עבור אל תוכן

מאמר: אתרי הורדה ישראלים - בתשלום!

• הנושא נעול הנושא נעול
26 תגובות לנושא זה

DTR-iL

DTR-iL

Out Of Service! ;)

•  צוות לשעבר
  • 828 הודעות
    • מונה תודות: 374 תודות
393
מעולה
כתבתי לכם מאמר קטן בעקבות אתר שנתקלתי בו לאחרונה,

בזמן האחרון, יצא לי טיפונת לתרגם ולסנכרן כפי ששמתם לב.
התרגומים ששחררתי פה בפורום משכו אליי קצת תשומת לב מאנשים, נקרא להם צד שלישי,
שמנהלים או חלק מצוות של אתר שמרוויח כסף מתכנים באינטרנט, אבל איך?

השאלה היא תמיד איך?
מה שמוביל אותי לחלק הבא:
כיום יש לנו 3 טראקרים ישראלים כששניים מהם ותיקים בסצינה ומובילים אותה, הן בתוכן, בכמות ובאיכות
אופן ההורדה מתבצע דרך תוכנת היוטורנט או כל קליינט אחר שיש לכם - גם בסידבוקס (שרת עם תוכנה להורדת טורנטים).
האם אתם כחברים באתרים הללו מתבקשים לשלם עבור התוכן אותו אתם מורידים? לא.
אז איך באמת מסובסד השירות שאתם נהנים ממנו?
התשובה היא אחת - הוא לא, אף אחד לא מרוויח מזה.

בתור מישהו שחקר את העניין והיה חלק מכמה מהאתרים האלה ועדיין אוהב לתרום ולעזור (גם מכספי וגם מזמני)
אני יכול לומר לכם שמדובר באנשים רגילים שקמים בבוקר לעבודה ובערב חוזרים למשפחה ומשקיעים את שארית זמנם
על המחשב למען המשתמשים, אבל זה לא מה שמייחד את האנשים האלה, מה שמייחד אותם ומאחד אותם הוא עיקרון אחד.
העיקרון לפיו הסצינה חיה ונושמת - כל המידע זמין, הכל נגיש, הכל פתוח.

מי משלם על השכרת השרתים שעליהם יושב האתר? הבעלים שלו. ולפעמים הצוות תורמים מכיסם!
חברי צוות ניזונים מתגובות לשחרורים עליהם הם עמלו,
"אעלה לכם את התוכן הכי איכותי שאמצא לדעתי, ואסתפק בתודה פשוטה או חיוך".
עצם הידיעה בלבד שקהל היעד נהנה, גורמת לך להמשיך לפעול ולתרום לדבר אותו אנו מכנים הסצינה.
המטרה הושגה, הגלגל ממשיך להתגלגל, תודה, תוכן, תודה, עוד תוכן... וכן הלאה.....

חלקכם (החדשים בינינו, שלום) בטח שואלים מהי הסצינה?
הסצינה במקור היא המחתרת הסודית באינטרנט בה יש אנשים המתמחים בהשגה ושחרור של תכנים המוגנים בזכויות יוצרים, החל מסרטים וסדרות ועד ספרים אלקטרוניים פורנו מוזיקה תוכנות ועוד,
מה ההבדל בין הסצינה העולמית לסצינה הישראלית? ובכן, בסצינה הישראלית מה שקורה הוא שהתכנים מגיעים מכל מקור שהוא, והמלחמה הבאה שמגיעה לידי ביטוי היא הבלעדיות על תוכן עברי\מתורגם.
על תכנים בלעדיים, כמו עונות שלמות של סדרות עם תרגום מובנה או כל תוכן המופנה לקהל היעד הישראלי בכמות ובאיכות.
בלעדיות תמיד תמצב את האתר במה שנקרא "עמדת כח" אבל אין תחרות בסצינה הישראלית, שכן - זה רק ספורט.
בסצינה העולמית מדובר בתחרות, אבל כשהתוכן מגיע לצלחת שלכם, תהיו בטוחים שכולם שותפים להצלחה - העיקר שקהל היעד יהנה.

תמונה שפורסמה

אז איפה מתחילה הבעיה?
מה שקורה הוא שאנשים מסויימים רוצים להרוויח מהמצב, וזה לא הוגן כלפי הקהל הישראלי באינטרנט.
ומדוע אני כותב לכם את זה? כי כואב לי עליכם, עושקים אותנו כל החיים ומנצלים תמימות של חלקכם ורצון טוב נגדכם,
ואני אסביר את הנקודה שלי אולי חלקכם יסכימו איתי וחלק לא יסכימו,
אבל בתור אדם ששמח לשתף מעצמו אחרי ימי עבודה ארוכים, אני מסרב לראות את קהל היעד שלי נופל למלכודת.
ולמה אני קורא לזה מלכודת? כשאתם רואים מבצע בסופר, הראש שלכם מפרש אותו כאטרקטיבי, בגלל המילה מבצע,
הבעיה היא שברוב המקרים - לא מדובר במבצע אלא בהטעייה מכוונת שמטרתה היא להיפטר ממוצרי בלאי או שהתוקף שלהם עומד להסתיים, (תהיו עירניים שם בסופר).

המשך הסבר הבעיה...
אם אני יכול להוריד תוכן בלי תירגום בחינם, ואנשים עומלים יום וליל לתרגם עבורכם בחינם
(ואני מדבר פה על משהו גדול ממני בהרבה, כי יש אלפי מתרגמים בישראל ורובם טובים ממני)
למה שלא כולם יהנו מהמצב הזה? הרי אנחנו קהילת שיתוף, באינטרנט הכל קומונה, כולם קומוניסטים, דה?
אז זהו ש... לא :(

לטראקרים (אתרי טורנט) ישראלים יש לכם אפשרות לתרום, הם לא יטרידו אתכם ויחפרו לכם לתרום כמו כמה טראקרים מחו"ל שפשוט נואשים להגיע למיליון הראשון (וחלקם הגיעו ואף יותר). כשאתם מחליטים לתרום לאתר, זה על דעת עצמכם, כאות תודה או הערכה או שתי האופציות ביחד לאתר ולמעלים בו, לאן הכסף הזה הולך? ברוב הזמן השימוש בכסף יהיה על שכירות השרת והדומיין, תחזוקה כללית ואולי במידת הצורך דברים אחרים הקשורים לפיתוח האתר או סידבוקסים למעלים,
תרומה היא דבר יפה ומבורך, אנשים שפותחים את הכיס נכנסים ללב האתר ולרוב מצו'פרים בVIP ובעוד בונוסים שהאתרים הללו יכולים להציע.

אז אם יש לנו את כל הטראקרים האלה, וכל האפשרויות האלה, וכל אותם האנשים שעומלים קשה בזמן הפנאי שלהם עבור כולנו........ למה אנשים עדיין משלמים על התוכן החינמי הזה?

לזה אין לי תשובה, אבל אני כן מתכוון לפעול נגד העניין.
הפורום פה מאגד את מרבית האנשים ששומרים על קהילת השיתוף הותיקה והחדשה באוויר.
(סוגרים אתר אחד, קמים 10 במקום, המלחמה בסצינה לא תסתיים לעולם והממשלה תמיד תהיה מאחור, הצורך הוא אבי ההמצאה, והצורך הוא של כולנו).

מה שקורה הוא כזה דבר:
באתר שנתקלתי בו יש מעלים, שהם... אפשר לומר - חושבים שהם כמונו, משתפים.
אבל הם מרוויחים, ומרוויחים מהעסק הזה טוב, למה כיצד מדוע וכו'?
כי הם יכולים,
הם משתמשים באתרי אחסון קבצים דוגמת Unlimit או Nitrobit, שאליהם אני בכוונה לא מצמיד קישור,
האתרים האלה מאפשרים לכם להרוויח כסף על הלינקים שלכם, העליתם תוכן? שיתפתם את הקישור?
הכל טוב ויפה, הבנאדם בצד השני מזיל ריר אבל הוא לא יכול להוריד, אלא אם כן הוא ירכוש חשבון פרימיום לזמן מוגבל.
מה זה ייתן לו? חופש תנועה להוריד מאותם האתרים לפרק זמן מוגבל, שבוע, חודש, שנה.
וזה עולה כסף. רכשתם חשבון פרימיום להוריד מאותם האתרים? המעלה של התוכן מרוויח מהעסק. ומרוויח טוב.
הבנאדם שפנה אליי, בחור חביב, עדיין בתיכון, הציע לשלם לי עבור תירגומים בלעדיים,
מה שקורה הוא כזה דבר, לאתר שלהם יש בערך 30 אלף לייקים בפייסבוק, מאנשים כמונו, רק כאלה שפחות מודעים לאפשרויות ההורדה הנרחבות, לאתרים ולקהילות.

היתרון שלהם עם התירגומים האלה? קלף הבלעדיות, התירגום לא חייב להיות פצצה, רק מספיק סביר לצפייה,
והם ידאגו לתת לכם קישור אחד קל ונוח, שכדי להוריד אותו תצטרכו לשלם. (זוהי לא אתיקת הסצינה)
הם מספקים תוכן בלעדי בעיקר סרטים עם תרגום מובנה, ואנשים משלמים על זה.
זה לא אמור לעבוד ככה.

מה שבעיקר מפריע לי זה גניבת העבודה של אחרים, הם לוקחים קידודים והקלטות של אנשים ומעלים לאתר שלהם,
ומאלצים אנשים לשלם בעצם כדי להוריד את התוכן הזה, מה שאומר שאין להם כבוד גם כלפי המעלים המקוריים של התוכן.
אף אחד לא רוצה קרדיט, הקרדיט נמצא בתוך התוכן, אבל אני חושב שמן הראוי הוא שלא ייגבה תשלום על השירות.

אתיקת ההאקרים שעלייה מתבססת רוב הסצינה הזאת דגלה ב-5 נקודות מרכזיות:
  • Sharing - שיתוף.
  • Openness - פתיחות.
  • Decentralization - ביזור (דבר חיובי, אם כי ביזור מופרז יכול לגבול או להגיע לאנרכיה).
  • Free access to computers - גישה חופשית למחשבים.
  • World Improvement - שיפור העולם.
תמונה שפורסמה

אני רואה את רוב העקרונות האלה בטראקרים הישראלים, בקהילה פה בZSC,

אז איפה זה באותו אתר? למה לעשוק אנשים שגם ככה הממשלה מרמה אותם?
איפה הערכים והעקרונות שמובילים אותנו?
האם קם דור חדש שרק רוצה להרוויח מהעניין?

זה חייב להיפסק.

אני בכוונה לא חושף את האתר, חלקכם יודעים בדיוק מי על הכוונת שלי.
בגלל אתרים כמותם, החבר'ה הטובים גם נופלים, באין צדק.
אני לא מבקש מהם לסגור דלתות, אבל 30 אלף לייקים בפייסבוק?
שיפתחו אפשרות תרומה, פרסומות לאתר...
שישנו את השיטה...
אני מבין שהם רוצים להרוויח כסף קל, אבל איפה המצפון של האנשים האלה?

אם נהניתם לקרוא את זה, אשמח לשמוע על עמדתכם בעניין,
האם לגיטימי בעיניכם שאתרים יגבו כסף על הורדה של תכנים?
האם הייתם משלמים כדי לצפות בתוכן כזה? (כשכל כך קל להשיג גישה לאתר בו תורידו בחינם, את אותו התוכן).
ומה לדעתכם ניתן לעשות בעניין, כחברה שיתופית פתוחה, איך נוכל לייעל את המצב?
בואו נעצור את זה פה.

התוכן שם, הכל נגיש. חבל לשלם כסף על דברים שניתן לקבל בחינם.
אה כן... ו... חמור מי שמוריד מאימיול. :)

שלכם...
תמונה שפורסמה

נערך על-ידי DTR-iL, 27.11.2014 - 02:14 AM.

קיבל תודות על-ידי 5 משתמשים:

Dr. Strange

Dr. Strange
  •  צוות לשעבר
  • 760 הודעות
    • מונה תודות: 94 תודות
63
טוב
וואלה, צודק!
לא נראה לי הגיוני שכל המדיה נמצאת זמינה ובחינם בכל ברשת, מתרגמים ישראליים עובדים קשה מאד בשביל להוציא תרגומים כמה שיותר מהר ועושים את זה בזמן הפנוי שלהם ויבוא מישהו ויגזור עליהם קופון.
אני חושב שצריך להתארגן בצורה מסודרת מול הדבר הזה ולחסל את האתרים האלה, הם לא עוזרים לקהילה בארץ להתפתח, ההפך הוא הנכון.
אני מאמין שיש בקהילה פה בפורום מספיק כח בשביל להתחיל לבלום את הדבר הזה.
צריך להתחיל לחשוב על משהו..

נערך על-ידי Dr. Strange, 27.11.2014 - 01:35 AM.

Tears of Steel

Tears of Steel

F.L.S

•  צוות לשעבר
  • 2328 הודעות
    • מונה תודות: 445 תודות
327
מעולה
הם הסיבה למלחמה של החוק נגד פיראטיות.
אתה לא יכול להרוויח על משהו שמוצע בחינם.

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה
נהנתי מאד מהמאמר, מה כן שגם לפניי ימים ספורים דברתי על הנושא עם עוד בחור.
אני רוצה להוסיף, על כל מה שאמרת, הם נוטים גם להוריד קרדיטים למתרגמים שעמלו על התרגום וזה מכעיס אותי לאללה.
כל הנושא מגעיל, דוחה, לא מוסיף, מוכיח עד כמה אפשר לרדת. אין לי עוד מה לרשום, אין עוד מילים לתאר, רשמת 90% ממה שאני חושב כבר במאמר.

תודה על המאמר המצויין. :)

Master-D

Master-D

Man Utd 4 LIFE

•  מנהלים
  • 860 הודעות
    • מונה תודות: 94 תודות
114
מעולה
ולחשוב שרק דיברנו על הנושא לפני כמה ימים אהה  
DTR תמונה שפורסמה

נתחיל בזה שאני מסכים עם כל מילה

יש פה בנושא 2 בעיות עיקריות

1) למה יש לאתר 30 אלף לייקים ?  הסיבה פשוטה, רוב הישראלים מאוד בורים כשמגיע להורדות באינטרנט ובדר"כ מכירים רק את אתרי ההורדה הישירה האלה ולא את הטראקרים בארץ ובעולם ששם הכל בחינם,
והם חושבים שזה לגיטימי לשלם על מנוי לשרת הורדות, להוריד מהר את התוכן וגמרנו - במקרים כאלה אנחנו רק צריכים להכיר להם את סצינת הטורנטים ואני בטוח שרוב האנשים יעדיפו אותה
מצד שני יש אנשים שכן מכירים את הטורנטים אבל מעדיפים את ההורדה הישירה וגם לשלם עליה, למה ?   כי הם לא רוצים לשתף בחזרה את מה שהורידו שזה הרי העקרון מספר אחד בטראקרים הפרטיים
מבחינם: למה שאני אוריד משהו ואשאיר את המחשב פתוח במשך ימים כדי לשתף את זה כשאני יכול לשלם כמה שקלים, להוריד  זבנג וגמרנו ....
מצד אחד יש הגיון במה שהם אומרים מצד שני לי אישית זה כואב כי זה מצביע על אנוכיות וחשיבה רק עצמי

2) האתר הספציפי שאתה מדבר עליו (ושאני כל כך שונא) עבר להשתמש רק באתר אחד בתשלום באופן בלעדי והכל בגלל תאוות בצע
בזמנו כשאתרי ההורדות הישנים עוד היו קיימים הם דאגו להעלות את התכנים למגוון שרתי הורדה כשחלקם היו חינמיים לגמרי ולחלקם היתה אפשרות הורדה בחינם במהירות מופחתת
במצב הזה באמת שיכולתי להגיד שהמעלים עדיין היו פועלים בשביל עקרון השיתוף כי כל בן אדם יכל להחליט איך להוריד
בחינם וכנראה קצת לאט יותר או בתשלום ובמהירות  אז מי שבחר להוריד מהר "תרם" כסף למעלים
עכשיו רק אתר אחד (יש עוד כמה קטנים שאליהם אני לא אתייחס) שמעלה את התכנים רק לשרת אחד שהוא רק בתשלום
אין פה שום עקרון שיתוף אלא תאוות בצע נטו ואת זה יש להחרים.

בהמשך למה שרשם  TheDarkKnight
לא רק שהאתר הזה נוטה למחוק קרדיטים למתרגמים, מסנכרנים ומה לא
הרבה פעמים הם גונבים תכנים משלושת הטראקרים הישראליים ודואגים למחוק את הקרדיט לטראקרים
והכל כדי שיחשבו שהם היחידים שדואגים להביא הכל בבלעדיות

נערך על-ידי Master-D, 27.11.2014 - 09:13 AM.

roye28

roye28
  •  חברים רשומים
  • 100 הודעות
    • מונה תודות: 19 תודות
11
רגיל
יש ים  של אתרים כאלו
כל אחד בוחר את הדרך שלו להרוויח כסף יש את מורידים שזה משרתים
ויש  גם את האתר עולם הסרטים שתקבל גישה אם תתרום כסף
אני לא שילמתי בחיים על הורדה ולא ישלם

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהroye28, ב-27.11.2014 - 15:54 PM, אמר:

יש ים  של אתרים כאלו
כל אחד בוחר את הדרך שלו להרוויח כסף יש את מורידים שזה משרתים
ויש  גם את האתר עולם הסרטים שתקבל גישה אם תתרום כסף
אני לא שילמתי בחיים על הורדה ולא ישלם
לא הבנתי? אתה תומך בדרך שהאתר (לצורך העניין) מורידים עושה כסף?
זאת ראיה צרה ושגויה. הם מלכתחילה לא אמורים לבקש על תוכן שעולה לטראקרים הישראלים בחינם כסף. בכללי, מטרת השיתוף היא לשתף ידע ומקורות עם אנשים ללא צפי לתמורה. נוסף על כך, אנשים שלא מבינים בתחום נופלים לקורבן באתרים הירודים האלו (קידודים ירודים שהם עושים והכי חשוב התנהגות ירודה). לא מכיר המון אתרים שלוקחים תוכן, מורידים כל זכר לקרדיט של הקורע/המתרגם/המסנכרן... ותוקעים את השם של האתר שלהם כאילו התוכן הוא שלהם. התנהגות פשוט מכעיסה, מבישה וירודה.

מעניין אותי לשמוע את תוגבתם של אותם מפעילי האתרים האלו, של המעלים שמעלים לשם תכנים ונהנים מכמה שקלים בודדים על חשבון הסצנה הישראלית.

נערך על-ידי TheDarkKnight, 27.11.2014 - 16:42 PM.

roye28

roye28
  •  חברים רשומים
  • 100 הודעות
    • מונה תודות: 19 תודות
11
רגיל
חחח לא פשוט אין מה לעשות לגבי זה

Aviad93

Aviad93
  •  צוות לשעבר
  • 500 הודעות
    • מונה תודות: 34 תודות
22
רגיל
מסכים מאוד עם כל הדברים החכמים שנאמרו פה. לי אישית אין מושג על איזה אתר מדובר, גם כי טוב לי עם טורנטים ולכן אני לא מחפש מקורות חדשים, וגם כי לא ממש מעניין אותי מה או מי עומדים מאוחרי האתר הספציפי הזה. אני אישית לא אשלם שקל בחיים על הורדות, לא משנה מהן. במקום להוריד 5 דיסקים במחיר של אחד מהחנות, אני אעדיף לקנות  את האחד הזה מהחנות ולדעת אל מי ולאן הכסף שלי הגיע ומה השימוש שיעשה בו, כנ"ל עבור סרטים ומשחקים. אם האתר במאת מפרסם איזה תכנים שאין באף מקום אחר וגובה על זה כסף, את זה אני עוד יכול להבין איך שהוא. אבל להוריד ממקומות אחרים , לא לתת קרדיט ועוד לגבות על זה כסף, זה כבר תת רמה וגועל נפש.

ותודה לך DTR שהסבת את תשומת ליבי שיש לנו בארץ תופעה כזו, לצערי כנראה שהישראלים יחפשו להרוויח כסף ולעשות קומבינות בכל דרך אפשרית וחבל.

Pikoro

Pikoro
  •  חברים רשומים
  • 100 הודעות
    • מונה תודות: 10 תודות
3
רגיל
מאמר מצוין. אני חושב שהפתרון הוא להראות לישראלים שיש עוד אלטרנטיבות חוץ מהורדות בתשלום.
לדעתי הם פשוט אנשים חמדנים שמנצלים את העובדה שהמון ישראלים תמימים לא יודעים בכלל מה זה טורנט.
הם מייצגים את הישראלי המכוער, החמדן שרק מנסה לנצל ולקמבן דרכים איך לדפוק ולעשות קופה על אחרים.

Lady.R

Lady.R
  •  חברים בכירים
  • 457 הודעות
    • מונה תודות: 86 תודות
78
טוב מאוד
DTR-שחקת אותה בגדול!
כל הכבוד על המאמר, הרבה נאמר ולי לא נותר אלא להסכים עם כל מילה.

MoriDim

MoriDim
  •  חברים רשומים
  • 7 הודעות
    • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל

צפה בהודעהTheDarkKnight, ב-27.11.2014 - 16:38 PM, אמר:

לא הבנתי? אתה תומך בדרך שהאתר (לצורך העניין) מורידים עושה כסף?
זאת ראיה צרה ושגויה. הם מלכתחילה לא אמורים לבקש על תוכן שעולה לטראקרים הישראלים בחינם כסף. בכללי, מטרת השיתוף היא לשתף ידע ומקורות עם אנשים ללא צפי לתמורה. נוסף על כך, אנשים שלא מבינים בתחום נופלים לקורבן באתרים הירודים האלו (קידודים ירודים שהם עושים והכי חשוב התנהגות ירודה). לא מכיר המון אתרים שלוקחים תוכן, מורידים כל זכר לקרדיט של הקורע/המתרגם/המסנכרן... ותוקעים את השם של האתר שלהם כאילו התוכן הוא שלהם. התנהגות פשוט מכעיסה, מבישה וירודה.

מעניין אותי לשמוע את תוגבתם של אותם מפעילי האתרים האלו, של המעלים שמעלים לשם תכנים ונהנים מכמה שקלים בודדים על חשבון הסצנה הישראלית.
אתה רוצה תגובה? בוא תקבל אחי.
אף אחד לא מכריח את הגולשים להוריד באתר, תתפלא לשמוע, שחלקם מודעים לעולם הטורנטים, מה לעשות שאנשים מעדיפים להוריד בהורדה ישירה, יותר מהיר.
לגבי התשלום? למה זה צריך לעניין בכלל אנשים שלא משתמשים באתר? אתה לא אוהב את העניין הזה? תתעלם ממנו ואל תכנס לאתר, למה לעצור את זה?
אנשים משקיעים זמן, הוצאות, בשביל לספק תכנים באופן מהיר, ובשביל להניע אותם לעשות את זה בצורה טובה ומדוייק, הכסף גורם לזה.(אני מקודד שם)
יודע מה מצחיק אותי? שרק בישראל כולם יתלוננו על משהו שיעלה כמה שקלים מסכנים, זה פשוט מדהים אותי מחדש כל פעם.
בוא אני אחדש לכם משהו שכנראה אתם לא יודעים, בארה"ב יש יותר מ500 אתרים ששמים תכנים עם שרתים שעולים כסף (אצלהם זה פרימיום חודש שאפילו יותר יקר ממה שאנחנו מציעים) יותר מזה, קימים יותר מממאות שרתים שמשתמשים בפרימיום הזה, לעומת שרתים בודדים שמציעים הורדה ישירה בחינם, וגם אלה דורשים סיבוכים כמו פרסומות, ולחכות כמה שניות או הגבלה של 50KB לשניה.

כל פעם השאלה "למה לקחת כסף" מביאה לי עצבים מחדש,
וואלה אז למה כל מנהלי הסידבוקסים לוקחים כסף? זה כולה מחשב שתקוע בתיזינבי עם גישה מרחוק ללקוח שקונה, וכמה לוקחים על כזה דבר? 100-150 שקל כל חודש. אז "למה?"

אני מבטיח לכם שבחו"ל אף אחד לא יפתח אשכול כזה חסר פואנטה, או במילים אחרות אשכול התבכיינות ישראלית מצוייה.
שלא תבינו לא נכון, אין לי בעיה עם הדעה שלכם, שאתם לא בעד לשלם כסף על תכנים, אבל הקטע שאתם מעזים להתעצבן על זה, משהו שאתם בכלל לא קשורים אליו, לא יודעים מה קורה, כאילו זה מובן מאליו שאדם יישב כמה שעות ביום כדי לספק לגולשים תכנים.
תתפלאו, יש מספר תגובות שאומרות שהם מודעים לטורנטים והכל, ובכל זאת מעדיפים להוריד מהאתר מורידים.
בקיצור חבר'ה, מה שאתם עושים כרגע זה לטחון מים, הדיון הזה חזר על עצמו בלופים כבר מFXP עד לפורום QSUBS, ובסוף (כמו האשכול הזה) אחרי שבוע
הוא יהיה כבר אשכול מת, אז מה עשיתם בזה?
שיהיה לכם ערב טוב :drinks:

אגב לגבי הקרדיטים- אנחנו נותנים לכל המתרגמים קרדיט בתרגום, הקרדיט לאתר זה בעיקר לאנשים שלוקחים את הקידודים האלה ושים את זה באתר שלהם, כמו בכל טראקר או TVNETIL דוגמא קלאסית, ששמים לעצמם קרדיט למקליט ולאתר. וכמובן הסיבה השניה, שידעו שזה קודד ע"י צוות מורידים, להשאיר חותם, על עבודה שנעשת על ידנו.

נערך על-ידי MoriDim, 27.11.2014 - 21:18 PM.

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהMoriDim, ב-27.11.2014 - 21:11 PM, אמר:

אתה רוצה תגובה? בוא תקבל אחי.
אף אחד לא מכריח את הגולשים להוריד באתר, תתפלא לשמוע, שחלקם מודעים לעולם הטורנטים, מה לעשות שאנשים מעדיפים להוריד בהורדה ישירה, יותר מהיר.
לגבי התשלום? למה זה צריך לעניין בכלל אנשים שלא משתמשים באתר? אתה לא אוהב את העניין הזה? תתעלם ממנו ואל תכנס לאתר, למה לעצור את זה?
אנשים משקיעים זמן, הוצאות, בשביל לספק תכנים באופן מהיר, ובשביל להניע אותם לעשות את זה בצורה טובה ומדוייק, הכסף גורם לזה.(אני מקודד שם)
יודע מה מצחיק אותי? שרק בישראל כולם יתלוננו על משהו שיעלה כמה שקלים מסכנים, זה פשוט מדהים אותי מחדש כל פעם.
בוא אני אחדש לכם משהו שכנראה אתם לא יודעים, בארה"ב יש יותר מ500 אתרים ששמים תכנים עם שרתים שעולים כסף (אצלהם זה פרימיום חודש שאפילו יותר יקר ממה שאנחנו מציעים) יותר מזה, קימים יותר מממאות שרתים שמשתמשים בפרימיום הזה, לעומת שרתים בודדים שמציעים הורדה ישירה בחינם, וגם אלה דורשים סיבוכים כמו פרסומות, ולחכות כמה שניות או הגבלה של 50KB לשניה.

כל פעם השאלה "למה לקחת כסף" מביאה לי עצבים מחדש,
וואלה אז למה כל מנהלי הסידבוקסים לוקחים כסף? זה כולה מחשב שתקוע בתיזינבי עם גישה מרחוק ללקוח שקונה, וכמה לוקחים על כזה דבר? 100-150 שקל כל חודש. אז "למה?"

אני מבטיח לכם שבחו"ל אף אחד לא יפתח אשכול כזה חסר פואנטה, או במילים אחרות אשכול התבכיינות ישראלית מצוייה.
שלא תבינו לא נכון, אין לי בעיה עם הדעה שלכם, שאתם לא בעד לשלם כסף על תכנים, אבל הקטע שאתם מעזים להתעצבן על זה, משהו שאתם בכלל לא קשורים אליו, לא יודעים מה קורה, כאילו זה מובן מאליו שאדם יישב כמה שעות ביום כדי לספק לגולשים תכנים.
תתפלאו, יש מספר תגובות שאומרות שהם מודעים לטורנטים והכל, ובכל זאת מעדיפים להוריד מהאתר מורידים.
בקיצור חבר'ה, מה שאתם עושים כרגע זה לטחון מים, הדיון הזה חזר על עצמו בלופים כבר מFXP עד לפורום QSUBS, ובסוף (כמו האשכול הזה) אחרי שבוע
הוא יהיה כבר אשכול מת, אז מה עשיתם בזה?
שיהיה לכם ערב טוב :drinks:
שמח לראות שיש נציגות לאתר בפורום שדוגל בחופש המידע ושיתוף, שוב הפעם, ללא צפי לקבלת משהו (במקרה הספציפי הזה, כסף). שמח שהגבת, שמח שיש עם מי לדבר, ושמחתי להבין את נק' המבט שלכם למרות שאני חושב שהיא מגוכחת, מצחיקה, עם צירוף דוגמאות שלא הבנתי אפילו למה שמת אותן. אענה על פסקה-פסקה שרשמת. מקווה לתגובה גם אח"כ.

אם הבנתי נכון, אתה מדבר על פרימיומים של שירותי ההורדה הישירה? ההבדל בניהם לאליכם הוא גדול: הם מוכנים שתורידו מהם ללא כסף, אממה, ההורדה תוגבל ל-50 ק"ב שזה מקובל עליי. הוא לא מכריח אותך בכוח לשלם לו. כל אתר שאני מכיר להורדה ישרה מאפשר לבחור בין "פרימיום" ל-"הורדה חינמית". בנוסף, אתם אלו שבוחרים למי לפנות. בימי הורדות.נט, iDown וכיום TVNET ועוד ועוד... מעלים לכמה שרתים ע"מ שהמורידים יוכלו לבחור מאיזה מקור הם רוצים להוריד. הם לא בקשו כסף על זה והם נתנו לך כמה אופציות להורדה. בשונה מ"מורידים" שמבקשים ממך לשלם, אם אתה לא מוכן לשלם - עוף מכאן.

והנה הגיע הפסקה, הכי מיותרת שיכלת לרשום. למה בעלי סידבוקסים לוקחים כסף? כי המחשב הזה, שתקוע ב"תיזינבי" עולה (חכה לזה) כסף. ייעודי, שמחלקים אותו לכמה קליינטים והארד-דיסקים שעולה לא מעט כסף. נותנים לאנשים גישה לשם ובתמורה מבקשים על ההתקנה כסף, ככה הם יוכלו להמשיך להתקיים כעסק. מורידים, לא עסק. "מורידים" מוריד קרדיטים, "מורידים" מכריח את כלל גולשיו לשלם על תוכן "בלעדי" שקודד (?) ע"י הצוות שלהם. זה לא נכון.
מורידים היו יכולים להיות נחמדים, לתת לגולשים כמה אופציות, לבקש אולי לתרומה?
2 הטראקרים הגדולים בישראל מסתדרים יפה מאד מתרומה. וואללה?, 30,000 משתמשים? אם חצי מהם יתרום שקל בחודש אתם מסודרים.

האשכול הזה לא חסר פואנטה. האשכול הזה נכון, האשכול הזה היה צריך לבוא מתישהו. אם הוא צץ כבר בקהילות אחרות כנראה שיש מהומה, שאנשים לא מרוצים. במקום ללכת נגד "האשכולות חסרי טעם האלה" אולי תיישמו דבר-שתיים מכאן?
נתחיל בזה אולי שלא תמחקו קרידיטים (לא ראיתי שום תגובה לנושא).

שיהיה סופ"ש טוב וערב טוב.
TDK

MoriDim

MoriDim
  •  חברים רשומים
  • 7 הודעות
0
רגיל

צפה בהודעהTheDarkKnight, ב-27.11.2014 - 21:26 PM, אמר:

שמח לראות שיש נציגות לאתר בפורום שדוגל בחופש המידע ושיתוף, שוב הפעם, ללא צפי לקבלת משהו (במקרה הספציפי הזה, כסף). שמח שהגבת, שמח שיש עם מי לדבר, ושמחתי להבין את נק' המבט שלכם למרות שאני חושב שהיא מגוכחת, מצחיקה, עם צירוף דוגמאות שלא הבנתי אפילו למה שמת אותן. אענה על פסקה-פסקה שרשמת. מקווה לתגובה גם אח"כ.

אם הבנתי נכון, אתה מדבר על פרימיומים של שירותי ההורדה הישירה? ההבדל בניהם לאליכם הוא גדול: הם מוכנים שתורידו מהם ללא כסף, אממה, ההורדה תוגבל ל-50 ק"ב שזה מקובל עליי. הוא לא מכריח אותך בכוח לשלם לו. כל אתר שאני מכיר להורדה ישרה מאפשר לבחור בין "פרימיום" ל-"הורדה חינמית". בנוסף, אתם אלו שבוחרים למי לפנות. בימי הורדות.נט, iDown וכיום TVNET ועוד ועוד... מעלים לכמה שרתים ע"מ שהמורידים יוכלו לבחור מאיזה מקור הם רוצים להוריד. הם לא בקשו כסף על זה והם נתנו לך כמה אופציות להורדה. בשונה מ"מורידים" שמבקשים ממך לשלם, אם אתה לא מוכן לשלם - עוף מכאן.

והנה הגיע הפסקה, הכי מיותרת שיכלת לרשום. למה בעלי סידבוקסים לוקחים כסף? כי המחשב הזה, שתקוע ב"תיזינבי" עולה (חכה לזה) כסף. ייעודי, שמחלקים אותו לכמה קליינטים והארד-דיסקים שעולה לא מעט כסף. נותנים לאנשים גישה לשם ובתמורה מבקשים על ההתקנה כסף, ככה הם יוכלו להמשיך להתקיים כעסק. מורידים, לא עסק. "מורידים" מוריד קרדיטים, "מורידים" מכריח את כלל גולשיו לשלם על תוכן "בלעדי" שקודד (?) ע"י הצוות שלהם. זה לא נכון.
מורידים היו יכולים להיות נחמדים, לתת לגולשים כמה אופציות, לבקש אולי לתרומה?
2 הטראקרים הגדולים בישראל מסתדרים יפה מאד מתרומה. וואללה?, 30,000 משתמשים? אם חצי מהם יתרום שקל בחודש אתם מסודרים.

האשכול הזה לא חסר פואנטה. האשכול הזה נכון, האשכול הזה היה צריך לבוא מתישהו. אם הוא צץ כבר בקהילות אחרות כנראה שיש מהומה, שאנשים לא מרוצים. במקום ללכת נגד "האשכולות חסרי טעם האלה" אולי תיישמו דבר-שתיים מכאן?
נתחיל בזה אולי שלא תמחקו קרידיטים (לא ראיתי שום תגובה לנושא).

שיהיה סופ"ש טוב וערב טוב.
TDK
אני לא מבין למה אתה מתעקש על המחיקת קרדיטים? הרי אתה לא הורדת משם, איך אתה יודע מה נמצא בתרגום?
אנחנו אף פעם לא מחקנו לאף אחד קרדיט, כל מתרגם אמור לקבל קרדיט בהתאם על העבודה שלו.
לא הבנתי למה כולם מתלוננים שלוקחים קרדיט למתרגמים? מעולם לא קרה.

MoriDim

MoriDim
  •  חברים רשומים
  • 7 הודעות
0
רגיל

צפה בהודעהMoriDim, ב-27.11.2014 - 21:32 PM, אמר:

אני לא מבין למה אתה מתעקש על המחיקת קרדיטים? הרי אתה לא הורדת משם, איך אתה יודע מה נמצא בתרגום?
אנחנו אף פעם לא מחקנו לאף אחד קרדיט, כל מתרגם אמור לקבל קרדיט בהתאם על העבודה שלו.

בהמשך למה שאמרת, שוב, כאן באה הבחירה של הגולש, כשבן אדם מחפש תוכן כלשהו בגוגל, יש לו מספר אפשרויות, הראשונות הם אלה שבחינם,
אז למה בכל זאת בוחרים במורידים? זו שאלה שאין לי תשובה עליה, אולי יש לי, אבל אני יודע מראש שזה סתם יעצבן פה אנשים, בכל זאת אני אכתוב
מורידים מספקים תוכן (80 אחוז מהתכנים שיוצאים, ואני מדבר על כתוביות שיוצאות לסרטים/סדרות) בצורה מהירה יותר מכל הטראקרים וכל האתרי הורדות הישראלים שאתה מכיר. זה נבדק, אף אחד אפילו לא צריך להתווכח איתי על זה, לדוגמא תוכן שעלה במורידים עלה אחרי 5 שעות בטראקר X, ואותו התוכן גם עלה לאתר הורדות אחר לאחר 10 שעות. גורם הסיפוק מהיר של התוכן גם סוג של סיבה. כשאדם משלם על האתר, האדם מקבל תמיכה מלאה, מענה מהיר, טיפול מהיר בכל דבר שהוא, למה? כי הוא שילם כסף, לעומת אתרים בחינם, או טראקרים, שבגלל שהם בחינם, אז הם בגישה של "אף אחד לא חייב להם כלום"
ולכן יש מלא גולשים שמבקשים דברים, או יש להם בעיות, ואף אחד לא מטפל בזה, ואולי בדיילי.
אפשר להמשיך להציג פה ים יתרונות, וכן אני מסכים איתך גם חסרנות, שוב הכל יחסי, תלוי אל מי אתה מדבר.
ZSC זה עולם סצינה, שבו כולם מודעים עם ידע די נרחב על עולם הטורנטים, אז זה נראה לכם "חמדנות" "טמאות"
אין דבר אחר מלהגיד "זה בעיה שלכם.. תתמודדו."

נערך על-ידי MoriDim, 27.11.2014 - 21:43 PM.

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהMoriDim, ב-27.11.2014 - 21:32 PM, אמר:

יש לי מקורות שהראו לי לא פעם, לא פעמיים, המון פעמים ומקרים שהורידו קרדיטים. ואם אתה מעוניין שתי מקרים שבלטו לי:
1. כמה פרקים של סוכני שילד שהועלו ל-DR הועלו ללא קרדיט למתרגם במורידים.
2. תכנים שנקרעים בלעדית לטראקרים הישראלים פתאום מופיעים "בלעדית וראשונים ברשת" ל"מורידים".

זה לא רק למתרגמים, זה גם למסנכרים, לקורעים הבלעדים ולכל העוסקים במלאכה. המון נפגעים מזה, וכנראה שלא אני היחיד שמתעצבן מזה. "מורידים" גרם להמון אנשים להתעצבן.

MoriDim

MoriDim
  •  חברים רשומים
  • 7 הודעות
0
רגיל

צפה בהודעהTheDarkKnight, ב-27.11.2014 - 21:41 PM, אמר:

יש לי מקורות שהראו לי לא פעם, לא פעמיים, המון פעמים ומקרים שהורידו קרדיטים. ואם אתה מעוניין שתי מקרים שבלטו לי:
1. כמה פרקים של סוכני שילד שהועלו ל-DR הועלו ללא קרדיט למתרגם במורידים.
2. תכנים שנקרעים בלעדית לטראקרים הישראלים פתאום מופיעים "בלעדית וראשונים ברשת" ל"מורידים".

זה לא רק למתרגמים, זה גם למסנכרים, לקורעים הבלעדים ולכל העוסקים במלאכה. המון נפגעים מזה, וכנראה שלא אני היחיד שמתעצבן מזה. "מורידים" גרם להמון אנשים להתעצבן.
אני יכול להבטיח לך שלא נמחק שום קרדיט, זה שאין קרדיט בתרגום עצמו, זה כבר משהו אחר, אף אחד לא ירוץ אחרי המתרגם ויוסיף למתרגם עצמו את הקרדיט, אבל אם זה משהו שקרה, אפשר לדאוג שזה לא יקרה שוב.
לגבי תכנים שנקרעים/מוקלטים, סליחה? זה אפילו לא שלהם, ואין לי מושג לגבי מה שאנשים רושמים על זה שהעלו, מה שכן, אולי נרשם המשפט "בלעדית וראשונים באתרי הורדות ישירות" מה הבעיה במשפט הזה?

נערך על-ידי MoriDim, 27.11.2014 - 21:46 PM.

DTR-iL

DTR-iL

Out Of Service! ;)

•  צוות לשעבר
  • 828 הודעות
    • מונה תודות: 374 תודות
393
מעולה
ניב, אני שמח שהגבת,
אבל...
בחרת להתעלם מכל השאלות החשובות באמת רק כדי לציין מה שמעצבן אותך ניב,
וגם יצאת קצת מהקווים תוך כדי בצורה לא קשורה....

אתה כנראה לא מבין מה הבעיה עם חוסר המוסריות בכל העניין, שכל מה שהאתר שלך עושה הוא בעצם - שגוי.
תהיה בטוח במיליארד אחוזים שניטרוביט לא יהיה יותר מהיר מטורנטים גם בעוד 100 שנה, בלתי אפשרי פשוט.
אתה משווה להורדה ישירה? או לצפייה ישירה? זה לא באותו קנה מידה בכלל...

מה הקשר בין מה שכתוב למעלה לסידבוקסים או למנהלי החברות שמספקים אותם?
זה שירות אחר שלא מדובר עליו כאן בכלל?

העבודה שנעשית על ידיכם היא חובבנית אבל לא ניכנס לזה, בשורה התחתונה,
התוכן שמגיע לקהל יעד באתר שמאלץ את אותו קהל יעד לשלם עליו כסף.
איך היית מרגיש אם מחר היה קם אתר "מורידים החינמי" עם תוכן זהה ובאיכות טובה יותר - ובחינם?
ואני מוכן להתערב שהוא גם יהיה מהיר יותר.
מה תעשה אז?

עכשיו אתה מדבר על העבודה הקשה שלכם, רק אל תזיע יותר מידי מהעבודה הקשה,
חבר יקר, אני לא נמצא פה יומיים, אל תספר לי מעשיות. תאמין לי שאני פה עוד מסצינת הXDCC,
ומעולם לא שילמתי על סרט באינטרנט. ומאז שנחשפתי לעולם הזה, תמיד השיתוף עמד בראש הפירמידה,
הגישה לתוכן... (מבלי לשלם עליו).

האתר שלכם הוא מירמה, יש דרכים אחרות להרוויח כסף, יש דבר שנקרא כבוד עצמי, הגינות, מוסריות.
אתם מרמים אנשים, אני רואה הרבה תגובות של אנשים שהתרגלו להוריד בחינם וכנראה הגיעו אליכם דרך גוגל,
והם פשוט מודים ומחפשים לינקים ואז מתבשרים שעליהם לשלם כדי להוריד כי "פחח" שום דבר לא בא בחינם, נכון?

אז אם המעלים באתר מרוויחים 30% עמלה על כל נרשם לפרימיום לניטרוביט (האתר הבלעדי שאיתו אתם עובדים),
זה אומר שהבעלים של מורידים הוא הבעלים של ניטרוביט,
ואליו מגיע שאר ה70%? אחלה עסק.
נצא מהנחה שמדובר ב30 אלף שעשו לייק בפייסבוק ועוד כמה אלפים שלא עשו לייק ומשתמשים באתר..

צריך ליישר קו עם מה שאתם עושים, בגללכם אתרים טובים באמת של אנשים שעובדים פי מיליון יותר קשה מכם נסגרים,
בגלל שאתם מרוויחים כסף בדרך לא דרך. אתם גורמים לפגיעה היקפית בכולם ולא מתחשבים בזה העיקר שתרוויחו את שלכם.

אם אתה מודה בזה שהדיון הזה חוזר על עצמו, מה זה אומר לך?
אם יש תחלופה גבוהה במקום עבודה מסויים, מה זה אומר לך על אותו מקום?
השיטה שגויה. זה אולי יתיישן כמו שאתה טוען,... אבל ככה גם האתר שלכם. אתם תיפלו, כי אתם לא הוגנים עם אנשים.

קלף הבלעדיות והתרגומים ה"בלעדיים" האלה הם לא תירוץ לגבות כסף,
השירות והיחס שמקבלים היום בטראקרים, ממש לא באים בקטע של אף אחד לא חייב לכם כלום,
אנשים נרתמים לעזור וללמד, זה כבר שקרים שהמצאת לעצמך כדי להאמין בבלוף שאתה מספר.

מורידים זה אתר חאפר, שמנסה להנות מפועלם של אחרים, ולגזור קופון על חשבון האדם הפשוט (מזכיר לך התבכיינות? אני שמח)
אולי נלך עם זה לדף של אבי לן בסטטוסים מצייצים ואולי אם האתר שלך יהיה על המוקד תבין מה פסול במה שאתם עושים,
סתם, נראה לך שנרחיק לכת, לא מגיע לכם לקבל את הקרדיט הזה גם, אחרי כל הקרדיטים שלקחתם.
אני מבטיח לך שאם לא תשנו את השיטה. אתם תתיישנו בדיוק כמו האשכול הזה,
במיוחד עכשיו עם שירותי ענן מעולים דוגמת הייב שנפתחו. המפלה שלכם קרובה מתמיד.
FXP, QSUBS, קהילות שיש בהם מורידים ומתרגמים, אנשים פעילים, שכנראה נחשפו לעסק שלכם.
אני שמח שזה נרחב משחשבתי.

ולא ניב, זה לא כזה פשוט, ברגע שזו בעיה שלי ובחרת להגיב, זה הופך לבעיה "שלנו".
לפני שאני הבנאדם שמתנגח באתר שלך, אני לקוח פוטנציאלי\מוריד פוטנציאלי, ואתה יודע מה זה אומר.
הלקוח תמיד צודק.

תשקלו לשנות את השיטה, חבל לשרוף את עצמכם בסצינה כזאת כשיש לכם פוטנציאל להתפתח למשהו טוב יותר וחיובי.
ביום שתבין ותקבל שמה שאתה עושה שגוי, אתה תראה שינוי בהכל.
התוכן חייב להישאר חינמי.

נערך על-ידי DTR-iL, 27.11.2014 - 22:04 PM.

MoriDim

MoriDim
  •  חברים רשומים
  • 7 הודעות
0
רגיל
אפיק, אפשר לקיים דיון עד מחר, מי צודק מי לא.
בעקרון אתה תצא פה צודק, כי נמצאת פה קהילה שכולה מורידה בחינם ע"י טורנטים.
כל תגובה שאני אגיד כאן סתם תקבור אותי, ואני אצא טמבל, אני אסיים עם כמה דברים (אגב זה התגובה האחרונה שתקבלו ממני)
-תן לגולשים לבחור מה טוב להם, תאמין לי שרובם נחשפו לכל האפשרויות של הורדה, חינם, טורנטים מה שתרצה.
-הצוות שלנו משקיע פי 3 אפילו, זמן והשקעה מאשר מכל מקודד אחר שתמצא, או מעלה בטראקר.
-חבל שאתה חושב שזה חאפר, מה ההבדל כבר בין הקידודים שמעלים בדאוןרב מקודדים עם  VDM/AVIRECOMP לבין מורידים שמקודדים גם עם VDM?
יש תוכנה יותר איכותית ואני לא מכיר? טוב לשמוע.

נסיים עם שיר קטן למסר שאני הולך לסיים פה איתו ת'שיחה איתך, ועם כל החבר'ה הנחמדים:

אני יודע שהכל יהיה בסדר,
לא משנה מה כולם מדברים בסתר,
ניתן בראש, בעזרת השם, בלי נדר.

שבת שלום לכולם :)!

נערך על-ידי MoriDim, 27.11.2014 - 22:08 PM.

WhiteRev

WhiteRev
  •  VIP
  • 975 הודעות
    • מונה תודות: 284 תודות
215
מעולה

צפה בהודעהMoriDim, ב-27.11.2014 - 22:05 PM, אמר:

אפיק, אפשר לקיים דיון עד מחר, מי צודק מי לא.
בעקרון אתה תצא פה צודק, כי נמצאת פה קהילה שכולה מורידה בחינם ע"י טורנטים.
כל תגובה שאני אגיד כאן סתם תקבור אותי, ואני אצא טמבל, אני אסיים עם כמה דברים (אגב זה התגובה האחרונה שתקבלו ממני)
-תן לגולשים לבחור מה טוב להם, תאמין לי שרובם נחשפו לכל האפשרויות של הורדה, חינם, טורנטים מה שתרצה.
-הצוות שלנו משקיע פי 3 אפילו, זמן והשקעה מאשר מכל מקודד אחר שתמצא, או מעלה בטראקר.
-חבל שאתה חושב שזה חאפר, מה ההבדל כבר בין הקידודים שמעלים בדאוןרב מקודדים עם AVIRECOMP לבין מורידים שמקודדים עם VDM?
יש תוכנה יותר איכותית ואני לא מכיר? טוב לשמוע.

נסיים עם שיר קטן למסר שאני הולך לסיים פה איתו ת'שיחה איתך, ועם כל החבר'ה הנחמדים:

אני יודע שהכל יהיה בסדר,
לא משנה מה כולם מדברים בסתר,
ניתן בראש, בעזרת השם, בלי נדר.

שבת שלום לכולם :)!

לפני שאתה מדבר שטויות על DR , שטוף תידיים שלך , אתה והאתר שלך עוד 200 שנה , לא תגיעו לחצי מהרמה , תמשיכו בדרככם , בסוף תיפלו.

הכי חשוב שתמשיכו לגנוב תכנים  , ג'ו , סקנדל , כל הכבוד, איכות מטורפת

נערך על-ידי WhiteRev, 27.11.2014 - 22:10 PM.

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מאמר

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים