עבור אל תוכן

שלושה נערים נעדרים באזור גוש עציון. ראש הממשלה: אבו מאזן אחראי לשלום הנערים  • אנא התחבר בכדי להגיב
אין תגובות לנושא זה

#1
 jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה

שלושה נערים נעדרים באזור גוש עציון. ראש הממשלה: אבו מאזן אחראי לשלום הנערים

מקור: http://www.nrg.co.il...1&cat=875&loc=1שלושה נערים יהודיים נעלמו באזור חברון. גורמי מודיעין - אבו מאזן נתן אור ירוק לבצע פיגועים. מידע קונקרטי על ניסיונות רבים לחטיפה של ישראלים בשבועות האחרונים.

לא הותרו לפרסום מלא הפרטים, הארוע לא הסתיים. הודעת דובר צה"ל:


דובר צה"ל מסר בשעות הצהרים (שישי) כי במהלך הלילה אבד הקשר עם  שלושה נערים  באזור גוש עציון. כוחות הביטחון פועלים על-מנת לאתר את הנעדרים ועורכים כעת סריקות נרחבות באזור.

תמונה שפורסמה

כוחות הביטחון עורכים חיפושים נרחבים מאז שעות הבוקר המוקדמות אחר שלושה תלמידי ישיבה בגוש עציון שנעלמו מאז אמש. השלושה נעלמו אתמול בלילה לאחר שככל הנראה עלו על טרמפ מכיוון הישיבה לבתיהם.

הקשר אחרון עם הנערים היה באזור חברון. מאז ניסו לאתר אותם בעזרת פעילות מודיעינית ופעילות משותפת של צה"ל, שב"כ ומשטרה באזור הזה. הרמטכ"ל הקפיץ הבוקר את כל היחידות המבצעיות המיוחדות המוכשרות לפעול במקרי חטיפה.

"בשעות האחרונות אבד הקשר, בשעות הלילה המאוחרות, עם שלושה נערים באזור גוש עציון ומאז שעות הבוקר אנחנו עסוקים בפעילות מבצעית שמטרתה לחפש אחר האנשים ולהביא אותם", אמר תא"ל מוטי אלמוז, דובר צה"ל. "אנחנו, בשעות האחרונות מרכזים מאמץ מודיעיני גדול מאוד ומנסים להתחקות אחר הנעשה עם הנערים האלה בשעות האחרונות מאז שהם נעלמו".

דובר צה"ל הוסיף והזהיר מפני חרושת השמועות בדבר מותם של הנערים, או לחילופין חילוצם. "בשעות האחרונות נפוצו המון שמועות ברחבי המדינה ואני רוצה רגע לעשות סדר ולדבר באחריות ולבקש מכולם לנהוג באחריות", אמר. "המשימה העיקרית של כולנו זה לדאוג לשלומם ולהבטיח את הגעתם. גם הצבא, גם השב"כ בשעות האחרונות מקיימים הערכות מצב והרבה מאוד פעילות שמטרתה כולה לעסוק בהבטחת הגעתם של הנערים האלה.

"השמועות שנפוצו, אין להם שום שחר ושום בסיס ואני מבקש מכולם ומתחייב להביא את ההודעות ככל שנוכל ולהביא את הפרטים המדויקים ביותר. יש כאן הרבה מאוד עניין שכולו אחריות, גם של מערכת הביטחון, צה"ל, שב"כ, משטרת ישראל כדי להביא את הפרטים המדויקים ביותר. הנושאים הרגישים שקשורים בשלומם של האנשים או כל פרט מהסוג הזה, אנחנו שומרים אותו בשלב הזה כי הוא יכול להפריע ועשוי להפריע לחקירה. אנחנו מבקשים מכולם להבין את זה ואנחנו לא נמסור שום פרט מעבר לזה".

מוקדם יותר הוקם חפ"ק של המשטרה בכניסה לקריית ארבע וכוחות ביטחון גדולים נפרסו בשטח, וצוות יחידת הכלבנים של עוקץ חיפש אחר סימנים אחרונים של הנערים.

אמש יצאו שני הנערים לכיוון הטרמפיאדה מחוץ לכפר עציון ושם אבד עמם הקשר. סביב השעה 22:00 מקבלים במערכת הביטחון דיווח על שני נערים נעדרים, ואז מתחילה עבודת המודיעין. במשך כל שעות הלילה פעלו שב"כ, צה"ל והמשטרה בניסיון לאתר את השניים, ללא הצלחה.

בצהריים הגיע מפקח משרד החינוך על בתי הספר הדתיים במחוז ההתיישבותי, בועז קולומבוס, לישיבה בה למדו הנערים. לדבריו "מרגע שהגיעה הודעה, כל גורמי המשרד מעורבים בעניין החל מקב"ט המחוז, ומנהל המחוז ועד לרמת השר. כמו"כ מעורב גם הצוות הייעוצי והטיפולי של המחוז. הנהלת הישיבה הוציאה הודעה מסודרת לכל תלמידי והורי הישיבה והיא ערוכה לתת מענה בכל אשר יידרש".

המפקח הוסיף כי "התלמידים נתבקשו לנסוע ישירות לבתיהם על מנת שיהיה להם קל יותר להתמודד עם העניין. במקביל אנו נערכים לקליטת התלמידים ביום א' הקרוב".

אנשי הצוות החינוכי בישיבה הונחו ליצור קשר עם כל הורי התלמידים ולתת מענה במידת הצורך.
אחד התלמידים בישיבה, תושב הר חברון עדיין ממתין במוסד החינוכי: "ברגע שההורים שלי שמעו על המקרה הם אסרו לחזור הביתה בטרמפים. עכשיו אני מחכה להם שיבואו לאסוף אותי מכאן".תמונה שפורסמהתמונה שפורסמה


כוננות חטיפות ביו"ש

ב-2006 נחטף הנער אליהו אשרי, בן 18, תלמיד ישיבה מאיתמר, על ידי חוליית פעילי תנזים. גופתו של אשרי, שככל הנראה נרצח מיד לאחר חטיפתו, התגלתה בשכונת א-טירה בצפון-מערב רמאללה, כשהיא מכוסה בעפר. רבנים מהרבנות הצבאית פיקחו על הוצאה הגופה מהקבר, ולאחר שזוהתה הגיעו נציגי הצבא לאיתמר והודיעו למשפחת אשרי על מציאת הגופה של בנם.

בתחילת השבוע התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לממשלת האחדות הפלסטינית ואמר כי "בסוף השבוע שוב הצהירו מנהיגי החמאס על כוונתם להשמיד את מדינת ישראל. מי שקיווה שהאיחוד הפלסטיני בין הפתח וחמאס ימתן את החמאס, שגה".

בישיבת הממשלה השבועית אמר נתניהו כי "במקום שהרשות הפלסטינית תשתלט על שטחי עזה, יותר ויותר נראים סימנים שההפך הגמור יקרה. כלומר, שחמאס יגדיל את שליטתו בשטחי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון. לכן צריך להפעיל לחץ בינלאומי על אבו מאזן לפרק את השותפות עם החמאס".

זו תקופה ארוכה שארגון הטרור חמאס מגביר מאמציו לביצוע פיגועים ביהודה ושומרון, כאשר את הטון קובעים פעילי הארגון היושבים ברצועת עזה, שמנסים לגייס לפעילות הארגון תושבי השטחים. בחמאס פועלים מתוך הבנה כי ביצוע טרור משטחי הרצועה יביא את ישראל לפגוע באנשי הארגון, ועל כן הם פועלים ליצירת קשרים מול פלסטינים ביהודה ושומרון, באמצעות משוחררי עסקת שליט שגורשו לעזה ומנצלים קשרים שלהם מהעבר.

בחמאס רואים בפעולה כזו לגיטימית, ומניחים שהיא לא תוביל לפעולה ישראלית נגדם, כאשר עיקר רצונם של בכירי הארגון הוא לביצוע פיגוע חטיפה (עשרות ניסיונות סוכלו בשנה שעברה בשלבים שונים) כדי לחזק את כוחם ולהחזיק קלף מיקוח. בחמאס ניתנה הנחיה לפעילי הארגון ששוחרו בעסקת שליט וגורשו לעזה כי עליהם לחזק את הקשר עם תושבי השטחים, ולשם כך אף משלם להם משכורת, כאשר אחים של כלואים לשעבר למשל מגייסים פעילים חדשים ביהודה ושומרון ומחברים אותם להנחיות שניתנות משטחי הרצועה.

בתחילת החודש הותר לפרסום כי בשנה האחרונה חלה עלייה שמעותית בהכוונת פיגועי חטיפה על ידי אסירים הכלואים בישראל.


לפי נתונים של השב"כ החל מחודש ספטמבר 2013 אותרו ונחשפו על ידי חוקרי השב"כ בשיתוף עם שירות בתי הסוהר, 11 מקרים בהם הניעו האסירים הביטחוניים מחבלים בשטח לחטוף חיילים ואזרחים ישראלים.

חלק מהמחבלים נחשפו רק במהלך החודשים האחרונים, מרביתם כוונו ע"י מחבלים הכלואים בישראל למטרת חטיפת קלף מיקוח לשחרורם. במחצית מהמקרים - הפעילות נעשתה בהובלת מחבלים מהפתח ובית המקרים מחמאס ומהאירגונים האסלאמיים. השב"כ פתח בחקירה נגד חלק מהמעורבים.

לפני כחודש שירות הביטחון הכללי בשיתוף עם המשטרה עצרו צעיר תושב ג'נין בחשד כי תכנן לבצע פיגוע חטיפה של ישראלים ביישוב אבטליון שבגליל התחתון. החשוד, מוראד מחמוד חסן עלי-חסין בן 25, ששהה באופן בלתי חוקי בישראל, היה כלוא בעבר בישראל בגין כוונה לדקור חייל במחסום.


תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים