עבור אל תוכן

מה קורה בגימל


  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 KASTRO

KASTRO
  •  חברים רשומים
  • 55 הודעות
    • מונה תודות: 16 תודות
17
רגיל
*- התקיפה האווירית באזור אלקטייפה-עפ"י מקורות ערביים.
כזכור,דווח היום על תקיפה אווירית,כאשר החשודה העיקרית היא ישראל, של מתחמי חטיבת טילי סקאד 155 באזור אלקטייפה.
גם סוריה וגם ישראל ממלאות כרגע את פיהן מים .
ולנו לא נותר אלא להסתמך על מקורות ערביים באשר לאופי הפעולה, מהלכה , ומה בדיוק הותקף.
הפרטים הם רבים אך לאף אחד,כרגע, אין מונופול על האמת.....כלומר זה רק גרסא אחת מיני רבים המתפרסמים כרגע בכל אמצעי התקשורת האפשריים.
אספתי קצת חומר,ככל שאיפשר הזמן , והנה לפניכם הסיפור.
מקור יודע דבר בסוריה טוען כי מטוסי קרב "אלמוניים" תקפו אמש בתחילה את מפקדת חטיבת הגנה אווירית 93 ורק אחר כך פנו לתקוף את חטיבת טילי הסקאד האסטרטגיים -155 ואת חטיבת שיריון 65 הנמצאת באזור הרי קלמון המזרחיים ליד העיירה אלקטייפה הנמצאת בריף דמשק הצפונית. המקור גם טוען,יחד עם עוד אמצעי תקשורת אחרים,וביניהם מקורות ישראלים, כי מטוסים ישראלים הם אלו שבצעו את התקיפה שנמשכה כיומיים.אמצעי התקשורת הסורים לא התייחסו כלל לאירוע.
התקיפה נערכה באמצעות טילים מונחים (מרחוק) על מטרות בחטיבה 155 טילי סקאד וחטיבה 93 הגנה אווירית וחטיבה 65 שריון של דיויזיה 3 .
עדי ראיה הנמצאים באזור המותקף דיווחו על עמוד עשן שהתמר באזור לאחר תקיפת מחסנים ומפקדות צבאיות השייכות לצבא סוריהבאזורים הסמוכים לעיירה אלקטייפה על הדרך שבין דמשק לחומס באזור המכונה "מעלה אלתנאיא " - "طلوع التنايا" .הדרך הזאת נסגרה אמש על ידי צבא סוריה כדי לאפשר תנועת אמבולנסים חופשית . צבא סוריה גם הכריז על כוננות גבוהה של כוחותיו באזור.
כדי להבין את מה שמאחורי תקיפות מטרות אלו דווקא יש להבין את שייכום הצבאי של חטיבה שהותקפה.
- חטיבת טילי סקאד 155 הינה חטיבת הטילים האסטרטגית של צבא סוריה המקבלת את הפקודות שלה ישירות מארמון הנשיאות של אסד בדמשק ונחשבת כחטיבה עצמאית שאינה כפופה לאף גורם צבאי אחר בצבא סוריה.הטילים שברשות החטיבה מוגדרים כ-"טילים ארוכי טווח " ועל פי מקורות זרים הם מיועדים,בעת מלחמה,לפגוע במטרות בעומק ישראל. בעבר הזהירה סוריה את סעודיה כי היא יכולה לפגוע גם במטרות בתחומה וחטיבה זאת היא שהיתה בתכנון מיועדת לבצע משימה זאת.הפיקוד על החטיבה מוטלת על קצינים בעלי נאמנות מיוחדת לנשיא אסד.
- חטיבה 93 -הגנה אווירית , גם היא חטיבה עצמאית שלא כפופה לאף יחידה סורית אחרת וכל תפקידה לספק מטרייה אווירית לחטיבה 155 טילי סקאד. החטיבה פרוסה באזור ג'בלה = جبلة הסמוכה לעיירה אלקטייפה. חטיבה 93 לא מקבלת פקודות מאף גורם בצבא סוריה ומיועדת למישמת הגנת חטיבה 155 בלבד.
- חטיבת שריון 65 כפופה לדיויזייה 3 הפרושה אף היא באזור אלקטייפה. תפקידה של דויזיה 3 אף היא להעניק הגנה יבשתית מלאה לחטיבה 155 . גם דיויזייה 3 הינה יחידה עצמאית שאינה מקבלת פקודות מאף גורם בצבא . נותן הפקודות היחיד לדיויזיה היא מפקדת חטיבת הטילים 155 הכפוץ ישירות לארמון הנשיאות. לדיויזיה 3 יש חטיבות נוספות:חטיבה 20 , חטיבה 21 וחטיבה 81 , כולן חטיבות שריון . כמו כן לדיויזיה יש את פוג' ארטילריה (עוצבה בסד"כ חטיבה) 14 הפרוסה אף היא מסביב לחטיבת הטילים 155 בהרי הקלמון ליד העיירה אלקטייפה.
- באשר למספר טילי הסקאד שברשות חטיבה 155 הרי שמספר זה נשמר בסוד כמוס על ידי המשטר הסורי ואפילו שם מפקד החטיבה, שהינו קצין בדרגת אלוף נשמרת בסודיות.קציני חטיבה 155 אינם רשאים להסתובב חופשי מחוץ לבסיס והם חייבים לגור בתוך מתחמי החטיבה .
-מטוסי ישראל כבר תקפו בעבר אתרי נשק סורי שבכוונתם היתה להעביר נשק "שובר שוויון" שלטענת ישראל היו בדרכם לחיזבאללה בלבנון.
- כזכור מפקד דיוזיה 3 ,המגינה על חטיבה 155 סקאד חוסל לפני כמה ימים במה שנראה כפעולת הכנה.

הערות:
- מתוך הפרטים שמגיעים הרי שהתקיפה אמש היתה רק שלב בתוך מקבץ ארועים מתגלגלים שעדיין אף אחד לא יודע האם המבצע המתגלגל נגמר או עדיין מתגלגל.
- ניתן להבחין כי במתווה המתקפה אמש הותקפה בתחילה חטיבה 93 - הגנה אווירית על מנת לשתק את מערבות הגילוי הרדאריים של צבא סוריה על האזור ורק אחרי שהמערכת נכנסה למצב של "עיוורון" מוחלט החלה המתקפה על מחסנים של צבא סוריה שככל הנראה הכילו את המשלוחים הבאים לחיזבאללה.
- שאלה מעניינת היא מדוע הותקפה חטיבת 65 שריון של דיויזיה 3 ? הרי לא היתה כל מתקפה יבשתית על האתר ? התשובה מבוססת על הערכה בלבד : אפשר ומחסני הטילים שהיו בדרכם לחיזבאללה הוסתרו דווקא במתחמי חטיבה 65 כדי למנוע מאנשים מיותרים להכנס למתחמי חטיבה 155 הסודיים . אפשרות אחרת שזה חלק מ"תשלום" לגורמים אחרים שהביאו את המידע ודרשו תמורה בדמות שיתוק החטיבה המיוחדת הזאת.

- כזכור חטיבת טילי סקאד השכנה לחטיבה 155 הינה חטיבה 156 .


  מקור רוטר
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים