפורסמה
רק לחשוב על כל המקום לסרטים!

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים