עבור אל תוכן

טיול לתאילנד בבקשה עזרה :)

• אנא התחבר בכדי להגיב
7 תגובות לנושא זה

LiRoN18

LiRoN18
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
    • מונה תודות: 9 תודות
6
רגיל
שלומות,
אני רוצה לטוס לתאילנד לתקופה של חודש ימים
הבנתי שאני צריך לעשות חיסונים לפני מול מרפאה למטייל וכשאני מגיע אז להגיע למרכז למטייל בבנגקוק ומולם לתכנן את הטריפ.
כמו גם הבנתי שצריך להצטייד רק בבגדים קצרים ולבוא עם המינימום כי את היתר אפשר לקנות כבר בתאילנד ובזול.
טלפון לשיחות לארץ הבנתי אני יכול לקנות שמה כבר בשדה עם 3 ג"ב גלישה בכלום כסף.. גם טלפון וגם סים מקומי טעון לחודש.
אז מה השאלה אתם רוצים לדעת? כסף... כמה לקחת ואיך לפזר בצורה נכונה מחשש לגניבות.
המטבע בתאילנד הוא הבאט, האם להמיר פה בארץ את הכסף משקל לבאט ולקחת מזומן של X מסויים כאשר היתר יהיה בכרטיס אשראי טעון של הדואר בדולרים ועוד כרטיס אשראי בינלאומי על כל מקרה שלא יבוא?
אני לא הולך לחסוך מעצמי מבחינת מלונות וכל זה ואלך על הטופ כמובן עם כספת בחדר :) אבל בכל זאת אני הולך גם להתפזר במלונות בהתאם למסלול שאעשה באותו חודש ואולי גם חודשיים אם אמשוך ויזה נוספת.

אשמח לשמוע מחברים שבילו בתאילנד איך הם שמרו על כספם ומה הדרכים הכי טובות לנשיאת הכסף במעמד הטיול.
נ.ב. פטאיה תיהיה גם אחד מהיעדים :)

LiRoN18

LiRoN18
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
6
רגיל
כלום כאילו?

Dr. Strange

Dr. Strange
  •  צוות לשעבר
  • 757 הודעות
    • מונה תודות: 94 תודות
63
טוב
חיסונים? לא צריך נראה לי להגזים..
לא חובה ללכת למטייל... ותלוי איזה סוג של טיול אתה רוצה.
איך לפזר את הכסף זה תלוי רק בך, הפורום הזה הוא מקום עם ילדים קטנים אז אני לא אסביר את כל הדרכים..
תפרט קצת יותר ויהיה יותר קל לעזור לך.
בכל מקרה, אף פעם לא פורטים שקל לבאט תמיד לדולר לפני.
יש חברים שאהבו להסתובב עם כל הכסף עליהם ויש כאלה שלקחו כרטיס אשראי וכל פעם הוציאו 20 אלף באט ושילמו את העמלה, תלוי בך.
בהמון מקומות אפשר לישון בזול ובכיף ב500-700 באט ללילה והם לא מסריחים.
תפרט קצת יותר וכמה חברים אתם הולכים או שזה יותר בכיוון של טיול משפחתי?

נערך על-ידי Dr. Strange, 17.01.2015 - 23:17 PM.

DTR-iL

DTR-iL

Out Of Service! ;)

•  צוות לשעבר
  • 828 הודעות
    • מונה תודות: 374 תודות
393
מעולה
קשה לומר לך איך לבזבז את הכסף, אני אישית לא הייתי שם,
אבל מחברים שהיו, יש דברים שצריך להיזהר מהם, פאבים\ברים בלילה, יש שם מלא אנסים\פדופילים\קוקסינלים עם סמים,
תשתדל לא לקחת סיבוב על אופנועי ים וכאלה, הם לרוב משתמשים בציוד זבל, ורוב הישראלים לא יודעים לנהוג את אופנוע הים
ומה שקורה זה שהם עושים פנייה לא כמו שצריך ונופלת חתיכת פלסטיק מסריחה שגם ככה לא הייתה מחוברת,
והם דורשים ממך כסף לתקן את האופנוע-ים, מיותר לציין שארגוני פשע שולטים בתחומים האלה והם באים איתך עד למלון, שתשלם.
אז תשתדל לעשות דברים בגדר הנורמה, זה הרס לחלק מהחברים שלי את הטיול שם עוד בהתחלה...
וזה אנשים שתיכננו טיול לשם במשך יותר משנתיים.
מה עוד, ים של קוקסינלים שמשתמשים בסמי הרדמה ושודדים וכו', צריך להיזהר מהם,
יש להם איבר קטן גם ככה וחלקם יותר יפים מהנשים שלהם. שלא תחזור צולע.
רוב האנשים שאני מכיר אם לא כל מי שאני מכיר שנסע לשם לקחו איתם את כל הכסף תמיד. (סכום סכום).
מומלץ להיזהר מסמים קלים שם, יש להם חוקים מאוד נוקשים והמשטרה שם זה לא המשטרה של הארץ, גם הכלא.

לי אישית נראה שלשמור על כסף ולהימנע מתענוגות מיותרים זה הדבר הכי חכם שתוכל לעשות,
להתרחק ממקומות שנראים לך מפוקפקים ואם יש לך אינטרנט אז לבדוק מידע על מקום שאתה יוצא אליו באינטרנט,
יצא לי להיתקל בחוות דעת של ישראלים על מקומות ברשת כשתכננתי את הטיול האחרון שלי לאירופה וככה התרשמתי והכנתי את הצעד הבא.
נראה לי שתוכל להכיר שם בחורות מכל העולם ואולי גם ישראליות, ככה שזה תמיד יכול לעזור לך בהחלטה אם להאריך את הטיול או לא,
תנצל כל מה שזול לקנות ומשתלם. נראה לי שלנסוע מפה עם חלק גדול מהסכום במזומן זה דבר חכם ולא כדאי עם כרטיס ויזה נטען,
כי אם איבדת ויזה נטענת, הלך הכסף, עדיף לך לאבד את הבנקט שלך (ולא כרטיס אשראי, רק אפשרות למשוך מזומנים מהחשבון).
זה משהו שלפחות תוכל לבטל במידת הצורך. לגבי החשש לגניבות, יש כיסים פנימיים שיושבים טוב קרוב לביצים. בדוק את העניין.

ממליץ לך לקחת קונדומים, ואולי לעבור איזה 2-3 שיעורי קרב מגע לפני שאתה הולך, סדום ועמורה שם, וכדאי שתהיה בכושר סבבה.
את האמת תאילנד אחד היעדים בעולם שהייתי מעדיף לא לבקר בהם, דרום קוריאה אולי כן :D אבל מה שאתה אוהב.
נראה לי שגוגל יכול לעזור לך יותר מכל אחד אחר, כי כל אחד חווה את המקום אחרת, תנסה לראות מה המידע שיש בגוגל.
שיהיה לך טיול מהנה :)

LiRoN18

LiRoN18
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
6
רגיל
דוקטור, אז לקחת דולרים איתי ולהמיר שמה לבאטים? (הבנתי צריך שטרות חדשים מ-2002 ומעלה)
טיול של כמה שיותר בחודש אומר משהו? (מתרחק מהצפון מוכה המלריה)
הטיול הוא לבד, לא עם חברים ולא עם משפחה, סתם לצאת לבד, להתפנק ולהשתחרר - מסגרת 10K-15K

DTR, אופנועי ים יודע ומתרחק
סמים לא הקטע שלי וגם לא הקוקסינלים זה בסדר חחח
בקשר לאינטרנט ונייד חשבתי להתחבר לספיקו אם אתה מכיר זה יהיה מצויין
לשמור על הכסף ולהמנע מתענוגות... פטאיה זה חתיכת תענוג שמה רוב הכסף יתבזבז כנראה :)

תודה לשניכם על התגובות וכן הכנתי את עצמי לכך שהרוב בפורום ילדים אבל יש פה גם כמה בגילי אז אני מתנחם בעובדה הזאת

Dr. Strange

Dr. Strange
  •  צוות לשעבר
  • 757 הודעות
63
טוב
דולרים אני אישית מעדיף אבל אם בא לך לקחת ליש"טים או יורו אני לא אגיד לך לא.. :)
בחודש לרוב לא תספיק את הכל. ותשים לב באיזה עונה אתה נוסע, המחירים משתנים בין תקופת השיא לבין תקופת השפל לפעמים המחיר מכפיל את עצמו גם במלונות וגם בכל מקום אחר.. אני אישית תמיד הלכתי בתקופת השפל, ביולי/אוגוסט ופעם בכמה ימים יש לך גשם שלא הכי מפריע..
אני אישית הייתי בצפון לפני כמה שנים, לא ידוע לי על מלריה... דווקא בצפון האנשים יותר אדיבים ונחמדים.
אופנועי ים עשיתי, אם אתה חכם ובודק את האופנוע כמו שצריך, אתה לא נופל בשום פח, דווקא בפטאיה עשיתי אופנוע ים באחלה מחיר, 750 לשעה.
פטאיה פחות מתויירת מהאיים והמחירים שם יותר זולים, גם יותר זול להגיע לשם, שעתיים מונית והמחיר האמיתי לאחר כמה בדיקות הוא 900 באט לכל צד בנסיעה. אולי תצטרך להתמקח עם כמה נהגים אבל זה המחיר.
הכי קל זה לקנות סים משם, זול לאללה... אתה יכול גם להביא את המכשיר שלך מהארץ..
אני אישית לא הייתי ממליץ על טיול לבד אבל זה כבר תלוי בבנאדם..
10-15 אלף שקל? הייתי ממליץ לך לצאת לשם עם יותר לחודש..
בקשר לבנות, ברוב המקרים אפשר לזהות קוקסינל, אם אתה כבר רוצה לקחת מישהי למלון, תמשש לפני ותבדוק טוב טוב שיש שם מה שצריך להיות. אצלנו אף אחד לא נפל..

נערך על-ידי Dr. Strange, 18.01.2015 - 12:27 PM.

LiRoN18

LiRoN18
  •  חברים רשומים
  • 40 הודעות
6
רגיל
ויזה נטענת של הדואר יעשה תעבודה דוקטור?
אני מחכה לדרכון ויוצא חודש הבא אני מקווה שהבנתי שזה התקופה הקרה (אלעל רוצים 1700$ בערך בלי עצירות עד לבנגקוק)
ולמה לא ממליץ על טיול לבד?
בקשר לבחורה, צודק צריך לבדוק היטב תסחורה לפני המלון תודה על האזהרה אחי

Dr. Strange

Dr. Strange
  •  צוות לשעבר
  • 757 הודעות
63
טוב
אני לא מכיר אף אחד שטס לשם איתה, אם ייגנבו לך אותה זה וואחד בלאגן..
אני אישית אף פעם לא ניסיתי. הכסף שלי תמיד היה בכספת של המלון, או עליי בנרתיק פנימי מתחת למכנסיים והכסף הקטן, באטים+100/200 דולר בארנק.
אני לא הייתי מסתובב לבד כי בשבילי זה לא כיף, תמיד שווה לטוס לשם לפחות עם עוד חבר אחד או שניים.
**עריכה:
שים לב שבדר"כ בלמטייל יש לא מעט אנשים שיעזרו לך אבל אל תיקח את כל מה שהם אומרים כמובן מאליו. תמיד תעשה "סקר שוק" באזור שלך ותראה כמה עולה. לפעמים תוכל לראות הבדלים למרות שברוב הפעמים הם יביאו לך אופציות לא רעות.
במידה ואתה נוסע לבד זה גם ה-מקום להכיר עוד ישראליים ולצאת איתם לטיולים במידה ותרצה.

נערך על-ידי Dr. Strange, 18.01.2015 - 15:50 PM.

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים