עבור אל תוכן

איסור על עמלות? בתי הקולנוע יעלו מחירים

• אנא התחבר בכדי להגיב
9 תגובות לנושא זה

stewie

stewie

Andrés Iniesta <3

•  מנהלים
  • 3799 הודעות
    • מונה תודות: 380 תודות
449
מעולה
בדיקת רשתות בתי הקולנוע הגדולות מגלה שהמחיר באינטרנט יעלה בכ-4 שקלים, וברכישה בקופות יישאר כשהיה. התאחדות ענף הקולנוע: "מחירי הכרטיסים בארץ הם מהנמוכים במערב"

בתי הקולנוע לא מתכננים לוותר על העמלה שלהם בקלות. רגע אחרי שהצרכנים חגגו למשמע הבשורה על ביטול עמלת הטיפול באינטרנט, מסתבר שהתמונה מורכבת יותר. לאחר שהרשות לסחר הוגן והגנת הצרכן הוציאה הנחיה מפורשת האוסרת על גביית עמלה נוספת לעלות רכישת כרטיסים, מה שכונה "דמי טיפול באינטרנט" (בעקבות הצעת חוק שהגיש ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה), מגלה בדיקת "גלובס" שבתי הקולנוע הגדולים בארץ לא הפנימו את ההנחיה. הרשתות שנבדקו הן סינמה סיטי, גלובוס מקס ויס פלאנט - ובכולן עדיין יש גביית עמלה בעת שמנסים להזמין כרטיס לסרט.
תיאסר גביית "דמי טיפול" ברכישת כרטיסים באינטרנט
בשיחות שנערכו עם הרשתות, הוסבר שהן פשוט יצרפו את עמלת הכרטיס עומד על כ-4 שקל לעלות הכרטיס כ-38 שקל - מה שבעצם יגרום לעליית מחירים עבור הצרכן. כמו כן, בעת קניית כרטיס בקופות הפיזיות של בתי הקולנוע, המחיר יישאר זהה - מה שייצור מצב מוזר, של מחיר שונה להזמנת כרטיס באינטרנט לעומת רכישתו בקופה.
מחיר כרטיס לסרט בגלובוס מקס עומד היום על 39 שקל והעמלה היא 4.50 שקל. בסינמה סיטי המחיר הוא 38 שקל עם עמלה של 3.90 שקל. ביס פלאנט המחיר הוא 38 שקל עם עמלה של 4 שקל. במילים אחרות, כשזוג הורים מעוניין לקנות כרטיסים לבילוי משפחתי עם שלושה ילדים, הם משלמים 5 פעמים עמלה שמגיעה לכ-20 שקל.
ההנחיה מחייבת את בתי הקולנוע לעדכן את הצגת המחיר כבר היום. ברשות לסחר הוגן טרם החלו לאכוף זאת, אך מצפים שם שהיישום יחל באופן מיידי. הסנקציה היא 204 אלף שקל לעוסק בודד ו-408 אלף שקל לעוסק שהוא תאגיד. כאמור, בתי הקולנוע מצאו דרך לעקוף את ההנחיה, ובתגובה לכך נמסר מהרשות להגנת הצרכן כי היא אינה קובעת את מחיר הכרטיס לסרט, ומה שחשוב לה הוא שהצרכן יידע מה מחיר העסקה לפני הרכישה.
"אין אזרח שלא נתקל בתופעה המעצבנת של דמי טיפול שלא כדין", אמר היום ח"כ מיקי רוזנטל. "זו עוולה מקוממת ואני רוצה להודות לרשות שלקחה את הצעת החוק שלי ותרגמה אותה להנחיה מפורשת, מה שאפשר קיצור התהליך באופן משמעותי".
התאחדות ענף הקולנוע מסרה כי "בהמשך להנחיות הרשות להגנת הצרכן אשר פורסמו אתמול והועברו לבתי הקולנוע רק היום, יפעלו רשתות בתי הקולנוע לעדכן את אופן הצגת המחיר בעת הרכישה באינטרנט כך שיוצג המחיר הסופי כולל עמלה. כפי שהובהר בהנחיות הרשות, גביית עמלה ברכישה מרחוק הינה מותרת ונעשית על פי החוק כאשר היא מוצגת באופן כולל במחיר הכרטיס. יש להבהיר כי מהות ההנחיה דנה באופן הצגת המחיר בלבד ולא בעצם גביית העמלה. מחירי כרטיס הקולנוע בארץ הם מהנמוכים בעולם המערבי ומעניקים חוויה ושירות ברמה הגבוהה ביותר במחיר שווה לכל נפש".
מגלובוס מקס, סינמה סיטי ויס פלאנט טרם נמסרה תגובה.

קיבל תודות על-ידי 1 משתמש:

DTR-iL

DTR-iL

Out Of Service! ;)

•  צוות לשעבר
  • 828 הודעות
    • מונה תודות: 374 תודות
393
מעולה
מה שמזכיר לי בדיוק למה כיף לעשות את מה שאני עושה, התחביב הזה...
הוא לא עולה, משלמים דמי מנוי חודשיים על אינטרנט, ורוכשים מחשב - כל השאר... show time.
עם כל ההנאה שהייתה בעבר בבתי הקולנוע, עדיף לרכוש ציוד קצת איכותי והמחירים היום זולים, סטרימר או כל כלי שהוא,
מערכת סוראונד קטנה ופופוקורן חבילה של 5 שקיות למיקרוגל והסרטים בחינם מהאינטרנט.
פחות סכנה בדרך לקולנוע, פחות כאב ראש במציאת חנייה - במיוחד בסינמה סיטי,
ופחות ילדים בני 12 עם ביצה אחת שצורחים כל שנייה או מדברים במהלך הסרט... והורסים לכם את החוויה.
עדיף להנות מהחוויה הזאת בבית, אפילו אם זה דייט עד כמה מוזר שזה נשמע.

זה כמו שבשיעור חשמל מסבירים את העומס על ארונות החשמל,
אתם יודעים מה יקרה אם כל החשמל ייכבה ויידלק במכה אחת באותו הזמן?
רבה נזק כלכלי לחברת חשמל - פה זה עילה להעלאת מחירים כי זה צורך בסיסי, אבל אם לא תלכו לקולנוע, מה הם יכולים לעשות?
להוריד מחירים או לסגור את הבסטה.

BlackDesign

BlackDesign
  •  חברים רשומים
  • 49 הודעות
    • מונה תודות: 6 תודות
6
רגיל
תודה על הפירסמום , כמו שהבחור מעלי אמר עדיף בבית :) חבל שלוקח לסרט הרבה זמן לצאת באיכות טובה

nisan1239

nisan1239
  •  חברים רשומים
  • 34 הודעות
    • מונה תודות: 5 תודות
5
רגיל
ממש חבל שמעלים ככה
ולא כמו הבחורים מעליי אני חושב אחרת אין כמו לראות סרט בקולנוע זו חוויה אחרת לדעתי.

jjbiggs

jjbiggs
  •  VIP
  • 3380 הודעות
    • מונה תודות: 495 תודות
214
מעולה

צפה בהודעהDTR-iL, ב-10.04.2014 - 19:56 PM, אמר:

מה שמזכיר לי בדיוק למה כיף לעשות את מה שאני עושה, התחביב הזה...
הוא לא עולה, משלמים דמי מנוי חודשיים על אינטרנט, ורוכשים מחשב - כל השאר... show time.
עם כל ההנאה שהייתה בעבר בבתי הקולנוע, עדיף לרכוש ציוד קצת איכותי והמחירים היום זולים, סטרימר או כל כלי שהוא,
מערכת סוראונד קטנה ופופוקורן חבילה של 5 שקיות למיקרוגל והסרטים בחינם מהאינטרנט.
פחות סכנה בדרך לקולנוע, פחות כאב ראש במציאת חנייה - במיוחד בסינמה סיטי,
ופחות ילדים בני 12 עם ביצה אחת שצורחים כל שנייה או מדברים במהלך הסרט... והורסים לכם את החוויה.
עדיף להנות מהחוויה הזאת בבית, אפילו אם זה דייט עד כמה מוזר שזה נשמע.

זה כמו שבשיעור חשמל מסבירים את העומס על ארונות החשמל,
אתם יודעים מה יקרה אם כל החשמל ייכבה ויידלק במכה אחת באותו הזמן?
רבה נזק כלכלי לחברת חשמל - פה זה עילה להעלאת מחירים כי זה צורך בסיסי, אבל אם לא תלכו לקולנוע, מה הם יכולים לעשות?
להוריד מחירים או לסגור את הבסטה.

על מה אתה מדבר?  זה אחד הבילויים בין הפופולריים שיש בעולם. כניסה לאולם חשוך, המסך הגדול, אנשים שכמעט נופלים במדרגות עם תוספות של פופקורן ושתייה, הצופים שתמיד מאחרים, סלולר שמצלצל באמצע סצנה מותחת מאפשרת לנו להתנתק למספר שעות מאירועי היום ולהתרכז בסיפור אחר ותמיד בסוף הסרט אנשים יוצאים כמו נמלים דרך מעברים ודרכים צדדיות וכמובן קופצים לבקר במטבח בורגראנץ חחחחח.

אם אני משווה את חווית הקולנוע אל מול מערכות הקולנוע הביתי, ממירים משוכללים, שידורי טלוויזיה על-פי הזמנה אך טבעי הוא שבתי הקולנוע מציעים אטרקציות שהם בעל ערך רב למבקרים - סרטי תלת-ממד (אל תשווה לי מסך 60' או כל TV משוכללת למסך קולנוע), סרטים באיכות דיגיטלית, אולמות מפוארים והההדבר הוא אולמות VIP המציעים אוכל, שתייה , מושבים מפנקים במיוחד- בבית אין שירות VIP (בשביל להתפנק כמו שצריך לא מספיק פופקורן במיקרוגל).

חוויה זו מתלווה עם התארגנות ליציאה מהבית בתוספת תחושה של ריח הפופקורן המלוח מהמזנון שמושך אותנו באוויר, לקנות כרטיסים ולצפות בסרט לצד אנשים שאינך מכיר.  אף שבימינו אפשר להקים בבתים פרטיים חדרי הקרנה, אבל זה לא תחליף לחוויה הקולנועית האותנטית.  גם חדר ההקרנה המפואר: מערכות משוכללות, מקרנים הכי חדישים אינו שווה ערך לדבר האמיתי. על פניו, צפייה ביתית בסרט אולי יכולה להיות תחליף ראוי ותמיד אפשר לעצור באמצע ולהמשיך לצפות בסרט מתי שבוחרים ויש גם הפסקה להשתין ולא כמו בבתי הקולנוע שבמשך שעתיים השלפוחית מתפוצצת, ולחלופין לעסוק בדברים אחרים במקביל לצפייה, אבל כל התעסקויות מסביב הורסות לנו את הצפייה בבית.

מה שכן הקולנוע מוציא מהבנאדם או מבני זוג תחושות ואמוציות אמיתיות גם בצפייה בסרט קומדיה, אקשן ואפילו רומנטי  - מסך קולנוע אמיתי תמיד יהיה גדול יותר מכל מסך טלוויזיה, התחושה של בדידות והניתוק בצפייה לבד לא עוזרת לשיפור הצפייה בבית וגם פה יש את בעיית הזמן להיפגש ולראות חברים.  

לסיכום, אני מקווה שבעקבות הורדת עמלות מה שגם צריך לעשות לבנקים( 8 שקלים עמלת בנקאי עבור טיפול בעובר ושב) טוב יעשו בעלי בתי הקולנוע אם יהיה מחיר הוגן לסרט רגיל ולתלת מימד (45 שקל) ובהמשך ליוזמה זו צריך להוריד באופן חד משמעי את המחירים במזנונים ובכך יוזילו את החוויה באופן משמעותי.

המסקנה שלי לא מערכות משוכללים וLEDים,  רמקולים ומקרן אינם תחליף לקולנוע!!!

*רכישת כרטיסים, פופקורן, שתייה וחטיפים והדבר הכי חשוב הדלק הוצאה יקרה אבל שווה את זה...

נערך על-ידי jjbiggs, 10.04.2014 - 21:21 PM.

DTR-iL

DTR-iL

Out Of Service! ;)

•  צוות לשעבר
  • 828 הודעות
    • מונה תודות: 374 תודות
393
מעולה
jjbiggs - אתה טועה, בתור מישהו שהיה הולך כל חודש פעמיים לקולנוע, זאת הייתה התמכרות שלי תקופה ארוכה...
אני אומר לך שהמצב בבתי הקולנוע התדרדר, המחירים עולים וערב כזה יכול לשרוף כמה מאות שקלים בשקט,
ההנאה תמיד מוטלת בספק, ספק באנשים שיגיעו לסרט, כי אם נפלת על קבוצה של ילדים בני 13 כיתה ז' עם קול בר מצווה,
ההנאה הלכה ואיתה גם השכונה.

הנאת הצפייה בבית הרבה יותר כייפית, מועילה, זולה ובטוחה בעיקר.
וכיום כל סרט משוחרר באיכות בלוריי שעוברת בכמה מידות את איכות הצפייה בקולנוע תוך חודשיים-שלושה לאחר שעלה לאקרנים...
אז קצת סבלנות ולומדים להעריך יותר את הכסף שלנו שעובדים קשה להרוויח אותו, וגם הפרס בסוף שווה יותר.

אני בכלל לא מציין את כמות הפעמים שנכנסתי לסרט כי התקציר שלו היה מנוסח יפה ואחרי כמה דקות בתוך האולם (אחרי ה20 דקות פרסומות),
פתאום אתה מבין שזה סרט מעפן, ואז מה? בבית יש לך שליטה מלאה על הכל.

אז כן, אני לא משווה, אני אומר חד משמעית שעבורי, צפייה בבית הרבה יותר מהנה,
כשאני יוצא בחוץ זה בדרך כלל להתאמן או סטריפ קלאב או פאבים או דברים אחרים - שבהם רואים דברים שלא רואים ביום יום...
כבר עשו הכל להביא לך את הקולנוע לתוך הבית, ובזול, אתה מעדיף לשרוף מאות שקלים על ערב שאתה לא יודע איפה הוא מתחיל ואיפה הוא יגמר?
אין על החוויה הבייתית. מצטער אבל אני חולק עלייך בעניין בגדול.

TheShark

TheShark
  •  חברים רשומים
  • 480 הודעות
    • מונה תודות: 57 תודות
50
טוב
לא היה אמור להיכנס לתוקף חוק בתחילת שנה שעברה ? שמאפשר להכניס פוקפורן ודבררי מאכל ושתיה למקומות ציבורים כמו בתי קולנוע ומגרשי כדורגל / כדורסל?

נערך על-ידי TheShark, 11.04.2014 - 02:28 AM.

Split

Split
  •  חברים רשומים
  • 28 הודעות
    • מונה תודות: 23 תודות
9
רגיל

צפה בהודעהTheShark, ב-11.04.2014 - 02:26 AM, אמר:

לא היה אמור להיכנס לתוקף חוק בתחילת שנה שעברה ? שמאפשר להכניס פוקפורן ודבררי מאכל ושתיה למקומות ציבורים כמו בתי קולנוע ומגרשי כדורגל / כדורסל?
היה אבל השר שאחראי על החוק הזה אף פעם לא חתם עליו אז בנתיים זה מתנדנד באוויר

GWGW

GWGW
  •  חברים רשומים
  • 55 הודעות
    • מונה תודות: 1 תודות
1
רגיל
החוק נפל בין הכיסאות בזמן ההחלפה של הממשלה
ועכשיו אני לא רואה אותו חוזר
כנראה שהתאיגידים ניצחו שוב

Master-D

Master-D

Man Utd 4 LIFE

•  מנהלים
  • 851 הודעות
    • מונה תודות: 92 תודות
112
מעולה
כשדיווחו בחדשות שיבטלו את התוספת הזאת שמשלמים כשמזמינים דרך האינטרנט דיווחו שהחוק הזה שמאפשר להכניס אוכל לבתי קולנוע יכנס לתוקפו תוך כמה ימים
אבל לא יודע מה נסגר עם זה

בכל מקרה אני מקווה שיטפלו בבתי קולנוע כמונופול ויאלצו אותם להוריד מחירים

תויגו גם עם אחת או יותר ממילות המפתח הללו: מידע

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים