עבור אל תוכן

מחברת המוות/deth note *חובה כניסה* • אנא התחבר בכדי להגיב
8 תגובות לנושא זה

#1
 Kuriboh

Kuriboh
 •  חברים רשומים
 • 63 הודעות
  • מונה תודות: 5 תודות
5
רגיל
לפני כמה זמן סיימתי לראות את הסדרה האדירה הזאת ויש לי רק מילה אחת... חובה צפייה!! (טוב נו יצא 2 מילים :p )

רקע על הסדרה: שמות נוספים: דת' נוט מספר פרקים: 37 תאריך שידור: 2006-10-04 מידע נוסף: AniDB , MyAnimeList , טריילר הסדרה מספרת על ריוקו, שיניגאמי משועמם מן המישור העליון אשר מפיל אחת ממחברות המוות שלו אל תוך העולם האנושי בתקווה לקצת עניין במה שהוא קורא לו "השגרה הרקובה".
המחברת מתגלגלת לידיו של יאגאמי ראיטו, תיכוניסט בן 17, גאון אולטימטיבי בעל ראיית עולם דומה לזו של השיניגאמי אשר המחברת שייכת לו.
ראיטו מגלה כי למחברת כח אימתני; אדם אשר שמו יכתב בה יומת בהתקף לב או בדרך שיבחר הכותב. ראיטו ההמום מן הכח האלוהי שנפל עליו, מחליט להפוך את העולם למה שהוא רואה כעולם האידיאלי; עולם ללא פשע, או אנשים אשר בעיניו נחשבים ללא נחוצים. עולם אשר יכלול רק את הטובים בעיניו, עולם אשר הוא יהיה האלוהים בו.
אך כשכל כך הרבה פושעים מתים בזמן כה קצר, הרשויות מתחילות לחשוד וממנות את הבלש המסתורי L, אשר פתר את הגדולות שבתעלומות, על החקירה.
כעת מתחיל הקרב הגדול בין גדולי המוחות.

נכתב על יד KAT


ויקי על הסדרה:
מחברת המוות (יפנית: デスノート, תעתיק: Desu Nōto; אנגלית: Death Note, דת' נוט) היא מאנגה וסידרת אנימה יפנית מסוגת המותחן הפסיכולוגי, שנכתבה על ידי צוגומי אוֹ‏בה ואויירה על ידי טקֶשי אוֹ‏בָ‏טַ‏ה.
במאנגה, ראייטו יאגאמי הוא תלמיד תיכון המוצא מחברת שנקראת "מחברת המוות". המחברת מאפשרת לבעליה להרוג באמצעות כתיבת שם הקורבן במחברת. ראייטו מחליט להשתמש במחברת על מנת להרוג פושעים, הוא מתאר זאת כניקוי העולם מרוע ואף משווה את עצמו לאל. העלילה מסתבכת כאשר אנשים מבחינים שמישהו הורג את כל הפושעים וחקירה בחיפוש אחר ראייטו - שההריגות הפכו אותו לפושע בעצמו - מתחילה.
המאנגה זכתה לפופולאריות רבה ולעיבודים בתחומי מדיה שונים: סדרת אנימה, שני סרטי הנפשה, שלושה סרטי לייב אקשן, נובלה ומספר משחקי וידאו. סרט הוליוודי המבוסס על שלושת הכרכים הראשונים של המאנגה עתיד לצאת בהפקת האחים וורנר.‏[1]
העלילה

הסדרה מגיל 14+ ומשחק מגיל 18+ עלילת המאנגה מתחלקת לשני חלקים. הראשון נמשך בכרכים 1-7 והשני בכרכים 8-12.
חלק ראשון: קירא נגד L

ראייטו יאגאמי הוא תלמיד תיכון מבריק המשועמם מחייו השגרתיים וחש תסכול נוכח השחיתות והפשיעה בעולם. חייו של ראייטו משתנים מקצה לקצה כאשר הוא מוצא מחברת מסתורית בשם "מחברת המוות". בהוראות השימוש של מחברת המוות, המפורטות בתוכה, נאמר שאדם ששמו יכתב במחברת – ימות. ראייטו מפקפק באמיתות המחברת וחוקיה ומחליט לבדוק אותם, הוא כותב שם של פושע שהופיע בחדשות באותו רגע, וכעבור 40 שניות מדווח כי הפושע מת מהתקף לב.
כעבור חמישה ימים פוגש ראייטו בריוּק, אל מוות ובעליה הקודמים של המחברת. ריוּק, כמו ראייטו, השתעמם משגרת חייו ומהעולם של אלי המוות, ועל מנת להכניס עניין לחייו, זרק את המחברת לעולם בני האדם. ראייטו, שכבר הספיק להרוג מספר רב של פושעים, מספר לריוק על תוכניותיו להפוך ל"אל של העולם החדש" - הוא מצפה שכאשר פושעים ימשיכו למות, אנשים יבחינו בדפוס מסוים ויכירו במי שעושה זאת כמושיע.
מהר מאוד מספר המיתות הגבוה של פושעים מגיע לתשומת הלב של ארגון האינטרפול שפותחים בחקירה בשיתופו של L, בלש מסתורי שזהותו לא ידועה אך הוא עזר לאינטרפול בפתרון חקירות רבות ברחבי העולם. L מסיק מיד שהרוצח הסדרתי, שזכה מהציבור לכינוי קירא (הדרך בה יפנים מבטאים את המילה "Killer", שפירושה רוצח), פועל ביפן. הוא מערים על ראייטו בתחבולה מתוחכמת: הוא שידר משדר מיוחד בו הופיע מתחזה שטען כי הוא הבלש L וכי בכוונתו לתפוס את הרוצח. ראייטו, שצפה במשדר, הרג מיד את המתחזה במחשבה שבכך הוא מעלים מכשול, אך הוא לא ידע שהמשדר שודר רק במחוז קאנטו, ולכן, לאחר שמת המתחזה בשידור חי, מתגלה מיקום ספציפי יותר של הרוצח. מכאן, מתחיל קרב מוחות המתנהל בין ראייטו, הידוע כקירא, ו-L, בעוד כל אחד מנסה לגלות את זהותו של השני.
L מסיק שלקירא יש גישה למידע משטרתי ומכניס ליפן 12 סוכני FBI כדי שיעקבו אחר מקורבים לאנשי משטרה. ראייטו, שאביו הוא מפקד המחלקה האחראית על "חקירת קירא", מגלה את הסוכן שעוקב אחריו, ריי פנבר, ובעורמה משיג את שמו וגורם ולמותם של כל שנים עשר הסוכנים. במקביל, לאחר ששוטרים רבים פרשו מהחקירה בגלל הפחד שהם או משפחתם יפגעו, נשארים רק חמישה, ו-L מחליט להיפגש איתם לראשונה ולהעביר את חדר החקירה לחדרו שבבית מלון. בהמשך, לאחר שהסיק כי קירא היה תחת מעקבו של ריי פנבר, הוא מתמקד בראייטו כחשוד עיקרי. על אף ההפתעה מהתקדמות חקירתו של L, מצליח ראייטו להערים על מצלמות אבטחה שמוקמו בביתו ומסתיר את הכתיבה במחברת. L, למרות ההתנהגות הנורמלית לעיני המצלמות, ממשיך לחשוד בראייטו, ועל כך מחליט ליצור איתו מגע לראשונה. השניים נפגשים לאחר שלראייטו מסיים את ביה"ס התיכון ומתחיל את לימודיו באוניברסיטה, ולמרבה ההפתעה, מציע L לראייטו להצטרף לחקירה הוא גלוי איתו לגבי היותו החשוד העיקרי אך למרות זאת, החקירה זקוקה לבחור מבריק כמוהו. במהלך החקירה L מתקרב אל ראייטו ואף מכנה אותו "החבר הראשון שאי פעם היה לי".
בהמשך, מיסה אמאנה, סלבריטאית ילדותית ותמימה שבבעלותה מחברת מוות נוספת, שולחת הקלטה בה היא מתחזה לקירא, על מנת לתפוס את תשומת לבו. זאת מכיוון שקירא הרג את רוצח הוריה, ועל כך מיסה מעריצה אותו. מיסה וראייטו נפגשים לבסוף, והיא מספרת לו שהיא עשתה את "עסקת העיניים" - עסקה שעושים עם אל מוות, בה האדם מקבל את היכולת לראות את שמות ותוחלת החיים של אנשים ואל המוות מקבל חצי מתוחלת חייו של האדם – ראייטו מחליט להתקרב למיסה, שמתאהבת בו, מכיוון שהיכולת שלה עשויה לסייע לו. בינתיים, L חושד שההקלטה שנשלחה היא התחזות לקירא ומחליט לעצור את מיסה באשמת "קירא השני", במטרה לחקור אותה על זהותו של קירא האמיתי.
ראייטו מתווה תוכנית פעולה על מנת להרוג את L ולהוציא אותו ואת מיסה נקיים מאשמה. הוא מבקש מ-L להכניס גם אותו למעצר תחת פיקוח כדי להוכיח את חפותו. במהלך המעצר מוותרים ראייטו ומיסה על בעלות מחברות המוות, ובעקבות כך כל זכרונותיהם מהמחברת נמחקים, ושניהם למעשה אינם יודעים שראייטו הוא קירא. ראייטו פעל כך מכיוון שהכיר את דרכי פעולתו של L וידע כי הוא יסתכל היטב על תגובותיהם, לכן, הדרך הבטוחה ביותר לפעול בה הייתה לשכוח את עצם היותו קירא.
כחלק מתוכניתו של ראייטו, רם, אלת המוות שהיא גם הבעלים הקודם של המחברת של מיסה, מעבירה את המחברת להיגוּצ'י, אדם תאב בצע שמשתמש במחברת כדי לקדם את החברה יוֹטסוּבּה, בה הוא עובד. היגוּצ'י מקבל את המחברת לשימושו האישי בתנאי שימשיך להרוג פושעים, וכך, כאשר פושעים ממשיכים להישפט גם לאחר 50 ימים, נאלץ L לשחרר את ראייטו ומיסה מהמעצר. ראייטו חוזר לצוות החקירה, עדיין ללא זכרונותיו, וביחד הם מגלים שהיגוצ'י הוא בעל הכוח של קירא. התוכנית של ראייטו ממשיכה לעבוד כאשר הם עוצרים את היגוצ'י ושואלים כיצד הרג את האנשים, היגוצ'י מגלה את דבר המחברת ומראה אותה לצוות החקירה. ברגע הזה, ראייטו נוגע במחברת, וכל זכרונותיו לגבי היותו קירא האמיתי שבים אליו.
לאחר שחזרו אליו זכרונותיו החל ראייטו את השלב האחרון שבתוכניתו, להרוג את L. הוא נתן למיסה לגעת במחברת, ולאחר שחזרו אליה זכרונותיה ביקש ממנה לשוב ולשפוט פושעים. על אף הבלבול שנוצר בצוות החקירה, שכן מבחינתם קירא כבר נתפס, L נשאר מחושב והסיק שקיימת מחברת נוספת. רם, אלת המוות המלווה את מיסה, התאהבה בה במהלך נוכחותה בעולם בני האדם, ויודעת ש-L הוא בלש מבריק ושזהו רק עניין של זמן עד שיגלה שמיסה היא קירא הנוכחי. לכן, בשביל להציל את מיסה, רם כותבת את שמו של L במחברת האישית שלה ובכך הורגת גם את עצמה, שכן לאלי מוות אסור להשתמש במחברת למטרות אנוכיות, וגם את L.
חלק שני: קירא נגד N

ראייטו הופך ל-"למטורף החדש" (L לא באמת מת) . כעבור ארבע שנים, ניר ומלו – שני ילדים שגודלו בבית יתומים באנגליה במטרה לגדול ולהפוך ליורשיו של L - מופיעים במטרה ללכוד את רוצחו של L, קירא. לשניהם הוצע לעבוד יחד בחקירה, אבל מלו, חמום המוח מבין השניים, סירב וירד למחתרת על מנת לעבוד לבדו. ניר עבר לארצות הברית וארגן לבדו את קבוצת החקירה SPK שמטרתה למצוא את קירא.
בינתיים, ראייטו הצליח להשיג את מטרתו – להפוך ל"אל של העולם החדש". הוא זוכה לתמיכה רבה מהציבור והתקשורת. מדינות העולם מכירות בקירא ובפעולותיו כמוסריות, ורודפיו הוכרזו כפושעים ופועלים כעת במחתרת. ראייטו עצמו עוד מכהן כראש צוות החקירה ביפן ודואג – בהצלחה - שהחקירה לא תתקדם. הצוות למד היטב את מחברת המוות והם אף מרגישים בנוח עם ריוק, שכן ניתן לראות את אל המוות לאחר שבאים במגע עם המחברת.
יום אחד, מדווח שמפקד המשטרה היפנית נחטף בידי מאפיה - אליה הגיע מלו, וכעת הוא עומד בראשה – בארצות הברית. המאפיה משתמשת במפקד לבקשת כופר: הם רוצים את מחברת המוות שברשות צוות החקירה ביפן. לאחר שקירא דואג שהמפקד ימות, חוטפים המאפיה את סאיו יאגאמי, אחותו הקטנה של ראייטו, ואביהם יוצא לבצע את העסקה בלוס אנג'לס. בהמשך, מלו מפוצץ את המקום ובורח. אביו של ראייטו נשאר מאחור, פצוע; הוא מת מפצעיו בבית החולים, משוכנע עד הרגע האחרון שבנו אינו קירא.
ניר יוצר כאוס בצוות החקירה היפני לאחר שהוא מספר להם שהסיק ש"L החדש" עשוי להיות קירא. הצוות חושד בראייטו, בעיקר בגלל ששני מוחות גדולים כמו ניר ו-L הגיעו לאותה מסקנה. ראייטו, שמבין שהולכים לעקוב אחריו ואחרי מיסה, פועל בהתאם ומבקש ממיסה – שעד כה פעלה כקירא – לוותר בשנית על בעלות המחברת ולהעביר אותה ל"קירא רביעי". לתפקיד בחר ראייטו בטרו מיקאמי, מעריץ של קירא, בעל השקפה דיכוטומית שכל אדם הוא או "טוב" או "רע", ושעל הרעים למות. ובעוד מיקאמי שופט פושעים, חשדותיהם של צוות החקירה מתחילים לרדת, מכיוון שאינם מוצאים דבר חשוד בהתנהגותם של ראייטו ומיסה.
מיקאמי, מתוקף תפקידו כקירא החדש, מגייס את מגישת החדשות קיוֹמי טאקאדה על מנת שתתפקד כדוברת של קירא באמצעי התקשורת. במהלך מפתיע, מופיע מלו וחוטף את קיומי. קיומי, שהחביאה אצלה פיסת נייר ממחברת המוות של מיקאמי, כותבת את שמו של מלו על הפיסה והורגת אותו. לאחר מכן, נאלץ ראייטו לגרום לקיומי להתאבד באמצעות דף מהמחברת שגם הוא החביא אצלו, מכיוון שהיא יודעת את זהותו ועלולה לסבך אותו. לבסוף, קובעים ראייטו וניר להיפגש, כל אחד עם צוות החקירה שלו, בפעם הראשונה. מטרת הפגישה, כביכול, היא לבדוק האם ראייטו הוא קירא או לא. אך ראייטו תכנן שמיקאמי – בעל "עסקת העיניים " המאפשרת לו לראות את שמותיהם של אנשים - יתחבא בקרבת מקום, ויכתוב את שמו של ניר ואת שמותיהם של שני צוותי החקירה במחברת.
ביום הפגישה, מיקאמי פועל לפי התוכנית, ובעודו מתחבא הוא כותב את שמותיהם של ניר ושל שני הצוותים, אך לאחר 40 שניות, כפי שאמור להיות, אף אחד לא מת. ראייטו מצידו, לא יודע שלמיקאמי יש בעיות עם המחברת, ומודיע לכולם שהוא "ניצח" את ניר. ניר ואנשיו מוצאים את מקום מחבואו של מיקאמי, ומראים לכולם את המחברת – בה כתובים שמות כל הנוכחים מלבד ראייטו – כהוכחה לכך שהוא קירא. ניר מסביר לראייטו, המאוים מהמצב, שהוא החליף את המחברת האמיתית עם מחברת מזויפת, ולכן אף אחד לא נהרג.
לאחר שהבין שראייטו הפסיד, כתב ריוק את שמו במחברת שלו. ובעוד דעתו של ראייטו נטרפת עליו והוא מנסה להרוג את ניר, הוא מת מהתקף לב.
הדמויות

דמויות ראשיות
 • ראייטו יאגאמי (ביפנית: 夜神 月) הדמות הראשית במאנגה. ראייטו הוא נער מחונן שאינו מרוצה מהתנהלות העולם בו הוא חי. כאשר הוא מוצא את מחברת המוות הוא מחליט להרוג בעזרתה פושעים, ולהפוך ל"אל" של עולם חדש ואוטופי שייצור לבדו. בהמשך, הוא מוכר לציבור כקירא, האדם או הישות השופטת פושעים. המאנגה מתחילה כשראייטו בן 17 ועלילתה נמשכת עד מותו בגיל 24. אופיו של ראייטו נבנה סביב האינטליגנציה שלו, יכולת התכנון שלו בשילוב עם מוחו המבריק עוזרים לו להיות כמעט בלתי מנוצח.
 • L (מבטאים כ"אֶל") נחשב לבלש הטוב בעולם. זהותו לא הייתה ידועה עד שהחל לחקור את "פרשת קירא". L מצטייר מצד אחד כבחור תחרותי וילדותי שאינו מוכן להפסיד, ומצד שני, כבחור מבריק בעל כישורים פנומנלים להסקת מסקנות, ומוצג כאדם היחיד שיכול להתמודד נגד קירא. מראהו של אל מטעה והוא מאופיין במספר הרגלים משונים. לדוגמה, זלילת מאכלים מתוקים, לבישת אותם פרטי לבוש לאורך כל עלילת המאנגה, וישיבה כשרגליו על הכיסא - L טוען שכאשר הוא יושב בצורה רגילה, יכולת הסקת המסקנות שלו יורדת. לא ידוע דבר על עברו של L - מלבד שגדל בבית יתומים באנגליה. L חשד שראייטו הוא קירא מתחילת החקירה ועד יום מותו בגיל 25.
 • מיסה אמאנה (ביפנית: 弥 海砂) היא דוגמנית יפנית שמעריצה את קירא – מכיוון שהרג את רוצח הוריה. בעליה של מחברת מוות נוספת שניתנה לה על ידי אלת המוות רֵם. מיסה מוצגת כבחורה ילדותית ועקשנית, ולאחר שהיא פוגשת בראייטו לראשונה היא מתאהבת בו ומוכנה לעשות הכל על מנת שיהיה מאושר. בכרך בונוס שיצא למאנגה, מסופר שמיסה גילתה את מותו של ראייטו כשנה לאחר מכן, והתאבדה בעקבות זה. בגרסת האנימה הדבר מרומז בסוף הפרק האחרון.
 • "מֵלוֹ‏" (ביפנית: メロ )- שמו האמיתי הוא מיכאל קיל. גדל בבית יתומים באנגליה בחברת ניר ומאט, וטופח כיורש אפשרי לבלש הטוב בעולם L. למרות מוחו המבריק, מלו נותן לרגשותיו להשתלט עליו. כך, למשל, מכיוון שלא נחשב לטוב ביותר – אלא דורג כשני לניר – ברח מלו והפך לעבריין, במטרה ללכוד את קירא בכוחות עצמו. מלו אוהב לאכול שוקולד ותמיד נראה עם חפיסה ביד. נהרג בידי טאקאדה קיומי.
 • "ניר" ("ニア" רומאנג'י: "near" תעתיק אנגלי: "nia") - שמו האמיתי הוא נייט ריור ("ネイト・リバー" רומאנג'י: "nate river" תעתיק: "Neito Ribā")ניר גדל יחד עם מלוו בפניימית Wammy House.
הוא גאון .ניר מאוד דומה לL במראה ובאופיו:הוא קר ועם זאת רוכש חברים בקלות ולובש תמיד חולצה לבנה מכופתרת,מכנס לבן וגרביים לבנות.ניאר אוהב מאוד צעצועים ומשחקים ומשתמש בהם לחקירה שלו (הוא עיצב בובות לכל הדמויות בחקירה והציבן על לוח שחמט כדי לפתח את החקירה). ניר בדומה לL ולעומת מלו לא התרגש ממותו של L וכשהציעו לו לעבוד עם מלו כדי לתפוס את קירא הוא הסכים במהרה.

תמונה שפורסמה

תמונה שפורסמה( מימין למעלה נגד כיוון השעון) ריוק, לייט, מיסה וL
 • יאגאמי סוייצ'ירו - אביהם של ראייטו וסאיו, בעלה של סאצ'יקו ובלש ותיק במשטרה היפנית. פעולותיו של קירא מטרידות אותו והוא חובר לצוות החקירה המצומצם בו שותף L כדי לתפוס את קירא תוך סיכון חייו שלו.
 • מאטסודה טווטה - השוטר הצעיר ביותר בצוות החקירה, אך מאמין שהצדק חייב להיעשות ותורם כל שביכולתו למאמצים במרדף אחר קירא. מאטסודה מספק אתנחתות קומיות עקב השלומיאליות שבאישיותו, אך חלק ממעשיו תורמים להתפתחות המשך החקירה.
 • מיקאמי טרו - ידוע בתור X קירא. מיקאמי הוא דמות מאוד מעניינת בדרך מאוד מוזרה. הוא חכם מספיק כדי להבין את דרך המחשבה של ראייטו אך עם זאת הוא לא מבין את ראייטו לגמרי. מיקאמי היה ילד שתמיד נהגו להציק לו. כמו ראייטו,גם הוא רצה ליצור אוטופיה בעולם ולהעלים את הרוע ממנו. הוא החל ליישם את זה כשהיה בן 14 והגן על החלשים מבריונים. כשמיקאמי שמע על קירא הוא חשב שהתפילות הרבות שלו סוף סוף נענו.הוא הגיע לכל אסיפת תמיכה לקירא וראייטו שם לב אליו ונתן לו את המחברת כדי שיישתמש בה ויעזור לו ליישם את תוכניותיו.מיקאמי דומה מאוד למיסה בכך שהוא כמוהה משועבד לראייטו, אך ההבדל הוא שמיקאמי פועל לעתים על סמך דעתו.
 • טאקאדה קיומי - קיומי היא בחורה בגילו של ראייטו. הופיעה לראשונה באנימה כאשר ראייטו הזמין אותה לצאת איתו ודיבר איתה באוניברסיטה. קיומי הופיעה שוב בעונה השנייה בתור מגישת חדשות.ראייטו נזכר בה וכך גם שאר הצוות והם החליטו להשתמש בה לצורך החקירה בעקבות רצונותיו של ראייטו. כשראייטו גילה שקיומי תומכת בקירא הוא החליט להשתמש בה וגילה לה שהוא קירא.[ספוילרים בהמשך]מאז קיומי הייתה עוד כלי של ראייטו ואפילו השתמשה בדף מהמחברת כדי להרוג את מלוו.בדומה למיסה קיומי חשבה שראייטו אוהב אותה אך היא גילתה שזה שקר כאשר ראייטו הרג אותה בעזרת קרע מהמחברת.
 • אייזווה שואיצ'י - חבר נוסף בצוות החקירה.
 • מוגי קאנזו - חבר נוסף בצוות החקירה.
 • ריוקו - שיניגאמי שמאס בחיים האפורים בעולם השיניגאמי והפיל את אחת משני מחברות המוות שברשותו לכדור-הארץ. בדרך כלל מותר לכל שיניגאמי להחזיק מחברת אחת, אך ריוק הערים על מלך עולם השיניגאמי וקיבל שתיים. ריוק אוהב תפוחים באופן אובססיבי, עובדה שראייטו מנצל לא אחת כאשר הוא סוחט ממנו מידע בתמורה לתפוחים. ריוק הצהיר כי הוא אינו שייך לשום צד במלחמה בין קירא לבין L: הוא מעדיף לצפות מהצד ולהשתעשע. נוסף על כך, הזהיר ריוק את ראיייטו שהוא יהיה זה שירשום את שמו במחברת המוות בבוא העת.
 • ראם - שיניגאמי נקבה, רצינית ושקטה. העבירה למיסה את מחברת המוות ובניגוד ליחסי ריוקו-ראייטו, היא אוהבת את מיסה מאוד ומוכנה לעשות עבורה הכל.
במהלך הסדרה מתברר, כי הדרך להרוג שיניגאמי הוא לגרום לו להתאהב בבן אדם, ואז להציל את אותו האדם ממוות. בהצלה זו הורג השינידאמי את עצמו. כך, בסוף המנגה/עונה השנייה, מתה ראם למען מיסה.
דמויות משניות
 • מאט - לא ידוע אם זה שמו האמיתי. גדל גם הוא בפניימיה יחד עם ניר ומלו. מאט נראה רק לזמן קצר בסדרה כי הוא נראה חשוד ונורה על ידי המשטרה. מאט נראה מעשן והוא אוהב מאוד משחקי וידאו.
 • יאגאמי סאצ'יקו - אימו של ראייטו.
 • יאגאמי סאיו - אחותו הקטנה של ראייטו, אינה חכמה כמו אחיה הגדול. היא נעזרת בו להכנת שיעורי הבית שלה. מעדיפה לבלות את זמנה בצפייה בטלוויזיה.
 • וואטארי - איש הקשר של L עם העולם החיצון, מלווה אותו מאז גיל צעיר. אחראי לסיפוק ציוד ומכשירים לצוות החקירה ונאמן מאוד לאדונו. הוא נחשב לאדם עשיר ומפורסם מאוד, ומנהל בית יתומים הקרוי על שמו.
 • ג'לווס - שיניגאמי. היה מאוהב במיסה אך לאחר שהשתמש במחברת שלו כדי להרוג אדם שניסה להרוג את מיסה, הוא מת והפך לחול (על פי חוקי עולם השיניגאמי, הדרך היחידה להרוג שיניגאמי היא לגרום לו להתאהב בבן-אנוש ולהשתמש במחברת המוות כדי להאריך את חייו). ראם, שנכחה במקום באותו הרגע, לקחה את מחברת המוות שלו ונתנה אותה למיסה.
מחברות המוות שבעלילה


תמונה שפורסמה

תמונה שפורסמהמחברת מוות
בעת הגיעו של ריוק לאדמת עולם בני האדם, היו שתי מחברות מוות על אדמת בני האדם: אחת המוחזקת אצל ריוק ובבעלותו ואחת בבעלות ראייטו. כשנתנה ראם למיסה את מחברתו של ג'לווס, היא הוסיפה לכדור הארץ מחברת אחת; בנוסף, הביאה איתה ראם את מחברתה-שלה. בסוף הסאגה הראשונה הורגת ראם את ווטורי ואת L, והמחברת נשארת באפרה. ראייטו לוקח את המחברת והופך להיות בעליה הרשמיים. מאוחר יותר, בחלק השני של הסדרה, מגיע שידו, שיניגאמי שממנו נלקחה מחברת המוות על ידי ריוק, ולוקח עימו את המחברת חזרה לעולם השיניגאמי. בכך הוא מותיר בעולם בני האדם 3 מחברות בלבד.
המאנגה

המאנגה הופצה במגזין השבועי Shonen Jump בין השנים 2003-2006 והסתיימה בכרך 12 (פרק 108). המאנגקה המסתורי/ת של הסדרה, טסוגומי אוהבה, לא הייתה ידועה לציבור ויש חשד כי "טסוגומי אוהבה" זה שם העט של הירושי גאמואו, שעבד בעבר על מאנגות קודומו (לילדים) ועקב המעבר לז'אנר בוגר הוחלט להשתמש בשם עט. את המאנגה אייר טקאשי אובאטה שעבד בין השאר על המאנגה של היקארו נו גו ו-Blue Dragon. המנגה לא שונה בהרבה מהאנימה, למרות שיש הבדלים:
 • באנימה האווירה אפלה יותר ומותחת יותר.
 • במאנגה ישנם קטעים לא צפויים.
 • יוצרי האנימה הוסיפו מספר קטעים שלא היו במנגה המקורית. דוגמה אחת לכך היא המחשבות של הדמויות, שהוספו לאנימה על מנת להפוך את האווירה לאפלה יותר.
 • הטירוף הנפשי של ראייטו חזק יותר באנימה. במאנגה, ראייטו צפוי פחות וחברותי יותר מאשר באנימה.
 • חלקה השני של העלילה, כפי שמופיע במאנגה, מקיף הרבה יותר מזה שמופיע באנימה. חלק זה מכיל סיפור שלם, שאינו קשור כלל לסיפור הרקע של קירא נגד N.
 • בסוף האנימה, ראייטו נפצע משתי יריות של מאטסודה, עמיתו לחקירה. פצעים אלה כמעט ומשתקים אותו כליל. מיקאמי טרו, הרואה בנפילת האדם אותו ראה כאל, לא עומד בכך ושולח יד בנפשו. ראייטו מנצל את המהומה שקמה ובורח. הוא הולך בשדה הנטוש, תוך שהוא הוזה, ומגיע למבנה עזוב. ריוק, היושב על גג המבנה, מזכיר לראייטו את מה שאמר לו בהתחלה: כאשר יגיע זמנו של ראייטו, יהיה זה ריוק אשר יכתוב, במחברתו-שלו (של ריוק), את שמו של ראייטו. ואכן, רגע לפני סוף הסדרה, כותב ריוק את שמו של ראייטו, ומזכיר לו כי מי שמשתמש במחברת המוות לא מגיע לא לגן העדן ולא לגיהנום, אלא ל"כלום" Nothingness.
בסוף המאנגה, לעומת זאת, יוצא ראייטו מכלל שליטה ומבקש מריוק להרוג את N ואת כל מי שאיתם בחדר. ריוק אכן מתחיל לכתוב במחברתו, אבל לא את שם הנוכחים אלא את שמו של ראייטו בלבד. ריוק מזכיר לראייטו את מה שאמר לו בהתחלה, ואז מוסיף כי גן העדן והגיהנום כלל אינם קיימים. ראייטו פשוט נשכב על הקרקע, ומת.
 • הפרק האחרון באנימה הוא הפרק בו מת ראייטו. במנגה, לעומת זאת, ישנו פרק נוסף, המתרחש שנה לאחר מותו של ראייטו. בפרק זה מתואר עולם, ש"חזר לסורו" לאחר שהשתחרר מאימתו של קירא: אנשים נוסעים בפראות בכבישים, יש גנבים ויש פושעים. מאטסודה וחברו דנים במאורעות שחלפו בשנה האחרונה, מאז מותו של ראייטו. תוך כדי אנו מבינים ש- N, ניר, ממלא את מקומו של L.
בסוף הפרק רואים את עדת המאמינים של קירא הולכים לעבר מקום מסוים, כנראה סוג של מקדש, ואת אחת התומכות מדליקה נר לזכרו.
 • האנימה נבנתה עם אווירה אפילה וקודרת. לכן, קטעים רבים המופיעים במנגה שחשפו הומור פנימי של היוצרים, או קטעים שאינם נוגעים במישרין בעלילה המרכזית, אינם מופיעים באנימה. קטעים אחרים נגנזו על מנת לקצר את האנימה. עם זאת, הופיעו חלק מהקטעים הגנוזים בספיישל השני של האנימה.
האנימה

לאחר הצלחת הסרטים וסיום המאנגה, הפיקה חברת Madhouse סדרת אנימה בת 37 פרקים. הפרק הראשון עלה ב-4 באוקטובר בערוץ Nippon Television (מקבוצת Nippon שהפיקו את הסרטים). למרות שעת השידור המאוחרת (חצות) זכתה הסדרה לפופולריות רבה ביפן ומחוצה לה (כולל ישראל על אף שהסדרה אינה משודרת בה). הוכחה לפופולריות טמונה בעובדה כי עוד לפני תום שידורי הסדרה ביפן, רכשה חברת Viz את זכויות ההפצה בארצות הברית. החברה מתכננת להעלות לאינטרנט ולשחרר ל-DVD גרסאות מתורגמות ומדובבות לאנגלית. לאנימה 37 פרקים, שני סאגות ו-10 תתי סאגות. לכל תת-סאגה מירכוז על חלק אחר בעלילה ורובן מתמקדות על אדם מסוים או על תרחיש מסוים בעלילה, הסאגות עצמן מספרות את המיכלול שלה בעלילת הסדרה.
כרך 13 ואחרון

בנוסף לכרך 12 היוצר החליט להוציא כרך נוסף - כרך 13, שכותרתו היא "How To Read". בתוך הכרך לא נמצאים פרקים אלא נותן מספר דברים: True Name Card -L- (בעברית: קלף השם האמיתי -L-) - עמוד מיוחד שמציין את שמו האמיתי של L, פרטים מיוחדים עליו ומין מדריכון על ציורו של L על ידי יוצר הציור של המנגה Takeshi Obata. מיני מנגה (One Shot) - מין סיפורון עם הדמויות של המנגה עם קטעים משעשעים לכבוד הכרך האחרון. ראיון עם היוצרים - ראיון ממש ארוך עם היוצר העלילתי והמצייר של המנגה. הדברים האהובים על L - מין עמוד שמציין את החטיפים האהובים על L.
חוקי המחברת הבסיסיים
 • האדם ששמו יכתב במחברת ימות תוך 40 שניות מכתיבת השם.
 • האדם לא יהרג אלא אם הכותב יודע את שמו ופניו של האדם ששמו נכתב, לכן לא יהיה מצב שבו שני אנשים עם אותו השם ייהרגו.
 • אם סיבת המוות לא תיכתב, האדם ימות מהתקף לב.
 • אם סיבת המוות תיכתב עד 40 שניות לאחר כתיבת השם, ניתן להוסיף פרטים על המוות ב-6 הדקות ו-40 השניות הבאות.
 • אם סיבת מותו של האדם תגרום למותם של אנשים אחרים, האדם ימות אך ורק מהתקף לב.
 • אם השם הוכתב במחברת, לא יהיה ניתן לבטל את מותו של האדם שצוין שמו.

תמונה שפורסמה

תמונה שפורסמהפוסטר הסרט Death Note: The Last Name
הסרטים

חברת Nippon Television הפיקה שני סרטי קולנוע מצולמים המבוססים על כותר המאנגה. הסרטים הופץ ביפן על ידי האחים וורנר הפצה אקסקלוסיבית וזכה לפופולריות רבה. כמו כן גרף הסרט מספר פרסים (יחד עם סרט ההמשך) וביניהם בפרס חביב הקבל בפסטיבל הסרטים הבינ"ל של בלגיה. הסרט הראשון יצא לאקרנים ביפן ב-17 ביוני 2006 וחצי שנה לאחר מכן, ב-3 בנובמבר 2006, שוחרר סרט ההמשך Death Note: The Last Name שהצליח יותר מקודמו. ב-2008 יצא סרט ספין-אוף אשר נקרא L:Change the world בו כיכבו דמויותיהם של L ומיסה.
שירים

פתיחות:
 • "the WORLD" מאת Nightmare [פרקים 1 עד 19]
 • "What's up, people?!" מאת Maximum the Hormone [ פרקים 20 עד 37]
סיומות:
 • "Alumina" מאת Nightmare [פרקים 1 עד 19]
 • "Zetsubō Billy" מאת Maximum the Hormone [פרקים 20 עד 36]
 • "Coda ~ Death Note" מאת Yoshihisa Hirano [פרק 37]
ספיישל

לאחר שMadhouse סיימו לשדר את האנימה המצליחה, ב-29 באוגוסט 2007 שידר הערוץ שמשדר את האנימה ספיישל מיוחד שנותן את נקודת המבט של ריוקו על הקרב של ראייטו נגד L ומספר קטעים נוספים שלא שודר באנימה. בנוסף לכך כל הדיאלוגים הוקלטו מחדש, הכל צוייר מחדש ושינו את הרכב הפסקול.
חרם בסין

עקב מקרים בסין בהם תלמידים הכינו עותקים של המחברת בו רשמו את שמות חבריהם, אסרה ממשלת סין על הפצת המאנגה של מחברת המוות והחרימה אלפי עותקים שלה בפשיטות שהתבצעו מספר פעמים במהלך 2006 ו-2007. כמו כן, באחד מהמקרים נתפס ילד מוירג'יניה שלמד באקדמיה הצבאית פרנקלין בריצ'מונד, כשהוא רושם את רשימת חברי כיתתו במחברת שהכין. התלמיד הושעה מבית הספר באופן מידי.
חיקויים ומקרי פשיעה
 • ב-28 בספטמבר 2007, אירע מקרה בבלגיה ובו נמצאו שני כתבים האומרים "אני קירא" (ביפנית: 私はキラです) ליד חלקי גופה לא מזוהה. המקרה נפתר ושלושה אשמים נשפטו בשנת 2013, אשר שניים מהם נשפטו לתקופה של כ-20 שנה ואחד מהם לתקופה של כ-23 שנה.‏[2]
 • בוגר אקדמיה בריצ'מונד, וירג'יניה הושעה לאחר שנמצא אצלו חיקוי של מחברת המוות ובה שמות של חבריו ללימודים לספסל הלימודים .
 • בשנת 2008, שני שוטרים מצאו בדרום קרולינה מחברות מוות אצל תלמידים מחטיבת הביניים. התלמידים הושעו מבית הספר מיד.
 • באלבמה נעצרו שני תלמידים מכיתה ו' שנמצאו אצלם מחברות מוות ובהן שמות של מורים וחברים לספסל הלימודים. שני הילדים הושעו מבית ספרם.
 • בשנת 2005-2007 נאסרה בסין מכירה המונית של מנגת "מחברת המוות" לאחר שנמצאו אצל תלמידים מחברות מוות ובהן שמות של חבריהם ללימודים.
מילון מושגים
 • שיניגאמי (死神) - מורכב מהסימניות "死", מוות, ו"神", קאמי (אל בדת השינטו).
 • עין השיניגאמי - שם העסקה שבעלי מחברת המוות יכולים לבצע עם השיניגאמי. בתמורה למחצית החיים הנותרים שלו, יכול בן האדם לקבל את הכוח לראות את שמות כל האנשים ותוחלת חייהם רק ממבט בפניהם.

אם קראתם את זה כנראה שאתם אהבתם את הרעיון של הסדרה (או שמשעמם לכם רצח) ואני מקווה שבחרתם באפשרות הראשונה :p
אם אהבתם את הפוסט אני מבקש: תפיצו, תשתפו ותספרו לחברים.. אנימה כזאת לא ראיתי בחיים שלי (וראיתי לפחות 50)

הנה הורדה: http://www.animebit....ent/396#torrent
אם אהבתם את הפוסט תנו לי לייק :)

קיבל תודות על-ידי 2 משתמשים:

#2
 JonSnow

JonSnow

  Game Of Thrones

 •  מפקחים
 • 2609 הודעות
  • מונה תודות: 450 תודות
329
מעולה
ראיתי את הסדרה ממזמן, אחת האנימות הטובות שיש מהסוג הזה.

תודה על הכל, אני מקווה שאתה רשמת הכל או את הרוב ולא העתקת.

#3
 Kuriboh

Kuriboh
 •  חברים רשומים
 • 63 הודעות
  • מונה תודות: 5 תודות
5
רגיל
יש חלק מויקי ולפני החלק רשמתי שזה מויקי.
החלק השני זה סיקור שמצאתי ברשת וטיפה שינתי אותו שיהיה יותר מובן...

#4
 Eitan

Eitan
 •  חברים בכירים
 • 845 הודעות
  • מונה תודות: 42 תודות
23
רגיל
 • מיקום: ירושלים
אחת האנימות הטובות בעולם שראיתי.
אכן שווה צפייה.

#5
 -DirectorX

-DirectorX

  Camera, Lights, Action!

 •  Z-Sites
 • 181 הודעות
  • מונה תודות: 44 תודות
40
בינוני
 • מיקום: Hebits
אני צריך למצוא את הזמן לראות את זה...

#6
 NickF

NickF

  Master

 •  Owner
 • 3551 הודעות
  • מונה תודות: 73 תודות
140
מעולה
:good:

#7
 xDeJoker

xDeJoker
 •  חברים רשומים
 • 22 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
0
רגיל
מצטרף להמלצה, סדרה מצויינת!! ממליץ בחום

נערך על-ידי xDeJoker, 26.07.2014 - 11:55 AM.


#8
 Kuriboh

Kuriboh
 •  חברים רשומים
 • 63 הודעות
  • מונה תודות: 5 תודות
5
רגיל
אני מאושר שהצלחתי לעניין אותכם :)
יש למטה קישור טורנט להורדה....

#9
 ilisep

ilisep
 •  חברים רשומים
 • 22 הודעות
  • מונה תודות: 0 תודות
1
רגיל
סדרה נדירה

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: המלצה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים