עבור אל תוכן

ביקורת| התבגרות

• אנא התחבר בכדי להגיב
8 תגובות לנושא זה

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה
בביקורת הזאת אין ספויילרים. תהנו, ביקורת שנייה בשבוע.

- ה ת ב ג ר ו ת -

בקולנוע ההוליוודי חסר מקוריות. המון חוזר על עצמו, נראה כאילו חשבו על עלילה כמה שניות והופ - יצא סרט (לדוגמה: "רובוטריקים" 2,3,4). נראה כאילו נדיר שיוצא משהו מקורי, שיגרום לכם לחשוב אחרת, שייתן לכם חווית צפייה שונה, מוזרה, לא ידועה. ואם לא הבנתם עד עכשיו, "התבגרות" הוא סרט מקורי מאד. כזה שלא תראו המון וכזה שיכול להיות מאד תהנו ממנו. מדובר על סרט שצולם במשך 12 שנים. כן, כן. במשך 12 שנים! אותו קאסט, ככה שאתה יכול לראות יפה מאד איך ילד בן 6 גדל לנער בן 18, כמעט מציאות שדחפו אותה לכ-170 דקות.

לפרוייקט המעניין הזה, ליהק הבמאי ריצ'רד לינקלייטר (סדרת "לפניי") את אלר קולטריין - שמשחק בתור מייסון במשך 12 שנים. הסרט מגולל את חייו של מייסון ומשפחתו - סמנתה, אחותו, ואמו (שלמען האמת, לא עולה לי השם לה). אנו נכנסים לתוך חייהם וחווים את חייו של מייסון, מהתגרשות ונישואין מחדש של אימו, למעברי בתים (המון, כאילו, טונה מעברי בתים), מעברי בית-ספר, מערכות יחסים, אהבה ועוד...

תמונה שפורסמה

בסרט דוחפים את חייו של מייסון ל... סרט. עכשיו, זה יחסית מוזר ואסביר למה. כשאתה מגיע לראות סרט, אתה מצפה לראות משהו לא ממש שגרתי (לרוב), תפנית בעלילה, סיבוך, נק' שיא... והבנתם לאן אני חותר, לסרט. משום מה, ה"סרט" הזה, לא הרגיש לי סרט. הוא הרגיש משהו שונה, אחר, משהו שלא ראיתי בכלל. זה קונספט שיכול להיות מדליק (לדעתי), אבל הוא עלול לשעמם המון מהצופים (כנ"ל אני). לסרט אין שיא, אין סיבוך מי-יודע-מה, לא הרגשתי שנכנסתי לתוך סרט. העלילה הייתה דיי "שטחית". בהתחלה עד כמעט החצי, לא ממש הרגשתי משהו מיוחד בו... עד ש...

תמונה שפורסמה

הילד התחיל להשתנות. כן. זה ממש, ממש, ממש מדליק. הילד מתחיל להשתנות ולגדול אל מול המסך, מבלי עריכת מחשב או משהו, ובזה הסרט קלע בול. הוא מצליח להעביר לך את חילוף השנים, אממה הוא לא אומר לך באיזה גיל הוא תמיד ובאיזה שנה אתה נמצא. הוא זורק לך רמזים ברקע (מה שחשבתי שמדליק מאד) ואתה מבין על-ידי כך באיזה שנה אתה נמצא. בנוסף, הוא מציג לך את הרגעים היפים של החיים לצד המכוערים; יש דברים בסרט שקרו לכולם וזה מחבר אתכם יותר אל הסרט. בשלבים מסויימים, הסרט מגנט אותי למסך וברגעים אחרים יכל לגרום לי להרדם. לצערי, לא הצלחתי להתחבר לשום דמות. אפילו לא למייסון. המשחק של אלר קולטריין (מייסון) היה בינוני מאד, לא הלהיב אותי עם הדמות שלו. משהו היה חסר לי בכל דמות ברמה כזאת שמפריעה לי להתחבר לאחת מן הדמויות. יש בסרט גם דיאלוגים סתמיים, כאלה שלא הייתי שם.

תמונה שפורסמה

אם להגיד את האמת, לא מתחרט שראיתי את הסרט הזה. אני אוהב לראות יצירות שונות ומקוריות, כאלה שאתה לא רואה כל הזמן. "התבגרות" הוא לא סרט הכי טוב, יש בו קטעים נהדרים, ואין לי מושג לאיזה סרט אני יוכל להשוות אותו כיוון שאני לא מכיר כאלה שבדיוק באותו קונספט כמוהו. ללא ספק זאת חוויה, לטעמי לא מספיק טובה. המון ימצאו אותו משעמם, חסר-תכלית, אבל הוא יכול להיות בסיס נהדר לסרטים בסגנון שלו בעתיד. לסיכום, ארצה לומר אמירה קטנה שאשמח אם מישהו (אפילו אחד) יישם. כשאתם קונים כרטיס בקולנוע, הכרטיס שלכם משמש כקול. הקול הזה מעודד את היוצרים והמפיקים להוציא עוד דברים מהסוג הזה. אז, בחיאת, למען קולנוע יצירתי ומקורי יותר, תנו את הכרטיס שלכם לדברים מיוחדים, כאלה שלא רואים כל יום, כדי שנראה עוד כאלה (לא בהכרח רק ל"התבגרות").

קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

sadowm

sadowm

ZSC FOR EVER

•  Owner
  • 8137 הודעות
    • מונה תודות: 693 תודות
364
מעולה
:tanx11:

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2774 הודעות
    • מונה תודות: 549 תודות
472
מעולה
מעולה. תודה רבה. יצא נהדר.
רציתי לראות בהתחלה בקולנוע אבל לא היה זמן. גם חששתי שהוא סרט משעמם והוא גם ארוך במיוחד. ניתן צ'אנס בקרוב.
תודה, מחכה לעוד ביקורות :)

sapir idgar

sapir idgar
  •  חסומים
  • 120 הודעות
    • מונה תודות: 30 תודות
12
רגיל
תודה על המידע בהחלט נראה סרט חזק :tanx11:

jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה
אחלה ביקורת אבל הסרט חמוד לא יותר.
אם אתה רוצה סרט הדומה לזה אז הסיפור המופלא של בנג'מין באטן יותר איכותי עם עלילה ועומק.

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2774 הודעות
    • מונה תודות: 549 תודות
472
מעולה

צפה בהודעהjjbiggs, ב-10.11.2014 - 20:59 PM, אמר:

אם אתה רוצה סרט הדומה לזה אז הסיפור המופלא של בנג'מין באטן יותר איכותי עם עלילה ועומק.
סיפורו המופלא של בנג'מין באטן סרט אדיר. מצטרף להמלצה.

קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

TheBenjamin

TheBenjamin
  •  חברים רשומים
  • 233 הודעות
    • מונה תודות: 34 תודות
24
רגיל
נשמע מסקרן.. תודה.

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3546 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
:thanks:

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה

צפה בהודעהjjbiggs, ב-10.11.2014 - 20:59 PM, אמר:

בדיוק מה שאמרתי, הסרט חמוד ולא יותר. נראה ״הסיפור המופלא״, לא זכור לי שראיתי. :)

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: פרסום

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים