עבור אל תוכן

ואלה שמות: הכירו את כל הגירסאות של חלונות 10 • אנא התחבר בכדי להגיב
2 תגובות לנושא זה

#1
 Richi

Richi
 •  תורמים
 • 376 הודעות
  • מונה תודות: 175 תודות
100
מעולה
הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט שמה דגש על חווית שימוש אחידה ומאוחדת – אבל עדיין תגיע בלפחות שש גירסאות שונות
בקיץ הקרוב תושק הגירסה התשיעית של מערכת החלונות, והיא מתעצבת ומתוכננת כגירסה האולטימטיבית שלה, האחרונה שתשווק כמוצר תחת השיטה המספרית לפני מעבר לשיטות שיווק מודרניות יותר (כשירות), וזו שתנסה להעניק חוויית שימוש אחת אחידה וגדולה שתלווה אתכם בכל המכשירים סביבכם – אבל כל השאיפות הגרנדיוזיות האלו ממש לא אומרות שלא תראו שלל רחב של גירסאות שונות ומותאמות עבור חלונות 10.
פוסט חדש בבלוג הרשמי של מיקרוסופט מפרט עתה את הגירסאות של חלונות 10, או לפחות את המרכזיות שבהן לתקופה הקרובה.
במרכז העניינים עבורנו הצרכנים הביתיים, תעמוד גירסת ה-Home של המערכת, שמיועדת למחשבים נייחים והן למחשבים ניידים, טאבלטים ומכשירים היברידיים שמשלבים בין השניים האחרונים. גירסה זו תכיל את כל השיפורים והשידרוגים אותם מטפטפת לנו ענקית התוכנה בתקופה האחרונה, דוגמת דפדפן ה-Edge החדש והחדיש, העוזרת האישית החכמה מהוינדוס פון Cortana, ממשק ה-Continuum שיחבר את סמארטפונים מבוססי חלונות למחשבים מבוססי חלונות וכמובן גם השילוב בין קונסולות ה-Xbox One למחשבים דרך שירות ה-Xbox Live והיכולת להזרים משחקים מהקונסולה בצורה ישירה.
תמונה שפורסמה

Continuum  ישלב בין נייח לנייד – אך אלו הן עדיין שתי מערכות הפעלה שונות במהותן


עוד גירסה שתהיה רלוונטית מאוד לצרכנים היא גירסת ה-Windows 10 Mobile, לסמארטפונים וטאבלטים קטנים, כאשר במיקרוסופט מבליטים את האפליקציות הגלובליות החדשות שלהם אשר יציעו יכולות זהות הן במחשבים גדולים והן במכשירים חכמים ניידים, ואת מאפיין ה-Continuum שכאמור יציע שילוביות משופרת בין כל קטגוריות המכשירים – אך חוזרים לכאורה על הטעות של ימי ה-Windows RT, ומצניעים את העובדה הפשוטה כי גירסה זו מותאמת לשבבי ARM, ובסופו של דבר לא תציע תאימות לכל אותן תוכנות ואפליקציות של חלונות 10 "הרגילה" וגרסאות קודמות של המערכת, אלא רק תאימות ליישומים שפותחו עבורה באופן ייעודי.
לקינוח, קיימת גם גירסת ה-Pro של חלונות 10 אשר מוגדרת כשיפור של גירסת ה-Home עם מאפיינים ויכולות משודרגים עבור אלו המנהלים משרד ועסק ביתי/קטן, עם יכולות גישה מרחוק וגישה לענן שלא קיימות בגירסה הנייחת הבסיסית.
שלושת הגרסאות שהוזכרו לעיל יהיו חלק מתוכנית השדרוג החינמית המהפכנית של מיקרוסופט – משמע שרוב בעלי המכשירים המבוססים על חלונות 8, חלונות 8.1, חלונות פון 8 ואפילו חלונות 7 יוכלו לשדרג לחלונות 10 בגירסתו המקבילה חינם אין כסף.
שלוש גירסאות נוספות של המערכת, שיוצעו בתשלום במסגרת תוכניותיה העסקיות של מיקרוסופט ל"רשיונות נפחיים", יהיו גירסאות ה-Entreprise, Mobile Enterprise וה-Education שיציעו יכולות מתקדמות יותר עבור חברות וארגונים גדולים – כשהחידוש העיקרי פה לכאורה הוא הגירסה הניידת, שאמורה לאפשר את כל אלו גם במכשיר החכם שהשכיר והמנהל לוקחים עימם בכיס לכל מקום.
במקביל לכל הגירסאות הללו, הפוסט מציין כי יהיו גם גירסאות ייעודיות ומוכוונות יותר עבור מערכות מוטמעות (כספומטים ומכונות אוטומטיות חכמות אחרות למיניהן), יישומים תעשייתיים – ואפילו עבור מכשירי "האינטרנט של הדברים", שמאיימים להיות המהפכה הטכנולוגית הבאה כבר מעל לעשור. על כל אלו אנחנו נוסיף גם את קונסולות ה-Xbox One (ואולי גם ה-Xbox 360), שיקבלו אף הן גירסה ייחודית מסויימת שבליבתה יפעם גרעין החלונות 10. אם להתחשב בכל אלו, הרי שמספר גירסאות מערכת החלונות 10 יהיה דו ספרתי – שלא בשונה מהגירסאות הקודמות של חלונות לאורך השנים.

תמונה שפורסמה

חוויית שימוש אחת – אבל עדיין הרבה גירסאות שונות


אז מה יקרה בפועל? האם חלונות 10 באמת תצליח להעניק שימושיות שמרגישה אחודה ומאוחדת על פני כל המחשבים והמכשירים שסובבים אותנו, או שמא תתי הגירסאות המוצגות כאן מוכיחות כי מתחת לפני השטח לא השתנה שום דבר? בעוד כמה חודשים נתחיל לקבל את התשובות.
קרדיט:אלכס שפירו

#2
 moshe7

moshe7
 •  חברים רשומים
 • 51 הודעות
  • מונה תודות: 14 תודות
10
רגיל
תודה על הפרסום. נראה נחמד

#3
 shmulikhad

shmulikhad
 •  חברים רשומים
 • 21 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
תודה, מעניין איך יהיה

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים