עבור אל תוכן

הסוף לספאם? פייסבוק מפתחת חייגן שיספר לכם בדיוק מי מתקשר  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 Richi

Richi
  •  תורמים
  • 376 הודעות
    • מונה תודות: 175 תודות
100
מעולה
בפייסבוק עובדים כדי לפתח חייגן אנדרואיד, שמתבסס על מידע מ-1.4 מיליארד משתמשי הרשת החברתית. החייגן יוכל לחסום מספרים שדווחו כספאמרים ולספק פרטים על מתקשרים, גם אם הם לא מופיעים באנשי הקשר שלכם

תמונה שפורסמה

ההתראה שמבשרת על האפשרות להתקנת החייגן. מקור: AndroidPolice
האם נתחיל להשתמש בפייסבוק, גם כשאנחנו לא בפייסבוק?… יכול מאוד להיות. דיווח חדש חושף שהחברה מפתחת חייגן אנדרואיד במטרה להחליף את אפליקציית החייגן המובנית באנדרואיד, וככל הנראה הוא יכלול מספר יתרונות שרק פייסבוק יכולה להציע.
מידע על המתקשר וחסימת ספאמרים

בימים האחרונים, הופתעו משתמשים באפליקציית האנדרואיד של פייסבוק, כאשר נתקלו בהתראה שמציעה להם לנסות את אפליקציית Phone של פייסבוק. על פי דיווח שהופיע ב-AndroidPolice כללה ההודעה תיאור קצר של האפליקציה ולינקים להורדה. בין היתר נכתב: "Phone היא אפליקציה חדשה שמציגה לך מידע על האדם שמתקשר ובנוסף, חוסמת אוטומטית שיחות ממספרים שנחסמו על ידי משתמשים רבים". לנוסח הזה צורפו כפתורי Install ו-Update, אולם כאשר המשתמשים לחצו עליהם, הם הגיעו לדפי שגיאה.
על פי הלינקים השבורים, שכנראה פעילים רק ברשת הפנימית של פייסבוק ועל פי תגית ה-"FB-ONLY" שמתנוססת בראש ההודעה, מיועדת האפליקציה לשימוש ולבדיקות פנימיות בלבד של עובדי פייסבוק, מה שמכונה לעיתים Dogfooding.
מה תרוויח פייסבוק, מה ירוויחו המשתמשים

די ברור מה יכולה פייסבוק להרוויח מהשקת חייגן עצמאי משלה. בקצרה, הרשת החברתית תוכל ללמוד על טיב האינטראקציות בין משתמשיה, גם כאשר הם אופליין ולא עושים בה שימוש. כתוצאה מכך היא תוכל לשפר ולדייק עוד יותר את האלגוריתם שלה ולהציג בפנינו טיימליין רלוונטי יותר. כמובן, ששילוב של עם חייגן יאפשר לה להציע למפרסמים אינטגרציה טובה יותר. למשל, תוכלו פשוט להקליד בחייגן "פיצה" ולקבל את מספרי הטלפון של כל משלוחי הפיצה שעשיתם להם לייק ופשוט לבחור מהם. אם וכאשר תשיק פייסבוק את החייגן, הוא יצטרף ל-8 אפליקציות עצמאיות שהיא שכבר כבר מציעה למשתמשי האנדרואיד.
אולם גם אנחנו, המשתמשים, יכולים ליהנות ממספר יתרונות שנובעים מחייגן של של פייסבוק. ראשית, בפייסבוק עושים שימוש כ-1.4 מיליארד משתמשים קבועים, כשרבים מהם מעדכנים את מספר הטלפון שלהם בפרופיל הפייסבוק שלהם. כתוצאה מכך נוכל ליהנות משירות שיחה מזוהה, שמתבסס על מאגר של מאות מיליוני מספרים ולראות את כל המתקשרים, גם אם הם לא מופיעים ברשימת אנשי הקשר שלנו. יתרון שני, כפי שהכריזה החברה בהודעה, ברגע שמספר כלשהו ייחסם באפליקציה על ידי משתמשים רבים, הוא יועבר ל"רשימה השחורה" של ספאמרים ומטרידים; כתוצאה מכך, תיחסם השיחה אוטומטית ושאר המשתמשים לא יסבלו מההטרדה. מדובר על פיצ'ר שכבר קיים ופועל בהצלחה בשירות WeNoSpam הישראלי (זה הזמן להתקין, אגב) או TrueCaller הבינלאומי.
לא ידוע מתי תשיק אם בכלל פייסבוק את האפליקציה, אולם מועד אפשרי יכול להיות השבוע, ב-F8, כנס המפתחים השנתי שלה.
קרדיט:יניב אביטל

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:
תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים