עבור אל תוכן

ביקורת| בין-כוכבים

• אנא התחבר בכדי להגיב
13 תגובות לנושא זה

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
    • מונה תודות: 186 תודות
153
מעולה
אין ספוילרים בביקורת הזאת. תהנו.
אני חובב גדול של הסרטים של נולאן, אוהב את סטייל הקיטשיות שלו, את הדרמטיות (ולפעמים גם את האובר-דרמטיות) ואת הדרך שהוא עושה את כל הסרט: מהעלילה לקאסט, מהצילומים למוסיקה. ללא ספק שחיכיתי המון זמן (כשנתיים, אם אני לא טועה. מאז 'עלייתו') לסרט הבא של נולאן. עקבתי באופן תמידי וידעתי שארצה להגיע לבכורה כשתגיע. אתמול, בבכורה, יצא לי לראות את "בין-כוכבים", הסרט החדש של כריס נולאן ושנכתב במקור ע"י אחיו, ג'ונתן ("היוקרה", "האביר האפל"). בין-כוכבים, ללא ספק, היה הסרט שהכי חיכיתי לו בכל השנה הזאת (אפילו יותר מ"נעלמת" ו"שומרי הגלקסיה" שרציתי מאד לראות אותם). באתי עם ציפיות גדולות, וקיוויתי שאצא מרוצה. (ספויילר אלארט: יצאתי מרוצה).  למען האמת, לא היה ידוע עד לפניי שלוש שנים שנולאן לקח על עצמו את האחריות לביים את הסרט. ברחבי הרשת הסתובבה טיוטה משנת 2008 של הסרט, והיו דיבורים על סטיבן ספילברג אם אני לא טועה שרצה לקחת על עצמו את ביום הסרט.

העתיד: משאבי כדור-הארץ כמעט ואזלו. סופות חול מתרחשות והורסות את היבול ואת החיים על פני כדור-הארץ, ולאט-לאט נהיה בלתי אפשרי עליו. צבאות נסגרים ומדינות מקצצות בתקציב הביטחוני בכדי לספק כמה שיותר תקציב למזון. הגזע האנושי מחפש נואשות דרך לשרוד, הוא יודע שזמנו על כדור-הארץ קצוב וצריך למצוא מקום חדש כדי ליישת אותו. חבורת חוקרים יוצאת אל גלקסיה אחרת דרך 'חור תולעת' תוך כדי שהם מתבססים על  עובדות אמיתיות, ואף בדרך מוכיחים תיאוריות שאלברט אינשטיין לא הצליח להוכיח.

תמונה שפורסמה

כריסטופר נולאן רצה ליצור את סרט החלל הטוב ביותר שיצא אי-פעם, ואחד מהטובים שיצאו אי-פעם. למטרה זאת, הוא ליהק את טובי השחקנים שהוא רק יכל למצוא: מתיו מקונוהיי ("מועדון הלקוחות של דאלאס" - זוכה פרס האוסקר על הופעתו), אן האת'ווי ("עלובי החיים"), מאט דיימון ("זהות אבודה") ומייקל קיין ("היוקרה") ועל המוסיקה (המ-ט-ו-ר-פ-ת שנגיע אליה עוד כמה דקות) הוא הציב את האנס צימר ("טרילוגיית האביר האפל"). הסרט אורך כבערך שלוש שעות (שעתיים וארבעים דקות לקח לי מאז שהוא התחיל ועד הסצנה האחרונה). בשעה וקצת הראשונה הסרט יחסית מנומנם - המון דיאולוגים, הסברים על מצב כדור-הארץ וכדומה. אבל, כאשר דבר בלתי-צפוי קורה לקופר (מת'יו מקנוהויי) אתם לא יכולים, פשוט לא יכולים להזיז את העיניים מהמסך. מכאן, העלילה סוחפת ומעניינת.

הצילום, הדיאלוגים, הסצנות בחלל. הן גרמו לי לחשוב בראש "כוח-משיכה פשוט לא מגיע לקרסוליים של הסרט הזה", וזה נכון לטעמי. הסצנה של ה'חור תולעת' פשוט עוצרת נשימה, זאת סצנה שלא תצא לי מהראש הרבה זמן. גם בגלל העבודת מחשב, אבל הרעיון שליצור אותו ככה, פשוט מדהים. ככל שהסרט עובר, אנחנו נחשפים לעוד ולעוד עובדות, ועוד ועוד דיאלוגים, וכן, הוא סרט "חופר". הוא גדוש בהמון פרטים, לא נותן לנו לרצות לזוז מהכסא מחשש שנפסיד מידע וילך כל הסרט. בנוסף לכך, ככל שהוא עובר העובדות מתחילות להיות יותר 'מיתוס', לא נראות כ"כ אמיתיות וזה חבל - כי הוא מפסיד ממה שבעצם הוא רוצה לעשות, להיות מדע-בדיוני שמבוסס על עובדות ומנסה להוכיח כאלה שלא הוכחו - והוא עשה זאת בדרך דיי לא הגיונית ככל שעבר הסרט. הסוף אורך המון זמן, המון וזה דיי ביאס אותי. כשרציתי שהסרט ייגמר בסצנה אחת הוא נגמר בדרך דיי קיטשית וזה אכזב אותי.

תמונה שפורסמה

ללא ספק, דבר אחד מבחינתי הוא מושלם בסרט הזה - המוסיקה. היא עוד מתנגנת לי בראש, היא מכניסה מאד לאווירה והיא מצמררת. כן, ממש מצמררת. אם האנס צימר לא זוכה באוסקר על העבודה שלו בסרט, אני ממש אחשוב שמשהו כאן מסריח. אין לי עוד מילים לתאר אותה, כי באמת הפסקול של הסרט פשוט מדהים. וכיוון שאין לי דרך להסביר אותה, אתם תצטרכו לראות אותו בכדי להבין.
לגבי הצילום העוצר-נשימה, הוא מדהים גם-כן. ממש אהבתי את הצילום של "כוח-משיכה" אבל היה סצנה אחת שפשוט הוכיחה לי עד כמה הצילום מדהים, עוצמתי, עוצר-נשימה, (תכניסו כל מילה אחרת), ויותר מכוח-משיכה.

כמו שאמרתי מקודם, לסרט יש טיפה חורים בעלילה והוא סוטה מהדרך שהוא רצה ללכת, אבל בסה"כ זאת חוויה לעיניים, בנתיים הוא הסרט הטוב ביותר שראיתי השנה, וכשיצאתי מהאולם לא יכלתי להפסיק לחשוב עליו, בדומה ל"ענן אטלס" שמי שמכיר אותי יודע שאותו אני אוהב מאד. כן, אני אוהב אותו יותר מ"כוח משיכה" ועדיין לא משווה אותו ל"2001 אודיסה בחלל", אולי בעתיד אשווה. בשורה התחתונה? רוצו לראות. טוסו לראות. לא תתאכזבו. יצירה יפיפייה, עוצרת נשימה, גורמת לכם לחשוב המון בליווי מוסיקה לא נשכחת.

אחריי שסיימתם לראות, ואם יעניין אתכם, תקלטו את זה. (אל תפתחו אם לא ראיתם, ספויילר אלארט!) יפה, אה?

נערך על-ידי TheDarkKnight, 07.11.2014 - 10:07 AM.

קיבל תודות על-ידי 5 משתמשים:

jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה
הוכרז תאריך ליציאת dvd \ blu-ray: מרץ -אפריל 2015 :drinks:

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3544 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה
רץ לראות וכמובן ב- I MAX יס פלאנט בלבד.
כמעט ולא הולך לקולנוע אם זה לא ב- I MAX.
מי שלא התנסה, זו חווית קולנוע אמיתית לדעתי ובאמת עושה את ההבדל בין לראות בבית עם כל השכלולים לבין לראות בקולנוע.

:thanks:

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהNickF, ב-07.11.2014 - 15:38 PM, אמר:

רץ לראות וכמובן ב- I MAX יס פלאנט בלבד.
כמעט ולא הולך לקולנוע אם זה לא ב- I MAX.
מי שלא התנסה, זו חווית קולנוע אמיתית לדעתי ובאמת עושה את ההבדל בין לראות בבית עם כל השכלולים לבין לראות בקולנוע.

:thanks:
צולם במצלמת 70mm על גבי פילם. אתה פשוט תהנה. ;)

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3788 הודעות
    • מונה תודות: 376 תודות
443
מעולה
ראיתי את הסרט עכשיו  :)
באמת סרט ענק אבל יש קטעים קטעים משעממים יחסית ואסור לפספס רגע אחד
אני באופן אישי קצת פחות אוהב סרטים כאלה
יש קטעים באמת שאתם תזכרו לאורך המון המון זמן כי זה מאוד מיוחד כמו שTheDarkKnight אמר
לדעתי
הסוף קצת מאכזב
עצה ממני תלכו לראות את הסרט בשעה 22:00 ולא ב 00:30
הראש לא עובד מספיק טוב כדי להבין מה הולך שם
מי שאוהב סרטים כאלה חובה ללכת לראות
מי שלא מת על זה לא הייתי ממליץ כלכך

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהstewie, ב-08.11.2014 - 03:08 AM, אמר:

יש קטעים באמת שאתם תזכרו לאורך המון המון זמן כי זה מאוד מיוחד כמו שTheDarkKnight אמר
לדעתי
הסוף קצת מאכזב
הלכת לראות ב00:30? חחח איך יכלת? זה לדעתי דיי קשה להתרכז בסרט בשעה כזאת. לא משנה איזה סרט חח.
ראית בIMAX או ברגיל?

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3788 הודעות
443
מעולה

צפה בהודעהTheDarkKnight, ב-08.11.2014 - 08:44 AM, אמר:

הלכת לראות ב00:30? חחח איך יכלת? זה לדעתי דיי קשה להתרכז בסרט בשעה כזאת. לא משנה איזה סרט חח.
ראית בIMAX או ברגיל?
טעות רצינית
באמת היה קשה המון המון אנשים פשוט ישנו בסרט וכשנגמר באו להעיר אותם חחחחח :rofl:
ראיתי ברגיל

NickF

NickF

Master

•  Owner
  • 3544 הודעות
    • מונה תודות: 72 תודות
139
מעולה

צפה בהודעהstewie, ב-08.11.2014 - 03:08 AM, אמר:

לדעתי
הסוף קצת מאכזב

דיי מסכים איתך.
ראיתי היום ב-12 בצהריים ב- I MAX.
כשהסתיים לקח לי כמה דקות לעכל את הסרט ולהחליט אם נהניתי או לא.
לא פלא שהביקורות על הסרט חלוקות.
מה שבטוח זה שלא הסתכלתי על השעון אפילו פעם אחת והייתי מרותק אבל אולי ציפיתי לקצת יותר או משהו שונה, סרט גדול ובימוי גדול אבל לא לכל אחד.
כל ענין המימדים קצת דורש עיכול כמו הסרט לוסי והקונספט של הסרט, צריך לאהוב את הז'אנר והרעיון ולהתחבר אליו.
לסיכום סרט גדול עשוי היטב אבל לא לכל אחד.
לדעתי בטלוויזיה לא הייתי נהנה וחושב שכבד מידיי כי ה- סאונד והתמונה של I MAX עושים את שלהם.

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהNickF, ב-08.11.2014 - 18:20 PM, אמר:

דיי מסכים איתך.
ראיתי היום ב-12 בצהריים ב- I MAX.
כשהסתיים לקח לי כמה דקות לעכל את הסרט ולהחליט אם נהניתי או לא.
לא פלא שהביקורות על הסרט חלוקות.
מה שבטוח זה שלא הסתכלתי על השעון אפילו פעם אחת והייתי מרותק אבל אולי ציפיתי לקצת יותר או משהו שונה, סרט גדול ובימוי גדול אבל לא לכל אחד.
כל ענין המימדים קצת דורש עיכול כמו הסרט לוסי והקונספט של הסרט, צריך לאהוב את הז'אנר והרעיון ולהתחבר אליו.
לסיכום סרט גדול עשוי היטב אבל לא לכל אחד.
לדעתי בטלוויזיה לא הייתי נהנה וחושב שכבד מידיי כי ה- סאונד והתמונה של I MAX עושים את שלהם.
ללא ספק. זה סרט שהמוח ממשיך לחשוב עליו עוד המון זמן אחריי שהסרט עצמו הסתיים. זה לא סרט לכל אחד.

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3788 הודעות
443
מעולה
אני פשוט בשוק!
הוא קיבל 9.1 :o
לדעתי זה הרבה יותר ממה שמגיע לו
היום אחרי כמה ימים אני מבין שיש שם דברים באמת מיוחדים אבל עדיין

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2764 הודעות
    • מונה תודות: 548 תודות
466
מעולה
מעולה - תודה רבה :)
אני הולך מתישהו השבוע. מקווה שהיום. יש ציפיות ממש גבוהות, במיוחד אחרי הביקורת הזאת.

אני גם כל כך מצפה לשמוע את העבודה של האנס זימר בסרט הזה. הוא גאון מוזיקלי.

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהstewie, ב-09.11.2014 - 12:04 PM, אמר:

אני פשוט בשוק!
הוא קיבל 9.1 :o
לדעתי זה הרבה יותר ממה שמגיע לו
היום אחרי כמה ימים אני מבין שיש שם דברים באמת מיוחדים אבל עדיין
למרות שאני חושב שהציון הזה עוד יחסית דיי הגיוני, לדעתי הוא צריך להיות 8.8-9.0, אבל אל תדאג, זה עוד יתאזן (וירד).

צפה בהודעהkoby23, ב-09.11.2014 - 15:44 PM, אמר:

מעולה - תודה רבה :)
אני הולך מתישהו השבוע. מקווה שהיום. יש ציפיות ממש גבוהות, במיוחד אחרי הביקורת הזאת.

אני גם כל כך מצפה לשמוע את העבודה של האנס זימר בסרט הזה. הוא גאון מוזיקלי.
לדעתי את תהנה, תשתדל לעשות כמה שיותר כדי שלא תצא מהאולם באמצע. אל תשכח לשתף אח״כ מהחוויות שלך. :) מת כבר לדבר איתך על הסרט עצמו... אבל לא בא לי לספיילר. ;)

koby21

koby21

Danny Welbeck <3

•  VIP
  • 2764 הודעות
    • מונה תודות: 548 תודות
466
מעולה

צפה בהודעהTheDarkKnight, ב-09.11.2014 - 16:26 PM, אמר:

לדעתי את תהנה, תשתדל לעשות כמה שיותר כדי שלא תצא מהאולם באמצע. אל תשכח לשתף אח״כ מהחוויות שלך. :) מת כבר לדבר איתך על הסרט עצמו... אבל לא בא לי לספיילר. ;)
הולך עוד מעט לסרט. חסר לך שאני אתאכזב :)

TheDarkKnight

TheDarkKnight

?Why So Serious

•  VIP
  • 671 הודעות
153
מעולה

צפה בהודעהkoby23, ב-09.11.2014 - 16:54 PM, אמר:

הולך עוד מעט לסרט. חסר לך שאני אתאכזב :)
תאמין לי שתתאכזב אתה לא. ;) קדימה... לך לראות וחסר לך שעל הרגע שאתה יוצא מהאולם אתה לא שולח הודעה.

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: פרסום

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים